Akvaristika forum
Pretraga • Pravilnik • Album • Profil • Proveri privatne poruke • Lista članova • Registruj se Uloguj se
 akvarijum.org • Baza biljaka • Slike • Tekstovi • Video • Kalkulator • Kontakt • Marketing
 pomoc oko adaptera Pogledaj sledeću temu
Pogledaj prethodnu temu
Napiši novu temuOdgovori na poruku
Objavi na Facebook
Autor Poruka
nemanjask
Urednik
Urednik



Registrovan: 29 Nov 2010
Poruke: 2451
Lokacija: Beograd

PorukaPoslao: Ned Avg 05, 2012 3:19 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Pa kako misliš da se ne greje kada imaš 2800 mA a adapter 2000mA?
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
AquaShop
Sponzor






PorukaPoslao: Ned Avg 05, 2012 3:19 pm Snimi Poruku Nazad na vrh

nazzia
Akvarista



Registrovan: 02 Jun 2012
Poruke: 402
Lokacija: Arandjelovac

PorukaPoslao: Ned Avg 05, 2012 6:49 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

ja sam mislio da jedan amper ima 1000mA, dakle 0,14X1000=140mA
po ovom proracunu adapteer je jaci nego sto treba..
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
vukota
Akvarista



Registrovan: 21 Mar 2012
Poruke: 63
Lokacija: Beograd

PorukaPoslao: Ned Avg 05, 2012 7:12 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Racunica ti je dobra 1A=1000mA.Po brojkama treba da ti radi ali kao sto ti rekoh kupio si nesto sto ima netacne podatke i dzaba racunas i kuckas.Kolega ti je preporucio Crown,imao si jos par predloga...Povezano ti je kako treba ali imas nazalost skart robu i samo promena te spasava.Prodavca za gusu da ti vrati pare pa redom dok ne ubodes ono sto valja,tako je to kod nas nazalost
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
nemanjask
Urednik
Urednik



Registrovan: 29 Nov 2010
Poruke: 2451
Lokacija: Beograd

PorukaPoslao: Ned Avg 05, 2012 7:13 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Stvarno majku mu, nisam obratio pažnju, jbg, možda je adapter lošeg kvaliteta..
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
sumi
Akvarista



Registrovan: 05 Apr 2012
Poruke: 736
Lokacija: Beograd-Rakovica(4.2.1986)

PorukaPoslao: Ned Avg 05, 2012 7:30 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

...uh sad sam proverio u pravu ste 1A=1000mA moja greska izvinjavam se sad da me je cuo profa ili stari majstor bilo bi......
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji email
nazzia
Akvarista



Registrovan: 02 Jun 2012
Poruke: 402
Lokacija: Arandjelovac

PorukaPoslao: Uto Avg 07, 2012 4:48 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

posle dugog mucenja i menjanja adaptera(bacanja para, ama bas ni jedan nije mogao da gura dva venilatora vise od dva sata da se ne pregreje), uzeo sam napajanje od kompjutera i sad sve radi kao sat, temperatura je spustena sa 30 na 28 za nekih 2,5h, a videcemo koliko ce do veceras spustiti ja se nadam bar za jos dva stepena(ako ne bude mogla stavljam jos dva kulera)...
evo i slika kako sam to odradio(jbga morao sam da ih kacim spolja zbog male dubine haube...


Image

Image

Image


iznad rasprsivaca stoji samo jedan deo staklenog poklopca(bas ispod kulera koji izvlaci vlagu) zbog prskanja vode na neonku.. jeste da umanjuje cirkulaciju vazduha, ali zato stiti neonku i haubu od prskanja vode...
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
zagor




Registrovan: 03 Nov 2012
Poruke: 2

PorukaPoslao: Sub Nov 03, 2012 11:30 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

I meni je crkao adapter, pa sam nasao drugi iste jacine ali sa razlicitim dzekom pa sam odlucio da ga presecem i nastavim. Adapter koji sam kupio ima zice kao koaksijalni kabal pa ne znam koje je plus a koje minus zna li neko sta oko toga?
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Fiber
Urednik
Urednik



Registrovan: 21 Avg 2011
Poruke: 1272
Lokacija: Beograd, Vozdovac

PorukaPoslao: Sub Nov 03, 2012 3:32 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Koje su boje te zice? Ako su crvena i crna onda je crvena plus, a crna minus. Ako nisu obojene onda proveri instrumentom ako ga imas.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
zagor




Registrovan: 03 Nov 2012
Poruke: 2

PorukaPoslao: Sre Nov 07, 2012 2:07 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Adapter koji sam kupio ima zice kao koaksijalni kabal pa ne znam koje je plus a koje minus a instrument i da imam ne znam kako bih ga upotrebio


Poslednji put izmenio zagor dana Sre Nov 07, 2012 2:08 am, izmenio ukupno 2 puta
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
nazzia
Akvarista



Registrovan: 02 Jun 2012
Poruke: 402
Lokacija: Arandjelovac

PorukaPoslao: Sre Nov 07, 2012 2:36 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Zakacis ventilator na njega i kombinujes dok ne krene da okrece ne boj se nece crci.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Prikaži poruke iz poslednjih:      
Napiši novu temuOdgovori na poruku
 Skoči na:   

Srodne Teme
Tema Autor Forum Odgovori Poslao
Nema novih poruka Pomoc oko mrjesta vieje synspilium Luka2907 Razmnožavanje 0 Sre Jan 10, 2024 10:53 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Pomoc oko razmnozavanja Luka2907 Američki ciklidi 1 Sre Jan 10, 2024 10:48 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Pomoc za pocetnika peravsp Početak u akvaristici 17 Ned Okt 01, 2023 6:54 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Pomoc oko diskusa TurboForce Početak u akvaristici 6 Sub Jun 10, 2023 1:03 am Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Pomoc za vrtic dzo87 Na poklon 0 Sre Apr 12, 2023 4:17 pm Pogledaj zadnje poruke

Linkovi: MyCity  Moj biljni akvarijum  Vaš Sajt  Pirane  Vaš Sajt  Vaš Sajt 




eXTReMe Tracker
Powered by Akvaristika
rss
Creative Commons License