Akvaristika forum
Pretraga • Pravilnik • Album • Profil • Proveri privatne poruke • Lista članova • Registruj se Uloguj se
 akvarijum.org • Baza biljaka • Slike • Tekstovi • Video • Kalkulator • Kontakt • Marketing
 TKK...? Pogledaj sledeću temu
Pogledaj prethodnu temu
Napiši novu temuOdgovori na poruku
Objavi na Facebook
Autor Poruka
soulman
Akvarista



Registrovan: 26 Maj 2010
Poruke: 278
Lokacija: Loznica

PorukaPoslao: Uto Jun 01, 2010 4:49 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Krenuo sam u pravljenje akvarijuma... dimenzije 80š X 45v 40d. E sad ovde kod mene ima jedino TKK Tekafiks silikon za akvarijume koliko sam video na njemu je rok 3.3.´10. -do (čini mi se) 3.3.´11. Pitanja su sledeća:
1-da li je dovoljno dobar ovaj silikon? Ili da ganjam drugi? (na nekim mestima sam video da ga hvale, dok ga negde kritikuju, sto me je zbunilo)
2-da li je dovoljno svež?
3-na šta konkretno još u vezi silikona da obratim pažnju?

Molim nekog iskusnog za odgovor.

Hvala Wink
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
AquaShop
Sponzor






PorukaPoslao: Uto Jun 01, 2010 4:49 pm Snimi Poruku Nazad na vrh

Blue
Urednik
Urednik



Registrovan: 21 Jul 2009
Poruke: 2756
Lokacija: Beograd

PorukaPoslao: Uto Jun 01, 2010 8:30 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

1. Ma OK je, bilo bi bolje da je malo gusci, ali ako imas prakse u lepljenju akvarijuma, nikakav problem.
2. Ako tako pise i ako je skladisten u odgovarajucim uslovima, onda da.
3. Da ga imas dovoljno pre pocetka lepljenja... Smile
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
nikouro
Urednik
Urednik



Registrovan: 14 Feb 2010
Poruke: 6529
Lokacija: Beograd - Urosevac 19.12.1973g.

PorukaPoslao: Uto Jun 01, 2010 10:00 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

aaaa jooooj al bih mogao da ti pricam par dana moje dozivljaje pri lepljenju akvarijuma, ali necu . dacu ti par saveta i zaista dobro razmisli pre nego li krenes sa lepljenjem.
Prvi savet : NIKAKO sam ili sa nekim ko nije lepio pre akvarijume. znaci obavezno nekog ko zna kako se lepe akvarijumi pa makar to iskustvo bili i dva akvarijuma.
Drugi savet ( inace neces ga naci negde na internetu, zato sto se podrazumeva ali se olako predje preko njega) Obavezno iznivelisi sto na kome ces lepiti akvarijum. ako ti sto nebude iznivelisan , dno akvarijuma ti nece dobro leci u odnosu na stranice.
Treci savet : Pri lepljenju stranica NIKAKO NE PRITISKAJ stranice do kraja. imaj na umu u svakom trenutku da silikon nije super lepak i da mu treba malo vise vremena da stvori koru ( 10 - 15 min ).
Imao bih jos dosta tih saveta ili trebace mi previse prostora da ti sve ispricam tj napisem koje su mene dogodovstine pratile tokom prvog, drugog, treceg lepljenja akvarijuma ( to je inace jedan jedini akvarijum koji sam zalepio ....).
Tkk silikon je dobar, ja sam lepio sa njim.
I na kraju jos jedan savet : Obavezno procitaj sto vise tekstova o ljepljenju akvarijuma i svi problemi koji se javljaju i kako iste izbeci. Inace , ako to ne uradis imaces pune ruke posla .... Sa srecom
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
soulman
Akvarista



Registrovan: 26 Maj 2010
Poruke: 278
Lokacija: Loznica

PorukaPoslao: Uto Jun 01, 2010 11:04 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Pošto sam totalni početnik nije mi palo na pamet da sam lepim akvarijum (ne smem ni da pomislim kako bi se to završilo Laughing ) već sam samo u ulozi asistenta.

Koliko je potrebno silikona za akvarijum 80x45x40 staklo 8mm???
jedna, dve ili više kartuša (one su po 300ml)?

Imam varijantu (ali za nju moram čekati par dana) da mi stigne Silirub AQ iz Beograda. Pa ako je on toliko bolji da li da ga čekam ili da uzmem ovaj TKK?
Jesam naporan a? Wink
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
nikouro
Urednik
Urednik



Registrovan: 14 Feb 2010
Poruke: 6529
Lokacija: Beograd - Urosevac 19.12.1973g.

PorukaPoslao: Uto Jun 01, 2010 11:21 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

ja sam za Silirub aq ( ali posto ga nije bilo kad sam ja lepio svoj aq posluzio sam se sa tkk ) ......
jedna tuba je dovoljna ( ako majstor zna sta radi )
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Prikaži poruke iz poslednjih:      
Napiši novu temuOdgovori na poruku
 Skoči na:   


Linkovi: MyCity  Moj biljni akvarijum  Vaš Sajt  Pirane  Vaš Sajt  Vaš Sajt 




eXTReMe Tracker
Powered by Akvaristika
rss
Creative Commons License