Akvaristika forum
Pretraga • Pravilnik • Album • Profil • Proveri privatne poruke • Lista članova • Registruj se Uloguj se
 akvarijum.org • Baza biljaka • Slike • Tekstovi • Video • Kalkulator • Kontakt • Marketing
 pocetak drzanja diskusa... Pogledaj sledeću temu
Pogledaj prethodnu temu
Napiši novu temuOdgovori na poruku
Objavi na Facebook
Autor Poruka
vikkv
Akvarista



Registrovan: 02 Sep 2012
Poruke: 51
Lokacija: Kraljevo

PorukaPoslao: Sre Okt 03, 2012 7:57 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

ma granje je samo nabacano, kad dodje vreme stavicu mahovinu preko njega, pa se nece videti to seceno.
a za vadjenje peska i propiranje nema pojma, pa makar tako ostalo, mada sa redovnim promenama dela vode, samo ce se nadam se srediti Razz
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
AquaShop
Sponzor






PorukaPoslao: Sre Okt 03, 2012 7:57 pm Snimi Poruku Nazad na vrh

plavsic88
Koristan akvarista



Registrovan: 25 Feb 2012
Poruke: 1307
Lokacija: Sremska Mitrovica

PorukaPoslao: Sre Okt 03, 2012 10:01 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

ma ja sam to onako rekao vise u sali Smile
To sto sam ja ludak,i povadio bi sve,ne treba da znaci da i ti moras tako Very Happy
Sve ce doci na svoje,samo polako sa ribom...
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
krlle83
Akvarista


Opomene: 1
Registrovan: 02 Jan 2012
Poruke: 614
Lokacija: Nis

PorukaPoslao: Čet Okt 04, 2012 7:38 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Ne moras da ga vadis,trebao si da ga isperes i prokuvas ali ajd sad. Ribe tek za 1-2 meseca ubaci. Sigu izvadi nema sta da trazi tu. Za taj period vrsi ceste izmene vode stim da pre nego istocis vodu prstima uzburkas pesak da izadje prljavstina i to svaki put dok dodju ribe procistices ga.
Taj kvarc sitni imam ga i ja ce se vremenom "skameniti" mislim na povrsinu pa ce ti biti korisni puzevi koji riju po dnu.

-Ja ti rekoh da ne zuris a ti brze bolje pesak.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuMSN Messenger
guppykiller
Akvarista



Registrovan: 24 Maj 2011
Poruke: 360
Lokacija: Nis

PorukaPoslao: Čet Okt 04, 2012 9:29 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Jel ti peni voda mozda? Meni je penila zbog nedovoljno opranog peska, to je trajalo mesec-dva, dok se nije stabilisalo, a posto si tek formirao akvarijum i posto ces verovatno zbog problema koji imas raditi ceste izmene vode-usporices cikliranje maksimalno. Tako da ti je moj savet da ga vadis i properes lepo.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
vikkv
Akvarista



Registrovan: 02 Sep 2012
Poruke: 51
Lokacija: Kraljevo

PorukaPoslao: Čet Okt 04, 2012 11:23 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

ne peni mi uopste, cak se dosta izbistrio za ova 3 dana, ali opet nije ono pravo i kristalno, kako sam se uplasio, sad je super, a nadam se za par dana da ce se srediti u potpunosti Smile
ma ne zurim, nego ne razmisljam Razz
necu ribice da ubacujem ko sto kazes za mesec dana, jedino ovih dana mozda ubacim dva, tri coridorasa kao pilote da pospese cikliranje.
Image


Poslednji put izmenio vikkv dana Čet Okt 04, 2012 11:56 am, izmenio ukupno 2 puta
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
plavsic88
Koristan akvarista



