Akvaristika forum
Pretraga • Pravilnik • Album • Profil • Proveri privatne poruke • Lista članova • Registruj se Uloguj se
 akvarijum.org • Baza biljaka • Slike • Tekstovi • Video • Kalkulator • Kontakt • Marketing
 Tamni rubovi i završeci listova biljaka Pogledaj sledeću temu
Pogledaj prethodnu temu
Napiši novu temuOdgovori na poruku
Objavi na Facebook
Autor Poruka
Sale
Akvarista



Registrovan: 19 Maj 2010
Poruke: 165
Lokacija: Novi Sad

PorukaPoslao: Čet Jun 03, 2010 1:21 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Ivice listova kod nekih biljaka su tamniji a kod nekih (uskolisnih) su zavrseci listova tamniji. Kao spaljeni. Da li neko zna o cemu se radi?

Akvarijum je 50l, 26C, osvetljenje stedljiva od 18watt (kao obicna sijalica od 100 wati).
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
AquaShop
Sponzor






PorukaPoslao: Čet Jun 03, 2010 1:21 am Snimi Poruku Nazad na vrh

nikouro
Urednik
Urednik



Registrovan: 14 Feb 2010
Poruke: 6529
Lokacija: Beograd - Urosevac 19.12.1973g.

PorukaPoslao: Čet Jun 03, 2010 1:04 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

jace osvetljenje ( u lumenima ), co2 za pocetak .... a javice se jos neko sa savetima .... a da, koje su biljke u pitanju ....
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Juice_93fu
Akvarista



Registrovan: 30 Mar 2010
Poruke: 680
Lokacija: Uzice

PorukaPoslao: Čet Jun 03, 2010 1:11 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

To koliko ima kao obicna sijalica nije bitno, jace osvetljenje i mikro i makro elementi, co2 i ne moras zavisi od biljne mase koliko imas i to je to Smile
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji email
Sale
Akvarista



Registrovan: 19 Maj 2010
Poruke: 165
Lokacija: Novi Sad

PorukaPoslao: Čet Jun 03, 2010 1:50 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Nisam siguran da sam razumeo. Jel prejako osvetljenje ili je potrebno jace osvetljenje? Ne znam kako se zovu biljke pa bih vas molio da mi kazete ako ih prepoznate sa slike.

Image
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Juice_93fu
Akvarista



Registrovan: 30 Mar 2010
Poruke: 680
Lokacija: Uzice

PorukaPoslao: Čet Jun 03, 2010 9:43 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Slabo osvetljenje.

Koliko ja vidim najvise ti je drezga pocrnela, znaci osvetljenje je u pitanju.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji email
Sale
Akvarista



Registrovan: 19 Maj 2010
Poruke: 165
Lokacija: Novi Sad

PorukaPoslao: Sub Jun 05, 2010 9:13 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Posto sam ih kupio jos dok sam formirao akvarijum kupio sam nasumice ove biljke. Mislim da su ove a vi me ispravite.
levo - Bacopa caroliniana, pored dve Ludwigie repens, u pozadini Limnophila sessiliflora, tamna i nakrivljena Egeria densa i u prvom planu Sagittaria subulata.
Da li sam u pravu?
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Sale
Akvarista



Registrovan: 19 Maj 2010
Poruke: 165
Lokacija: Novi Sad

PorukaPoslao: Ned Jun 06, 2010 3:27 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Bar neki odgovor, tipa da ili ne?
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Prikaži poruke iz poslednjih:      
Napiši novu temuOdgovori na poruku
 Skoči na:   

Srodne Teme
Tema Autor Forum Odgovori Poslao
Nema novih poruka Pozdrav drugari, ima li neko za poklo... nasdvoje Na poklon 2 Ned Okt 01, 2023 9:54 am Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Sadnja biljaka Milivoje Lampa Biljke 6 Sub Jul 30, 2022 9:37 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Pelceri biljaka Zira Tražnja 0 Čet Avg 12, 2021 5:39 am Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Mix biljaka—crveno dominantno :) manastiriste Ponuda 2 Pet Mar 19, 2021 1:27 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Pomoc oko odabira podloge i biljaka Anja96 Podloga 2 Uto Jan 26, 2021 8:33 pm Pogledaj zadnje poruke

Linkovi: MyCity  Moj biljni akvarijum  Vaš Sajt  Pirane  Vaš Sajt  Vaš Sajt 




eXTReMe Tracker
Powered by Akvaristika
rss
Creative Commons License