Akvaristika forum
Pretraga • Pravilnik • Album • Profil • Proveri privatne poruke • Lista članova • Registruj se Uloguj se
 akvarijum.org • Baza biljaka • Slike • Tekstovi • Video • Kalkulator • Kontakt • Marketing
 Gupika naduven stomak Pogledaj sledeću temu
Pogledaj prethodnu temu
Napiši novu temuOdgovori na poruku
Objavi na Facebook
Autor Poruka
Vladimir95
Akvarista



Registrovan: 20 Jun 2012
Poruke: 334
Lokacija: Valjevo

PorukaPoslao: Pon Jul 16, 2012 8:21 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Imam muzijaka gupike koji po meni ima naduven stomak evo nekih slika pa vidite da li je ovo neka bolest ili ja haluciniram ? :S


Image
Image
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji email
AquaShop
Sponzor






PorukaPoslao: Pon Jul 16, 2012 8:21 pm Snimi Poruku Nazad na vrh

Strahinja
Akvarista


Opomene: 1
Registrovan: 14 Jul 2012
Poruke: 45
Lokacija: Leskovac

PorukaPoslao: Pon Jul 16, 2012 10:33 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Mozda se je prejeo neznam ili ima neku povredu daj nesto vise! :/
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji emailAIM AdresaYahoo MessengerMSN Messenger
Anboy
Urednik
Urednik



Registrovan: 16 Feb 2011
Poruke: 1311
Lokacija: Becej

PorukaPoslao: Pon Jul 16, 2012 10:57 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Smanji hranu ribicama! Inace lepe su ti gupike. Bolje ovu temu da si otvorio u Guppy fun club i predstavio svoje ribice.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Vladimir95
Akvarista



Registrovan: 20 Jun 2012
Poruke: 334
Lokacija: Valjevo

PorukaPoslao: Uto Jul 17, 2012 12:35 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

@Anboy Pa hranim ih jednom dnevno i to uvece a ovaj muzijak gupike ne jede skoro nista tako da mi je ovo malo nelogicno? Jesi siguran da nije bolest neka?

@Strahinja Ne znam ni sam vise..
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji email
Stefans
Akvarista



Registrovan: 29 Maj 2012
Poruke: 175

PorukaPoslao: Uto Jul 17, 2012 1:07 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Idi dve teme iz tebe i imas o borcima isto naduven stomak,vidi zadnji post gde je moj i vidi ima li slicnosti,mozda je isto kao meni,...
A mozda je i promenio pol,citao sam da muzijaci mogu da postanu zenke,pa mozda je sad skotan,...
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji email
carpforever
Akvarista



Registrovan: 25 Maj 2012
Poruke: 422
Lokacija: Zemun

PorukaPoslao: Uto Jul 17, 2012 1:24 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

gde si citao Question Shocked
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Zola
Urednik
Urednik



Registrovan: 30 Maj 2009
Poruke: 255
Lokacija: Užice

PorukaPoslao: Uto Jul 17, 2012 2:01 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Meni ove ribe ne izgledaju bolesno. Kako se ponasaju? da li imaju neke promene na telu? Da li izgledaju naduveno u odnosu na druge muzjake gupika ili svi izgledaju naduveno?

@Stefans
Cipriformne vrste riba ne mogu da menjaju pol. Citao si verovatno kako ksifoi budu zenke, pa se preobraze u muzjaka, a to su verovatno pisali ljudi koji citaju trece oko i sl. naucnu fantastiku. Zapravo se radi o tome da pojedini muzjaci ksifoa kasnije dostizu polu zrelost, kada im se aktiviraju gonadne zlezde, pa se tada i ispoljavaju sekundarne seksualne karakteristike pola, kao sto je mac na repnom peraju produzetak kopulacionog organa i sl. Postoje neke vrste morskih riba (npr. klovan ribe) koje su zapravo hermafroditi (imaju razvijene i muske i zenske polene organe), pa mogu da menjaju pol, ali ovo je uska specijalizacija vrste - nemoguce je da kicmenjaci po obrazovanju gonada jednog pola posle nekog vremena promene pol.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji email
Vladimir95
Akvarista



