Akvaristika forum
Pretraga • Pravilnik • Album • Profil • Proveri privatne poruke • Lista članova • Registruj se Uloguj se
 akvarijum.org • Baza biljaka • Slike • Tekstovi • Video • Kalkulator • Kontakt • Marketing
 Riba papagaj Pogledaj sledeću temu
Pogledaj prethodnu temu
Napiši novu temuOdgovori na poruku
Objavi na Facebook
Autor Poruka
Fico
Akvarista



Registrovan: 15 Okt 2012
Poruke: 12

PorukaPoslao: Sre Okt 17, 2012 7:32 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Zna li neko da mi kaze malo vise o ribi papagaju,koji im akvarijum odgovara,s kim se slazu...Cuo sam jos da iskopavaju i unistavaju biljke-Da li je to tacno? Unaprijed hvala Very Happy
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
AquaShop
Sponzor






PorukaPoslao: Sre Okt 17, 2012 7:32 pm Snimi Poruku Nazad na vrh

kotoranin
Akvarista



Registrovan: 07 Okt 2012
Poruke: 22
Lokacija: Kotor

PorukaPoslao: Sre Okt 17, 2012 9:20 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Fico ::
Zna li neko da mi kaze malo vise o ribi papagaju,koji im akvarijum odgovara,s kim se slazu...Cuo sam jos da iskopavaju i unistavaju biljke-Da li je to tacno? Unaprijed hvala Very Happy

moras da znas da je riba papagaj ciklid i to nekakav hibrid dobijen ukrstanjem vrsta,tj nema je u prirodi,stvorena je u akvarijumima.
a kao i vecina ciklida,sigurno da kopa po dnu i unistava bilje,tacnije preuredjuje akvarijum.
meni je iskreno nakaradna,ali ukusi su razliciti
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
surcinac
Koristan akvarista



Registrovan: 28 Dec 2011
Poruke: 442
Lokacija: Beograd (Surcin)

PorukaPoslao: Sre Okt 17, 2012 9:24 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

http://www.akvarijum.org/forum.....ht=papagaj
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
kotoranin
Akvarista



Registrovan: 07 Okt 2012
Poruke: 22
Lokacija: Kotor

PorukaPoslao: Sre Okt 17, 2012 9:28 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

surcinac ::
http://www.akvarijum.org/forum/parrot-fish-t8653.html?highlight=papagaj

bas tako,degenericna riba Rolling Eyes
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Fico
Akvarista



Registrovan: 15 Okt 2012
Poruke: 12

PorukaPoslao: Čet Okt 18, 2012 5:30 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

U redu,hvala Smile znam da je hibrid i da je nema u prirodi,cisto me interesovalo...i drugi mi kazu da je nezahvalna riba i da je bas pohlepna tako da cu poslusati vas iskusnije i ne uzimati je,ali ovaj ostatak kombinacije je u redu cini mi se.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Fico
Akvarista



Registrovan: 15 Okt 2012
Poruke: 12

PorukaPoslao: Čet Okt 18, 2012 5:33 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Izvini Surcinac-sledeci put cu dobro prelistati forum.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
surcinac
Koristan akvarista



Registrovan: 28 Dec 2011
Poruke: 442
Lokacija: Beograd (Surcin)

PorukaPoslao: Čet Okt 18, 2012 5:40 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Fico ::
Izvini Surcinac-sledeci put cu dobro prelistati forum.


Ma opusteno druze ,ja sam te samo usmerio na link ,znam da nema nesto preterano podataka o njoj na ovom forumu ,ali moj savet ti je da je ne kupujes jer pored nje ima mnogo lepih i pravih ciklida za razliku od nje koja je hibrid,pozz
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
lifad
Akvarista



Registrovan: 18 Apr 2012
Poruke: 21
Lokacija: Sombor, Backi Gracac

PorukaPoslao: Čet Okt 18, 2012 5:44 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Prvi put kad sam video tu ribu delovala mi je kao igracka ubacena u akvarijum Very Happy zanimljivo mi je delovalna prvi pogled, ali nikad je ne bi ubacio u svoj akvarijum.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
FikusBg
Akvarista



