Akvaristika forum
Pretraga • Pravilnik • Album • Profil • Proveri privatne poruke • Lista članova • Registruj se Uloguj se
 akvarijum.org • Baza biljaka • Slike • Tekstovi • Video • Kalkulator • Kontakt • Marketing
 Requiem for a dream Pogledaj sledeću temu
Pogledaj prethodnu temu
Napiši novu temuOdgovori na poruku
Objavi na Facebook
Autor Poruka
boomiri
Akvarista



Registrovan: 18 Jul 2012
Poruke: 178
Lokacija: Sremska Mitrovica

PorukaPoslao: Sub Sep 08, 2012 11:15 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

akvarijum dimenzija 40 x 25 x 25, svetlo 1w/l, kvarcni pesak za podlogu, spoljni filter 5 - komorni, CO2 DIY, grejac do veceras od 25w (veceras iz cista mira eksplodirao greska ) od ribica neonke x5 i amazonci x2, barskih puzeva nebrojeno Embarassed

biljke:
alternanthera reineckii
glossostigma elatinoides
heteranthera zosterifolia
ludwigia repens
bacopa monnieri
riccia flutans
anubias barteri var nana
vallisneria spiralis

takodje tu su jos dve biljke, mislim kriptokrine za koje mi je potrebna identifikacija. kupljene su pod nazivima cr. kautheri i cr. aksel rodinova, ali o njima na netu nema nista, te mi se cini da je prodavac malo pobrkao loncice Twisted Evil

od ponedeljka startujem EI sistem pa cemo videti kako ce sve izgledati, za sada je sve manje vise haoticno Embarassed


Image


Image


Image

svi predlozi i kritike su dobrodosli Very Happy
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
AquaShop
Sponzor






PorukaPoslao: Sub Sep 08, 2012 11:15 pm Snimi Poruku Nazad na vrh

jovica
Urednik
Urednik



Registrovan: 13 Maj 2012
Poruke: 2547
Lokacija: Smederevo

PorukaPoslao: Sub Sep 08, 2012 11:20 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Za pocetak je ok, ali iskombinovaces ti jos par puta to do konacnog izgleda, i kad se jos malo rasire biljke, valisnerija i kripte, a limun, bice extra! Samo napred! A grejac, ako si ga ubacio u vodu i odmah ukljucio, moze biti od toga.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
boomiri
Akvarista



Registrovan: 18 Jul 2012
Poruke: 178
Lokacija: Sremska Mitrovica

PorukaPoslao: Sub Sep 08, 2012 11:23 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

ma stoji od juna u vodi (tada je aq formiran), bio je u filteru inace. voda mi je momentalno pobelela kada je pukao, ne znam od cega, mislio sam da u grejacima nema nista, nije mi jasno od cega je voda promenila boju
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
boomiri
Akvarista



Registrovan: 18 Jul 2012
Poruke: 178
Lokacija: Sremska Mitrovica

PorukaPoslao: Sub Sep 15, 2012 3:18 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

obzirom da je postavka izazvala buru odusevljenja kod vas ( samo jedan post, rekao bih iz pristojnosti) resio sam da promenim kompletnu postavku i nadam se srecnijem ishodu.

Image
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
plavsic88
Koristan akvarista



Registrovan: 25 Feb 2012
Poruke: 1307
Lokacija: Sremska Mitrovica

PorukaPoslao: Sub Sep 15, 2012 9:09 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Ako si menjao postavku zbog komentara,nisi trebao.
Poenta svega je da ti uzivas u onome sto imas u kuci,normalno uz postovanje nekih stvari,sto se tice samog hobija.A to da li ce se nekome svideti je najmanje bitno,normalno da trebas da uzmes u obzir sugestije i kritike iskusnijih,ali je poenta da ti ucis u hodu,citas forum i uzivas u vodi Very Happy
Meni licno se ne svidja to staklo sto je oblo,a akvarijum je ok,treba to sve da krene pa ce se videti...
Mitrovcani smo,ako nesto trebas pitaj,pozdrav...
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
nebojsa.85
Akvarista