Registrovan: 20 Jun 2012
Poruke: 334
Lokacija: Valjevo

PorukaPoslao: Uto Jul 17, 2012 10:49 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

@Zola Ne znam stvarnom,riba je non stop na vrhu,samo stoji u mestu,ne juri zenke niti nista pametno radi...Imam samo ovog muzijaka tako da ne mogu da uporedim ali gledao sam neke slike ovako i ovo mi izgleda nekako kao da je prevelik stomak..Plasim se da ne explodira pa mi unisti sve iz akvarijuma al opet nisam siguran da je bolesna :/
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji email
Zola
Urednik
Urednik



Registrovan: 30 Maj 2009
Poruke: 255
Lokacija: Užice

PorukaPoslao: Uto Jul 17, 2012 11:29 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

U tom slučaju najbolje je da ribu odmah izdvojiš u posebnu posudu i pratiš situaciju. Kod aeromonas infekcije kada ribu posmatraš odozgo jasno se vidi da su krljušti nakstrešene i blago odvojene od površine tela, pored nadutosti. Možeš da probaš tretman sa baktrimom (jedna tableta na 30l vode), lek uzimaš na recept koji prepisuje veterinar. Inače da bi se proširila infekcija na druge ribe mora da pukne trbušni zid, pre ovoga se pojavljuje rana najčešće na boku ribe. Tvoja riba nema takve simptome, tako da ne brini, čak iako ima oboljenje nije zarazila druge ribe.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji email
Vladimir95
Akvarista



Registrovan: 20 Jun 2012
Poruke: 334
Lokacija: Valjevo

PorukaPoslao: Uto Jul 17, 2012 1:45 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Necu je dirati posto se ponasa normalno a i izgleda da ovo nije nista nego previse ja lupetam..
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji email
No 1
Akvarista



Registrovan: 17 Avg 2009
Poruke: 3517
Lokacija: Belgrade

PorukaPoslao: Uto Jul 17, 2012 11:15 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Zola ::
Meni ove ribe ne izgledaju bolesno. Kako se ponasaju? da li imaju neke promene na telu? Da li izgledaju naduveno u odnosu na druge muzjake gupika ili svi izgledaju naduveno?

@Stefans
Cipriformne vrste riba ne mogu da menjaju pol. Citao si verovatno kako ksifoi budu zenke, pa se preobraze u muzjaka, a to su verovatno pisali ljudi koji citaju trece oko i sl. naucnu fantastiku. Zapravo se radi o tome da pojedini muzjaci ksifoa kasnije dostizu polu zrelost, kada im se aktiviraju gonadne zlezde, pa se tada i ispoljavaju sekundarne seksualne karakteristike pola, kao sto je mac na repnom peraju produzetak kopulacionog organa i sl. Postoje neke vrste morskih riba (npr. klovan ribe) koje su zapravo hermafroditi (imaju razvijene i muske i zenske polene organe), pa mogu da menjaju pol, ali ovo je uska specijalizacija vrste - nemoguce je da kicmenjaci po obrazovanju gonada jednog pola posle nekog vremena promene pol.


Da li je ovo sigurno tacno? U vezi promene pola. Ne mogu da tvrdim, ne secam se bas toliko jel je davno bilo. Koliko me pamcenje sluzi imao sam ksifoe i zenka koja se mrestila, u nekom periodu promeni pol u muzjaka. E sad da li je to sigurno tacno ili ne. Takvi muzjaci koje sam imao u 99 posto slucajeva bili su neplodni.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Vladimir95
Akvarista



Registrovan: 20 Jun 2012
Poruke: 334
Lokacija: Valjevo

PorukaPoslao: Uto Jul 17, 2012 11:28 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Znaci sada mi muzijak izgleda kao zenka,ovog muzijaka imam odavno i bilo bi mi zao da umre posto je prelep znaci bukvalno ima rep kao kod borca,ali nadam se najboljem tako da je i dalje sve u redu Smile

