Akvaristika forum
Pretraga • Pravilnik • Album • Profil • Proveri privatne poruke • Lista članova • Registruj se Uloguj se
 akvarijum.org • Baza biljaka • Slike • Tekstovi • Video • Kalkulator • Kontakt • Marketing
 Ksifoforus ribica Miruje? Pogledaj sledeću temu
Pogledaj prethodnu temu
Napiši novu temuOdgovori na poruku
Objavi na Facebook
Autor Poruka
brankosky
Akvarista



Registrovan: 09 Avg 2012
Poruke: 25
Lokacija: Majdanpek

PorukaPoslao: Sub Avg 11, 2012 10:24 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

U pitanju je zenka, i ona je debelog stomacica kao i gupika nego ova sad Ksifoforus takodje cudna od danas pocela da se krije na dno, zna li neko u cemu je problem , zasto ona to radi ostale Ksifoforus ribice takodje zenke ne odvajaju se od pumpice za vazduh cim se neka od ribica druge vrste priblizi one zele da napadnu sve redom, Trichogaster muljas takodje zabijen u mulju i ispod kamena slabo izlazi po vazduh i po hranu .

Zna li neko u cemu je problem kombinacija ribica ili sta ?

Gupika
Trichogaster
Ksifoforus
Torokatum


Koliko sam na gugl neki .rs sajt video kombinacija Trichogaster i Ksifoforus
na jednoj tabeli kompatibinosti se kao slazu . Zaista neznam u cemu je problem ili mi je devojka koja radi u jednom akva shopu dala sve neke trudnice pa se tako ponasaju ili sam ja zeznuo vodu nesto mozda ?

Ali najvise mi te 3 ksifoforus-ice cudne brane teritoriju , recite mi sta je u pitanju temperatura vode malo se promenila danas je bila malcice osvezavajuca dok je sada malcice toplija nemam merac ali pstom sam primetio. Uciti i uciti samo uciti , moram kad sam poceo da volim Akvaristiku .
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
AquaShop
Sponzor






PorukaPoslao: Sub Avg 11, 2012 10:24 pm Snimi Poruku Nazad na vrh

Fiber
Urednik
Urednik



Registrovan: 21 Avg 2011
Poruke: 1272
Lokacija: Beograd, Vozdovac

PorukaPoslao: Ned Avg 12, 2012 10:38 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Koliko dugo su ribe u akvarijumu? Da li si akvarijum ciklirao?
Kakva je filtracija, odrzavanje, ishrana?

Citat:
Trichogaster muljas takodje zabijen u mulju

Trihogaster nikako nije muljas, pretpostavljam da mislis na torokatuma.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
brankosky
Akvarista



Registrovan: 09 Avg 2012
Poruke: 25
Lokacija: Majdanpek

PorukaPoslao: Ned Avg 12, 2012 11:45 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Fiber ::
Koliko dugo su ribe u akvarijumu? Da li si akvarijum ciklirao?
Kakva je filtracija, odrzavanje, ishrana?

Citat:
Trichogaster muljas takodje zabijen u mulju

Trihogaster nikako nije muljas, pretpostavljam da mislis na torokatuma.


Greska za za naziv ribice, jesam ciklirao odrzavanje je dnevno jedino danas necu da diram inace filtracija je OK ishrana imaju i biljke cime se hrane u vodi a i jednom dnevno dajem hranu ponekad jednom u dva dana. kako kad, kad im dajem dnevno dajem im po malo a kad dajem jednom u dva dana tad malcice vise hrane ...
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Fiber
Urednik
Urednik



Registrovan: 21 Avg 2011
Poruke: 1272
Lokacija: Beograd, Vozdovac

PorukaPoslao: Ned Avg 12, 2012 12:08 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Budi malo precizniji, sta podrazumevas pod ok filtracijom? Napisi koji filter imas i sta je od filter mase u njemu.
Takodje me zanima sta podrazumevas pod dnevnim odrzavanjem?

