Akvaristika forum
Pretraga • Pravilnik • Album • Profil • Proveri privatne poruke • Lista članova • Registruj se Uloguj se
 akvarijum.org • Baza biljaka • Slike • Tekstovi • Video • Kalkulator • Kontakt • Marketing
 Mikrogeophagus ramirezi Pogledaj sledeću temu
Pogledaj prethodnu temu
Napiši novu temuOdgovori na poruku
Objavi na Facebook
Autor Poruka
gocha
Akvarista



Registrovan: 07 Avg 2010
Poruke: 609
Lokacija: Trstenik

PorukaPoslao: Uto Sep 06, 2011 11:42 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

borac ne voli konkurenciju,tj. ne voli kada ribica ima izrazene boje,a ramirezi je imaju,ali najbolje je probati jer sve prvenstveno zavisi od ribica...
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji email
AquaShop
Sponzor






PorukaPoslao: Uto Sep 06, 2011 11:42 pm Snimi Poruku Nazad na vrh

Cyrix
Akvarista



Registrovan: 18 Nov 2011
Poruke: 298
Lokacija: Kraljevo

PorukaPoslao: Sub Mar 10, 2012 2:48 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

jedno malo cudno pitanje, evo vec nedelju dana imam ramireze pa sam pun pitanja...

u pocetku mi je temp bila oko 25*C i to prvih par dana, u poslednja dva dana sam malo podigao temp i od prilike je oko 28*C. muzijaci imaju lepse boje i lepse sare, jasnije se vide. generalno dosta lepse izgledaju. kazite mi da li je stvar da im je trebalo vreme da se prilagode na novi aq ili je temperatura tu ucinila svoje. ceo dan trazim i svuda pise temperatura od do i to sa velikom tolerancijom a nigde nema neka optiumalna temp sa manjom tolerancijom zabelezena...

sledeca stvar je koje corydoras-e mogu drzati sa niima?
takodje je pitanje vezano zbog temperature jer znam da cory vole malo hladniju vodu nego rami-ci pa da li postoji neka vrsta njih koji su malo vise tolerantni na visu temp vode.


Poslednji izmenio Cyrix dana Sub Mar 10, 2012 2:49 am, izmenjeno ukupno 1 puta
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPoseti sajt autoraMSN Messenger
nikouro
Urednik
Urednik



Registrovan: 14 Feb 2010
Poruke: 6529
Lokacija: Beograd - Urosevac 19.12.1973g.

PorukaPoslao: Sub Mar 10, 2012 10:22 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Optimalna temperatura u akvarijumu za veliki broj riba jeste 26 celzijusa. Ima primera koj zahtevaju nizu temperaturu a sa druge strane ima primera koji zahtevaju i temperaturau od 29 pa navise.
U svakom slucaju netreba se igrati sa temperaturom vode jer je jedan od glavnih uzrocnika stresa. Cak i kad imamo potrebe za dizanjem temperature, ili spustanjem to radimo po stepen dva na ( nekih ) 24 h.
Sto se tice tvojih ramija, mislim da je pre u pitanju prilagodjenost i nagon za parenjem, nego temperatura.
Mogu svi coriji na toj optimalnoj temperaturi da opstanu, stim sto neki zahtevaju nizu temperaturu samo pri parenju tj mesanjem sveze hladne vode izazivamo parenje kod corija.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
gilepr
Akvarista



Registrovan: 05 Sep 2012
Poruke: 74
Lokacija: Beograd

PorukaPoslao: Uto Sep 18, 2012 2:59 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

a sta je sa slucajem kad ramirez bude u akvarijumu sa mladim ribicama, recimo plati od 2 meseca (1cm)?
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Bojan
Vlasnik
Vlasnik



Registrovan: 25 Feb 2009
Poruke: 6720
Lokacija: Novi Sad

PorukaPoslao: Uto Sep 18, 2012 7:20 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Mala riba ce da bude pojedene od strane odrasle ribe bila to Ramirez ili neka druga.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji emailPoseti sajt autora
gilepr
Akvarista



Registrovan: 05 Sep 2012
Poruke: 74
Lokacija: Beograd

PorukaPoslao: Uto Sep 18, 2012 9:17 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

pa vidi, do sad nisu pojedene od svojih roditelja (bile su prvo odvojene mesec dana, pa su onda ubacene da budu zajedno), zbog toga pitam...?

znaci ti mislis da ce ih ramovi smazati. ok hvala.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
chikavili
Koristan akvarista



Registrovan: 10 Sep 2012
Poruke: 2151
Lokacija: Zemun/Novi Beograd

PorukaPoslao: Ned Okt 21, 2012 9:02 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Uzeo sam dva Ramireza, super su se snasli u akvarijumu, ali ocerupase mi mahovinu - da li je to uobicajeno za njih?
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
nesha barajevac
Urednik
Urednik



