Akvaristika forum
Pretraga • Pravilnik • Album • Profil • Proveri privatne poruke • Lista članova • Registruj se Uloguj se
 akvarijum.org • Baza biljaka • Slike • Tekstovi • Video • Kalkulator • Kontakt • Marketing
 Bucan rasprsivac Pogledaj sledeću temu
Pogledaj prethodnu temu
Napiši novu temuOdgovori na poruku
Objavi na Facebook
Autor Poruka
reventon
Akvarista



Registrovan: 03 Jun 2012
Poruke: 2004
Lokacija: Beograd, Banovo Brdo

PorukaPoslao: Sre Okt 17, 2012 3:45 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Nisam do sada naleteo na slicnu temu, a siguran sam da jos neko ima slican problem.
Dakle, u pitanju je rasprsivac, ne vazdusna pumpa. Tiho zujanje vazdusne pumpe se cak i nocu jedva cuje, dok je sa rasprsivacem sasvim druga stvar. Cuje se kao neka mala verzija auspuga. Danju se, normalno, to ne primecuje. Sto zbog buke napolju, muzike itd... A i da se primeti, nije strasno posto si budan. Ali nocu je druga prica. Znam da navika cini cuda, ali ponekad ume bas da iritira Smile . Da li sam ja jedini s ovim problemom? Ako nisam, kako ste ga vi resili?
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
AquaShop
Sponzor






PorukaPoslao: Sre Okt 17, 2012 3:45 pm Snimi Poruku Nazad na vrh

chikavili
Koristan akvarista



Registrovan: 10 Sep 2012
Poruke: 2151
Lokacija: Zemun/Novi Beograd

PorukaPoslao: Sre Okt 17, 2012 3:55 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Kod mene se cuje sistanje koje jes' malo glasnije od same pumpe, ali mi ne smeta uopste. Jesi li mozda probao sa razlicitim rasprsivacima?
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
guppykiller
Akvarista



Registrovan: 24 Maj 2011
Poruke: 360
Lokacija: Nis

PorukaPoslao: Sre Okt 17, 2012 3:58 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

moguce da je rasprsivac prljav pa zato pravi buku...
Jedino resenje je da lepo izbacis vazdusnu pumpu i raspsivac jer nisu uopste potrebni Smile i mirno spavas Wink
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
No 1
Akvarista



Registrovan: 17 Avg 2009
Poruke: 3517
Lokacija: Belgrade

PorukaPoslao: Sre Okt 17, 2012 5:07 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Potopi ga u sirce ili dobro operi .Ako se isto ponasa, resenje ti je da kupis drugi ,posto su solidno jeftini.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
reventon
Akvarista



Registrovan: 03 Jun 2012
Poruke: 2004
Lokacija: Beograd, Banovo Brdo

PorukaPoslao: Sre Okt 17, 2012 5:23 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

No 1, jesu jeftini, i vec sam ga promenio jednom. Ne znam da li postoje neke posebne vrste koje bi morao da trazim...?

guppykiller, tesko da je prljav jer je nov. A vazdusna pumpa i rasprsivac su mi se (u oba akvarijuma) pokazali kao preko potrebni. Pre nego sto sam ih nabavio, ribe su bile depresivne. Slabo su jele i malo plivale. Desavalo se i da neka crkne s vremena na vreme. Od kada imam rasprsivac, situacija je drasticno drugacija.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
guppykiller
Akvarista



Registrovan: 24 Maj 2011
Poruke: 360
Lokacija: Nis

PorukaPoslao: Sre Okt 17, 2012 5:35 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Pa tesko da ce da se cuje ako nije prljav, mada ako ti je vodeni stub mali moguce da se cuje jace zuborenje vode koje zna da smeta (mene je nerviralo) .
Da, sad se setih teme u kojoj si pisao o tom problemu. Po meni su one nepotrebne, jer istu stvar moze da radi i povratna pumpa, naravno mora da ti pravi ''talase'' po povrsini, a jos ako imas i top filter kao ja onda nema nikakvu ulogu osim estetsku Smile Gledaj imam i ja vazdusnu pumpu i to serinu koja se pored toga sto je jaka i malo cuje, ali ja je cujem Smile i uzasno me nervira i vise je nikad necu upaliti izuzev u nekim mresnim akvarijumima...
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Japixxl
Akvarista



Registrovan: 27 Sep 2012
Poruke: 36
Lokacija: Kursumlija

PorukaPoslao: Sre Okt 17, 2012 5:49 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Probaj da stavis malo sundjera preko rasprasivaca. Zagusice zvuk ali i dalje izlazi dosta mehurica i daje potreban kiseonik.
Ja sam tako uradio i ribama nije falio vazduh,sve je isto bilo a nije se culo skoro nista.
Nisam bas iskusan,tako da samo probaj ovo ili cekaj drugi odgovor od iskusnih kolega. Smile


