Akvaristika forum
Pretraga • Pravilnik • Album • Profil • Proveri privatne poruke • Lista članova • Registruj se Uloguj se
 akvarijum.org • Baza biljaka • Slike • Tekstovi • Video • Kalkulator • Kontakt • Marketing
 Skotnoj gupiki se crveni predeo oko cmara Pogledaj sledeću temu
Pogledaj prethodnu temu
Napiši novu temuOdgovori na poruku
Objavi na Facebook
Autor Poruka
Rale pocetnik
Slučajni Prolaznik



Registrovan: 13 Avg 2012
Poruke: 7

PorukaPoslao: Uto Sep 04, 2012 12:02 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Pre par nedelja sam poceo da drzim gupike,imam 2 muzjaka i 6 zenki,3 zenke mi je dao prijatelj i sve tri su vec bile skotne.Dve su se okotile prethodnih dana i sve je proslo dobro,ima 30-ak malaca.Ne znam koliko su okotile,verovatno su ih pojele.Problem je treca,do pre par dana je izgledala normalno,a onda je predeo kod cmara poceo da joj se crveni,ona se sve vise i vise naduvava,a cmar kao da se isturio,pa imam utisak ko da ce da joj creva ispadnu,ne znam da li je to normalno ili ima nekih problema,ako znate u cemu je stvar,molim za pomoc.Hvala unapred.


Poslednji izmenio Rale pocetnik dana Uto Sep 04, 2012 12:29 am, izmenjeno ukupno 1 puta
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
AquaShop
Sponzor






PorukaPoslao: Uto Sep 04, 2012 12:02 am Snimi Poruku Nazad na vrh

Zola
Urednik
Urednik



Registrovan: 30 Maj 2009
Poruke: 255
Lokacija: Užice

PorukaPoslao: Uto Sep 04, 2012 3:04 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Moze da se desi problem prilikom porodjaja, da recimo dodje do zaglavljivanja mladji u porodjajnom kanalu. Kada zauzmu nepravilan polozaj. Kontrakcije kod zivorotki su veoma jake i najcesce prilikom jedne kontrakcije ona izbaci nekoliko ribica odjednom ili u kontinuitetu njih vise. Kada je neprohodan porodjajni kanal, usled ovih kontrakcija mogu da prolabiraju creva, deo porodjajnog kanala, ali ida dodje do pucanja trbusnog zida. U svakom slucaju, prognoza u ovakvim situacijama je nazalost losa.

Ne znam koliko je dugo vec nosi mladj? Moze biti i neki drugi problem u pitanju, svakako bi fotografija ribe bila od velike pomoci.

Ukoliko primecujes da su krljusti nakostresene i pomalo odvojene od tela, odmah tu ribu izvadi iz akvarijuma u posebnu posudu.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji email
Rale pocetnik
Slučajni Prolaznik



Registrovan: 13 Avg 2012
Poruke: 7

PorukaPoslao: Uto Sep 04, 2012 9:47 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Hvala na odgovoru,ali riba je preko noci uginula.Trbusni zid je bio jos ispupceniji,ali nije puko,odmah sam je izvadio Sad
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Prikaži poruke iz poslednjih:      
Napiši novu temuOdgovori na poruku
 Skoči na:   

Srodne Teme
Tema Autor Forum Odgovori Poslao
Nema novih poruka Gupiki fali ceo rep Yaesu Bolest 5 Pet Mar 26, 2021 9:57 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Ljubitelji puzeva - crni Malezijci + ... Suncokret Na poklon 1 Sub Jul 25, 2020 2:45 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Crveni ancistrus AkvarijumCentar Akvarijum Centar 0 Čet Sep 21, 2017 7:58 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka gupiki otpao rep Maxy xD Bolest 3 Pet Feb 27, 2015 11:20 am Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Plati zuti-miki maus i crveni (rubin) Coa' Ribe 1 Sre Apr 16, 2014 3:03 pm Pogledaj zadnje poruke

Linkovi: MyCity  Moj biljni akvarijum  Vaš Sajt  Pirane  Vaš Sajt  Vaš Sajt 




eXTReMe Tracker
Powered by Akvaristika
rss
Creative Commons License