Inace, ribe se ne hrane biljkama (barem ne te ribe koje ti gajis). Biljke rade kao neke vrste filtera za vodu, a takodje i stvaraju kiseonik u vodi.
U prevodu bilje zivot u akvarijumu cini zdravijim i kvalitetnijim, al nikako im nije uloga da prehranjuju ribe. Smile

Nisi rekao koliko dana je proslo od kada si ribe ubacio u akvarijum, plasljivo ponasanje i povucenost je normalna pojava kada su stanovnici u akvarijumu novi.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
brankosky
Akvarista



Registrovan: 09 Avg 2012
Poruke: 25
Lokacija: Majdanpek

PorukaPoslao: Ned Avg 12, 2012 3:08 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Fiber ::
Budi malo precizniji, sta podrazumevas pod ok filtracijom? Napisi koji filter imas i sta je od filter mase u njemu.
Takodje me zanima sta podrazumevas pod dnevnim odrzavanjem?

Inace, ribe se ne hrane biljkama (barem ne te ribe koje ti gajis). Biljke rade kao neke vrste filtera za vodu, a takodje i stvaraju kiseonik u vodi.
U prevodu bilje zivot u akvarijumu cini zdravijim i kvalitetnijim, al nikako im nije uloga da prehranjuju ribe. Smile

Nisi rekao koliko dana je proslo od kada si ribe ubacio u akvarijum, plasljivo ponasanje i povucenost je normalna pojava kada su stanovnici u akvarijumu novi.


Ciscenje vode i biljaka od cudnih paucina usisivacem i pazljivo usisavanje sa kamencica otpatke to ne stvara buku, mislio sam da se hrane biljkama Smile inace ih stalno grickaju. pa ima jedno 4 dana od kako sam ih ubacio u akvarijum sa te tri crvene ribice, znaci crvene ribice su prvi stanovnici tog akvarijuma. Filter je kineske proizvodnje i sundjerast je neznam naziv ceo je sundjer i obliku case za vino stoji na dno. Voda je stalno cista, cudnih crvica nema niti bilo kog nepoznatog koji se jedva vidi okom, bar koliko ja primecujem .
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
brankosky
Akvarista



Registrovan: 09 Avg 2012
Poruke: 25
Lokacija: Majdanpek

PorukaPoslao: Ned Avg 12, 2012 3:09 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

slikacu filter pa cu ga pokazati, mada on koliko znam nije problem

dodato= To bi tada uznemirilo sve ribice....


Poslednji izmenio brankosky dana Ned Avg 12, 2012 3:10 pm, izmenjeno ukupno 1 puta
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
brankosky
Akvarista



Registrovan: 09 Avg 2012
Poruke: 25
Lokacija: Majdanpek

PorukaPoslao: Ned Avg 12, 2012 4:12 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

RORY ::
brankosky ::
cudnih crvica nema niti bilo kog nepoznatog koji se jedva vidi okom, bar koliko ja primecujem .


?


ma pre neki dan sam video neku zivotinjku slicnu crvicu izmedju kamena pa sam lupom provalio da je neki sitni crvic , odkud on tamo nemam pojma ali ocisceno je to
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
brankosky
Akvarista



Registrovan: 09 Avg 2012
Poruke: 25
Lokacija: Majdanpek

PorukaPoslao: Ned Avg 12, 2012 4:32 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Fiber ::

Inace, ribe se ne hrane biljkama (barem ne te ribe koje ti gajis).

eto bas sada sam video kako kidaju parce lista i gutaju sa biljke, cudnooo
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Fiber
Urednik
Urednik



Registrovan: 21 Avg 2011
Poruke: 1272
Lokacija: Beograd, Vozdovac

PorukaPoslao: Ned Avg 12, 2012 11:47 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Nije bas normalno imati crvice u akvarijumu. Da nije mozda u pitanju bio izmet neke od riba (ako ne znas njihov izmet je duguljast i obojen je u zavisnosti od toga sta riba jede, tako da moze da ti lici na crvica).