I kad smo vec tu,da li je mnogo da imam 15 malezijskih puzeva u akvarijumu od 40l,cuo sam da oni ne skode ma koliko ih bilo ali da pitam za svaki slucaj?
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji email
Zola
Urednik
Urednik



Registrovan: 30 Maj 2009
Poruke: 255
Lokacija: Užice

PorukaPoslao: Sre Jul 18, 2012 2:29 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

@No1 Moguce je da iz kozna kog razloga dodje do nekog hormonskog poremecaja pa zenki pocne da rase mac i slicno, ali ona nema sanse na promeni pol i bas to definitivno je neplodna. Svi sistemi organa nastaju iz maticnih celija u toku embriogeneze, svaka od njih moze postati grupa nekih celija koje predstavljaju odredjeni organ, ali kada se diferenciraju gotovo je, vise nema promene u neki drugi organ. Ovo bi bukvalno znacilo da recimo jetra moze da se u nekom periodu zivota pretvori u srce. Naravno zbog drugacije evolucije, nizi kicmenjaci imaju neke rezerve maticnih celija, pa recimo amfibije mogu da regenerisu ceo ekstremitet, ali da promene pol nema sanse. Sve se regulise hormonima, pa cak i kada se recimo zeni daju vece kolicine muskog polnog hormona odredjeni period pocinje da joj rase brada i dlake po telu (sekundarna karakteristika muskog pola), ali nece se stvoriti testisi i kopulacioni organ, niti ce nestati materica i jajnici (ovo istrazivanje je stvarno uradjeno)...

@Vladimir95 Mozes da imas i 55 malezijskih puzeva u akvarijumu od 40l bez ikakvih problema.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji email
No 1
Akvarista



Registrovan: 17 Avg 2009
Poruke: 3517
Lokacija: Belgrade

PorukaPoslao: Sre Jul 18, 2012 8:53 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Ok, teorija je jedno praksa je drugo,postujem. E sad, mene u celoj prici interesuje da li je neko imao ,da kazem plodne zenke koje su ,,bacale,, male i onda se ,,pretvorile,, u ,,neplodne muzjake,,, odnosno kako ti objasnjavas Zola u prvoj recenici . Posto ja to ne mogu da tvrdim, sto se kaze po secanju, ali je bilo davno.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Vladimir95
Akvarista



Registrovan: 20 Jun 2012
Poruke: 334
Lokacija: Valjevo

PorukaPoslao: Čet Jul 19, 2012 8:36 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

gupika je ista,znaci nista ne jede vec 4 dana,stoji u jednom mestu,svega se zivog plasi,stomak ostao isti,stvarnom ne razumem ali nadam se poboljsanju..
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji email
Prikaži poruke iz poslednjih:      
Napiši novu temuOdgovori na poruku
 Skoči na:   

Srodne Teme
Tema Autor Forum Odgovori Poslao
Nema novih poruka Plava neon tetra, izbocen stomak Nikollo Ribe 3 Pon Apr 19, 2021 8:03 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Pomoć! Uvučen stomak, uginuće ribica. AceXl Bolest 27 Pon Avg 10, 2020 9:37 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Malci gupika genetika ili nesto drugo popindeed Bolest 9 Uto Feb 11, 2020 10:21 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Da li se samo meni ovo desava? Mrest ... Likan Početak u akvaristici 3 Ned Sep 22, 2019 5:52 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Da li su moje ribice skotne, pomoc (g... Likan Početak u akvaristici 11 Pet Sep 13, 2019 8:46 pm Pogledaj zadnje poruke

Linkovi: MyCity  Moj biljni akvarijum  Vaš Sajt  Pirane  Vaš Sajt  Vaš Sajt 




eXTReMe Tracker
Powered by Akvaristika
rss
Creative Commons License