Akvaristika forum
Pretraga • Pravilnik • Album • Profil • Proveri privatne poruke • Lista članova • Registruj se Uloguj se
 akvarijum.org • Baza biljaka • Slike • Tekstovi • Video • Kalkulator • Kontakt • Marketing
 Smrznuta artemija za mladj molija? Pogledaj sledeću temu
Pogledaj prethodnu temu
Napiši novu temuOdgovori na poruku
Objavi na Facebook
Autor Poruka
sveta021
Akvarista



Registrovan: 14 Feb 2012
Poruke: 244
Lokacija: Antwerpen-Belgija

PorukaPoslao: Sub Feb 25, 2012 3:06 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Danas sam bio u radnji i pitam da li je ok da za malce uzmem smrznutu artemiju onako upakovanu u kockice (izgleda kao tabla lekova),i on kaze naravno das im jednu kockicu dnevno,kazem ja ima ih samo 8 te ce on onda je dovoljno pola kockice dnevno.
Inace nije previse skupa 2.60€ za 100g ili 35 kockica!
Posto nikada ranije nisam uzivo video artemiu,zanima me da nije malo prevelika za malce od 3 dana,ima i manje i vece ai mi deluje kao da bi morali da cupaju da bi pojeli,sta da radim,da izvadim iz kockice pa da probam da ih iseckam?
Evo kako izgleda,ne znam da li ih i kod nas ovako pakuju ili samo u kesicama kako citam ovde da ljudi pisu?
Izvinjavam se ako sam postavio puno slika!!!


Image
Image
Image
Image
Image
Image
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji email
AquaShop
Sponzor






PorukaPoslao: Sub Feb 25, 2012 3:06 pm Snimi Poruku Nazad na vrh

Stefan062
Akvarista



Registrovan: 03 Avg 2010
Poruke: 973
Lokacija: Cacak

PorukaPoslao: Sub Feb 25, 2012 5:36 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

ja bih rekao da je prevelika sad neka iskusniji koji su hranili ribice neka ti kazu,a i koliko vidim to je mladj neke zivorotke, njih mozes hraniti i obicnom hranom za ribice samo dobro izmrvis Wink
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Anboy
Urednik
Urednik



Registrovan: 16 Feb 2011
Poruke: 1311
Lokacija: Becej

PorukaPoslao: Sub Feb 25, 2012 6:37 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Pa to je odrasla artemija koja je dobra za maticu ali je prevelika za male ribice. Mozada da probas da je nekako narendas na neku sitnu tenicu dok je smrznuta??? Mislim da bi to uspelo.


Poslednji put izmenio Anboy dana Sub Feb 25, 2012 6:39 pm, izmenio ukupno 6 puta
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
branko97KW
Akvarista



Registrovan: 19 Feb 2012
Poruke: 133
Lokacija: Ladjevci / Kraljevo

PorukaPoslao: Sub Feb 25, 2012 6:49 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Ih ovo ti je velika artemia
Mali nema sanse da ti ovo jedu
Vidis da je ko oni
Najbolje kupi onu u kesici pa sam izlezi
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
sveta021
Akvarista



Registrovan: 14 Feb 2012
Poruke: 244
Lokacija: Antwerpen-Belgija

PorukaPoslao: Sub Feb 25, 2012 11:16 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Jeste mladj zivorotke,tacnije zute molike,hvala za ideje mislim da ova sa rendom uopste nije losa,ja sam malo danas ovu istu sa slike malo iscupkao sa dve pincete i bogami potamanile su sve!Smile

Kazite mi posto sam u startu imao zlatne ribice i sada sam poceo sa tropskim,a ostalo mi je dosta hrane smem li ih hraniti sa hranom za zlatne ribice i koje su osnovni sastojci hrane koju bi trebao davati tropskim ribicama(gupi,moli,neonke...)?
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji email
efi
Akvarista



