Akvaristika forum
Pretraga • Pravilnik • Album • Profil • Proveri privatne poruke • Lista članova • Registruj se Uloguj se
 akvarijum.org • Baza biljaka • Slike • Tekstovi • Video • Kalkulator • Kontakt • Marketing
 Kako da skinem mrlje od silikona? Pogledaj sledeću temu
Pogledaj prethodnu temu
Napiši novu temuOdgovori na poruku
Objavi na Facebook
Autor Poruka
Stefan_NS
Akvarista



Registrovan: 12 Jan 2012
Poruke: 89
Lokacija: Novi Sad

PorukaPoslao: Pet Sep 21, 2012 1:41 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Ovih dana sam sklapao svoj akvarijum i naravno posto sam to radio sam uz pomoc jednog drugara, na nekoliko mesta mi je ostala po koja flekica kao masna od silikona... Da li neko zna cime bih to mogao skinuti (obrisati, oprati) bio bih mu zahvalan?
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuMSN Messenger
AquaShop
Sponzor






PorukaPoslao: Pet Sep 21, 2012 1:41 pm Snimi Poruku Nazad na vrh

Fiber
Urednik
Urednik



Registrovan: 21 Avg 2011
Poruke: 1272
Lokacija: Beograd, Vozdovac

PorukaPoslao: Pet Sep 21, 2012 2:24 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Probaj da sastruzes ziletom. Nemoj samo da koristis alkohol ili nesto slicno ako je akvarijum sklopljen, popustice ti silikon na tom mestu gde je doslo do kontakta sa alkoholom.


Poslednji izmenio Fiber dana Pet Sep 21, 2012 2:25 pm, izmenjeno ukupno 1 puta
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Stefan_NS
Akvarista



Registrovan: 12 Jan 2012
Poruke: 89
Lokacija: Novi Sad

PorukaPoslao: Pet Sep 21, 2012 2:44 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Fiber ::
Probaj da sastruzes ziletom. Nemoj samo da koristis alkohol ili nesto slicno ako je akvarijum sklopljen, popustice ti silikon na tom mestu gde je doslo do kontakta sa alkoholom.


Hvala, mrlje su na sredini stakla kao da je malo umazano kako sam dotakao prstom ili ne znam vec cime, tako da cu pokusati malo da sastruzem ako ne bude moglo uzecu na vatu alkohola pa samo isprati taj delic. Da li moze tako? Hvala na odgovoru Wink
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuMSN Messenger
Fiber
Urednik
Urednik



Registrovan: 21 Avg 2011
Poruke: 1272
Lokacija: Beograd, Vozdovac

PorukaPoslao: Pet Sep 21, 2012 10:05 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Pa bolje probaj da ostruzes, ako bas ne mozes probaj alkoholom, al dobro pazi da ti ne dospe negde gde ne sme. Da ne bude posle katastrofa. Laughing
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
trba
Akvarista


Opomene: 1
Registrovan: 26 Jun 2011
Poruke: 28
Lokacija: Beograd

PorukaPoslao: Pet Sep 21, 2012 10:13 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Ako neće žiletom, pribaj sa sirćetom.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Stefan_NS
Akvarista



Registrovan: 12 Jan 2012
Poruke: 89
Lokacija: Novi Sad

PorukaPoslao: Sub Sep 22, 2012 1:00 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Probacu pa cete biti obavesteni Very Happy ako bude prezentovan znaci da je sve proslo kako treba Very Happy
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuMSN Messenger
krlle83
Akvarista


Opomene: 1
Registrovan: 02 Jan 2012
Poruke: 614
Lokacija: Nis

PorukaPoslao: Sub Sep 22, 2012 10:55 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Ima mrlja koje ni zilet ne skida,odnosno skine donekle. Uzmi male parcice stakla,nek ti izreze neko kako stangla cokoladice i time skines sve.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuMSN Messenger
nikouro
Urednik
Urednik



Registrovan: 14 Feb 2010
Poruke: 6529
Lokacija: Beograd - Urosevac 19.12.1973g.

PorukaPoslao: Sub Sep 22, 2012 11:15 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Stefan_NS ::
Ovih dana sam sklapao svoj akvarijum i naravno posto sam to radio sam uz pomoc jednog drugara, na nekoliko mesta mi je ostala po koja flekica kao masna od silikona... Da li neko zna cime bih to mogao skinuti (obrisati, oprati) bio bih mu zahvalan?


