Akvaristika forum
Pretraga • Pravilnik • Album • Profil • Proveri privatne poruke • Lista članova • Registruj se Uloguj se
 akvarijum.org • Baza biljaka • Slike • Tekstovi • Video • Kalkulator • Kontakt • Marketing
 Mikro Crvi Pogledaj sledeću temu
Pogledaj prethodnu temu
Napiši novu temuOdgovori na poruku
Objavi na Facebook
Autor Poruka
Zvrle
Akvarista



Registrovan: 22 Feb 2012
Poruke: 307
Lokacija: Sokobanja

PorukaPoslao: Uto Avg 14, 2012 3:03 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

garda011 ::
pogledaj iznad sliku od No1 pa svoju. uocices da malo slabije kvasis hleb koji ubacujes to je mozda samo jedan od razloga

Pa gledao i cudio se, ovo moje ne lici ninasta a ne znam i strah me da ne preteram sa vodom pa da ne bude posle retko mozda.Ja gledao pod lupom i video da se nesto mrda, kao da vri, ali me strah zbog onog belog sto se uhvatilo na povrsinu da ne ostanem bez kulture mozda.
Da li bi hleb trebao da bude skroz u vodi ili samo vlazan??
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
AquaShop
Sponzor






PorukaPoslao: Uto Avg 14, 2012 3:03 pm Snimi Poruku Nazad na vrh

garda011
Akvarista



Registrovan: 29 Jan 2010
Poruke: 244
Lokacija: beograd, resnik

PorukaPoslao: Uto Avg 14, 2012 3:16 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

pojesce oni to nista se ne boj najbolje bi bilo sad da malo poprskas tvoju kulturu mikro crva .
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Zvrle
Akvarista



Registrovan: 22 Feb 2012
Poruke: 307
Lokacija: Sokobanja

PorukaPoslao: Uto Avg 14, 2012 3:17 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Ok, hvala puno na savetu Bravo
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
aquasoil
Akvarista


Opomene: 1
Registrovan: 04 Dec 2012
Poruke: 54
Lokacija: Bgd

PorukaPoslao: Uto Jan 08, 2013 9:38 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Gde mogu da nadjem kulturu ovih crva, dali neko ima mozda da mi da za start?
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
sveta021
Akvarista



Registrovan: 14 Feb 2012
Poruke: 244
Lokacija: Antwerpen-Belgija

PorukaPoslao: Ned Feb 17, 2013 2:43 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Ja sam bas danas dobio kulturu i upravo sam "pristavio",pa cemo videti za par dana sta sam uradio,nadam se da mi nece propasti...
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji email
Shone Pa
Akvarista



Registrovan: 24 Jan 2011
Poruke: 305
Lokacija: Pancevo

PorukaPoslao: Ned Jun 09, 2013 2:31 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Nekada imam manje , nekada vise crva na zidovima posude - nekada ih nema uopste.
Da li neko zna razloge njihovog penjanja uz zidove ?
Koji je najbolji nacin da svakodnevno mogu da skupim kolicinu tj da ih "poteram" uza zidove ?

Da li postoji jos neki nacin za odvajanje ovih crva u vecoj kolicini ?
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Nesa
Akvarista



Registrovan: 02 Nov 2010
Poruke: 92
Lokacija: Beograd-Smederevo

PorukaPoslao: Ned Jun 09, 2013 2:58 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Nisam siguran ali,meni se cine da vise izlaze dok je gusta smesa,cim mi se malo razredi opadne mi kolicina na zidovima,bar je to moj zakljucak
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
valtersrbija
Akvarista



Registrovan: 15 Avg 2013
Poruke: 80
Lokacija: SRBIJA ns

PorukaPoslao: Sub Avg 17, 2013 10:16 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Gde da nadjem kulturu crva
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Mirche01
Akvarista



Registrovan: 23 Avg 2013
Poruke: 779
Lokacija: Tuzla

PorukaPoslao: Ned Sep 01, 2013 2:47 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Pročitajte šta sam ja našao na netu o mikrocrvima


