Akvaristika forum
Pretraga • Pravilnik • Album • Profil • Proveri privatne poruke • Lista članova • Registruj se Uloguj se
 akvarijum.org • Baza biljaka • Slike • Tekstovi • Video • Kalkulator • Kontakt • Marketing
 Biljke iznad povrsine vode Pogledaj sledeću temu
Pogledaj prethodnu temu
Napiši novu temuOdgovori na poruku
Objavi na Facebook
Autor Poruka
petsrdjan
Akvarista



Registrovan: 21 Dec 2010
Poruke: 597
Lokacija: Lazarevac

PorukaPoslao: Sre Okt 03, 2012 10:38 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Kao sto i u naslovu pise,zanimaju me biljke koje mogu da rastu i iznad povrsine vode,tj da im nista ne fali.
Meni trenutno u akvarijuma Bacopa Monnieri je prerasla povrsinu vode,vec je 3 dana vrh biljke na suvom,ali rekoa bih d i dalje ne smetano raste. Interesuju me vasa iskustva,da li smeta to nesto biljkama i postoje li neke biljke koje provereno ne moraju da se krate kad predju povrsinu vode ?
Evo moje Bacopa Monnieri

Image
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji email
AquaShop
Sponzor






PorukaPoslao: Sre Okt 03, 2012 10:38 pm Snimi Poruku Nazad na vrh

nemanjask
Urednik
Urednik



Registrovan: 29 Nov 2010
Poruke: 2451
Lokacija: Beograd

PorukaPoslao: Sre Okt 03, 2012 10:47 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Ne brini, neće im ništa biti, ako im uslovi odgovaraju procvetaće.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
petsrdjan
Akvarista



Registrovan: 21 Dec 2010
Poruke: 597
Lokacija: Lazarevac

PorukaPoslao: Sre Okt 03, 2012 10:49 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

E to bih bas voleo da vidim Smile
A koje jos biljke mogu ne smetano da rastu iznad povrsine vode ?
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji email
nemanjask
Urednik
Urednik



Registrovan: 29 Nov 2010
Poruke: 2451
Lokacija: Beograd

PorukaPoslao: Sre Okt 03, 2012 10:53 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Izuzetak su par biljaka koje nisu "amfibije" , sve koje izvire iz vode to čine namerno a ne da bi se osušile, to je prirodan proces u kišnim šumama, dakle, ako izviri iznad vode, neće joj ništa faliti sem ako se sprži na lampu, bilo koja biljka da je u pitanju, naravno potrebno je i da temperatura okoline nije suviše niska.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
petsrdjan
Akvarista



Registrovan: 21 Dec 2010
Poruke: 597
Lokacija: Lazarevac

PorukaPoslao: Sre Okt 03, 2012 10:55 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

E pa to nisam znao,hvala Wink
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji email
Markonbg
Akvarista



Registrovan: 05 Jul 2012
Poruke: 230
Lokacija: Novi Beograd

PorukaPoslao: Sre Okt 03, 2012 11:03 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Kada sam ja prvi put video svoju ludwigiu repens da izlazi iz vode pomislio sam da ce da se osusi pa sam je savio u akv ispod vode Smile
Njoj da ne odgovara ne bi izlazila...opusteno
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji email
rainforest
Akvarista



Registrovan: 04 Jan 2011
Poruke: 600
Lokacija: Sombor

PorukaPoslao: Sub Okt 06, 2012 11:41 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Cilj svake amfibijske biljke je što pre i sa što manje energije pobeći iz vode, pobeći od algi, dokopati se sunca i CO2 iz vazduha
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji emailPoseti sajt autora
Prikaži poruke iz poslednjih:      
Napiši novu temuOdgovori na poruku
 Skoči na:   

Srodne Teme
Tema Autor Forum Odgovori Poslao
Nema novih poruka Filtracije vode u akvarijum Viktor Kotor Početak u akvaristici 2 Čet Dec 14, 2023 9:39 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Neke crvene biljke nasdvoje Na poklon 0 Pet Dec 08, 2023 3:32 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Problem sa strujanjem vode Maridza Početak u akvaristici 4 Pon Jun 19, 2023 2:39 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Biljke bez podloge sloboradov Akvarijumi 4 Sre Maj 03, 2023 1:59 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Primio bih biljke na poklon Shark Na poklon 6 Čet Mar 30, 2023 12:36 pm Pogledaj zadnje poruke

Linkovi: MyCity  Moj biljni akvarijum  Vaš Sajt  Pirane  Vaš Sajt  Vaš Sajt 




eXTReMe Tracker
Powered by Akvaristika
rss
Creative Commons License