Akvaristika forum
Pretraga • Pravilnik • Album • Profil • Proveri privatne poruke • Lista članova • Registruj se Uloguj se
 akvarijum.org • Baza biljaka • Slike • Tekstovi • Video • Kalkulator • Kontakt • Marketing
 pocetak drzanja diskusa... Pogledaj sledeću temu
Pogledaj prethodnu temu
Napiši novu temuOdgovori na poruku
Objavi na Facebook
Autor Poruka
vikkv
Akvarista



Registrovan: 02 Sep 2012
Poruke: 51
Lokacija: Kraljevo

PorukaPoslao: Uto Okt 09, 2012 11:32 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

sinoc sam sipao easy life FFM, po uputstvu i nakon dva sata ubacio dva obicna corydorasa i jednog albino ancistrusa kao pilot ribe, danas su sve tri ribe zive i zdrave, ancistrus je vec poceo da radi vidim po ociscenim delovima panja, a cory su ziuvahni... Smile
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
AquaShop
Sponzor






PorukaPoslao: Uto Okt 09, 2012 11:32 am Snimi Poruku Nazad na vrh

vikkv
Akvarista



Registrovan: 02 Sep 2012
Poruke: 51
Lokacija: Kraljevo

PorukaPoslao: Sre Okt 10, 2012 6:32 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

stigle biljke, trenutno su samo onako postavljene, dok malo ne osmotrim i odlucim mesta za svaku
od biljaka stiglo: Echinodorus Ipica, Echinodorus Marble Queen, Echinodorus Ozelot, Bacopa Lanigera, Bacopa Monnieri, Gymnocoronus spilantoides , Hygrophyla Salicifolia i Hydrocotyle leucocephala.

evo i nekih slicica


Image
Image


Poslednji izmenio vikkv dana Sre Okt 10, 2012 6:32 pm, izmenjeno ukupno 1 puta
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
krlle83
Akvarista


Opomene: 1
Registrovan: 02 Jan 2012
Poruke: 614
Lokacija: Nis

PorukaPoslao: Sre Okt 10, 2012 7:05 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Samo napred,kad razmestas biljke vodi racuna da im ostavis mesta za plivanje. Mnogi ljudi naprave ogromne akvarijume i ubilje ga tako da diskusi imaju manje prostora nego u malom akvarijumu.
Ako mozes a mislim da nije neka investicija napravi mali karantinski akvarijum gde ce ribe boraviti 2-3 dana po dolasku.
Pozeljno je cak da se cuvaju u takvom do nekih 6-7cm da ne bi trosili energiju na plivanje i rasli brze,pa se tada prebace u "ukrasni akvarijum".
On ce ti ujedno sluziti i za kupke (slane) i kada ih lecis ako dodje do toga.
-Vazno: jednom mesecno im povisi temp na 34C u trajanju 2-3 dana to ti je najbolja preventiva.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuMSN Messenger
vikkv
Akvarista



Registrovan: 02 Sep 2012
Poruke: 51
Lokacija: Kraljevo

PorukaPoslao: Sre Okt 10, 2012 7:39 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

krlle83 ::
Samo napred,kad razmestas biljke vodi racuna da im ostavis mesta za plivanje. Mnogi ljudi naprave ogromne akvarijume i ubilje ga tako da diskusi imaju manje prostora nego u malom akvarijumu.
Ako mozes a mislim da nije neka investicija napravi mali karantinski akvarijum gde ce ribe boraviti 2-3 dana po dolasku.
Pozeljno je cak da se cuvaju u takvom do nekih 6-7cm da ne bi trosili energiju na plivanje i rasli brze,pa se tada prebace u "ukrasni akvarijum".
On ce ti ujedno sluziti i za kupke (slane) i kada ih lecis ako dodje do toga.
-Vazno: jednom mesecno im povisi temp na 34C u trajanju 2-3 dana to ti je najbolja preventiva.


20cm od prednjeg stakla je totalno slobodno u celoj duzini aq, negde ima i 30-35cm.
sto se tice manjeg aq za karantin imam ga, hvala na podsetniku Smile
a sto se tice povisavanje temperature na 34C u trajanju 2-3 dana, mislis li da ce biljke i ostali potencijalni stanovnici to izdrzati (cory, ancis, kraljevske neonke i ramiraezi) ???
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
krlle83
Akvarista


Opomene: 1
Registrovan: 02 Jan 2012
Poruke: 614
Lokacija: Nis

PorukaPoslao: Sre Okt 10, 2012 8:48 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Mahom si uzeo Echinodoruse oni hoce a i mahovina. Za Cory i Ancija nije frka kod mene nemaju problema.
Naravno to se proprati vecom aeracijom obavezno.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuMSN Messenger
vikkv
Akvarista



Registrovan: 02 Sep 2012
Poruke: 51
Lokacija: Kraljevo

PorukaPoslao: Pon Okt 15, 2012 1:46 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

biljke sve rasporedjene i posadjene, pre neki dan stiglo jos 6 corya i 3 ancistrusa, hranim ih sa tetra diskusom i Tetra Pro Vegetable, sad su u planu dva manja jata po 10ak kom, kraljevskih neonki i rodostomusa i nekoliko ramireza.


