Akvaristika forum
Pretraga • Pravilnik • Album • Profil • Proveri privatne poruke • Lista članova • Registruj se Uloguj se
 akvarijum.org • Baza biljaka • Slike • Tekstovi • Video • Kalkulator • Kontakt • Marketing
 pretvaranje mmol u ppm Pogledaj sledeću temu
Pogledaj prethodnu temu
Napiši novu temuOdgovori na poruku
Objavi na Facebook
Autor Poruka
boomiri
Akvarista



Registrovan: 18 Jul 2012
Poruke: 178
Lokacija: Sremska Mitrovica

PorukaPoslao: Sub Sep 15, 2012 11:16 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

kako se pretvara vrednost jedinice izrazene u mmol u ppm? konkretno je u pitanju kcl u ampulama (1 ml=1 mmol)
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
AquaShop
Sponzor






PorukaPoslao: Sub Sep 15, 2012 11:16 pm Snimi Poruku Nazad na vrh

usdp
Akvarista



Registrovan: 11 Sep 2012
Poruke: 120
Lokacija: Smederevo

PorukaPoslao: Sub Sep 15, 2012 11:41 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

boomiri ::
kako se pretvara vrednost jedinice izrazene u mmol u ppm? konkretno je u pitanju kcl u ampulama (1 ml=1 mmol)


ppm = A x mmol/l
mmol/l = ppm/A
A = atomic mass of the ion. Na = 22.99g/mol, K = 39.10g/mol
Therefore, 160mmol/l Na = 3,678.4ppm and 5mmol/l K = 195.5ppm.

pomoci ce?
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
boomiri
Akvarista



Registrovan: 18 Jul 2012
Poruke: 178
Lokacija: Sremska Mitrovica

PorukaPoslao: Sub Sep 15, 2012 11:53 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

mnogo hvala, snaci cu se sada:)
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
usdp
Akvarista



Registrovan: 11 Sep 2012
Poruke: 120
Lokacija: Smederevo

PorukaPoslao: Sub Sep 15, 2012 11:54 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

boomiri ::
mnogo hvala, snaci cu se sada:)

verovao ili ne ukucao sam samo mmol u ppa i google je odradio posao prvim rezultatom Wink
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
boomiri
Akvarista



Registrovan: 18 Jul 2012
Poruke: 178
Lokacija: Sremska Mitrovica

PorukaPoslao: Ned Sep 16, 2012 12:19 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

gledao sam ja na guglu, pa sam svasta nasao, od 1=1 pa na dalje.... mislio sam da je to proverena jednacina a ne skinuta sa neta... opet sam na pocetku...
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
usdp
Akvarista



Registrovan: 11 Sep 2012
Poruke: 120
Lokacija: Smederevo

PorukaPoslao: Ned Sep 16, 2012 12:23 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

boomiri ::
gledao sam ja na guglu, pa sam svasta nasao, od 1=1 pa na dalje.... mislio sam da je to proverena jednacina a ne skinuta sa neta... opet sam na pocetku...

ako ne nadjes sutra javi mi pitacu komsiku. predaje na nekom.fX-u
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Markonbg
Akvarista



Registrovan: 05 Jul 2012
Poruke: 230
Lokacija: Novi Beograd

PorukaPoslao: Ned Sep 16, 2012 2:03 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Mislim da je ok jednacina samo mi nije jasno sta ce ovde relativna atomskat masa Na i K,kada treba Cl i K?
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji email
usdp
Akvarista



Registrovan: 11 Sep 2012
Poruke: 120
Lokacija: Smederevo

PorukaPoslao: Ned Sep 16, 2012 2:16 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Markonbg ::
Mislim da je ok jednacina samo mi nije jasno sta ce ovde relativna atomskat masa Na i K,kada treba Cl i K?

copy paste je bilo :-/
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Markonbg
Akvarista



Registrovan: 05 Jul 2012
Poruke: 230
Lokacija: Novi Beograd

PorukaPoslao: Ned Sep 16, 2012 2:29 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Aha,onda ok Wink
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji email
boomiri
Akvarista



