Akvaristika forum
Pretraga • Pravilnik • Album • Profil • Proveri privatne poruke • Lista članova • Registruj se Uloguj se
 akvarijum.org • Baza biljaka • Slike • Tekstovi • Video • Kalkulator • Kontakt • Marketing
 Kako razmnoziti vodeni hrast? Pogledaj sledeću temu
Pogledaj prethodnu temu
Napiši novu temuOdgovori na poruku
Objavi na Facebook
Autor Poruka
jovica
Urednik
Urednik



Registrovan: 13 Maj 2012
Poruke: 2547
Lokacija: Smederevo

PorukaPoslao: Čet Sep 20, 2012 7:09 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Interesuje me kako se razmnozava vodeni hrast (Hygrophila difformis)?
Potrebne su mi mlade biljke za prosirenje, pa ako je moguce pelcovanje, pomozite. Hvala!


Poslednji izmenio jovica dana Čet Sep 20, 2012 7:10 pm, izmenjeno ukupno 1 puta
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
AquaShop
Sponzor






PorukaPoslao: Čet Sep 20, 2012 7:09 pm Snimi Poruku Nazad na vrh

muzicar
Akvarista



Registrovan: 10 Nov 2011
Poruke: 164
Lokacija: Zrenjanin

PorukaPoslao: Čet Sep 20, 2012 7:59 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Kod mene je hrast pustao korenje iz stabljike biljke,isto kao i limun sto pusti korenje,onda sam ga orezivao i te pelcere sa korenjem ubadao u podlogu
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
tusta
Akvarista



Registrovan: 14 Sep 2011
Poruke: 346
Lokacija: Pojate

PorukaPoslao: Čet Sep 20, 2012 8:43 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Mozes slobodno da ga iseces na pola ili vrh, izbacice brzo nove izdanke, vrh posadis naravno, mozes cak i njegove krupnije listove da odseces, rez odmah do stabla i pustis ih da plutuju, i oni ce da puste korencice i pretvore se u pelcer, uglavnom razmnozava se kao i sve druge hygrophilie ....
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPoseti sajt autora
jovica
Urednik
Urednik



Registrovan: 13 Maj 2012
Poruke: 2547
Lokacija: Smederevo

PorukaPoslao: Čet Sep 20, 2012 8:44 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Nije jos poceo to da radi, pusta stalno nove listove, ali nikako da pusti pelcer. Hvala u svakom slucaju. Juce sam ga orezao jer je porastao bas dosta, pa sam te orezane listove ostavio da plutaju. Da li postoji sansa da ti orezani listovi puste neki pelcer? Ostavio sam ih zbog toga sto treba gupi uskoro da se okoti, pa da se mladj krije, posto mi je drezga propala.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
jovica
Urednik
Urednik



Registrovan: 13 Maj 2012
Poruke: 2547
Lokacija: Smederevo

PorukaPoslao: Čet Sep 20, 2012 8:47 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Hvala Tusta, sad videh tvoj post. Predpostavio sam da moze tako nekako. Neke listove sam sekao na polovinu visine, a neke sam sekao dole do stabla. Hvala!
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
tusta
Akvarista



Registrovan: 14 Sep 2011
Poruke: 346
Lokacija: Pojate

PorukaPoslao: Čet Sep 20, 2012 9:49 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Za te što si rezao na polovinu ne verujem, a te što si odsekao sa drškom hoće sigurno (provereno), na kraju drškice krenu da se stvaraju korenčići, kada dostignu nekoliko cm pobodi i uživaj.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPoseti sajt autora
Nikolica
Akvarista



Registrovan: 11 Sep 2012
Poruke: 10
Lokacija: Leskovac

PorukaPoslao: Čet Sep 20, 2012 10:02 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

e i mene to zanimalo... moj pustio, da ne preteram, bar 20ak pelcera na jednom stablu, cak poceli i iz korena novi da rasti. ovako cu ubrzati proces Wink a jos vise me zanima zasto je poceo da bledi i da dobija rupice...
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji email
tusta
Akvarista



Registrovan: 14 Sep 2011
Poruke: 346
Lokacija: Pojate

PorukaPoslao: Pet Sep 21, 2012 3:41 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Bledilo lista znak za nedostatak nitrata, rupice na listu nedostata kalijuma. Znaci trebalo bi da krenes sa prihranom biljaka putem vodene kolone, spremaj pare za makro elemente : ))

Inace nista cudno, generalno sve biljke iz porodice hygrophilie su brzorastuce a samim tim i veliki potrošači hranljivih materija, kod njih se od biljaka najpre uoči neki od nedostataka hranljivih materija u vodi. Ima to i svoje prednosti, pažljivom oku neće trebati testeri za vodu : ))))

I kreni da skidaš te silne pelcere da bi rasteretio malo matičnu biljku.


