Akvaristika forum
Pretraga • Pravilnik • Album • Profil • Proveri privatne poruke • Lista članova • Registruj se Uloguj se
 akvarijum.org • Baza biljaka • Slike • Tekstovi • Video • Kalkulator • Kontakt • Marketing
 Pirana u Srbiji Pogledaj sledeću temu
Pogledaj prethodnu temu
Napiši novu temuOdgovori na poruku
Objavi na Facebook
Autor Poruka
boomiri
Akvarista



Registrovan: 18 Jul 2012
Poruke: 178
Lokacija: Sremska Mitrovica

PorukaPoslao: Pon Okt 08, 2012 12:48 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

pa kad koristis mesne boile Laughing
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
AquaShop
Sponzor






PorukaPoslao: Pon Okt 08, 2012 12:48 am Snimi Poruku Nazad na vrh

vjakov
Akvarista


Opomene: 1
Registrovan: 25 Mar 2012
Poruke: 22
Lokacija: Beograd

PorukaPoslao: Pon Okt 08, 2012 12:39 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

copy/paste Upecani primerak je ženka teška 980 grama i dugačka 37,8 centimetara. Ona polaže i do 10.000 komada ikre, a ako je ikru položila u Veternici, e, onda... - bio je Jovanović jasan i bez završetka rečenice.


Mislim da je u pitanju sala,kam gu slika? U Veternicu posle brane Barje za vodozahvat izlazi jako hladna voda i pirana ne bi izdrzala ni 15min a ne jos i da se hrani.Ali u svakom zlu ima i nesto dobro,mora cena pirana da padne a i extreme sport zvani plivanje (pre brckanje) sa pirane u Veternicu ima da postane jos jedna atrakcija u Leskovac a ne samo rostiljada Laughing
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Ringeee
Akvarista



Registrovan: 15 Nov 2011
Poruke: 48
Lokacija: Kursumlija

PorukaPoslao: Pon Okt 08, 2012 1:40 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Bolje i pirana nego nista.. Kod nas u Toplici pomor svega sto je zivo. Preko 7500 riba povadili, a imalo je mnogo mnogo vise, sto je ostalo po granju, raznele ptice itd.. takve su nase firme, ispustile fenol i pobili sve sto je moglo da se pobije zarad novca.
A sto se tice pirane, svakako ne bi opstala, ako je uopste prica istinita, onda je od skoro tu, izbacio je neki pametnjakovic.. mada ja nesto u to ne verujem.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
kotoranin
Akvarista



Registrovan: 07 Okt 2012
Poruke: 22
Lokacija: Kotor

PorukaPoslao: Uto Okt 09, 2012 10:27 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

evo ovako,posto ja vec duze godina drzim razne vrste pirana mesozdera,a i vec naviknut na te vijesti i prepoznavanja razlike izmedju biljojedog pacua i pirane od strane nasih "cuvenih" ihtiologa i akvarista neupucenih u temu.
ista stvar se desila prije mozda 2 godine na skadarskom jezeru,isto takve vijesti riba ljudozder itd.
onda jos najpoznatiji ihtiolog izjavio da je pirana,a ono slika sa ribolovcem koji je uhvatio,kad ono pacu.

a i to u veterniku svakako je pacu,jer red belly pirana koje je sale razmnozavao,tesko u akvarijumu preko 25 cm,37.5cm bi bilo svijetsko cudo za pygocentrus nattereri.
ima vrsta pygocentrus piraya koja u akvarijumu naraste do 40cm,ali odgovorno tvrdim da tu ribu u srbiji nema niko a i sire.
ja imam 1 primjerak,a i kao male mnogo su skupe jer su rijetke i u amazoni(samo jedan dio rijeke sao francisko).velika kosta preko 600e.
sumnjam da bi neko bacio takvu ribu,te vrijednosti.

dalje: ti biolozi i taj "akvarista Jovanovic",ne znam po cemu je provalio da je riba zenka,jer ni kod pacua ni kod pirane nema razlike u polovima.
zna jedanaest vrsta pirana,zna pacu pirana,silver dollar pirana... u prevodu pojma nema!
pirana ima mozda i preko 30 vrsta u 2 roda pygocentrus 3-4 vrste i serrasalmus oko 30-ak vrsta.
napisao taj akvarista,da se prilagodjavaju lako,kako da ne,pogotovo kad temperatura padne ispod 15 stepeni,nauce brzo ledjni stil.