Registrovan: 20 Sep 2012
Poruke: 1731
Lokacija: Novi Zeland

PorukaPoslao: Pon Okt 22, 2012 12:43 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

kod mene ne jedu mahovinu
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Bojan
Vlasnik
Vlasnik



Registrovan: 25 Feb 2009
Poruke: 6720
Lokacija: Novi Sad

PorukaPoslao: Pon Okt 22, 2012 7:18 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Jel mahovina vezana za nesto?
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji emailPoseti sajt autora
chikavili
Koristan akvarista



Registrovan: 10 Sep 2012
Poruke: 2151
Lokacija: Zemun/Novi Beograd

PorukaPoslao: Pon Okt 22, 2012 7:52 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Nije vezana, samo je kamencicima pritisnuta na udubljenje u panju. Sinoc sam negde naleteo na informaciju da je dobro imati javansku mahovinu u akvarijumu za mladj ramova zbog nekih mikroorganizama koji im dobro dodju kao hrana. Ali ovi moji nisu mladj, imaju vec po 2-3cm.


Poslednji izmenio chikavili dana Pon Okt 22, 2012 10:35 am, izmenjeno ukupno 1 puta
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
chikavili
Koristan akvarista



Registrovan: 10 Sep 2012
Poruke: 2151
Lokacija: Zemun/Novi Beograd

PorukaPoslao: Pon Okt 22, 2012 10:34 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

nesha barajevac ::
kod mene ne jedu mahovinu

Mislim da ni moji ne jedu mahovinu, nego jedu nesto iz mahovine... i pri tom je ocerupaju pa komadi plivaju okolo. Druge ribe to nisu radile.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
chikavili
Koristan akvarista



Registrovan: 10 Sep 2012
Poruke: 2151
Lokacija: Zemun/Novi Beograd

PorukaPoslao: Uto Okt 23, 2012 11:09 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Koju hranu preporucujete za Ramireze?
Vidim da se uglavnom guraju po dnu sa Korijima oko tabletica (tetra min u mom slucaju)


Poslednji izmenio chikavili dana Uto Okt 23, 2012 11:16 am, izmenjeno ukupno 1 puta
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
chikavili
Koristan akvarista



Registrovan: 10 Sep 2012
Poruke: 2151
Lokacija: Zemun/Novi Beograd

PorukaPoslao: Uto Okt 23, 2012 11:06 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Ajde neki strucnjak da prepozna pol ovim ramovima:

Image Image


Poslednji izmenio chikavili dana Uto Okt 23, 2012 11:08 pm, izmenjeno ukupno 1 puta
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
gilepr
Akvarista



Registrovan: 05 Sep 2012
Poruke: 74
Lokacija: Beograd

PorukaPoslao: Sre Okt 24, 2012 12:06 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

chikavili ::
Uzeo sam dva Ramireza, super su se snasli u akvarijumu, ali ocerupase mi mahovinu - da li je to uobicajeno za njih?


Image

nisi usamljen slucaj... Smile
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Miksa
Akvarista



Registrovan: 23 Maj 2012
Poruke: 87
Lokacija: Beograd

PorukaPoslao: Pet Okt 26, 2012 1:38 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

chikavili ::
Ajde neki strucnjak da prepozna pol ovim ramovima:

Image Image


pva zenka, drugi muzjak. Prepoznajes ih po tome sto zenka ima roze flekicu na stomaku. muzjak ima duza donja peraja koja idu iza korena repa.Takodje kod muzjaka su veca gornja peraja tj prva tri, kod tebe se ne vidi na slici posto su mu spustena
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Prikaži poruke iz poslednjih:      
Napiši novu temuOdgovori na poruku
 Skoči na:   

Srodne Teme
Tema Autor Forum Odgovori Poslao
Nema novih poruka Ramirezi za kozice ili biljke Salvatoree Razmena 0 Ned Apr 11, 2021 6:23 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka RAMOVI ;) Microgeophagus ramirezi cvijo Američki ciklidi 4 Čet Maj 30, 2019 10:51 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Kakadu apistograme i ramirezi? Slepi_Putnik Američki ciklidi 14 Sub Apr 13, 2019 7:12 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka microgeophagus ramirezi djole-80 Arhiva Malih Oglasa 1 Sub Jun 10, 2017 9:29 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka ramirezi Dare021 Arhiva Malih Oglasa 0 Sub Feb 11, 2017 7:03 pm Pogledaj zadnje poruke

Linkovi: MyCity  Moj biljni akvarijum  Vaš Sajt  Pirane  Vaš Sajt  Vaš Sajt 




eXTReMe Tracker
Powered by Akvaristika
rss
Creative Commons License