Registrovan: 18 Jul 2012
Poruke: 178
Lokacija: Sremska Mitrovica

PorukaPoslao: Ned Sep 16, 2012 7:51 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Marko ako ti nije problem i ako razumes gore navedenu jednacinu prevedi mi je na srpski molim te - 1 ml KCL sadrzi 1 mmol ili ___ ppm/ml K i ____ppm/ml Cl, posto meni bas nista nije jasno. sto vise trazim po netu, sve manje razumem problem
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
usdp
Akvarista



Registrovan: 11 Sep 2012
Poruke: 120
Lokacija: Smederevo

PorukaPoslao: Ned Sep 16, 2012 12:12 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Markonbg ::
Mislim da je ok jednacina samo mi nije jasno sta ce ovde relativna atomskat masa Na i K,kada treba Cl i K?
atomska masa CL ili hlora je 35,453 (2) a K ili kalijum 39.0983(1) . Ako to treba... Atomska masa im je ta.


Poslednji izmenio usdp dana Ned Sep 16, 2012 12:17 pm, izmenjeno ukupno 1 puta
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Markonbg
Akvarista



Registrovan: 05 Jul 2012
Poruke: 230
Lokacija: Novi Beograd

PorukaPoslao: Ned Sep 16, 2012 3:06 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Za sta ti je potrebno ovo?
Ovako ppm je part per milion i jedinica je gr/dm3 tj. gr/l.
Za ovo izracunavanje vazi formula:
kolicinska koncentracija (jedinica mol/dm 3)× molarna masa datog molekula tj. atoma (jedinica gr/mol) = ppm (jedinica gr/dm3).
Molarna masa KCl=74,5513gr /mol
E sada ja ti ne mogu resiti jednacinu satdva nepoznata parametara...
Moras da znas ili koji ppm zelis da postignes ili da znas u koju kolicinu vode planiras tu ampulu da stavis?Jel da bi izracunao ppm moras da znas kolicinsku koncetraciju jed mol/dm3,a ti si samo rekao da je ampulatod 1ml=1mmol
Ako slucajno gresim neka me neko isprav
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji email
boomiri
Akvarista



Registrovan: 18 Jul 2012
Poruke: 178
Lokacija: Sremska Mitrovica

PorukaPoslao: Ned Sep 16, 2012 7:16 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

ampula je od 10 ml. Bilo bi idealno kada bih mogao da dobijem 1ml=1ppm to bi mi bilo idealno. moze takodje 10 ml =1ppm, kako god samo da mi bude jednostavno za doziranje. Kao sto vidis hemija mi i nije bas jaca strana u zivotu:( inace treba mi za dodavanje biljkama. takodje nije mi zanemariva ni kolicina Cl koji cu usput dodati( ona mi ne treba, ali ne mozes bez nje)
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Markonbg
Akvarista



Registrovan: 05 Jul 2012
Poruke: 230
Lokacija: Novi Beograd

PorukaPoslao: Ned Sep 16, 2012 9:15 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Reci mi da li znas koliko grama KCl po litru vode treba da postignes?
Gde si nabavljao te ampule i koliko si placao?


Poslednji izmenio Markonbg dana Ned Sep 16, 2012 9:16 pm, izmenjeno ukupno 1 puta

Razlog izmene Markonbg: dodatak
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji email
boomiri
Akvarista



Registrovan: 18 Jul 2012
Poruke: 178
Lokacija: Sremska Mitrovica

PorukaPoslao: Ned Sep 16, 2012 10:24 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

mozes ih naci u svakoj bolje opremljenoj apoteci, najbolje su fresenius cini mi se, nisam ih placao, dobio sam ih. Pa ne znam koliko grama, one su uvek izrazene kao odnos mmol/ml obicno 1mmol/ml pokusao sam na njihovom sajtu da nadjem vise informacija ali zamisli cuda sajt ne radi:(pogledacu sutra na poslu, mozda imam negde nesto o tome pa te obavestavam.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Prikaži poruke iz poslednjih:      
Napiši novu temuOdgovori na poruku
 Skoči na:   


Linkovi: MyCity  Moj biljni akvarijum  Vaš Sajt  Pirane  Vaš Sajt  Vaš Sajt 




eXTReMe Tracker
Powered by Akvaristika
rss
Creative Commons License