rezime svega je da je neko kupio malog pacua pod imenom pirana(tako ih prodavaju po ex yu prostorima,npr.zoo amazona u bg zoo vrt,pet shop...),riba brzo prerasla akvarijum,jer je kao svinja nije htio da je ubije nego je pustio u rijeku.
da je taj lik nije ulovio,cim voda zahladni,plivala bi ledjno.
naprave pompu bez razloga,a to da su ti romi izujedani,mislili da je granje,ufffffffffff!

evo je i cuvena pirana ljudozderka iz skadarskog jezera http://www.pobjeda.me/arhiva/?.....;id=170437
bogu za plakati
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
kotoranin
Akvarista



Registrovan: 07 Okt 2012
Poruke: 22
Lokacija: Kotor

PorukaPoslao: Uto Okt 09, 2012 10:37 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

jos da dodam,na struni nema sanse da se izvuce pirana,cak i sajlu kida,a kamoli strunu.
tako je i u Hrvatskoj jedan lik uhvatio "piranu" pecajuci sharana na kukuruz,he,he! kraljevi.
inace za one koji ne znaju,u zooloskom vrtu BG u zabranjeno reklamiranje je bila ranije jedna ogromna riba(ne znam imaju li jos uvjek),ispod nje pisalo crna pirana.
a ono obican poveci ofucani pacu.

ista stvar u jedan zoo shop u Podgoricu prosle godine,vlasnik shopa prodaje kao piranu oko 25 cm 50e.
i ja mu objasnjavam,ma kakva pirana,to je pacu,a on ,ma sta je to pacu,ovo je pirana.
ljudi se ne razumiju i ne vrijedi se raspravljati.
kroz moje ruke su prosle nekolike vrste pirana,a i pratim sajtove na engleski jezik samo o piranama,tako da sam za 5 godina solidno usao u materiju,kao niko na balkanu.
za druge ribe neznam,ali pirane znam u prste,pa me muka uhvati od ovakvih textova,a novine da malo podignu rejting,pisu svakakve budalastine.


Poslednji izmenio nemanjask dana Sre Okt 10, 2012 6:33 am, izmenjeno ukupno 1 puta

Razlog izmene nemanjask: zabranjeno reklamiranje
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
reventon
Akvarista



Registrovan: 03 Jun 2012
Poruke: 2004
Lokacija: Beograd, Banovo Brdo

PorukaPoslao: Uto Okt 09, 2012 11:48 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Ljudi, to je samo pirana, nije godzila, cemu tolika frka Very Happy
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
nazzia
Akvarista



Registrovan: 02 Jun 2012
Poruke: 402
Lokacija: Arandjelovac

PorukaPoslao: Uto Okt 09, 2012 11:56 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

kad kazu ljudozderka, najezim se... pa ljudi se kupaju u amazonu pored tih riba.... njih zaj... insekti, paraziti, virusi toga se treba plasiti..
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Prikaži poruke iz poslednjih:      
Napiši novu temuOdgovori na poruku
 Skoči na:   

Srodne Teme
Tema Autor Forum Odgovori Poslao
Nema novih poruka Optiwhite u Srbiji - da li postoji? m.vlacina Ostala oprema 9 Ned Okt 28, 2018 4:03 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Uzgajac Ryukin/Black Mopre japanki u ... Ryukin Ribe 3 Pon Jan 15, 2018 12:13 am Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Distributeri Tropica proizvoda u Srbiji Aquashop Aquashop 0 Čet Mar 10, 2016 4:21 pm Pogledaj zadnje poruke
Ovaj forum je zaključan i ne možete menjati teme ili odgovarati Crna pirana(serrasalmus rhombeus) nickname Arhiva Malih Oglasa 0 Pet Avg 14, 2015 12:34 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka ARCADIA (UK) u Srbiji Arcadia Arcadia 2 Sre Avg 14, 2013 6:03 pm Pogledaj zadnje poruke

Linkovi: MyCity  Moj biljni akvarijum  Vaš Sajt  Pirane  Vaš Sajt  Vaš Sajt 




eXTReMe Tracker
Powered by Akvaristika
rss
Creative Commons License