Registrovan: 14 Jun 2012
Poruke: 135
Lokacija: Beograd

PorukaPoslao: Čet Okt 25, 2012 4:55 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Ok hibrid je,degenericna i itd sto vi kazete al zasto je mrzite? I ona je zivotinja,nije ona kriva sto je takva...Jel sad treba da je istrebimo zbog toga sto nije prirodna? Ja sam prvenstveno veliki ljubitelj zivotinja a ne osoba koja hoce markirane zivotinje da bi se dicio njima...To znaci da i kucice mesance ne treba drzati jer nije ciste krvi?! Ako ti se svidjaju uzmi ih bez obzira sta ti neko kaze...I ona je zivo bice i zasluzuje da zivi kakva god bila a to sto nije original ciklid je stvar kompleksasa koji vole da pametuju...
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji email
nemanjask
Urednik
Urednik



Registrovan: 29 Nov 2010
Poruke: 2451
Lokacija: Beograd

PorukaPoslao: Čet Okt 25, 2012 5:43 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Ne radi se o tome da li je "čistokrvan" ciklid ili ne, poenta je da ne treba podržavati uzgoj bolesnih i degeneričnih riba (namerni uzgoj) Da bi se nešto takvo prestalo uzgajati, potrebno je da se prestane kupovati jer u suprotnom nema načina da se spreči uzgoj. Inače, ove ribe nemaju do kraja razvijene unutrašnje organe, otežano im je plivanje i sve u svemu muče se celog života. Surčinac je postavio fotku kako izgleda ovaj ciklid u prirodi, razlika je drastična i jasno se vidi koliko je azijska verzija ove ribe degenerična, nastala je namernim uzgojem i ukrštanjem gnoma (kao kod ljudi patuljaka sa grbom) i genetskim igrarijama s bojom hobotnice koju riba vremenom izgubi. Sve u svemu, pored tolikog izbora zdravih i lepih riba, mislim da je "riba-papagaj" jako loš izbor, naravno, sve je na vama što se tiče odluke, ali ovo su činjenice.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
jovica
Urednik
Urednik



Registrovan: 13 Maj 2012
Poruke: 2547
Lokacija: Smederevo

PorukaPoslao: Čet Okt 25, 2012 6:20 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Bojkot, nema druge! Ako nemaju prodaju, nece biti ni proizvodnje istih i to je to! Da riba zivi sa nedovoljno razvijenim organima. Strasno! Ko se bavi time? Kinezi? Japanci?
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
surcinac
Koristan akvarista



Registrovan: 28 Dec 2011
Poruke: 442
Lokacija: Beograd (Surcin)

PorukaPoslao: Čet Okt 25, 2012 1:54 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

FikusBg ::
Ok hibrid je,degenericna i itd sto vi kazete al zasto je mrzite? I ona je zivotinja,nije ona kriva sto je takva...Jel sad treba da je istrebimo zbog toga sto nije prirodna? Ja sam prvenstveno veliki ljubitelj zivotinja a ne osoba koja hoce markirane zivotinje da bi se dicio njima...To znaci da i kucice mesance ne treba drzati jer nije ciste krvi?! Ako ti se svidjaju uzmi ih bez obzira sta ti neko kaze...I ona je zivo bice i zasluzuje da zivi kakva god bila a to sto nije original ciklid je stvar kompleksasa koji vole da pametuju...


Ja pre svega ne mrzim ni jednu ribu ,a ni zivotinju (jer da je tako ja se ne bih bavio tim),ali kao sto sam napomenuo da ribe koje se ne nalaze u prirodi ,sigurno im nije mesto u akvarijumu.
"Markirane"-nisi mogao gluplji termin da upotrebis, pa nije ti to Nike ili adidas pa da tako pricas,znaci ja kao veliki ljubitelj izvornih vrsta , ribice drzim isklucivo da bih se dicio njima? Pa naravno da se dicim njima i veoma se ponosim njima jer to je poenta ovog hobija ,da imas ribu recimo iz reka koje se nalaze u Meksiku i onda trazis po internetu ili po knjigama slike predela gde ona zivi ,i na taj nacin pokusavas da im oponasas prirodne uslove koliko je to god moguce ,i onda vidis po ribama da su zdrave da se redovno mreste i naravno da cu biti ponosan zbog toga jer ako je mojim ribicama dobro ,onda je dobro i meni.
Zbog takvog razmisljanja Srpsko trziste je puno mesanaca mbuna i tome nema kraja!!!

