Akvaristika forum
Pretraga • Pravilnik • Album • Profil • Proveri privatne poruke • Lista članova • Registruj se Uloguj se
 akvarijum.org • Baza biljaka • Slike • Tekstovi • Video • Kalkulator • Kontakt • Marketing
 Bele tacke na ribama Pogledaj sledeću temu
Pogledaj prethodnu temu
Napiši novu temuOdgovori na poruku
Objavi na Facebook
Autor Poruka
viktor
Akvarista



Registrovan: 09 Jan 2010
Poruke: 21
Lokacija: Macedonia

PorukaPoslao: Pon Maj 31, 2010 7:48 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Zdravo ljudi .... sve je bilo ok sa mojim aq sve dok ne mi je puko grejac za vode i osalo tako nekoliko dana.... temperaturu sam pratio stalno varilala je oko 2 stepena ali ipal je bila nad 25 stepena.... onda su se pojavile bele tackice ichy na nekoji od riba kod koji su se stalno javljali kada sam i menjao vode ali za dan dva si nestale... a sada sve je poslo po zlo.... svaki dan mi ugine neka riba... jedan dan je bolesna naredni je mrtva ... do sad sam frlio : 6 koridasi, 4 ksifo, 2 boraca, 1 neonka (i druga je na put) najvise ginu cistaci za pesak. prvo gube apetita cesu se od tvdji predmete borac se je cak skamenio opadali su mu peraje i se je isusio.... grozno....

stavljao sam tecnost za ichi ali nije pomoglo sada stavljam neka tecnost za crevne parazite ali ni to za sad nije uspesno .... stavicu i neku sliki ali ova je neka brza bolest neznam sta da radim
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuMSN Messenger
AquaShop
Sponzor






PorukaPoslao: Pon Maj 31, 2010 7:48 pm Snimi Poruku Nazad na vrh

deak
Urednik
Urednik



Registrovan: 13 Maj 2010
Poruke: 1533
Lokacija: Becej

PorukaPoslao: Pon Maj 31, 2010 8:30 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Zdravo Viktore, bogami kako si mi ovde naveo ti imas vise bolesti u akv. nikad nije bilo dovoljno izleceno a sad kandak kako se smanjila temperatura sve povucene bolesti su krenuli da ti napadaju ribice. Ichthyophthirius multifiliis je najgore sto sam ikad imao od bolesti nikad nisam uspeo da 100% potamanim iz akv pa sam isao na najgori moguci nacin vadio sam bolense van akv i stavljao u karanten ako terapija sa ectopur ili omnisan nije pomogao ondak bye bye. Jedino sam tako suzbio bolest. E sad tebi predlazem da te ribice koje su u najgorem stanju stavis u drugi akv i stavi dosta rasprsivaca da dobiju sto vise kiseonika i probaj da nabavis ectopur ili omnisan od Sera proizvodjaca (sera
pond omnisan, sera ectopur). I dosta cesto menjaj 1/3 vode ako mozes 2x nedeljno. Vodu uvek pripremi unapred i ostavi da ti stoji 24h.

Nadam se da sam ti pomogao.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
viktor
Akvarista



Registrovan: 09 Jan 2010
Poruke: 21
Lokacija: Macedonia

PorukaPoslao: Čet Jun 03, 2010 6:43 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

umiru uste... ali za sada skalare su ok i cistaci za staklo malo je zabavilo ali sve druge ribe su otisli ...
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuMSN Messenger
Prikaži poruke iz poslednjih:      
Napiši novu temuOdgovori na poruku
 Skoči na:   

Srodne Teme
Tema Autor Forum Odgovori Poslao
Nema novih poruka Bele tačke? SanjaP Bolest 2 Pet Mar 19, 2021 9:49 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Sta korigovati kada puzevima kucice b... Suncokret Ostali Stanovnici 3 Sub Avg 15, 2020 10:09 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Bele alge Zelenizeleni Alge 4 Ned Apr 26, 2020 1:07 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Bele tacke ICH........ srki.acs Bolest 11 Pet Jun 14, 2019 8:48 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Barbusi sa drugim ribama andrija88 Ribe 4 Sre Apr 04, 2018 8:22 am Pogledaj zadnje poruke

Linkovi: MyCity  Moj biljni akvarijum  Vaš Sajt  Pirane  Vaš Sajt  Vaš Sajt 




eXTReMe Tracker
Powered by Akvaristika
rss
Creative Commons License