Akvaristika forum
Pretraga • Pravilnik • Album • Profil • Proveri privatne poruke • Lista članova • Registruj se Uloguj se
 akvarijum.org • Baza biljaka • Slike • Tekstovi • Video • Kalkulator • Kontakt • Marketing
 Formiranje prvog akvarijuma Pogledaj sledeću temu
Pogledaj prethodnu temu
Napiši novu temuOdgovori na poruku
Objavi na Facebook
Autor Poruka
Stefan_NS
Akvarista



Registrovan: 12 Jan 2012
Poruke: 89
Lokacija: Novi Sad

PorukaPoslao: Ned Sep 16, 2012 5:26 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Cao svima... Posle dugo vremena ukazala mi se prilika da oformim novi akvarijum. Staklo je odneto na secenje i u vremenu koje mi ostaje do iscekivanja dana kada ce biti spojen ostaje mi samo da smisljam kako bi to trebalo da izgleda. Uz pomoc foruma i raznih tema ja sam sklopio neku prvobitnu sliku kako bi sve trebalo da izgleda, ali sam ipak odlucio da postavim par pitanja i posavetujem se sa iskusnijim clanovima.
Pre svega reci cu da ce se raditi o akvarijumu 48 duzina 40 sirina i 35 visina (67l) planirao sam da pravim i pregradu za spoljni filter u sklopu akvarijuma.
E sada voleo bih da to bude biljni akvarijum pa bih molio za neke preporuke za pocetak? Wink
Takodje me zanima da li je moguce da u podlogu pored zemlje stavim i pesak u boji neke sitne granulacije?
Hvala svima Smile


Poslednji izmenio Bojan dana Pon Sep 17, 2012 6:57 am, izmenjeno ukupno 1 puta

Razlog izmene Bojan: Promenjen naziv teme
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuMSN Messenger
AquaShop
Sponzor






PorukaPoslao: Ned Sep 16, 2012 5:26 pm Snimi Poruku Nazad na vrh

usdp
Akvarista



Registrovan: 11 Sep 2012
Poruke: 120
Lokacija: Smederevo

PorukaPoslao: Ned Sep 16, 2012 6:26 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Stefan_NS ::
Cao svima... Posle dugo vremena ukazala mi se prilika da oformim novi akvarijum. Staklo je odneto na secenje i u vremenu koje mi ostaje do iscekivanja dana kada ce biti spojen ostaje mi samo da smisljam kako bi to trebalo da izgleda. Uz pomoc foruma i raznih tema ja sam sklopio neku prvobitnu sliku kako bi sve trebalo da izgleda, ali sam ipak odlucio da postavim par pitanja i posavetujem se sa iskusnijim clanovima.
Pre svega reci cu da ce se raditi o akvarijumu 48 duzina 40 sirina i 35 visina (67l) planirao sam da pravim i pregradu za spoljni filter u sklopu akvarijuma.
E sada voleo bih da to bude biljni akvarijum pa bih molio za neke preporuke za pocetak? Wink
Takodje me zanima da li je moguce da u podlogu pored zemlje stavim i pesak u boji neke sitne granulacije?
Hvala svima Smile

kazes citao si, moze pesak naravno, tezi je za odrzavanje od sljunka ali moze naravno, zemlju ces ispod.mrezice ili?
cekaj ne ppitah te sta zelis od riba unutra?
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Stefan_NS
Akvarista



Registrovan: 12 Jan 2012
Poruke: 89
Lokacija: Novi Sad

PorukaPoslao: Ned Sep 16, 2012 7:41 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Zaboravih da kazem za ribice.. Mislim da ce to biti neonkice neko jato od petnejstak ribica mozda koja vise, kao i koji komunalac Very Happy
Da mislio sam da stavim zemlju, pa mrezicu, pa onda pesak Smile
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuMSN Messenger
Bojan
Vlasnik
Vlasnik



Registrovan: 25 Feb 2009
Poruke: 6720
Lokacija: Novi Sad

PorukaPoslao: Pon Sep 17, 2012 7:01 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Ne bih se nikako odlucio za varijantu peska. Mnogo lakse za odrzavanje bi bio sljunak sitnije granulacije.
Stavi vrlo malo zemlje za cvece (prosejes kroz prste) tek toliko da se prekrije dno i da se ne vidi staklo, stavis mrezicu pa onda sljunak jedno 5 cm debljine.
U zavisnosti od osvetljenja biras biljke i tu obratis paznju koliko koja raste u visunu i kojoim tempom raste kao i naravno na samu zahtevnost biljke.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji emailPoseti sajt autora
Zhorz
Akvarista


Opomene: 1
Registrovan: 15 Sep 2012
Poruke: 907
Lokacija: Beograd, Karaburma

PorukaPoslao: Pon Sep 17, 2012 7:37 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

da ne otvaram drugi topik za kratko pitanje.
Jel moze bez te zemlje ispod sljunka sa dodavanjem tecne hrane(materija) za biljke?
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
nemanjask
Urednik
Urednik



