Akvaristika forum
Pretraga • Pravilnik • Album • Profil • Proveri privatne poruke • Lista članova • Registruj se Uloguj se
 akvarijum.org • Baza biljaka • Slike • Tekstovi • Video • Kalkulator • Kontakt • Marketing
 bela fleka na gupiki Pogledaj sledeću temu
Pogledaj prethodnu temu
Napiši novu temuOdgovori na poruku
Objavi na Facebook
Autor Poruka
axterix
Akvarista



Registrovan: 21 Jan 2011
Poruke: 252
Lokacija: Novi Sad

PorukaPoslao: Ned Okt 07, 2012 9:29 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

pre par dana pojavlila se bela fleka na gupiki,bez obzira na to ona se normalno ponasa prekljuce se omrestila..imam jos 10 gupija i 15skalara u ak od 500l i niko nema slican problem,da li neko moze da mi pomogne?
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
AquaShop
Sponzor






PorukaPoslao: Ned Okt 07, 2012 9:29 am Snimi Poruku Nazad na vrh

gotika
Akvarista



Registrovan: 14 Feb 2012
Poruke: 887
Lokacija: zemun

PorukaPoslao: Ned Okt 07, 2012 6:42 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

stavi sliku da vidimo mozda ti neko pomogne
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
axterix
Akvarista



Registrovan: 21 Jan 2011
Poruke: 252
Lokacija: Novi Sad

PorukaPoslao: Pet Okt 12, 2012 8:59 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

ne mogu da je slikam a da se lepo vidi jer se stalno krece,evo sad sam primetio da jedan skalar ima nesto na telu kao neke bele nakupine(ali nisu bele tacke)jel moze neko sto pre da mi pomogne?
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
mobelix
Akvarista



Registrovan: 10 Okt 2012
Poruke: 12
Lokacija: Brcko

PorukaPoslao: Sub Okt 13, 2012 2:28 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Imao sam ja taj problem sa skalarima nekad davno ali sad ne mogu da se setim sa cim sam ih lecio. Jel to po skalaru izgleda kao paucina?
odvoji te ribe u drugi manji akvarijum i pocni sa terapijom u suprotnom ... Sad
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Markonbg
Akvarista



Registrovan: 05 Jul 2012
Poruke: 230
Lokacija: Novi Beograd

PorukaPoslao: Sub Okt 13, 2012 3:37 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Probaj na netu da nadjes autenticnu sliku kako bi vernije prikazao simptome...Da li to izgleda kao fleka tj.bleda mrlja ili je paucinastog tipa.
ako je samo fleka prati kako se ribe ponasaju i da li se siri,a mozes i preventivno da dodas rastvorenu kuhinjsku so ili ektopur so
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji email
axterix
Akvarista



Registrovan: 21 Jan 2011
Poruke: 252
Lokacija: Novi Sad

PorukaPoslao: Sub Okt 13, 2012 10:58 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

ovo belo na gupiki je samo fleka,i malo joj nedostaje tkiva na tom mestu,ta bela fleka je napravil malo udubljenje,ali se ona ponasa kao da toga nema.a to na sklaru je bilo kao paucina,stvaio sam ga u litar vode sa malo soli i toga je dosta nestalo,ostalo je samo oko jednog peraja malo,kako da ih lecim,da li odmah da ih odvojim,imam ak od 10 l?
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Markonbg
Akvarista



Registrovan: 05 Jul 2012
Poruke: 230
Lokacija: Novi Beograd

PorukaPoslao: Sub Okt 13, 2012 11:19 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

za to imas sera micopur lek...E sad mozda bi i sera omnipur tu odradio posao posto ima malo siri spektar
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji email
gotika
Akvarista



Registrovan: 14 Feb 2012
Poruke: 887
Lokacija: zemun

PorukaPoslao: Sub Okt 13, 2012 3:24 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

odvoj i tu gupiku u nesto dok joj ne zaraste ta rana jer svaka otvorena rana je podlozna raznim bakterijama?bolje da izgubis 1 ribicu nego sve!
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
axterix
Akvarista



Registrovan: 21 Jan 2011
Poruke: 252
Lokacija: Novi Sad

PorukaPoslao: Sub Okt 13, 2012 9:50 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

upravo sam krenuo da ih odvojim i vidim da je 5 skalara dobilo bele tacke!nisam u gradu,tako da ne mogu odmah da nabavim lek,da li ce preziveti koji dan i da li mogu ovaj problem da resim tako sto cu sve ribe staviti da budu pola sata u slanoj vodi?
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Markonbg
Akvarista