Registrovan: 25 Feb 2012
Poruke: 1307
Lokacija: Sremska Mitrovica

PorukaPoslao: Čet Okt 04, 2012 11:50 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Sacekaj bar nedelju dana sa ribama,mislim mozda im se nece nista desiti,ali nije u redu da se kockas sa tudjim zivotom...
To je tebi cisto,ali veruj da nije ni blizu ok uslova.Samo ti promesaj malo pesak pri menjanju vode,ne bitno da li se prlja ili ne,i to ponovi nekoliko puta.Pre bilo koje ribe,ubaci neku biljku,nebitno koju lako ces je izvaditi ako ti se ne svidi ili sta vec,posto jos ne idu diskusi,ne mora biti ni temperatura na 30C,pa onda posle tog bilja mozes koju pilot ribu.
Nemoj da se ljutis,ali pocni da razmisljas,posto ovako samo odlazes ubacivanje diskusa.Citaj,ima ovde sve napisano o svakom problemu i 99,9% stvari je pokriveno.Diskusi nisu teski za drzanje kao sto mitovi kazu,ali moras da im obezbedis ok vodu,znaci cistu,bez nepotrebnih prljavstina,pogotovo spoljasnjih prljavstina iz neopranog peska itd...
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
vikkv
Akvarista



Registrovan: 02 Sep 2012
Poruke: 51
Lokacija: Kraljevo

PorukaPoslao: Čet Okt 04, 2012 12:02 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

ma o ubacivanju diskusa necu da razmisljam jos sigurno mesec dana, sutra mi stize neka mahovina, prvo cu nju da ubacim, pa cekam neke odgovore za neke biljke, pa cu onda sipati FFM,pa tek onda coridorase, pa za nekoliko dana posle nesto od algara, pa za dvadesetak dana kraljevske neonke, pa tek onda neki ramirez i na kraju diskusi, tako sam ja nesto kontao, sta Vi mislite moze li tako?
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
plavsic88
Koristan akvarista



Registrovan: 25 Feb 2012
Poruke: 1307
Lokacija: Sremska Mitrovica

PorukaPoslao: Čet Okt 04, 2012 1:11 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

mesec dana minimalno...
Ja licno izbegavam bilo kakav oblik hemije u vodi,ikada...
Sve ce doci na svoje i bez FFM,samo redovno menjaj vodu,polako naseljavaj akvarijum,sto biljkama,sto ribom i nema potrebe za nicim drugim.Ubacis neke amazonce,i neke zivorotke da "pokrenu" akvarijum,pa onda polako vadis sta ti ne treba.Ja sam u svom akvarijumu imao zivorotke,amazonce i kozice mesec dana pre diskusa,nikad nisam koristio nikakvu hemiju,i sve je savrseno formirano (imao sam neke probleme sa pumpom/vodom,ali je to moja krivica sto nisam obratio stvar na kvalitet pumpe).Cak nije losa ideja da ostavis koju zivorotku,kozicu sa njima,da se razmnozavaju i tako imaju i kvalitetnu zivu hranu.Ramirezi su osetljiviji od diskusa,tako da sa njima bas polako.Koliko diskusa ide tu? Izvini ako si napisao,mora da sam preskocio Smile


Poslednji izmenio plavsic88 dana Čet Okt 04, 2012 1:13 pm, izmenjeno ukupno 1 puta
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
krlle83
Akvarista


Opomene: 1
Registrovan: 02 Jan 2012
Poruke: 614
Lokacija: Nis

PorukaPoslao: Čet Okt 04, 2012 1:25 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Plavsic njima je bitna filtracija dobra a ne prljavstina,uzmi odgledaj na youtube diskuse u prirodnom stanistu sve ce ti biti jasno.
Takodje je pozeljno da se ima mahovina i neki panj jer ce blago spustati Ph. Panj se nalazi takav da montira od vrha ka dole da grane budu u vodi,da bi se oni sakrili kad osete opasnost.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuMSN Messenger
plavsic88
Koristan akvarista



