Akvaristika forum
Pretraga • Pravilnik • Album • Profil • Proveri privatne poruke • Lista članova • Registruj se Uloguj se
 akvarijum.org • Baza biljaka • Slike • Tekstovi • Video • Kalkulator • Kontakt • Marketing
 Spoljni filter Pogledaj sledeću temu
Pogledaj prethodnu temu
Napiši novu temuOdgovori na poruku
Objavi na Facebook
Autor Poruka
NikolaAr
Akvarista



Registrovan: 23 Avg 2012
Poruke: 29
Lokacija: Arandjelovac

PorukaPoslao: Sub Okt 20, 2012 12:53 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Do sada nisam imao spoljni filter pa mi treba pomoc oko toga.
Staklorezac mi je napravio filter sa 2 komore, komora gde ide filtracioni materijal je 15x15cm kupio sam vatu, aktivni ugalj i keramicke perle, a imam i dzak koji cu da stavim na vrh. Kupiosam pumpu Atman 302 protoka 450l/h i jednu prelivnu cev koja je negde 1 cm sirine.
Sad me zanima ovako:
1. Da li aktivni ugalj i keramicek perle moraju da prekriju celu povrsinu (15x15) posto meni ima po 1-2 cm izmedju stranica filtera i kesice u kojoj je ugalj i u kojoj su perle?
2. kako funkcionise prelivna cev, posto imam i pored nje jednu tanju koja je uz nju pricvrscena, to je verovatno da spreci prelivanje?
3. Da li mogu da stavim crevo na izlaz atmanove pumpe i da ga prebacim u akvarijum i dodam nastavak da ubacuje i vazduh?

To je to za sad i voleo bi da mi neko iskusan sto pre odgovori posto mi je ovo prvi put pa ne znam kako sve ide i kako sta da postavim? Smile
hvala
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
AquaShop
Sponzor






PorukaPoslao: Sub Okt 20, 2012 12:53 pm Snimi Poruku Nazad na vrh

carpforever
Akvarista



Registrovan: 25 Maj 2012
Poruke: 422
Lokacija: Zemun

PorukaPoslao: Sub Okt 20, 2012 1:32 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Image


Image


Napisao si dosta nejasno,evo ti dve moguce varijante postavke cevi.Ugalj je nekad bio obavezan,danas se uglavnom nestavlja,osim posle tretmana lekovima da izvuce ostatak lekova.Nema veze ako ti pakovanje perli ne pokriva celu povrsinu.Kada se kaze pumpa treba naglasiti za vodu ili vazduh.


Poslednji put izmenio carpforever dana Sub Okt 20, 2012 1:38 pm, izmenio ukupno 2 puta
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
HORUS
Koristan akvarista


Opomene: 2
Registrovan: 21 Avg 2012
Poruke: 2655
Lokacija: Bela Crkva

PorukaPoslao: Sub Okt 20, 2012 1:32 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Tanja cev je verovatno cev za ubacivanje vazduha. Dakle, tanju cevčicu spoji sa pumpom za vazduh, pa će mehurići ulaziti u akvarijum zajedno sa prečišćenom vodom. Pazi, ovo je pretpostavka, jer nisam video kako sve to izgleda. Onda ti dodatno crevo neće trebati. Možda je najbolje da staviš fotografiju svega toga. Što se tiče aktivnog uglja i keramičkih perli, mislim da ne moraju da prekrivaju celu površinu. Naravno, bilo bi bolje da prekrivaju. Ups, carpforever me je pretekao. Smile


Poslednji izmenio HORUS dana Sub Okt 20, 2012 1:34 pm, izmenjeno ukupno 1 puta

Razlog izmene HORUS: Dodavanje teksta
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
NikolaAr
Akvarista



Registrovan: 23 Avg 2012
Poruke: 29
Lokacija: Arandjelovac

PorukaPoslao: Sub Okt 20, 2012 2:17 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

@carpforever
Image

Imam prelinu cev kao na slici (gornja).
Koliko sam ja razumeo iz tvog crteza na ovu cevcicu koja je uz nju prikacim pumpu za vazduh i ona pumpa vodu iz filtera u akvarijum?

