Akvaristika forum
Pretraga • Pravilnik • Album • Profil • Proveri privatne poruke • Lista članova • Registruj se Uloguj se
 akvarijum.org • Baza biljaka • Slike • Tekstovi • Video • Kalkulator • Kontakt • Marketing
 Nekoliko pitanja u vezi riba Pogledaj sledeću temu
Pogledaj prethodnu temu
Napiši novu temuOdgovori na poruku
Objavi na Facebook
Autor Poruka
mungos
Akvarista



Registrovan: 31 Maj 2010
Poruke: 47
Lokacija: vrci

PorukaPoslao: Sub Jun 05, 2010 9:05 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

imam nekoliko pitanja posto se od skoro bavim akvaristikom:
1. imam akvarijum u kome se nalaze sledece ribice:ksifo rubini,gupike,moli zute i crne,puzevi jabucari,miljaci cistaci..boljke si mi sve plasticne sem jedne koju sam dobio kad sam kupovao ribice covek je rekao da ta biljka pluta po vodi i kao tako raste i rekao je da mnogo brzo raste a moja se ne pomera vec 2 meseca zasto? i da rekao je da moze da se weze za neki panj nesto i da ce i tako da raste al ja neznam kako to da uradim?
onda jos nesto od skoro sam kupio jednog borca plawog prosto mi se ribica mnogo swidela al od kad sam je ubacio u akvarijum a to je pre nekih 5-6 dana ona samo ide po dnu i nista ne jede...zasto to?
a onda jutros primetim da mi nema muzjaka gupike i trazim ga trazim i nadjem na dnu mrtvog ali sto je bilo zanimljivije bile su mu otvorene grudi kao da ga je neko jeo ko je to mogao da uradi?
molim vas pomozite?

Crying or Very sad Crying or Very sad Crying or Very sad Crying or Very sad Crying or Very sad Crying or Very sad
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji email
AquaShop
Sponzor






PorukaPoslao: Sub Jun 05, 2010 9:05 pm Snimi Poruku Nazad na vrh

Juice_93fu
Akvarista



Registrovan: 30 Mar 2010
Poruke: 680
Lokacija: Uzice

PorukaPoslao: Sub Jun 05, 2010 9:22 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Da bi mogli da ti pomognemo reci sledece podatke

- koliko ima litara (duzina x visina x sirina),
- kakvo osvetljenje imate i koliko ima wati, koliko dugo gori svetlo (fotoperiod),
- kakvu podlogu imate,
- biljke,
- ribe,
- oprema,
- kako odrzavate akvarijum,
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji email
spaske
Akvarista



Registrovan: 25 Apr 2009
Poruke: 52
Lokacija: Jagodina

PorukaPoslao: Sub Jun 05, 2010 9:23 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Biljka koju imas u akvarijumu je najverovatnije neka vrsta mahovine ili riccia one rastu brzo u zavisnosti od jacine svetlost i mogu se povezati za panj ili kamen (potrazi malo po sajtu). Sto se tice uginule ribice sigurno su je sve ribice grickale kada je crkla, to sve ribe rade.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
mungos
Akvarista



Registrovan: 31 Maj 2010
Poruke: 47
Lokacija: vrci

PorukaPoslao: Sub Jun 05, 2010 9:48 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

60 duzina 30 sirina i 30 visina.....
nemam oswetljenje,treba da naprawim nesto..
samo sitam kamen kopljen u radnji
imam spoljni filter...
ribe sam wec napisao ...
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji email
Juice_93fu
Akvarista



Registrovan: 30 Mar 2010
Poruke: 680
Lokacija: Uzice

PorukaPoslao: Sub Jun 05, 2010 9:50 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Biljka ne napreduje zato sto nemas osvetljenje, na koliko menjas vodu u akvarijumu?
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji email
mungos
Akvarista



Registrovan: 31 Maj 2010
Poruke: 47
Lokacija: vrci

PorukaPoslao: Sub Jun 05, 2010 9:58 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

pa nedeljno menjam nekih 20 posto wode..al voda mi je uwek kristalno cista.....nemam ni algi ni niceg waljda puzewi swe ociste?
jos nesto hteo bih da mrestim gupike al neznam kako da znam dali je trudna?
imam jednu kojoj je malo weci stomak sta da radim sa njom?
jel normalno da borac slabo jede?
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji email
mungos
Akvarista