Niko tebe ne moze da natera da drzis ili ne ,decko je pitao da mu nesto kazemo u vezi te ribe i dobio je odgovor ,a na meni je kao velikom ljubitelju americkih ciklida da ga usmerim ka necemu sto je prirodno.
Znaci mi svi koji drzimo izvorne vrste ciklida smo kompleksasi ?,au druze ,pa nije ti to kao ona prica vozis humera zato sto ti je mali .... ,ovo sto ti pricas nema vese sa kompleksima ,ovo je teznja da drzimo ribice koje postoje u prirodi ,a ne nesto sto je ljudska ruka stvorila.
Termin "original ciklid" u akvaristici ne postoji !
pozz
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
TeoDos
Akvarista



Registrovan: 30 Dec 2011
Poruke: 1014
Lokacija: Beograd

PorukaPoslao: Čet Okt 25, 2012 2:44 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

To je po meni borba sa vetrenjacama.
Skoro sam bio kod jednog starog akvariste koji se bavi trgovinom na malo-veliko svega u vezi akvaristike i bas sam ih video u jednom akvarijumu.
Setim se ove teme i pitam ga bas kako se prodaju. Kaze, idu lepo jer se svi pocetnici zalepe za njih.
E to je ono sto svi koji volimo bilo kakve zivotinjske hobije trebamo da pisemo, pricamo ili sta vec. Ljudi su po meni prokleti za novcem jer potezu za svakakvim mahinacijama. Sirim sad temu ali cega sam se sve naslusao i nagledao u kinologiji, ovo mi deluje kao bezazleno.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPoseti sajt autora
surcinac
Koristan akvarista



Registrovan: 28 Dec 2011
Poruke: 442
Lokacija: Beograd (Surcin)

PorukaPoslao: Čet Okt 25, 2012 3:09 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

TeoDos ::
To je po meni borba sa vetrenjacama.
Skoro sam bio kod jednog starog akvariste koji se bavi trgovinom na malo-veliko svega u vezi akvaristike i bas sam ih video u jednom akvarijumu.
Setim se ove teme i pitam ga bas kako se prodaju. Kaze, idu lepo jer se svi pocetnici zalepe za njih.
E to je ono sto svi koji volimo bilo kakve zivotinjske hobije trebamo da pisemo, pricamo ili sta vec. Ljudi su po meni prokleti za novcem jer potezu za svakakvim mahinacijama. Sirim sad temu ali cega sam se sve naslusao i nagledao u kinologiji, ovo mi deluje kao bezazleno.


Bas tako pocetnici se zalepe za njih i sve vise njih kupuju i zato mnoge izvorne vrste nestaju jer postaju zapostavljene.
Teo jeste bezazleno ,ali ja ovo pricam kao osoba koja drzi americke ciklide dugi niz godina i veoma je losa situacija na nasem trzistu sa njima i zato podsticem ljude da kupuju samo ribe koje su izvorne i na taj nacin vrate neke vrste koje su se skoro izgubile u Srbiji.

