Akvaristika forum
Pretraga • Pravilnik • Album • Profil • Proveri privatne poruke • Lista članova • Registruj se Uloguj se
 akvarijum.org • Baza biljaka • Slike • Tekstovi • Video • Kalkulator • Kontakt • Marketing
 Savitljivi rasprsivac Pogledaj sledeću temu
Pogledaj prethodnu temu
Napiši novu temuOdgovori na poruku
Objavi na Facebook
Autor Poruka
Robby
Akvarista



Registrovan: 09 Feb 2011
Poruke: 98
Lokacija: Odzaci/Vojvodina

PorukaPoslao: Pon Okt 22, 2012 8:36 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

U akvarijumu imam savitljivi rasprsivac za vazduh i prilicno brzo se zaprlja pa vazduh sve teze izlazi.
Cistim ga cesto, ali samo mehanicki, cetkicom.
Zanima me da li je neko imao slican problem i da li postoji neko resenje da se ocisti bolje, pri tome mislim na neku hemiju.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
AquaShop
Sponzor






PorukaPoslao: Pon Okt 22, 2012 8:36 pm Snimi Poruku Nazad na vrh

nemanjask
Urednik
Urednik



Registrovan: 29 Nov 2010
Poruke: 2451
Lokacija: Beograd

PorukaPoslao: Pon Okt 22, 2012 8:39 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Nisu baš dobar izbor, pošto su od materijala koji ne trpi baš hemiju, jedino zamena je rešenje, kameni raspršivači su bolja opcija zbog toga što mogu da se termički obrađuju i dobro podnose tretman hemijom (kiselinom uglavnom)
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
jongi
Akvarista


Opomene: 1
Registrovan: 31 Avg 2010
Poruke: 293
Lokacija: Beograd-NBG

PorukaPoslao: Uto Okt 23, 2012 2:56 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Sto se gumenog tice to ti je sto ti je,cetkicu pa ribaj.A i kameni ce se vremenom zapusiti,on je dosta jeftin pa kada ti dosadi da ga ribas mozes ga zameniti.Ja bih ti predlozio da talasanje vode izazoves na neki drugi nacin,jer se najvise gasova razmenjuje preko povrsine vode(recimo sa sprej barom).
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
krlle83
Akvarista


Opomene: 1
Registrovan: 02 Jan 2012
Poruke: 614
Lokacija: Nis

PorukaPoslao: Uto Okt 23, 2012 8:17 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Da imao sam i ja taj problem. S tim sto sam ja svaku rupicu na tom savitljivom crevu prosirio burgijom 2mm.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuMSN Messenger
Zhorz
Akvarista


Opomene: 1
Registrovan: 15 Sep 2012
Poruke: 907
Lokacija: Beograd, Karaburma

PorukaPoslao: Uto Okt 23, 2012 9:05 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

zastiti pumpu koja gura vazduh od prasine i duze ce ti raditi rasprsivac
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Robby
Akvarista



Registrovan: 09 Feb 2011
Poruke: 98
Lokacija: Odzaci/Vojvodina

PorukaPoslao: Uto Okt 23, 2012 12:54 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Imam kameni rasprskivac, ali je onaj kineski pa iz njega izlaze ogromni mehurovi, a meni se to ne svidja.

Posto imam dva gumena pokusacu da prosirim rupe na jednom pa da vidim sta ce biti.