Registrovan: 31 Maj 2010
Poruke: 47
Lokacija: vrci

PorukaPoslao: Sub Jun 05, 2010 10:09 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

????
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji email
Duci
Akvarista



Registrovan: 02 Jun 2010
Poruke: 82
Lokacija: Jagodina

PorukaPoslao: Ned Jun 06, 2010 11:21 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Borci nisu mnogo aktivne ribe i ne otimaju se preterano oko hrane.Potrebna im je raznovrsna hrana.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
mungos
Akvarista



Registrovan: 31 Maj 2010
Poruke: 47
Lokacija: vrci

PorukaPoslao: Pet Jun 11, 2010 4:00 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Pa dajam mu raznowrsnu hranu i poceo je da jede...extra:-) a jel zna neko kako mogu doci do ziwih tubifexa i kako mogu ja da ih gajim?
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji email
chicaan
Akvarista



Registrovan: 30 Maj 2010
Poruke: 400
Lokacija: Zemun, BGD

PorukaPoslao: Pet Jun 11, 2010 4:35 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

što se tiče radnji, teško da ćeš naći, osim u dobro opremljenim, ali mislim da je neko pre par dana stavio u ponudu, pa pogledaj. takođe, imaš i način gajenja i držanja tubifexa objašnjeno pod ishrana Wink
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji email
Nigros
Akvarista



Registrovan: 28 Feb 2010
Poruke: 1214
Lokacija: Novi Sad/Indjija

PorukaPoslao: Pet Jun 11, 2010 6:29 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Samo pazi, tubifex se najcesce vadi iz zagadjenih voda u koje se izliva kanalizacija pa mozes da zarazis i ribice i sebe...
Ako bas hoces zivu hranu uzmi neku drugu, kao sto je dafnija (zivi samo u cistim vodama), larve komaraca, enhitreja...
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPoseti sajt autoraMSN Messenger
mungos
Akvarista



Registrovan: 31 Maj 2010
Poruke: 47
Lokacija: vrci

PorukaPoslao: Sub Jun 12, 2010 5:31 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Al kako se gaje datnije i dali ih ina negde u prodali ja bih ih gakio sam?a larwe komaraca dajel wec al imam one ziwe i smrznute to je mnogo dobro ribe extra napreduju
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji email
Juice_93fu
Akvarista



Registrovan: 30 Mar 2010
Poruke: 680
Lokacija: Uzice

PorukaPoslao: Sub Jun 12, 2010 10:27 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Pa uzmes kulturu dafinija iz neke bare, stavis u teglu, odrzavas jednu tempereturu, i hranis ih e sad koliko sam ja cuo od iskusnijih akvarista odrzavanje kultura dafinija je tesko.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji email
Nigros
Akvarista



Registrovan: 28 Feb 2010
Poruke: 1214
Lokacija: Novi Sad/Indjija

PorukaPoslao: Sub Jun 12, 2010 12:34 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Najbolje je da stavis vecu posudu, kadicu, kantu u dvoriste, sacekas da voda pozeleni, i ubacis dafnije. Taman ce ti se i komarci razmnoziti tu.
Drzao sam ih u malim posudama i hranio ih razmucenim kvascem ali se ne isplati, ove iz kante lovim mrezicom za ribice a iz posude su skoro duplo manje.
I ako ostavis posude na suncu uginu dafnije, skuvaju se.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPoseti sajt autoraMSN Messenger
Prikaži poruke iz poslednjih:      
Napiši novu temuOdgovori na poruku
 Skoči na:   

Srodne Teme
Tema Autor Forum Odgovori Poslao
Nema novih poruka Pitanje u vezi akvarijuma Ehein aquap... brandzaman Početak u akvaristici 0 Pet Jun 03, 2022 11:09 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Nekoliko neobicnih pitanja o koi sara... gazuraz Ribe 2 Ned Apr 17, 2022 10:20 am Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Koja je ovo riba? pubicna__kost Razno 4 Sub Mar 19, 2022 6:16 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Poklanjam nekoliko malih Helena puzeva UrosB Na poklon 0 Sre Jul 28, 2021 2:25 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Zašto se riba razboli? LouzaWeah Bolest 3 Pon Apr 26, 2021 8:32 am Pogledaj zadnje poruke

Linkovi: MyCity  Moj biljni akvarijum  Vaš Sajt  Pirane  Vaš Sajt  Vaš Sajt 




eXTReMe Tracker
Powered by Akvaristika
rss
Creative Commons License