Akvaristika forum
Pretraga • Pravilnik • Album • Profil • Proveri privatne poruke • Lista članova • Registruj se Uloguj se
 akvarijum.org • Baza biljaka • Slike • Tekstovi • Video • Kalkulator • Kontakt • Marketing
 Zatrovana voda? Pogledaj sledeću temu
Pogledaj prethodnu temu
Napiši novu temuOdgovori na poruku
Objavi na Facebook
Autor Poruka
Sale
Akvarista



Registrovan: 19 Maj 2010
Poruke: 165
Lokacija: Novi Sad

PorukaPoslao: Sre Maj 19, 2010 1:53 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Postovanje!
Od skoro imam akvarijum ali je pitanje vezano za prijateljev akvarijum od koga sam uzeo pelcer biljke. Naime kada je izvukao pelcer iz svog akvarijuma od tog momenta su mu u kratkom roku pocrkale ribice i biljke pocele da venu. Da li je moguce da je voda zatrovana nitritima i amonijakom iz podloge?
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
AquaShop
Sponzor






PorukaPoslao: Sre Maj 19, 2010 1:53 am Snimi Poruku Nazad na vrh

Blue
Urednik
Urednik



Registrovan: 21 Jul 2009
Poruke: 2756
Lokacija: Beograd

PorukaPoslao: Sre Maj 19, 2010 8:14 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

U principu, moguce je da je doslo do skoka nivoa amonijaka u vodi sa kojim filter ne moze da se nosi, usled podizanja podloge. E sad, to bi moglo da ugrozi ribice, ali ne i biljke u tako kratkom roku. Mada, ko zna, moras da das vise podataka pa da nagadjamo sta se desilo.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Sale
Akvarista



Registrovan: 19 Maj 2010
Poruke: 165
Lokacija: Novi Sad

PorukaPoslao: Sre Maj 19, 2010 10:57 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Ono sto znam je da nije menjao vodu nekih 6 meseci. Ima spoljasnji filter. I da mu je posle cupanja te biljke u jednom danu crklo vise ribica.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
nikouro
Urednik
Urednik



Registrovan: 14 Feb 2010
Poruke: 6529
Lokacija: Beograd - Urosevac 19.12.1973g.

PorukaPoslao: Sre Maj 19, 2010 11:06 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

malo glupo pitanje ... sta je radio sa rukama pre nego li je umakao u akvarijum Confused
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Sale
Akvarista



Registrovan: 19 Maj 2010
Poruke: 165
Lokacija: Novi Sad

PorukaPoslao: Čet Maj 20, 2010 1:56 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Kontam na sta ciljas ali stvarno ne znam Smile Pitacu ga mada ne verujem da se seca.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Juice_93fu
Akvarista



Registrovan: 30 Mar 2010
Poruke: 680
Lokacija: Uzice

PorukaPoslao: Čet Jun 03, 2010 9:37 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Ono sto znam je da nije menjao vodu nekih 6 meseci.

Ovo je ludost, jos ako ima hranjivu podlogu, to je razlog.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji email
Nigros
Akvarista



Registrovan: 28 Feb 2010
Poruke: 1214
Lokacija: Novi Sad/Indjija

PorukaPoslao: Čet Jun 03, 2010 11:43 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

U podlozi se mogu stvoriti otrovni gasovi i jos stosta, kad je cupao biljku verovatno ih je oslobodio...
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPoseti sajt autoraMSN Messenger
Prikaži poruke iz poslednjih:      
Napiši novu temuOdgovori na poruku
 Skoči na:   

Srodne Teme
Tema Autor Forum Odgovori Poslao
Nema novih poruka Bela mutna voda Maridza Početak u akvaristici 5 Uto Sep 12, 2023 12:06 am Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Voda Borca vuce ka povrsini EmEmily Bolest 3 Uto Jul 11, 2023 2:23 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Mutna voda i ribe na povrsini Bagzi80 Početak u akvaristici 12 Sre Okt 27, 2021 2:39 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Mutna voda Likan Početak u akvaristici 7 Pon Feb 15, 2021 2:03 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Voda "Mutna, mlecna, prasnjava ... goran012 Početak u akvaristici 3 Uto Nov 03, 2020 5:24 pm Pogledaj zadnje poruke

Linkovi: MyCity  Moj biljni akvarijum  Vaš Sajt  Pirane  Vaš Sajt  Vaš Sajt 




eXTReMe Tracker
Powered by Akvaristika
rss
Creative Commons License