Znaci meni nije bila namera da ja sada nesto filozofiram ,ali bas kao sto si naveo kod pasa jeste isto prisutno ,ali kod riba ,recimo africkih mbuna kod nas je veoma velika prisutnost mesanaca na trzistu ,i to recimo nije problem,ako imas mesanca drzi ga u svom akvarijumu (iako ne podrzavam mesanje) ,ali tu nastaje problem kada nasi akvaristi pocnu da prodaju te ribe ljudima pod imenom jedne vrste ,a to je u stvari mesanac i tome nema kraja jer ce i ta osoba isto to uraditi kad tad i onda ja ne vidim poentu zasto bi sada neko donosio kvalitetne ribe iz nemacke ,ceske itd ,da bi na kraju neki pajser to pomesao sa svojim mesancima i posle trovao nase trziste (iovako oslabljeno ) sa nekim mesancima.
Ja to nikada necu razumeti ,jer ja tezim da nabavim ribe koje su sto blize divljoj generaciji da bi mogao da uzivam u njihovom sto prirodnijem instinktu ,dok neki sve to bace u vodu.
Recimo primer- kod nas ima thorichthys meekija (ali ne toliko dobre linije),e sada ja sam skoro pored meekija nabavio thorichthys aureusa (uvezeni iz Nemacke ,prvi put u Srbiji) i te dve ribe su iz istog roda ,sto znaci da su veoma sklone mesanju (medjusobnom ukrstanju) i meni se recmo aureusi stalno mreste ,ali ja se nikako se ne usudjujem da ih pustim na trziste jer nasi akvaristi ce ih bez razmisljanja ukrstiti ,ako im se ukaze prilika ,i sta sam ja onda uradio -pa nista jer umesto da se oni prosire u Sriji kao nova vrsta ,mi cemo dobiti mesance koji ce preplaviti trziste.
Tako moj stav je jasan i uvek cu se protiviti hibridima i mesancima i uvek cu teziti da usmerim druge akvariste da dobro rzmisle na posledice koje se mogu dogoditi.
Pozz


Poslednji izmenio surcinac dana Čet Okt 25, 2012 3:10 pm, izmenjeno ukupno 1 puta

Razlog izmene surcinac: Dopuna
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
TeoDos
Akvarista



Registrovan: 30 Dec 2011
Poruke: 1014
Lokacija: Beograd

PorukaPoslao: Čet Okt 25, 2012 3:28 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Uh, izvinjavam se ako si pomislio da sam ja smatrao da je ovo izopaceno ukrstanje ribica za mene bezazleno jer nije to moja poenta price.
Uzasavam se takvim stvarima pa makar to bilo i sa komarcima (sad me moze napasti neki ljubitelj komaraca Smile )
Ja licno ne podrzavam nikakav oblik mahinacije sa zivim stvorenjima zarad brze i lake zarade novca.
Ceo tvoj tekst moze da bude sablon za bilo koju vrstu zivotinja jer tih pajsera sto ti kazes ima u svemu.
Malo vise poznajem tu tematiku kod pasa pa me je zato navelo da kazem kako je to "bezazleno" jer mozda cu delovati subjektivno ali je pas "blizi" coveku pa se opet rade svakojake izopacene radnje. Pazi samo jedan izraz (da ne idem dalje sta se sve radi) "Kontrolisan incest" kakve sve tu mahinacije mogu da nastanu, ko kontrolise, kako kontrolise.....!!! Ma za mene je incest-incest i za taj izraz postoji definicija.
Molim sve koji imaju sta da mi kazu u odbranu tog "incesta" da je bespotrebno jer ja to nikad necu prihvatiti dok god se budem bavio uzgojem a mislim da cu se baviti dok budem ziv i zdrav sta god oni mislili o tome.


Poslednji izmenio TeoDos dana Čet Okt 25, 2012 3:29 pm, izmenjeno ukupno 1 puta

Razlog izmene TeoDos: Dopuna teksta
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPoseti sajt autora
Prikaži poruke iz poslednjih:      
Napiši novu temuOdgovori na poruku
 Skoči na:   

Srodne Teme
Tema Autor Forum Odgovori Poslao
Nema novih poruka Koja je ovo riba? pubicna__kost Razno 4 Sub Mar 19, 2022 6:16 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Zašto se riba razboli? LouzaWeah Bolest 3 Pon Apr 26, 2021 8:32 am Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka 40 L akvarijum, savet za broj riba uki01 Ribe 4 Čet Apr 15, 2021 4:10 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Ime riba ? Trifke98 Afrički ciklidi 1 Čet Apr 08, 2021 10:13 am Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Koja je ovo riba Milorad Ribe 2 Sub Mar 27, 2021 10:06 pm Pogledaj zadnje poruke

Linkovi: MyCity  Moj biljni akvarijum  Vaš Sajt  Pirane  Vaš Sajt  Vaš Sajt 




eXTReMe Tracker
Powered by Akvaristika
rss
Creative Commons License