Registrovan: 25 Feb 2012
Poruke: 1307
Lokacija: Sremska Mitrovica

PorukaPoslao: Čet Okt 04, 2012 2:11 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Krle,ja sam napisao o spoljasnjim prljavstinama,koje se nalaze u kupovnom pesku,tj u bilo kom i zato se ispira/prokuvava pre ubacivanja u bilo koji akvarijum...a to gde su oni u prirodi nije ni izbliza onome sto im mi mozemo obezbediti,sa nekim normalnim sredstvima.Jasno da oni zive da tako kazem u "barama",ali u staklu ogranicenom nema mesta za kojekakve zajebancije i neisprane stvari.
Znam sta im je potrebno,nemaj jeda.
A to kako ce on ili bilo ko da uredi akvarijum je njegova stvar i uopste nije pravilo da se panjevi tako slazu,meni se licno svidja tako nesto,ali ne mora da znaci da ce se njemu to svideti.Nisam hteo da te uvredim,ako budes to pomislio Smile
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
CoFi
Akvarista


Opomene: 1
Registrovan: 30 Mar 2012
Poruke: 324
Lokacija: Aleksinac

PorukaPoslao: Čet Okt 04, 2012 5:24 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Sta je to na desnom staklu akvarijuma unutra?
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji email
krlle83
Akvarista


Opomene: 1
Registrovan: 02 Jan 2012
Poruke: 614
Lokacija: Nis

PorukaPoslao: Čet Okt 04, 2012 5:28 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Ma taman posla druze. Ja licno volim da im pruzim sto realnije uslove. Ja sam moje ocuvao u akvarijumu od 106 L i sa nekih 3-4cm izrasli su na 10-13 cm i na pola puta su treba jos da rastu. Taj akvarijum je sa golim dnom,a vec duze vreme planiram i nabavljam stvari koje mi trebaju za njihovo novo i vece staniste.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuMSN Messenger
plavsic88
Koristan akvarista



Registrovan: 25 Feb 2012
Poruke: 1307
Lokacija: Sremska Mitrovica

PorukaPoslao: Čet Okt 04, 2012 6:16 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Razumemo se Smile
Moji su jos uvek u 220l,ali uskoro ako bog da ce da borave u nesto vecem akvarijumu.Sve je vec sredjeno oko opreme itd samo da ga donesem i napunim Very Happy
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
vikkv
Akvarista



Registrovan: 02 Sep 2012
Poruke: 51
Lokacija: Kraljevo

PorukaPoslao: Čet Okt 04, 2012 7:39 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

CoFi ::
Sta je to na desnom staklu akvarijuma unutra?


to je bocna stranica od unutrasnjeg filtera, premazana komlet silikonom, pa posuta kvarcnim peskom, kako bih sakrio filter i filter masu zop
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
vikkv
Akvarista



Registrovan: 02 Sep 2012
Poruke: 51
Lokacija: Kraljevo

PorukaPoslao: Ned Okt 07, 2012 7:53 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

izbacena siga i umesto nje stavljeno neko plavkasto kamenje, em siga vise nece da povecava tvrdicu vode, em mnogo lepse izgleda nego siga stavljeno i malo mahovine po panjevima, to je to za sad Smile
Image


Poslednji izmenio vikkv dana Pon Okt 08, 2012 3:25 pm, izmenjeno ukupno 1 puta
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Prikaži poruke iz poslednjih:      
Napiši novu temuOdgovori na poruku
 Skoči na:   

Srodne Teme
Tema Autor Forum Odgovori Poslao
Nema novih poruka Pomoc oko diskusa TurboForce Početak u akvaristici 6 Sub Jun 10, 2023 1:03 am Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Pocetak price Milica Obradovic Početak u akvaristici 16 Pon Jan 25, 2021 9:49 am Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Novi pocetak sa Afrikancima Gladijator Afrički ciklidi 9 Uto Sep 22, 2020 12:50 am Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Pocetak akv 128l pomoc AleksandaT90 Početak u akvaristici 4 Pet Jun 26, 2020 2:49 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Pocetak - 27l Nebojsa92 Akvarijumi 2 Pet Maj 08, 2020 6:31 pm Pogledaj zadnje poruke

Linkovi: MyCity  Moj biljni akvarijum  Vaš Sajt  Pirane  Vaš Sajt  Vaš Sajt 




eXTReMe Tracker
Powered by Akvaristika
rss
Creative Commons License