Akvaristika forum
Pretraga • Pravilnik • Album • Profil • Proveri privatne poruke • Lista članova • Registruj se Uloguj se
 akvarijum.org • Baza biljaka • Slike • Tekstovi • Video • Kalkulator • Kontakt • Marketing
 Gupika naduven stomak Pogledaj sledeću temu
Pogledaj prethodnu temu
Napiši novu temuOdgovori na poruku
Objavi na Facebook
Autor Poruka
Vladimir95
Akvarista



Registrovan: 20 Jun 2012
Poruke: 334
Lokacija: Valjevo

PorukaPoslao: Pet Jul 20, 2012 11:20 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Desilo se najgore,gupika je uginula a sto je najgore to se desilo tokom noci -.-
Ujutru sam je nasao svu rascerupanu ali stomak joj je ostao isti tacnije nije pukao....Ostale ribe su zive ali opet ne znam sta sad da radim?
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji email
AquaShop
Sponzor






PorukaPoslao: Pet Jul 20, 2012 11:20 am Snimi Poruku Nazad na vrh

Zola
Urednik
Urednik



Registrovan: 30 Maj 2009
Poruke: 255
Lokacija: Užice

PorukaPoslao: Pet Jul 20, 2012 11:53 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Promeni trecinu vode u akvarijumu i prati situaciju i stanje drugih riba.
Kao i sva druga ziva bica i ribe mogu da uginu od raznih bolesti koje nisu kontagiozne. Najveci broj bolesti za koje si cuo da postoje kod ljudi uglavnom mogu postojati kod riba (infarkt, kancer, hipertenzija, slabosti srca isl.). Naravno za sada kod riba je uglanom nemoguce leciti ovakve poremecaje.
To sto su je druge ribe jele je takodje sasvim normalno i uvek se desava kada ugine neka riba u akvarijumu ili u prirodi. Ne jedu je samo druge ribe, nego i puzevi, rakovi, bakterije... Tako se koriste hranljive materije maksimalno, a i kruzenje materije u ekosistemu tako funkcionise.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji email
Vladimir95
Akvarista



Registrovan: 20 Jun 2012
Poruke: 334
Lokacija: Valjevo

PorukaPoslao: Pet Jul 20, 2012 11:55 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

E dobro je,malo si me oraspolozio.Da menjam odmah vodu ili da sacekam do ponedeljka posto ce tad 7 dana od poslednjeg menjanja?
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji email
Zola
Urednik
Urednik



Registrovan: 30 Maj 2009
Poruke: 255
Lokacija: Užice

PorukaPoslao: Pet Jul 20, 2012 12:06 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Nikada nije lose da se promeni deo vode, ne moras da je menjas odmah, jer mislim da nije toliko zagadila okolinu jedna uginula ribica, ali sigurno nece stetiti da zamenis jednu trecinu.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji email
Vladimir95
Akvarista



Registrovan: 20 Jun 2012
Poruke: 334
Lokacija: Valjevo

PorukaPoslao: Pet Jul 20, 2012 12:13 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Ok odoh da zamenim 1/3,hvala na pomoci pa javljam ovde sta se dalje desava sa ribama.(Usput da kazem da je ova gupika kupljena ovako vrljava i da nije do akvarijuma cim je ostalih 10 riba zivo vec mesec dana i nema nikakvih problema,a ova gupika je 4 dana ovakva i ovo sam i ocekivao)
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji email
Virtusa
Slučajni Prolaznik



Registrovan: 08 Jun 2018
Poruke: 4

PorukaPoslao: Sub Jul 28, 2018 10:55 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Dobro vece,imam problem sa jednim muzjakom gupike. Star je oko dva meseca,kod mene se rodio. Ima nekakvu izraslinu na stomaku,kao da mu je napukao stomacic.Nije naduven ,normalo jede,normalno se ponasa. Molim vas za savet,ubacicu I sliku.

Milica ,Beograd
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji email
Virtusa
Slučajni Prolaznik



Registrovan: 08 Jun 2018
Poruke: 4

PorukaPoslao: Sub Jul 28, 2018 11:00 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

https://imgur.com/a/xL9syH3


Jedino ovako mogu da je ubacim
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji email
Prikaži poruke iz poslednjih:      
Napiši novu temuOdgovori na poruku
 Skoči na:   

Srodne Teme
Tema Autor Forum Odgovori Poslao
Nema novih poruka Plava neon tetra, izbocen stomak Nikollo Ribe 3 Pon Apr 19, 2021 8:03 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Pomoć! Uvučen stomak, uginuće ribica. AceXl Bolest 27 Pon Avg 10, 2020 9:37 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Malci gupika genetika ili nesto drugo popindeed Bolest 9 Uto Feb 11, 2020 10:21 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Da li se samo meni ovo desava? Mrest ... Likan Početak u akvaristici 3 Ned Sep 22, 2019 5:52 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Da li su moje ribice skotne, pomoc (g... Likan Početak u akvaristici 11 Pet Sep 13, 2019 8:46 pm Pogledaj zadnje poruke

Linkovi: MyCity  Moj biljni akvarijum  Vaš Sajt  Pirane  Vaš Sajt  Vaš Sajt 




eXTReMe Tracker
Powered by Akvaristika
rss
Creative Commons License