Registrovan: 09 Apr 2009
Poruke: 563
Lokacija: Sremska Mitrovica

PorukaPoslao: Sub Sep 15, 2012 9:34 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Zemo povuci te nane negde u hladovinu Smile dobices crne koncaste algde po listovima nane, nemoj tak ojako ih izlagati svetlu... dok ti se malo nerazraste akvariju, kasnije ce biljke praviti senku anubijama...
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji emailMSN Messenger
boomiri
Akvarista



Registrovan: 18 Jul 2012
Poruke: 178
Lokacija: Sremska Mitrovica

PorukaPoslao: Sub Sep 15, 2012 10:16 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

hehe, nisam to uradio samo zbog nedostatka komentara, to sam svakako imao u planu, ne vidi se na prethodnim slikama dobro, ali osvetljenje u akvarijumu je malo cudno, naime grlo je postavljeno na sredinu poklopca tako da sijalica ide u desnu stranu. Tamo je 1w/l koliko je na levoj strani koja je u polumraku nemam pojma. morao sam sve izmestiti da bi star grass dosao na desno gde ima dosta svetla, i da bi vallisneria otisla malo u hlad jer je podivljala nacisto i prekrila listovima dobar deo povrsine (sto kod mene i nije tesko). sve mi je delovalo nabacano tamo, sada je malo urednije i preglednije, bice ok kad malo biljke porastu. inace nebojsa ti si napustio akvaristiku koliko sam procitao u jednom postu? vidim da si stalno na forumu:)
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
nebojsa.85
Akvarista



Registrovan: 09 Apr 2009
Poruke: 563
Lokacija: Sremska Mitrovica

PorukaPoslao: Ned Sep 16, 2012 12:04 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

E pa ako t ije ve sa desne strane jace svetlo onda tu stavi star gras a anubije sa leve, zajedno sa valisnerijom... a star gras seci i sadi, ne mora ti tolko ici u vis da bi ga seko, dosta je nezahtevan i otporan, jos dok je mali mozes da krenes sa trimovanje i pravljenjem zbuna


E pa vratio sam se Smile radim na 1 akvarijum od 25l, onaj sto sam postavio da prodajem, pa posto svima to skupo, uzeo sa mda ga sredim, jednu holandiju za kozice pa cu videti sta cu ili cu se povuci ili cu se vratiti Smile
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji emailMSN Messenger
boomiri
Akvarista



Registrovan: 18 Jul 2012
Poruke: 178
Lokacija: Sremska Mitrovica

PorukaPoslao: Ned Sep 30, 2012 10:50 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

mali update


Image

od biljaka dodata je cabomba caroliniana, glosso je lepo krenuo, ludwigia je pocela da povecava listove i da se rumeni.

makro N- 18,75ppm; P - 1,24ppm; K - 15 ppm
Fe - 0,5 ppm

amazonaca vise nema, ostalo je samo par neonki unutra.

danas nakon slikanja ubaceno jos par biljaka,(hvala nebojsa.85) ali o tome u nekom sledecem update-u
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Prikaži poruke iz poslednjih:      
Napiši novu temuOdgovori na poruku
 Skoči na:   

Srodne Teme
Tema Autor Forum Odgovori Poslao
Nema novih poruka Autumn dream Bombadil Akvarijumi 16 Ned Dec 08, 2019 10:56 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Neocaridina ''Blue Dream'' i kristali isaakriter Arhiva Malih Oglasa 0 Uto Maj 17, 2016 3:42 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka i have a DREAM corvus Razno 0 Ned Nov 22, 2015 1:48 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Dream cube Miksa Morski Akvarijumi 57 Čet Sep 25, 2014 12:01 am Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka ''i have a dream'' n1kolaola Akvarijumi 34 Sub Mar 15, 2014 4:58 pm Pogledaj zadnje poruke

Linkovi: MyCity  Moj biljni akvarijum  Vaš Sajt  Pirane  Vaš Sajt  Vaš Sajt 




eXTReMe Tracker
Powered by Akvaristika
rss
Creative Commons License