Registrovan: 29 Nov 2010
Poruke: 2451
Lokacija: Beograd

PorukaPoslao: Pon Sep 17, 2012 7:55 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Može naravno, sve zavisi koliko zahtevne biljke planiraš da uzgajaš, čak bi preporučio svim početnicima da izbegavaju hranjivu podlogu dok ne uđu malo u štos.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Stefan_NS
Akvarista



Registrovan: 12 Jan 2012
Poruke: 89
Lokacija: Novi Sad

PorukaPoslao: Pon Sep 17, 2012 8:57 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Bojan ::
Ne bih se nikako odlucio za varijantu peska. Mnogo lakse za odrzavanje bi bio sljunak sitnije granulacije.
Stavi vrlo malo zemlje za cvece (prosejes kroz prste) tek toliko da se prekrije dno i da se ne vidi staklo, stavis mrezicu pa onda sljunak jedno 5 cm debljine.
U zavisnosti od osvetljenja biras biljke i tu obratis paznju koliko koja raste u visunu i kojoim tempom raste kao i naravno na samu zahtevnost biljke.


Hvala na savetu Wink uzecu ipak neki sljunak sitnije granulacije, prvi put ce mi biti da odrzavam takvu vrstu podloge tako da verujem na rec da je malo zahtevnije.
Nadam se da ce sve ubrzo biti gotovo pa da cu moci da otvorim novu temu i predstavim vam svoj akvarijum Wink
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuMSN Messenger
Zhorz
Akvarista


Opomene: 1
Registrovan: 15 Sep 2012
Poruke: 907
Lokacija: Beograd, Karaburma

PorukaPoslao: Pon Sep 17, 2012 8:01 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

nemanjask ::
Može naravno, sve zavisi koliko zahtevne biljke planiraš da uzgajaš, čak bi preporučio svim početnicima da izbegavaju hranjivu podlogu dok ne uđu malo u štos.


pa evo ovo sam "zasadio", Limnophila sessiliflora, Heteranthera zosterifolia, Alternanthera reineckii, Hygrophila polysperma, Bacopa monnieri, Ludwigia palustris, Hemianthus micranthemoides, bar sam to kupio Smile

ili ko prepozna na slici

Image
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Stefan_NS
Akvarista



Registrovan: 12 Jan 2012
Poruke: 89
Lokacija: Novi Sad

PorukaPoslao: Uto Sep 18, 2012 12:13 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Slikaj iz drugog ugla da se lepse vidi Wink
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuMSN Messenger
Stefan_NS
Akvarista



Registrovan: 12 Jan 2012
Poruke: 89
Lokacija: Novi Sad

PorukaPoslao: Uto Sep 18, 2012 5:44 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Postavio bih jos jedno pitanje Smile gore sam naveo dimenzije akvarijuma pa me zanima da li bih u njemu mogao da drzim Silver Shark (ajkulice) jako mi se dopadaju? Smile
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuMSN Messenger
nemanjask
Urednik
Urednik



Registrovan: 29 Nov 2010
Poruke: 2451
Lokacija: Beograd

PorukaPoslao: Uto Sep 18, 2012 5:56 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Mali je to akvarijum za silver shark.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Stefan_NS
Akvarista



Registrovan: 12 Jan 2012
Poruke: 89
Lokacija: Novi Sad

PorukaPoslao: Uto Sep 18, 2012 6:08 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Eh Sad bas bzvz... hvala u svakom slucaju
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuMSN Messenger
Stefan_NS
Akvarista



Registrovan: 12 Jan 2012
Poruke: 89
Lokacija: Novi Sad

PorukaPoslao: Čet Okt 04, 2012 12:27 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Izvinjavam se sto u okviru ove teme postavljam novo pitanje ali mislim da je jednostavnije nego da otvaram novu temu... Pitanje se tice ove teme tj vezano je uz nju. Imam neonku neku Austrijsku "TUNSSRAM" pise na njoj da je 235V i 60W2 (na kvadrat) pa ne znam koje je jacine? Ako bi neko mogao da mi pomogne da znam da li ce mi biti dovoljno jaka za akvarijum. Hvala
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuMSN Messenger
Prikaži poruke iz poslednjih:      
Napiši novu temuOdgovori na poruku
 Skoči na:   

Srodne Teme
Tema Autor Forum Odgovori Poslao
Nema novih poruka Kako sa jednim grijacem grijati dva a... Luka2907 Grejanje i hladjenje 1 Uto Jan 09, 2024 10:53 am Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Kako sa 1 grijacem grijati 2 akvarijuma Luka2907 Grejanje i hladjenje 0 Uto Jan 09, 2024 10:53 am Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka formiranje novog akvarijuma thefezturtle Filteri i pumpe 0 Uto Apr 11, 2023 4:25 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Ubiljenost akvarijuma Rooster Biljke 11 Sre Jan 04, 2023 7:55 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Pitanje u vezi akvarijuma Ehein aquap... brandzaman Početak u akvaristici 0 Pet Jun 03, 2022 11:09 pm Pogledaj zadnje poruke

Linkovi: MyCity  Moj biljni akvarijum  Vaš Sajt  Pirane  Vaš Sajt  Vaš Sajt 




eXTReMe Tracker
Powered by Akvaristika
rss
Creative Commons License