Mikro crvi (Anguillula rediviva) su veoma sitne glistice, ne veće od 1 mm, bjele boje. Mikro crve je veoma lako gajiti kod kuće u plastičnim posudama koje imaju poklopac.
Poklopac posude izbušiti kako bi u posudu mogao da cirkuliše kiseonik.
Razmnozavanje mikrocrva je na sledeci način:U posudu koju ste planirali za gajenje mikrocrva, postavite nakvašeni hljeb ( komad sredine nakvasite ispod slavine za vodu) ,ne natopite u potpunosti i postavite u posudu ,
Preko tog hljeba stavite početnu ,startnu kulturnu mikrocrva. posuti po tome suvi kvasac, ima ga u svakoj prodavnici ,odokativnom metodom ,manje količine, i dodate vrlo malo mlijeka .
Za nekoliko dana po obodu posude(vidi sliku) izlaze mikrocrvi.
Uzmete četkicu s finijim vlaknima i pokupite mikrocrve koje odmah dajete ribljoj mlađi.kao i svu hranu ribama dajete onoliko koliko mogu pojesti za vrlo kratko vrjeme.
Održavanje kulture mikrocrva u već pripremljenoj posudi je dodavanjem hljeba (sredine) kvasca i mlijka
Čuvanje i gajenje mikrocrva na hladnijem ,tamnijem mjestu.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuAIM AdresaYahoo MessengerMSN MessengerICQ broj
Baia
Akvarista



Registrovan: 18 Apr 2010
Poruke: 930
Lokacija: OBrenovac-Srbija

PorukaPoslao: Ned Sep 01, 2013 4:53 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

I ja sam primetio da ih veca kolicina hrane tera da se sire i po zidovima. kako kolicina hrane opada tako i oni smanjuju planinarenje. kada zaboravim da vratim teglu u fioku veca kolicina crva se skupi na strani odakle dolazi svetlost ali i to je proporcionalno kolicini hrane... kao hranu dodajem kornflejks potopljen vodom i zagrejan u mikrotalasnoj da omeksa i upije vodu plus malo kvasca u kocki. Kvasac im dodje kao nitro, ne znam sta im on radi ali kad ubacim samo kvasac sutradam imam bum po zidovima...
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
ekvkg
Akvarista



Registrovan: 21 Avg 2014
Poruke: 24
Lokacija: Kragujevac

PorukaPoslao: Sub Mar 07, 2015 1:50 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Jel se busi poklopac ili ne...?
I koliko?
Ne bih da mi se nakupe po stanu Smile
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
oskar oskarr
Slučajni Prolaznik



Registrovan: 17 Jan 2017
Poruke: 7
Lokacija: JAGODINA

PorukaPoslao: Pet Feb 10, 2017 1:50 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

zna li neko gde mogu da nabavim startnu kulturu mikro crva?
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
brankorad
Akvarista



Registrovan: 18 Jan 2015
Poruke: 90
Lokacija: Banja Luka

PorukaPoslao: Pon Okt 30, 2017 9:41 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Negdje sam pročitao i probao da u mikro crve ubacim cimet. Cimet neutrališe neugodan miris i navodno sprječava kvarenje kulture.
Stvarno neutrališe taj miris kvasca.
Kao što bi rekli kuvari cimet dodati prema vlastitom ukusu . Very Happy
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Prikaži poruke iz poslednjih:      
Napiši novu temuOdgovori na poruku
 Skoči na:   

Srodne Teme
Tema Autor Forum Odgovori Poslao
Nema novih poruka Grindal crvi nikolax3m Tražnja 0 Ned Jan 28, 2024 1:40 am Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Potrebni mikro crvi DonderionBerik Tražnja 1 Pon Jul 18, 2022 6:48 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Micro crvi popindeed Tražnja 1 Pon Nov 16, 2020 3:37 am Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Enhitreja i micro crvi - tražim joker Arhiva Malih Oglasa 0 Ned Feb 02, 2020 8:32 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Grindal crvi hattrick1980 Arhiva Malih Oglasa 0 Pon Sep 30, 2019 3:32 pm Pogledaj zadnje poruke

Linkovi: MyCity  Moj biljni akvarijum  Vaš Sajt  Pirane  Vaš Sajt  Vaš Sajt 




eXTReMe Tracker
Powered by Akvaristika
rss
Creative Commons License