Akvaristika forum
Pretraga • Pravilnik • Album • Profil • Proveri privatne poruke • Lista članova • Registruj se Uloguj se
 akvarijum.org • Baza biljaka • Slike • Tekstovi • Video • Kalkulator • Kontakt • Marketing
 Ancitrusi obozavaju saranske pelete Pogledaj sledeću temu
Pogledaj prethodnu temu
Napiši novu temuOdgovori na poruku
Objavi na Facebook
Autor Poruka
pecolovac
Akvarista



Registrovan: 05 Maj 2010
Poruke: 10
Lokacija: Beograd

PorukaPoslao: Sre Sep 05, 2012 11:09 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Ancitrusi obozavaju saranske pelete...i ne samo oni,vec i sve ostale ribice. Do ovog saznanja sam dosla sasvim slucajno. Naime,moj suprug je sportski ribolovac (sarandzija Smile) Za primamu sarana u glavnom koristi pelete.
Šta su ustvari pelete?
Pelete su granule, nastale termičkom i mehaničkom obradom hranjivih (brašnastih) smesa, različitih oblika i i velicina.
Jednom prilikom sam uzela nekoliko tih peleta velicine zrna graska i ubacila ih u akvarijum. Pomislim:''Ako saranu nista ne fali,nece valjda ni ovim mojim ribicama!!''
Peleti su pali na dno i posle par sekundi,oko njih je nastala blaga zamucenost...To je,naravno privuklo ribice i sve do jedne su navalile na ovu novu vrstu hrane. A onda,kao po dogovoru ancitrusi su izasli i svaki je bukvalno legao preko peleta,tako da su ostale ribice mogle samo da skupljaju ostatke posle njih.
Od tada sam pelete uvrstila u redovnu ishranu svojih riba,a posto su oni proteinskog sastava,uvek ih kombinujem sa vitaminskom hranom. Primetila sam da je i mladj jako zainteresovana za ovu hranu,rado je jede i veoma brzo napreduje.

...Eto...ako poznajete nekog sarandziju,zatrazite mu koju granulu...obradovacete svoje ribice,sigurno!


Poslednji izmenio pecolovac dana Sre Sep 05, 2012 11:10 pm, izmenjeno ukupno 1 puta
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
AquaShop
Sponzor






PorukaPoslao: Sre Sep 05, 2012 11:09 pm Snimi Poruku Nazad na vrh

guppykiller
Akvarista



Registrovan: 24 Maj 2011
Poruke: 360
Lokacija: Nis

PorukaPoslao: Sre Sep 05, 2012 11:35 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Zanimljivo. Padalo mi je ovo vise puta na pamet ali nisam smeo da probam, imao sam neke halibut pelete smrdljive do zla boga Smile.
E sad i ja mislim da ribicama niste nece biti pogotovo od ''markiranih'' peleta jer se prave od najkvalitetnijih brasnastih sadrzaja (da tako kazem). Ali posto sam do nekle upucen u pelete, ima ih milion vrsta i u skorije vreme se pojavio mali milion istih i polako nalaze svoje mesto u ribolovu, e sad ima brzo razgradjujucih , sporo ... Zanima je koje si koristila , tj pitaj supruga , jer kapiram da bi neki brzo razgradjujuci zamutio vodu za medelju, i naravano koja je bila aroma peleta , kapiram da je bila neka vocna , mada ima i mesnih i na bazi sira, jos kad bi napravili na bazi spiruline ja bi koristio sigurno Smile Smile
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
pecolovac
Akvarista



Registrovan: 05 Maj 2010
Poruke: 10
Lokacija: Beograd

PorukaPoslao: Sre Sep 05, 2012 11:47 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Pitacu muza koji su to peleti pa cu javiti. Ono sto sigurno znam jeste da postoje razne vrste koje,tacno,umeju veoma da smrde. Medjutim,ovi peleti imaju potpuno neutralan blag miris,drzim ih u kutiji i kada je otvorim,miris mi ne udara u nos,kao sto se po nekad desava i sa standardnom hranom za ribice.
Takodje,moram da napomenem da ovi peleti ne zamascuju vodu ni malo. Sporo se otapaju i dodje do jako blagog zamucenja,ali samo u okolini peleta,a voda se za nekih 15-ak min. ponovo potpuno razbistri.
...i potpuno su neskodljivi za sve vrste riba koje ja drzim u akvarijumu.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
guppykiller
Akvarista



