Akvaristika forum
Pretraga • Pravilnik • Album • Profil • Proveri privatne poruke • Lista članova • Registruj se Uloguj se
 akvarijum.org • Baza biljaka • Slike • Tekstovi • Video • Kalkulator • Kontakt • Marketing
 Da li je moguce razlikovati muzjake od zenki mladih gupika Pogledaj sledeću temu
Pogledaj prethodnu temu
Napiši novu temuOdgovori na poruku
Objavi na Facebook
Autor Poruka
Rale pocetnik
Slučajni Prolaznik



Registrovan: 13 Avg 2012
Poruke: 7

PorukaPoslao: Uto Okt 09, 2012 11:51 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Imam 15 mladih gupika,stare su oko mesec i po dana.Posto sam skoro poceo da se bavim akvaristikom i prve ribe koje sam kupio su bile odrasle ne znam kako izgledaju mladi muzjaci...kada pocinju da dobijaju boje...posto za sada sve izgledaju ko zenke.Unapred hvala Smile
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
AquaShop
Sponzor






PorukaPoslao: Uto Okt 09, 2012 11:51 pm Snimi Poruku Nazad na vrh

deak
Urednik
Urednik



Registrovan: 13 Maj 2010
Poruke: 1533
Lokacija: Becej

PorukaPoslao: Sre Okt 10, 2012 8:04 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Naravno da moze, kod mladih ribica se vidi gonopodiju koje je izduzenje donjih peraja i to je muzjak dok zenke imaju zaobljene.
Image
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
gotika
Akvarista



Registrovan: 14 Feb 2012
Poruke: 887
Lokacija: zemun

PorukaPoslao: Sre Okt 10, 2012 8:14 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

vec posle dva meseca ako imas dobar vid mozes da vidis koja ti je mala gupika muzjak a koja zenka deak ti je ukratko objasnio
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Rale pocetnik
Slučajni Prolaznik



Registrovan: 13 Avg 2012
Poruke: 7

PorukaPoslao: Sre Okt 10, 2012 7:26 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Hvala na odgovoru...pokusavao sam po tome da ih razlikujem,ali kod onih koje su malo sitnije ne mogu da razaznam pa sam mislio da mozda ima jos neki nacin,a ove krupnije bih rekao da su zenke posto imaju to zaobljeno peraje...
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Bojan
Vlasnik
Vlasnik



Registrovan: 25 Feb 2009
Poruke: 6720
Lokacija: Novi Sad

PorukaPoslao: Sre Okt 10, 2012 9:23 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Mozda bi i moglo da se prepozna. Malo mi je nezgodno da objasnim jer su ribe mlade i na prvo oko iste ali opet bi se mogao razaznati pol.

Jel bi mogao da uslikas par komada u krupnijem planu, pozeljno bi bilo da slika bude sto kvalitetnije. Onda bi objasnjenje islo lakse kad bi se pratila slika.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji emailPoseti sajt autora
Rale pocetnik
Slučajni Prolaznik



Registrovan: 13 Avg 2012
Poruke: 7

PorukaPoslao: Sre Okt 10, 2012 9:30 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Nemam dovoljno dobru kameru,pa se nista ne bi videlo...nema veze kad porastu videcu Smile
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
doktor.doca
Akvarista



Registrovan: 11 Sep 2012
Poruke: 48
Lokacija: Jagodina

PorukaPoslao: Pet Okt 12, 2012 8:14 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Ja sam nesto cuo da ako je ribici prema repu tamnije i crno da je to muzjak Surprised
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji email
jovica
Urednik
Urednik



Registrovan: 13 Maj 2012
Poruke: 2547
Lokacija: Smederevo

PorukaPoslao: Pet Okt 12, 2012 10:04 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

doktor.doca ::
Ja sam nesto cuo da ako je ribici prema repu tamnije i crno da je to muzjak Surprised


Vide se blizu analnog otvora sa obe strane crne tacke, to su zernke. Kod muzjaka to nema. Razlika je primetna i kod manjih riba, pre pojave gonopodijuma kod muzjaka, mozemo razlikovati zenke.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Običan Čovek
Akvarista



Registrovan: 07 Jul 2017
Poruke: 38
Lokacija: Topola

PorukaPoslao: Pon Jun 04, 2018 3:17 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

da ne otvoram novu temu, iskoristicu ovu staru.
imam gupike i platike. 50ak malih je u akvarijumu od 40 litara. stare su oko mesac dana, neke manje, neke vise. ja gonipodijum ne razlikujem kad su male ovako. zeleo bih da mogu da ih prepoznam i da odvojim muzjake od zenki jer hocu zdrave ribe. zanima me da li postoji jos neki nacin razlikovanja (te crne tacke, nije mi jasna pirca sa njima, da li se vide kad su male)? hranim ih tubifeksom, listicima i nekom proteinskom gupi hranom za mladj. filter je spoljasnji Very Happy
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
sonjastevin86




Registrovan: 16 Nov 2021
Poruke: 1

PorukaPoslao: Uto Nov 16, 2021 7:21 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Pozdrav dragi moji, interesuje me da li neko od vas koze da mi kaze koja gupika je muzjak a koja zenka?
https://dodaj.rs/image/LY2MCn
https://dodaj.rs/image/LY2VGc
https://dodaj.rs/image/LY2YiW
https://dodaj.rs/image/LY2m6R
https://dodaj.rs/image/LY2XIh

HVALA VAM UNAPRED NA ODGOVORU
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji email
Ayrton
Akvarista



Registrovan: 25 Sep 2017
Poruke: 134
Lokacija: Bgd.-Karaburma

PorukaPoslao: Sre Nov 17, 2021 10:55 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

1. fotka - ženka
2. fotka - mužjak levo, ženka desno
3. fotka - mužjak
4. fotka - ženka (iza je mužjak)
5. fotka - mužjak
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Prikaži poruke iz poslednjih:      
Napiši novu temuOdgovori na poruku
 Skoči na:   

Srodne Teme
Tema Autor Forum Odgovori Poslao
Nema novih poruka Matični par Ancistrus Super Red i 4 m... Sone_bg Arhiva Malih Oglasa 0 Pon Maj 11, 2020 2:46 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Ishrana mladih skalara i 20ak neonki Običan Čovek Ishrana 2 Pet Apr 10, 2020 3:11 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Malci gupika genetika ili nesto drugo popindeed Bolest 9 Uto Feb 11, 2020 10:21 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Da li se samo meni ovo desava? Mrest ... Likan Početak u akvaristici 3 Ned Sep 22, 2019 5:52 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Da li su moje ribice skotne, pomoc (g... Likan Početak u akvaristici 11 Pet Sep 13, 2019 8:46 pm Pogledaj zadnje poruke

Linkovi: MyCity  Moj biljni akvarijum  Vaš Sajt  Pirane  Vaš Sajt  Vaš Sajt 




eXTReMe Tracker
Powered by Akvaristika
rss
Creative Commons License