Pumpa mi je u ormaricu ispod akvarijuma tako da je maksimalno zasticena od prasine.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
nesha barajevac
Urednik
Urednik



Registrovan: 20 Sep 2012
Poruke: 1731
Lokacija: Novi Zeland

PorukaPoslao: Uto Okt 23, 2012 1:48 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

I kod mene isti slučaj, par dana je sve ok a onda sve slabije i slabije. Kad razbušiš javi šta je bilo pa da i ja bušim. Kod mene posao rade dva spray bar-a od po 40 cm svaki, ali klinci ( i po neki gost) vole da vide mehuriće.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Zhorz
Akvarista


Opomene: 1
Registrovan: 15 Sep 2012
Poruke: 907
Lokacija: Beograd, Karaburma

PorukaPoslao: Uto Okt 23, 2012 7:20 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

neznam, ja sam uzeo gumeni/crevo rasprsivac i radi ko lud, cak sam prikacio i ventil kojim regulisem dovod vazduha u toku foto perioda a pojacam nocu, mozda je kvalitet ipak u pitanju
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Robby
Akvarista



Registrovan: 09 Feb 2011
Poruke: 98
Lokacija: Odzaci/Vojvodina

PorukaPoslao: Uto Okt 23, 2012 9:04 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Danas nisam stigao da izbusim rupice, ali gledacu da to uradim ovih dana. Juce sam ocistio jedno crevo tako da ce funkcionisati par dana, a u medjuvremenu mogu da se zanimam i eksperimentisem sa ovim drugim.

Verovatno da je u pitanju i kvalitet posto sam creva od 30 cm placao oko 150 - 200 dinara po komadu.


Poslednji izmenio Robby dana Uto Okt 23, 2012 9:06 pm, izmenjeno ukupno 1 puta
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
nesha barajevac
Urednik
Urednik



Registrovan: 20 Sep 2012
Poruke: 1731
Lokacija: Novi Zeland

PorukaPoslao: Uto Okt 23, 2012 9:45 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Na to nisam ni pomislio. Koliko se sećam i ja sam prošao više nego povoljno. Možda samo treba da kupimo kvalitetnije (skuplje) gumene raspršivače i eto rešenja!
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Zhorz
Akvarista


Opomene: 1
Registrovan: 15 Sep 2012
Poruke: 907
Lokacija: Beograd, Karaburma

PorukaPoslao: Uto Okt 23, 2012 11:37 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

560dinara nije puno u odnosu na 200 ..... kod sponzora sajta
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
nesha barajevac
Urednik
Urednik



Registrovan: 20 Sep 2012
Poruke: 1731
Lokacija: Novi Zeland

PorukaPoslao: Sre Okt 24, 2012 8:27 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

će kupimo
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
anubiasbarteri
Banovan
Banovan


Opomene: 1
Registrovan: 24 Okt 2012
Poruke: 54
Lokacija: Beograd

PorukaPoslao: Čet Okt 25, 2012 1:57 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Potopi ga u sirće i ostavi da prenoći. Potrudi se da sirće uđe i u unutrašnjost raspršivača. Ako mu to ne pomogne onda ga baci, jer ne valja nizašta.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Prikaži poruke iz poslednjih:      
Napiši novu temuOdgovori na poruku
 Skoči na:   

Srodne Teme
Tema Autor Forum Odgovori Poslao
Nema novih poruka Tetra APS 150, Eheim vazdusni rasprsi... Aquamaniac Arhiva Malih Oglasa 0 Ned Sep 09, 2018 12:00 pm Pogledaj zadnje poruke
Ovaj forum je zaključan i ne možete menjati teme ili odgovarati Tetra APS 150, Eheim vazdusni rasprsi... Aquamaniac Arhiva Malih Oglasa 0 Pet Jul 06, 2018 1:31 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Cime zalepiti rasprsivac??? Tosa Ostala oprema 4 Čet Jul 25, 2013 8:14 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Bucan rasprsivac No 1 Ostala oprema 23 Sre Okt 17, 2012 3:45 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Rasprsivac za vazduh reventon Uradi Sam (DIY) 2 Pet Jun 29, 2012 11:10 pm Pogledaj zadnje poruke

Linkovi: MyCity  Moj biljni akvarijum  Vaš Sajt  Pirane  Vaš Sajt  Vaš Sajt 




eXTReMe Tracker
Powered by Akvaristika
rss
Creative Commons License