Poslednji izmenio Japixxl dana Sre Okt 17, 2012 5:53 pm, izmenjeno ukupno 1 puta
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
reventon
Akvarista



Registrovan: 03 Jun 2012
Poruke: 2004
Lokacija: Beograd, Banovo Brdo

PorukaPoslao: Sre Okt 17, 2012 6:09 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Priblizim se i pazljivo oslusnem. Zubor vode mi ne smeta, stavise, smiruje me, pogotovo nocu. Imam utisak kao da sam negde u prirodi pored nekog potoka.
Verujem da su nekima nepotrebne, ali moj slucaj je misterija koju jos nisam uspeo da resim.
Naime, u oba akvarijuma su Atmani F301. Kada je samo filtrirao vodu, ribe su bile depresivne. Sa dodatom cevcicom (kroz koju su izlazili mehurici) takodje, sa nastavkom za vestacku kisu i talasanje vode, takodje. Cim sam stavio vazdusne pumpe, situacija se poboljsala, ribe su zivnule. Zato su mi potrebni rasprsivaci Smile
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Zhorz
Akvarista


Opomene: 1
Registrovan: 15 Sep 2012
Poruke: 907
Lokacija: Beograd, Karaburma

PorukaPoslao: Sre Okt 17, 2012 7:33 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

a jesi li probao sa crevom rasprsivacem ili ti savitljivi rasprsivac 25 ili vise centimetra

Image
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
reventon
Akvarista



Registrovan: 03 Jun 2012
Poruke: 2004
Lokacija: Beograd, Banovo Brdo

PorukaPoslao: Sre Okt 17, 2012 7:35 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Akvarijum mi je visok 25cm Very Happy
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
CoFi
Akvarista


Opomene: 1
Registrovan: 30 Mar 2012
Poruke: 324
Lokacija: Aleksinac

PorukaPoslao: Sre Okt 17, 2012 8:32 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Ima tema kako da smanjis buku na pumpi, obmota se izolir traka ne znam tacno gde, u pretragu kucaj Bucna pumpa za vazduh valjda je No1 napravio temu i resio buku pumpe.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji email
reventon
Akvarista



Registrovan: 03 Jun 2012
Poruke: 2004
Lokacija: Beograd, Banovo Brdo

PorukaPoslao: Sre Okt 17, 2012 9:06 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Znam za tu temu, ali moj problem nije bucna pumpa, vec bucan rasprsivac.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
CoFi
Akvarista


Opomene: 1
Registrovan: 30 Mar 2012
Poruke: 324
Lokacija: Aleksinac

PorukaPoslao: Sre Okt 17, 2012 9:18 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Ne moze da ti bude bucan rasprsivac sem pucketanja balona koje se nagomilavaju na porsini vode. Rasprsivac nikako ne moze biti bucan.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji email
reventon
Akvarista



Registrovan: 03 Jun 2012
Poruke: 2004
Lokacija: Beograd, Banovo Brdo

PorukaPoslao: Sre Okt 17, 2012 9:42 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Rasprsivac moze biti bucan. Pucketanje balona je nesto drugo. Znam sta pricam.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
muzicar
Akvarista



Registrovan: 10 Nov 2011
Poruke: 164
Lokacija: Zrenjanin

PorukaPoslao: Sre Okt 17, 2012 10:23 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

probaj sa onim silikonskim sto ti je Zhorz postavio sliku,pogresno si ga protumacio.Taj rasprsivac ne ide u visinu negu u duzinu akvarijuma,tako da ti mehurice izbacuje u duzinu.
Postavis ga negde u zadnji plan i to ti je to
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Prikaži poruke iz poslednjih:      
Napiši novu temuOdgovori na poruku
 Skoči na:   

Srodne Teme
Tema Autor Forum Odgovori Poslao
Nema novih poruka Tetra APS 150, Eheim vazdusni rasprsi... Aquamaniac Arhiva Malih Oglasa 0 Ned Sep 09, 2018 12:00 pm Pogledaj zadnje poruke
Ovaj forum je zaključan i ne možete menjati teme ili odgovarati Tetra APS 150, Eheim vazdusni rasprsi... Aquamaniac Arhiva Malih Oglasa 0 Pet Jul 06, 2018 1:31 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka bucan kanister ef4 milostzr@gmail.com Filteri i pumpe 9 Sub Nov 22, 2014 10:06 am Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Cime zalepiti rasprsivac??? Tosa Ostala oprema 4 Čet Jul 25, 2013 8:14 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka bucan JBL cristal profi 900 kanister ... nzivkovic Filteri i pumpe 12 Sub Jun 01, 2013 12:46 am Pogledaj zadnje poruke

Linkovi: MyCity  Moj biljni akvarijum  Vaš Sajt  Pirane  Vaš Sajt  Vaš Sajt 




eXTReMe Tracker
Powered by Akvaristika
rss
Creative Commons License