Registrovan: 19 Apr 2011
Poruke: 46
Lokacija: Novi Beograd

PorukaPoslao: Pet Mar 16, 2012 1:29 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Kao sto su ti vec rekli to je odrasla artemia koja osim sto ima drasticno manju hranljivu vrednost od tek izlegle artemije fizicki malci ne mogu da je progutaju. Moj savet ti je da sa njom pocastis povremeno velike ribe a za malce ti je najbolje resenje tvrdo kuvano jaje, samo zumance od tvrdo kuvanog jajeta. Kad skuvas jaje, oljustis i odvojis zumance od belanceta (pojedi ga slobodno Very Happy ), zumance iseckaj na sto manje kolutice kriskice ili sta god, sve osim jednog parceta spakuj u jednu kesu i u zamrzivac za kasnije. Svaki dan po jedno parcence odledis i razmutis u malo vode (mozda je idealno da iskoristis mutilicu za nes kafu, ako nemas izgnjeci ga dobro kasicicom). U apoteci kupi jedan plasticni spric (oko 20 din) i vise puta tako u vodi razmuceno zumance usisaj u spric i ponovo istisni (tako se razbije na jos sitnije cestice).
Na kraju sve iz soljice usisas u spric i vise puta u toku dana malcima das po 2-3 kapi tog rastvora. Spric sa rastvorom mozes drzati u frizideru i ok je da se koristi 2 dana. treceg dana bacis rastvor i pravis novi. Ako drzis van frizidera racunaj da moze da izdrzi jedan dan (dok ne krene toplije vreme).
Takodje izbegavaj malcima da dajes tek napravljen rastvor ako je mnogo hladan...
Sa zumancetom ce odlicno napredovati ,ne kao sa artemijom naravno ali za 50ak din ce jesti maltene 2-3 nedelje dok bi te sa artemijom to kostalo mnogo vise....
Pozdrav i srecno...
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji email
shaca pochetnik
Akvarista



Registrovan: 27 Apr 2010
Poruke: 21
Lokacija: Stara Pazova

PorukaPoslao: Pon Jun 04, 2012 1:02 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Hvaala za savet i meni će dobro doći
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji email
Soundwave
Akvarista



Registrovan: 09 Okt 2011
Poruke: 46

PorukaPoslao: Sub Sep 01, 2012 8:49 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Iako temata e odamna, ova e odlicna hrana za skoro site ribi. Dolgo vreme kupuvam lisnata hrana,ali strogo brendirana od tropical, i kosta okolu 2 evra za 25 grama lisnata. Mislam deka nisto ne moze da ja zameni zamrznatata hrana, pogledajte samo kako so slast ja jadat artemijata. Ako cuvate zivorotki, kade se bara boja , veruvajte ova e idealno.Razlikata vo cenata e pola evro, a sepak cel mesec trae.
Za mali ribi, rendajte ja dodeka e zamrznata ili pak izvedete ziva artemija.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Prikaži poruke iz poslednjih:      
Napiši novu temuOdgovori na poruku
 Skoči na:   

Srodne Teme
Tema Autor Forum Odgovori Poslao
Nema novih poruka Povrsinska skrama i mladj riba Baia Razmnožavanje 4 Čet Dec 03, 2020 7:19 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Cime hraniti mladj nebojsar Razmnožavanje 10 Uto Maj 12, 2020 7:24 am Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Artemija i mali coridorasi. Betmen Ishrana 1 Uto Sep 12, 2017 12:56 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Smrznuta hrana Sone_bg Ishrana 1 Pet Jun 09, 2017 11:29 am Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Poklanjam mladj gupike dejan83 Arhiva Malih Oglasa 1 Uto Maj 09, 2017 10:25 am Pogledaj zadnje poruke

Linkovi: MyCity  Moj biljni akvarijum  Vaš Sajt  Pirane  Vaš Sajt  Vaš Sajt 




eXTReMe Tracker
Powered by Akvaristika
rss
Creative Commons License