Akvaristika forum
Pretraga • Pravilnik • Album • Profil • Proveri privatne poruke • Lista članova • Registruj se Uloguj se
 akvarijum.org • Baza biljaka • Slike • Tekstovi • Video • Kalkulator • Kontakt • Marketing
 Kupovne podloge Pogledaj sledeću temu
Pogledaj prethodnu temu
Napiši novu temuOdgovori na poruku
Objavi na Facebook
Autor Poruka
coolbac
Akvarista



Registrovan: 20 Mar 2012
Poruke: 39
Lokacija: Bac

PorukaPoslao: Ned Avg 19, 2012 6:43 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Pozdrav

Zanima me da li neko ima iskustva sa kupovnim podlogama tipa Tropica Plant substrat ili Dennerle DeponitMix Professional i.t.d. i da li je takva podloga dovoljna i za zahtevnije biljke u aquascapingu s obzirom i na njihovu cenu rekao bi da je ali neko s iskustvom?
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPoseti sajt autoraMSN Messenger
AquaShop
Sponzor






PorukaPoslao: Ned Avg 19, 2012 6:43 pm Snimi Poruku Nazad na vrh

krcko
VIP



Registrovan: 14 Avg 2010
Poruke: 416
Lokacija: novi beograd

PorukaPoslao: Ned Avg 19, 2012 11:10 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Koristio sam Tropca podlogu. Izvrsna je, ali preporučujem da je koristiš sa Tropica Plant Nutrition, ako želiš pun pogodak.
Za neku od sledećih postavki ću koristiti Dupla Duplarit G, iz prostog razloga što kod nje nije potrebna mrežica za odvajanje od kvarcnog šljunka.
A, evo i kako je uradio posao Tropicin tandem.
Image

Pozdrav
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
coolbac
Akvarista



Registrovan: 20 Mar 2012
Poruke: 39
Lokacija: Bac

PorukaPoslao: Pon Avg 20, 2012 9:28 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Hvala na odgovoru,jos sam u odabiru i Dupla Duplarit G je u opciji.Malo mi je konfuzna priprema Dupla podloge koju sam procitao u upustvu kao i to sto ste rekli za mrezicu.Zanima me sa kojim peskom ili sljunkom se sama podloga mesa?
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPoseti sajt autoraMSN Messenger
krcko
VIP



Registrovan: 14 Avg 2010
Poruke: 416
Lokacija: novi beograd

PorukaPoslao: Pon Avg 20, 2012 11:43 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Uputstvo je sasvim jasno, 1/3 kvarcnog šljunka se izmeša sa sadržajem iz kese, onda pripremiš tablete sa aktivacionim prahom. Preliješ, a ostale 2/3 kvarcnog šljunka rasporediš preko toga. Nikakva mrežica ne treba za razdvajanje, kao što bi je trebalo upotrebiti da prekriješ prvo Dennerle ili Tropica podlogu. Kakav pesak pominješ? Pozdrav
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
coolbac
Akvarista



Registrovan: 20 Mar 2012
Poruke: 39
Lokacija: Bac

PorukaPoslao: Pon Avg 20, 2012 1:43 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

JBL Manado je sljunak(pesak koji sam nazvao u ranijem postu) koji sam planirao preko podloge, i zanima me Vase misljenje sa tom kombinacijum -Dupla Duplarit G & JBL Manado ili ste vise za Tropica?

Unapred Hvala

Pozzz
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPoseti sajt autoraMSN Messenger
krcko
VIP



Registrovan: 14 Avg 2010
Poruke: 416
Lokacija: novi beograd

PorukaPoslao: Pon Avg 20, 2012 2:36 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Kombinacije koje nisam koristio i, bez iskustva sa njima, neozbiljno je da komentarišem. To se očekuje od Tebe, kada postaviš akvarijum. Pozdrav
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
No 1
Akvarista



Registrovan: 17 Avg 2009
Poruke: 3517
Lokacija: Belgrade

PorukaPoslao: Pon Avg 20, 2012 3:13 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Dupla Duplarit G.
Da li u uputstvu pise ,kad ovu podlogu treba obnoviti , posle kog vremena?
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
coolbac
Akvarista



Registrovan: 20 Mar 2012
Poruke: 39
Lokacija: Bac

PorukaPoslao: Pon Avg 20, 2012 6:27 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Ne ,to je nesto sto i mene zanima kao i da li je to podloga dovoljna za zahtevne tepih biljke
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPoseti sajt autoraMSN Messenger
krcko
VIP



Registrovan: 14 Avg 2010
Poruke: 416
Lokacija: novi beograd

PorukaPoslao: Pon Avg 20, 2012 8:20 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

To pitanje ja za firmu Dohse Aquaristik. Svi znamo da samoobnavljajućih materija nema, pa to važi i za sve hranljive podloge. Duplarit je Laterit iz SriLanke, bogat gvožđem, hranljive tablete, ovo je već moja pretpostavka na osnovu iskustva sa Seachem Fluorish Tabs, bi trebalo da lagano dodaju potrebne Makro elemente u periodu od šest meseci do godinu dana, a Mikro uobičajeno po potrebi dodajemo kroz vodenu kolonu.
Koliko sam pregledao i Manado je sličan prirodni materijal, i dolazi sa ostrva Manado u Indoneziji. Pozdrav


Poslednji izmenio krcko dana Pon Avg 20, 2012 8:28 pm, izmenjeno ukupno 1 puta
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Prikaži poruke iz poslednjih:      
Napiši novu temuOdgovori na poruku
 Skoči na:   

Srodne Teme
Tema Autor Forum Odgovori Poslao
Nema novih poruka Biljke bez podloge sloboradov Akvarijumi 4 Sre Maj 03, 2023 1:59 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Pomoc oko odabira podloge i biljaka Anja96 Podloga 2 Uto Jan 26, 2021 8:33 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Izbor podloge Salvatoree Početak u akvaristici 3 Uto Sep 22, 2020 11:18 am Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Potrebno par litara podloge Ludwigia Arhiva Malih Oglasa 0 Sub Dec 15, 2018 9:21 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Pomoc oko podloge Borac123 Podloga 11 Sub Sep 29, 2018 8:34 pm Pogledaj zadnje poruke

Linkovi: MyCity  Moj biljni akvarijum  Vaš Sajt  Pirane  Vaš Sajt  Vaš Sajt 




eXTReMe Tracker
Powered by Akvaristika
rss
Creative Commons License