Registrovan: 05 Jul 2012
Poruke: 230
Lokacija: Novi Beograd

PorukaPoslao: Ned Okt 14, 2012 11:06 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Cekaj,imaju blede mrlje,fleke ili tackice.Ako su tackice to je onda druga stvar.zavisi u kakvoj slanoj vodi,koje koncentracije.Time neces nista postici jer ces ih opet vratiti u akv sa problematicnom vodom.
Objasni preciznije promene,da li izgleda kao mrlja ili bele tackice,kao posut griz
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji email
axterix
Akvarista



Registrovan: 21 Jan 2011
Poruke: 252
Lokacija: Novi Sad

PorukaPoslao: Pon Okt 15, 2012 1:35 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

prvo je izgledalo kao tacka a sada je paucinasto.kupio sam serin micopur ali nema uptsvo na srpskom,nasao sam uputstvo ovde na forumu,ali ne znam da li da povisim tremperaturu,sada je temperatura 25 C


Poslednji izmenio axterix dana Pon Okt 15, 2012 2:20 pm, izmenjeno ukupno 1 puta
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
deak
Urednik
Urednik



Registrovan: 13 Maj 2010
Poruke: 1533
Lokacija: Becej

PorukaPoslao: Pon Okt 15, 2012 11:06 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Sto se temperature tice kod skalara mozes da povecavas na 35C dok gupikama je to puno jer nisu iz istog biotopa. Sto se bolesti tice nije svejedno dal je paucina, bela fleka, bele tackice ili bele mrlje.
Kod povecavanje temperature postizes brzi ciklus svih ovih parazita (bakterijuma) u svom akvarijumu i ako nije odgovarajuci lek ondak ces samo pogorsati celu situaciju.
Za lecenje posebno je sad vec kasno jer se pojavilo i na ostalim ribicama, tako da je za so kasno.
Molim te ili uslikaj bolsene ribice ili nadji na internetu sliku sto se pojavilo na tvojim ribicama.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
axterix
Akvarista



Registrovan: 21 Jan 2011
Poruke: 252
Lokacija: Novi Sad

PorukaPoslao: Uto Okt 16, 2012 4:04 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

na skalarima ima ovo kao na slici,a kod gupike koju sam izvadio ima rana koja je malo udubljena i u njoj se nalazi nesto belo,verovatno je isti parazit.juce sam im dao sera mycopur i na skalarima se malo povuklo,koliko jos puta da im dam lek(dosad sam im dao jednom)?temperatura je 25,nisam u gradu pa ne mogu skoro da kupim grejac,da li je to veliki problem?

Image
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
axterix
Akvarista



Registrovan: 21 Jan 2011
Poruke: 252
Lokacija: Novi Sad

PorukaPoslao: Ned Okt 21, 2012 2:46 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

na forumu sam nasao da se radi o tumoru,da li neko moze da mi kaze nesto vise o tome,da li da zarazene ribe izdvojim od ostalih,lecio sam ih 3 dana sera mycopurom,sve sa ledjnog peraja je nestalo ali ne i ovo sa bocnog.evo teme iz koje sam procitao da se radi o tumoru:
http://www.akvarijum.org/forum/post103138.html
molim vas da mi neko pomogne
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Prikaži poruke iz poslednjih:      
Napiši novu temuOdgovori na poruku
 Skoči na:   

Srodne Teme
Tema Autor Forum Odgovori Poslao
Nema novih poruka Bela mutna voda Maridza Početak u akvaristici 5 Uto Sep 12, 2023 12:06 am Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Borac bela izraslina Čokolada52 Bolest 3 Sre Apr 13, 2022 1:39 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Bela izraslina na zlatnoj ribici SanjaP Bolest 6 Ned Avg 08, 2021 5:49 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Gupiki fali ceo rep Yaesu Bolest 5 Pet Mar 26, 2021 9:57 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Bela paucinasta materija...mozda su h... manastiriste Ostali Stanovnici 1 Ned Dec 23, 2018 3:27 pm Pogledaj zadnje poruke

Linkovi: MyCity  Moj biljni akvarijum  Vaš Sajt  Pirane  Vaš Sajt  Vaš Sajt 




eXTReMe Tracker
Powered by Akvaristika
rss
Creative Commons License