Moja atman pumpa je za vodu i mislio sam da sa njom preko creva prebacujem vodu iz filtera u akvarijum. Ali mi nije jasno kako da pomocu prelivne cevi prebacujem u filter?
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
NikolaAr
Akvarista



Registrovan: 23 Avg 2012
Poruke: 29
Lokacija: Arandjelovac

PorukaPoslao: Sub Okt 20, 2012 3:56 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Jos uvek nisam uspeo da shvatim kako pomocu prelivne cevi da prebacim vodu u akvarijum, moze li mi neko molim vas pomoci?? :/
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
gotika
Akvarista



Registrovan: 14 Feb 2012
Poruke: 887
Lokacija: zemun

PorukaPoslao: Sub Okt 20, 2012 4:12 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

napuni cev vodom zapusi putem slbodnog pada pusti vodu da iz akvarijuma tece u filter i to je to ova donja cev ti sluzi za to da vodu iz akvarijuma salje u filter !
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
muzicar
Akvarista



Registrovan: 10 Nov 2011
Poruke: 164
Lokacija: Zrenjanin

PorukaPoslao: Sub Okt 20, 2012 4:22 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

na gornju cev preko providnog creva nakacis pumpu za vazduh i ona ce da gura vodu iz filtera u akvarijum.Da bi voda iz akvarijuma stizala nazad u filter treba ti donja cev.I moras namestiti da voda kruzi uvek.Donju cev sa slike umocis u akvarijum kako bi se napunila vodom iz akvarijuma,posle toga stavljas palac na rupu koja se nalazi na krivini i pravis vakum kako voda ne bi iscurela,i polako ubacujes u filter.Naravno pre toga si i filter napunio vodom.Tako ces napraviti kruzenje vode i nivo vode u filteru i akvarijumu ce se izjednaciti.Tada pustats u pogon potopnu pumupu ili pumpu za vazduh zavisi sta imas.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
NikolaAr
Akvarista



Registrovan: 23 Avg 2012
Poruke: 29
Lokacija: Arandjelovac

PorukaPoslao: Sub Okt 20, 2012 4:48 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

@muzicar, hvala na objasnjenju shvatio sam sada sve.
Od filtracionog materijala sam stavio ovako:
-Dzak za krompir (prethodno sam ga otkuvao)
-Vata
-aktivni ugalj
-iseckane slamcice u vrecici od mrezice
-keramicke perle
-i jos jedan sloj vate na kraju da zadrzi neke necistoce ako prodju i da bi drzalo perle na mestu

Da li je dobar redosled, da li bi mogao nesto da menjam ili da dodam?
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
FikusBg
Akvarista



Registrovan: 14 Jun 2012
Poruke: 135
Lokacija: Beograd

PorukaPoslao: Sub Okt 20, 2012 6:06 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Aaaaaa koju vatu si stavio? Obicnu? Gledaj moj filter ide ovako filc aktivni ugalj filc keramicki prstenovi debeli sundjer onaj za brisanje table u skoli Very Happy
Radi vec duze vreme sasvim dobro a isti nam je princip filtera sa prelivnim cevima msm da ti ne trba nista vise od ovog al ti kako hoces Very Happy
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji email
NikolaAr
Akvarista



Registrovan: 23 Avg 2012
Poruke: 29
Lokacija: Arandjelovac

PorukaPoslao: Sub Okt 20, 2012 6:10 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Kupio sam sera vatu, nisam obicnu posto sam citao da ne valja. Smile
Tek formiram nov akvarijum, bice izmena kasnije verovatno, videcu kako ce se ovo pokazati. Wink


Poslednji izmenio NikolaAr dana Sub Okt 20, 2012 6:58 pm, izmenjeno ukupno 1 puta
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
No 1
Akvarista