Masna flekica od silikona ???? Iskreno, ovo mora da je nesto novo !
Ako si prstima umazao silikon po staklu uzmi zilet i polako milimetar po milimetar. To sto ostane neka sitna tackica silikona na staklu, vremenom ce se skinuti. Alkohol, sirce ili nesto drugo nece ti skinuti silikon sa stakla. Jedna od retkih tecnih hemija koja je dobila bitku sa silikonom za akvarijum jeste petrolej, ali u tvom slucaju ne mozes ga koristiti jer neces mozi skinuti masnocu sa stakla ( posto pripremas akvarijum za naseljavanje ).
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Markonbg
Akvarista



Registrovan: 05 Jul 2012
Poruke: 230
Lokacija: Novi Beograd

PorukaPoslao: Sub Sep 22, 2012 2:09 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Fiber ::
Probaj da sastruzes ziletom. Nemoj samo da koristis alkohol ili nesto slicno ako je akvarijum sklopljen, popustice ti silikon na tom mestu gde je doslo do kontakta sa alkoholom.


Nisam imao iskustva,ali cisto sumnjam da alkohol moze nauditi silikonu.Ja sam cistio kamenac u akv sa HCl -sonom kiselinom i nikakav problem nije pravio silikonu tako da mislim da ni alkohol ne moze.
A sto se tise skidanje silikona,kao sto ti je krlle83 naveo,sa staklom se super skida ,naravno sa staklom na kome ivice nisu oborene.
Ja sam sa staklom vrlo uspesno skidao i kamenac.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji email
Fiber
Urednik
Urednik



Registrovan: 21 Avg 2011
Poruke: 1272
Lokacija: Beograd, Vozdovac

PorukaPoslao: Sub Sep 22, 2012 2:14 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Ne znam, ja sam cuo da alkohol ne sme na silikon, a nisam stvarno zeleo da testiram. Laughing Ako vi kazete da mu ne skodi onda ne sumnjam u to. Bravo
Al svejedno bi se uvek opredelio za mehanicko uklanjanje pomocu zileta nego neke hemije.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Stefan_NS
Akvarista



Registrovan: 12 Jan 2012
Poruke: 89
Lokacija: Novi Sad

PorukaPoslao: Ned Sep 23, 2012 12:39 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

@nikouro nije masna ja sam je samo tako nazvao.. meni tako deluje.. to jeste flekica nastala tako sto sam slucajno dohvatio prstom do stakla.. Skinuo sam flekice tako sto sam grebuckao pomalo ziletom i sada se nista ne primeti, uskoro cete imati i priliku da ga vidite Smile
Jos jednom hvala svima na pomoci i savetima!
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuMSN Messenger
gilepr
Akvarista



Registrovan: 05 Sep 2012
Poruke: 74
Lokacija: Beograd

PorukaPoslao: Sre Sep 26, 2012 12:42 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

e nateraliste me da u pola noci slikam stvari po kuci... Smile
evo kako izgleda sprava za skidanje silikona:

Image

...i moze se kupiti u farbari. Wink
pozz
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
tirkez
Akvarista



Registrovan: 09 Jan 2011
Poruke: 54
Lokacija: Backa Topola

PorukaPoslao: Sre Sep 26, 2012 9:17 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Prava i ako mogu reci najbolja stvar ,ja imam nesto slicno i kostala je 49 dinara u farbari. Uzeo sa je skoro , a imam i jednu stariju za koju sam dao 270 din zato pripazite da ne prodjete kao ja prvi put
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
gilepr
Akvarista



Registrovan: 05 Sep 2012
Poruke: 74
Lokacija: Beograd

PorukaPoslao: Sre Sep 26, 2012 9:47 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

hehe...ja sam prosao bolje iz prve, nego ti dr. put...40 kinte! Very Happy
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
nikouro
Urednik
Urednik



Registrovan: 14 Feb 2010
Poruke: 6529
Lokacija: Beograd - Urosevac 19.12.1973g.

PorukaPoslao: Sre Sep 26, 2012 10:55 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Ja sam prosao sa 3 x 5 dinara ... tri zileta Smile . Mada moze da se sto sta odradi sa jednim ziletom .
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Prikaži poruke iz poslednjih:      
Napiši novu temuOdgovori na poruku
 Skoči na:   

Srodne Teme
Tema Autor Forum Odgovori Poslao
Nema novih poruka Kako sa jednim grijacem grijati dva a... Luka2907 Grejanje i hladjenje 1 Uto Jan 09, 2024 10:53 am Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Kako sa 1 grijacem grijati 2 akvarijuma Luka2907 Grejanje i hladjenje 0 Uto Jan 09, 2024 10:53 am Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Kako se montira solenoid na ovaj mano... sstanko78 Ostala oprema 7 Ned Nov 22, 2020 9:50 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Kako da znam kad ce ribica da se mresti? Nemanja21 Razmnožavanje 4 Sub Nov 07, 2020 11:12 am Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Kako prepoynati dali je skotna Plati? Yaesu Razmnožavanje 5 Ned Avg 02, 2020 4:08 pm Pogledaj zadnje poruke

Linkovi: MyCity  Moj biljni akvarijum  Vaš Sajt  Pirane  Vaš Sajt  Vaš Sajt 




eXTReMe Tracker
Powered by Akvaristika
rss
Creative Commons License