Registrovan: 24 Maj 2011
Poruke: 360
Lokacija: Nis

PorukaPoslao: Čet Sep 06, 2012 5:24 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Ok pitaj pa javi, i koja je velicina peleta , jel su one za primamu 2-6mm ili su za dlaku 8mm pa navise? Da moguce da imaju blag miris, ali samo na suvom, u vodi ili mirisu ili smrde Smile jer im je cilj da privuku ribu i kroz ''oblak'' koji prave smanje opreznost sarka Smile tako da nisam siguran koliko su neutralnog mirisa u dodiru sa vodom. Isto me zanima koliko dugo dajes pelete ribama i koje jos ribice imas i kako one reaguju na hranu, da li si imala neke nezeljene pojave tipa bolesti i sl. ?
E sad ni sam ne znam koliko je ovo dobro i zdravo po ribice, (u tvom slucaju izgleda super) ali opet bolje da se mi drzimo hrane koje su namenjene nasim ljubimcima, ovo pre svega govorim da neki klinac ne vidi ovo, ode kupi... nesto mu se desi ribicama i posle bude procitao na akvarijum.org Smile ako me razumes
Da ima jedan razlog koji me po malo plasi, znam da neke hrane sadrze a u neke i sam dodajem razne gluposti koje izazivaju glad kod ribe, te sastojke sadrze sadze verovatno i neki peleti , pa ne znam sta bi bilo... Sve u svemu morali bi da znamo sastojke peleta da bi mogli da pricamo ozbiljnije..
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
pecolovac
Akvarista



Registrovan: 05 Maj 2010
Poruke: 10
Lokacija: Beograd

PorukaPoslao: Čet Sep 06, 2012 7:58 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Pitala,ali to cu ti proslediti na pp {da ne reklamiram ovde). Naravno da ne treba odstupati od standardnih nacina ishrane,ja svakako nisam. Pelete ubacim,po par komada,svake nedelje...Do sada mi ni jedna i ponavljam,ni jedna ribica nije uginula od njih,a imam gupike,skalare, ancitruse,nekoliko neonki,par molija i coridoras.
Velicina ovih peleta je manja od zrna graska.
Tacno je da neko ko je pocetnik ili ko procita ovo ne treba odmah da odjuri i kupi pelete,pa da ribice hrani time,jer postoji veliki broj tih peleta koji svakako nisu za igru...ne treba sa time eksperimentisati... ja sam slucajno probala bas ove o kojima pricam (ne trpam sve i svasta u akvarijum,da se razumemo,nije mi cilj da mi ribice uginu) i pokazalo se interesantno.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Prikaži poruke iz poslednjih:      
Napiši novu temuOdgovori na poruku
 Skoči na:   

Srodne Teme
Tema Autor Forum Odgovori Poslao
Nema novih poruka Ancitrusi jedu red moor panj fudokan Ribe 2 Sre Nov 10, 2021 10:53 am Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Ancitrusi NS Saša88 Arhiva Malih Oglasa 0 Ned Dec 30, 2018 2:44 pm Pogledaj zadnje poruke
Ovaj forum je zaključan i ne možete menjati teme ili odgovarati Ancitrusi 2cm do 5cm Voja85 Arhiva Malih Oglasa 1 Čet Nov 08, 2018 11:25 pm Pogledaj zadnje poruke
Ovaj forum je zaključan i ne možete menjati teme ili odgovarati Ancitrusi Crna Gora - Podgorica FEK@ Arhiva Malih Oglasa 0 Ned Dec 18, 2016 7:25 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Ancitrusi djuraa Arhiva Malih Oglasa 2 Pet Mar 18, 2016 10:10 am Pogledaj zadnje poruke

Linkovi: MyCity  Moj biljni akvarijum  Vaš Sajt  Pirane  Vaš Sajt  Vaš Sajt 




eXTReMe Tracker
Powered by Akvaristika
rss
Creative Commons License