Registrovan: 17 Avg 2009
Poruke: 3517
Lokacija: Belgrade

PorukaPoslao: Sub Okt 20, 2012 7:07 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Nikad nisam imao i koristio filter s dve komore tako da ne bih da komentarisem.
Drugo, ja sam ipak za varijantu ,oprobanu ,prelivni filter sa tri komore. Prva komora bih bio tkz.taloznik, druga filtraciona masa i treca cista voda koja se ubacuje u akvarijum.
Ne znam koliko ce ti se motorna pumpa u ovoj varijanti dvokomornog filtera prljati i koliko ces je cesto cistii.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
NikolaAr
Akvarista



Registrovan: 23 Avg 2012
Poruke: 29
Lokacija: Arandjelovac

PorukaPoslao: Sub Okt 20, 2012 8:36 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Nisam mogao da napravim trokomorni, posto aq stoji na sanku i iste je sirine kao mermerna ploca pa nisam moga da dodajem nista pozadi i stavio sam ga sa strane. da je bilo 3 komore bile bi veoma uske.

Uzgred, kakvu pumpu ti koristis, za vazduh? mozes li mi objasniti kako pomocu nje protice voda? ili jos bolje neka slicica Smile


Poslednji izmenio NikolaAr dana Sub Okt 20, 2012 8:41 pm, izmenjeno ukupno 1 puta
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
HORUS
Koristan akvarista


Opomene: 2
Registrovan: 21 Avg 2012
Poruke: 2655
Lokacija: Bela Crkva

PorukaPoslao: Sub Okt 20, 2012 9:19 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

U toj varijanti mehurići vazduha izdižu vodu i prebacuju je u akvarijum. Ja više volim varijantu sa pumpom za vodu. Manje se čuje. Kod vazdušne pumpe se vrlo često čue brbotanje vode. Sad
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
No 1
Akvarista



Registrovan: 17 Avg 2009
Poruke: 3517
Lokacija: Belgrade

PorukaPoslao: Sub Okt 20, 2012 10:15 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

U pitanju je motorna potapajuca pumpa koja prebacuje cistu vodu iz trece komore u akvarijum. A prljava voda se u tkz.taloznik vraca putem prelivnog creva.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
HORUS
Koristan akvarista


Opomene: 2
Registrovan: 21 Avg 2012
Poruke: 2655
Lokacija: Bela Crkva

PorukaPoslao: Sub Okt 20, 2012 10:36 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Tek sada sam zbunjen. Prljava voda bi trebala sistemom spojenih sudova da se bez ikakve pumpe prebaci u taložnik. Nakon procesa filtriranja čista voda se motornom pumpom prebacuje u akvarijum. Sistem je vrlo jednostavan. Pumpa za vazduh se po meni može koristiti za dodatnu aeraciju. Takve cevi sa tanjim cevčicama koriste se kada se čista voda vazdušnom pumpom prebacuje u akvarijum, pošto se prljava iz akvarijuma opet sistemom spojenih sudova prebacuje u taložnik.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Prikaži poruke iz poslednjih:      
Napiši novu temuOdgovori na poruku
 Skoči na:   

Srodne Teme
Tema Autor Forum Odgovori Poslao
Nema novih poruka Sunjer za filter Aleksandar193 Filteri i pumpe 5 Ned Jun 25, 2023 7:30 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Vazdusna pumpa za sundjer filter Milivoje Lampa Filteri i pumpe 6 Čet Nov 24, 2022 2:08 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka unutrasnji ili spoljni filter ? ljiki Filteri i pumpe 7 Sub Nov 19, 2022 11:26 am Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Kanister filter od cevi fi 110 Milivoje Lampa Uradi Sam (DIY) 21 Sre Jun 01, 2022 10:51 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Sundjer filter ili unutrasnji filter ... Milivoje Lampa Filteri i pumpe 6 Ned Mar 20, 2022 9:48 am Pogledaj zadnje poruke

Linkovi: MyCity  Moj biljni akvarijum  Vaš Sajt  Pirane  Vaš Sajt  Vaš Sajt 




eXTReMe Tracker
Powered by Akvaristika
rss
Creative Commons License