Poslednji put izmenio vikkv dana Pon Okt 15, 2012 1:48 pm, izmenio ukupno 2 puta
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
krlle83
Akvarista


Opomene: 1
Registrovan: 02 Jan 2012
Poruke: 614
Lokacija: Nis

PorukaPoslao: Pon Okt 15, 2012 6:44 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Bolje uzmi Altispinoze jer Ramovi postanu jako agresivni u vreme mresta znam iz licnog iskustva.
U sustini diskuse nerviraju sve ostale ribe. Cuvaju ljudi svasta sa njima samo biraj ribice koje nisu brzi plivaci mislim na ono da plivaju agresivno jer to plasi diskuse.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuMSN Messenger
vikkv
Akvarista



Registrovan: 02 Sep 2012
Poruke: 51
Lokacija: Kraljevo

PorukaPoslao: Pon Okt 15, 2012 8:00 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

ok, o Altispinozama ne znam nista, pogledacu!
pa za to i sluzi forum da saznamo nekenove stvari.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
vikkv
Akvarista



Registrovan: 02 Sep 2012
Poruke: 51
Lokacija: Kraljevo

PorukaPoslao: Pet Okt 19, 2012 2:30 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

iscitao sam dosta o Mikrogeophagus altispinosa, ali ostalo je jos da nadjem gde ga mogu kupiti, znali ko?
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
vikkv
Akvarista



Registrovan: 02 Sep 2012
Poruke: 51
Lokacija: Kraljevo

PorukaPoslao: Pon Okt 29, 2012 3:18 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

da li jos neku vrstu tetrica sem kardinal i rodostomus mogu drzati sa diskusima?
naravno pitam zbog izdrzavanja temperature, da li jos neka tetra podnosi malo visu temperaturu?
ima li neko slicnih iskustava?
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
sale75bgd
Urednik
Urednik



Registrovan: 03 Nov 2009
Poruke: 2083
Lokacija: Fort Mill, South Carolina

PorukaPoslao: Pon Okt 29, 2012 4:06 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Mozes li da napises dimenzije ovog akvarijuma?
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuMSN Messenger
vikkv
Akvarista



Registrovan: 02 Sep 2012
Poruke: 51
Lokacija: Kraljevo

PorukaPoslao: Pon Okt 29, 2012 4:35 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

sale75bgd ::
Mozes li da napises dimenzije ovog akvarijuma?

Sale aq je od 400l i sad mu se zavrsila 4-ta nedelja cikliranja u njemu je trenutno 10 ribica i to 6 corya i 4 ancitrusa, spremam ga za nekih 8 diskusa ali hocu da pored diskusa drzim i neke jatne ribica kao na primer kraljevske neonke i rodostomuse i mozda par ili dva ramireza, tako da diskuse planiram poslednje da ubacim. pa meinteresuje sta mogu jos od tetrica da ubacim posto mi prekosutra stize 20ak kraljevskih neonki i 7 tetri pistele?
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
sale75bgd
Urednik
Urednik



Registrovan: 03 Nov 2009
Poruke: 2083
Lokacija: Fort Mill, South Carolina

PorukaPoslao: Pon Okt 29, 2012 4:36 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Interesuju me dimenzije, konkretno sirina duzina i visina
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuMSN Messenger
vikkv
Akvarista



Registrovan: 02 Sep 2012
Poruke: 51
Lokacija: Kraljevo

PorukaPoslao: Pon Okt 29, 2012 5:37 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

sale75bgd ::
Interesuju me dimenzije, konkretno sirina duzina i visina

115 duzina, 76.5 visina, 45 sirina
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
vikkv
Akvarista



Registrovan: 02 Sep 2012
Poruke: 51
Lokacija: Kraljevo

PorukaPoslao: Sre Nov 07, 2012 2:16 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

evo malog osvezenja Smile
i dok cekam diskuse i da se vodena ravnoteza uspostavi evo nekih slicica...
u aq trenutno ima:
4 ancistrusa (jedan albino)
2 sijamska algara
8 corya (5 albino)
20 kardinal neonki
10 pistela tetri
4 ramireza( 2 para)
10ak helena

Image

Image


Poslednji put izmenio vikkv dana Sre Nov 07, 2012 10:01 pm, izmenio ukupno 3 puta
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Prikaži poruke iz poslednjih:      
Napiši novu temuOdgovori na poruku
 Skoči na:   

Srodne Teme
Tema Autor Forum Odgovori Poslao
Nema novih poruka Pomoc oko diskusa TurboForce Početak u akvaristici 6 Sub Jun 10, 2023 1:03 am Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Pocetak price Milica Obradovic Početak u akvaristici 16 Pon Jan 25, 2021 9:49 am Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Novi pocetak sa Afrikancima Gladijator Afrički ciklidi 9 Uto Sep 22, 2020 12:50 am Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Pocetak akv 128l pomoc AleksandaT90 Početak u akvaristici 4 Pet Jun 26, 2020 2:49 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Pocetak - 27l Nebojsa92 Akvarijumi 2 Pet Maj 08, 2020 6:31 pm Pogledaj zadnje poruke

Linkovi: MyCity  Moj biljni akvarijum  Vaš Sajt  Pirane  Vaš Sajt  Vaš Sajt 




eXTReMe Tracker
Powered by Akvaristika
rss
Creative Commons License