Poslednji izmenio tusta dana Pet Sep 21, 2012 3:46 am, izmenjeno ukupno 1 puta
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPoseti sajt autora
nikola 45
Akvarista



Registrovan: 15 Feb 2012
Poruke: 100
Lokacija: Beograd, Novi Beograd, Centar

PorukaPoslao: Pet Sep 21, 2012 10:19 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

ja sam limunu odsekao veliki list pro stablu i samo ga zaboo u sljunak ispod kog imam komadic zemlje, juce, posle nekih 7 dana od secenja, cistim aq i vidim da je taj list pustio dva korencica od po 3 cm! Smile.. zanima me, jel moguce da izraste stablo nekako iz drske lista, ili tog tu korena?
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Nikolica
Akvarista



Registrovan: 11 Sep 2012
Poruke: 10
Lokacija: Leskovac

PorukaPoslao: Pet Sep 21, 2012 6:22 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

ok, a sad mi molim te kazi, sta su to makro elementi. ili mi postavi neki link. jel postoji neki diy nacin da se nadoknade ti elementi koje biljka trazi ili nekim prirodnim putem (npr. ribljim izmetom)... P.S. podloga mi je zemlja za cvece
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji email
tusta
Akvarista



Registrovan: 14 Sep 2011
Poruke: 346
Lokacija: Pojate

PorukaPoslao: Pet Sep 21, 2012 8:03 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Nikolice, dosta tih tema je otvoreno u delu foruma "Hemija", pa prelistaj, imas i jednu konkretnu temu vezanu za mikro makro elemenet na sledecem linku,

http://www.akvarijum.org/forum.....t7210.html

na kojoj sam ja pokusao da pojasnim stvari.

DIY varijante su naravno naisplativije, a rade isto tako dobro posao kao i firmirane samo daleko, daleko jeftinije... Problem je sto se malo teze dolazi u slobodnoj prodaji do odredjenih hemijskih jedinjenja, dok su neki dostupni i u poljuapotekama recimo KNO3...

Imas i gotove kompletne mikseve, ukoliko ne zelis sam da se zezas, koje ljudi prave i nude ovde na forumu, ostalo i meni nesto u visku, ali prvo se upoznaj malo sa prihranom putem hemije, iscitaj materiju, pa kreni lagano ...
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPoseti sajt autora
decky
Akvarista



Registrovan: 14 Sep 2012
Poruke: 237
Lokacija: Mladenovac - Selters banja

PorukaPoslao: Sub Sep 22, 2012 10:08 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Nikolice,meni su neki preporucili "OSMOKOT granulice " koje se stavljaju ispod podloge kada postavljas podlogu, ili uguras ispod biljke 1 granulicu ako su ti biljke vec posadjene. Rekli su mi da su im biljke podivljale i da rastu od osmokota kao lude , a i nije skup, 50gr je oko 150din, i granulice traju po nekoliko meseci,u zavisnosti koju vrstu uzmes,da li sa duzim ili kracim dejstvom.


Poslednji izmenio decky dana Sub Sep 22, 2012 10:09 am, izmenjeno ukupno 1 puta
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji emailMSN Messenger
Nikolica
Akvarista



Registrovan: 11 Sep 2012
Poruke: 10
Lokacija: Leskovac

PorukaPoslao: Pon Sep 24, 2012 10:37 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

hvala vam na odgovorima... pokusacu to sa osmokotom ispod korena jer su biljke zasadjene. nisam neki hemicar da bih eksperimentisao s diy varijantama Smile
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji email
nikola 45
Akvarista



Registrovan: 15 Feb 2012
Poruke: 100
Lokacija: Beograd, Novi Beograd, Centar

PorukaPoslao: Pon Okt 01, 2012 12:48 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

samo da kazem da sam limun razmnozio tako sto je iz odsecenog lista nastalo novi pelcer (ako se tako moze nazvati). uglavnom, prvo je pustio korenje, a posle i dva nova lista, nova biljka raste, a list polako crni.. Smile
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Prikaži poruke iz poslednjih:      
Napiši novu temuOdgovori na poruku
 Skoči na:   

Srodne Teme
Tema Autor Forum Odgovori Poslao
Nema novih poruka Kako sa jednim grijacem grijati dva a... Luka2907 Grejanje i hladjenje 1 Uto Jan 09, 2024 10:53 am Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Kako sa 1 grijacem grijati 2 akvarijuma Luka2907 Grejanje i hladjenje 0 Uto Jan 09, 2024 10:53 am Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Kako se montira solenoid na ovaj mano... sstanko78 Ostala oprema 7 Ned Nov 22, 2020 9:50 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Kako da znam kad ce ribica da se mresti? Nemanja21 Razmnožavanje 4 Sub Nov 07, 2020 11:12 am Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Kako prepoynati dali je skotna Plati? Yaesu Razmnožavanje 5 Ned Avg 02, 2020 4:08 pm Pogledaj zadnje poruke

Linkovi: MyCity  Moj biljni akvarijum  Vaš Sajt  Pirane  Vaš Sajt  Vaš Sajt 




eXTReMe Tracker
Powered by Akvaristika
rss
Creative Commons License