To sto ribe grickaju po biljkama su alge. A i ako se desi da gricnu neki deo lista to moze biti zato sto je list natrulio, a mogu nekad i da ga pojedu. Smile Al to se ne moze okarakterisati kao ishrana.

S obzirom da si ribe ubacio pre nekoliko dana sacekaj jos malo da se naviknu na okolinu. I nemoj svaki dan gurati ruke u akvarijum ili petljati nesto oko njega, to plasi ribe.
Ako imas problem sa algom (ta cudna paucina koju skidas sa biljaka je alga) onda provrsljaj po forumu pa pronadji nacin kako da se alge resis, mehanicko uklanjanje ti nece pomoci u tome, to je samo privremeno i kratkotrajno resenje.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
nemanjask
Urednik
Urednik



Registrovan: 29 Nov 2010
Poruke: 2451
Lokacija: Beograd

PorukaPoslao: Ned Avg 12, 2012 11:52 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Ako sledeći post ne bude slika akvarijuma gde ćemo moći videti šta je problem, moraćemo zaključati post.. Nismo gatare!
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
brankosky
Akvarista



Registrovan: 09 Avg 2012
Poruke: 25
Lokacija: Majdanpek

PorukaPoslao: Pon Avg 13, 2012 12:44 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Ok Moze lock , premestio sam jednu zenku koja pocela sve da napada u karantin videcu sta se odvija dalje a akvarijum jos nije onaj pravi, zavrsen tek sutra ce biti ....
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
sumi
Akvarista



Registrovan: 05 Apr 2012
Poruke: 736
Lokacija: Beograd-Rakovica(4.2.1986)

PorukaPoslao: Pon Avg 13, 2012 9:18 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

.... e prijatelju jesi prestavo svoj aq trazim nesto slike ali nikako da nadjem pa ako moze mala pomoc bas bi voleo da vidim tvoj akvarijum....
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji email
brankosky
Akvarista



Registrovan: 09 Avg 2012
Poruke: 25
Lokacija: Majdanpek

PorukaPoslao: Pon Avg 13, 2012 10:58 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

sumi ::
.... e prijatelju jesi prestavo svoj aq trazim nesto slike ali nikako da nadjem pa ako moze mala pomoc bas bi voleo da vidim tvoj akvarijum....


U toku dana cu ga slikati 100% iz tri ugla, pa cu slike Postaviti ovde, ko zna mozda cu i usnimiti nekoliko sekundi moj akvarijum...

Danas ce slike i mali video biti, prikazan na ovom forumu. Obecavam !!!


Izmenio Fiber: nema potrebe za boldovanim crvenim slovima.


Poslednji izmenio Fiber dana Pon Avg 13, 2012 11:27 am, izmenjeno ukupno 1 puta
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Prikaži poruke iz poslednjih:      
Napiši novu temuOdgovori na poruku
 Skoči na:   

Srodne Teme
Tema Autor Forum Odgovori Poslao
Nema novih poruka Početak - Rio 125l savet za odabir ri... MiskoBG Početak u akvaristici 2 Ned Avg 06, 2023 9:48 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Problem sa ponasanjem ribica Milivoje Lampa Bolest 11 Pet Jan 27, 2023 12:53 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Gde ima da se kupi ranchu ribica? Weiss Baza Riba 0 Pon Jan 02, 2023 12:17 am Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Konflikt akvarijumskih ribica outworld Početak u akvaristici 5 Pon Jan 03, 2022 11:34 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Prodaja ribica u leskovcu Nemanjale95 Tražnja 0 Sre Okt 13, 2021 11:41 pm Pogledaj zadnje poruke

Linkovi: MyCity  Moj biljni akvarijum  Vaš Sajt  Pirane  Vaš Sajt  Vaš Sajt 




eXTReMe Tracker
Powered by Akvaristika
rss
Creative Commons License