Akvaristika forum
Pretraga • Pravilnik • Album • Profil • Proveri privatne poruke • Lista članova • Registruj se Uloguj se
 akvarijum.org • Baza biljaka • Slike • Tekstovi • Video • Kalkulator • Kontakt • Marketing
 Nije problem vec katastrofa .... :) Pogledaj sledeću temu
Pogledaj prethodnu temu
Napiši novu temuOdgovori na poruku
Objavi na Facebook
Autor Poruka
nikouro
Urednik
Urednik



Registrovan: 14 Feb 2010
Poruke: 6529
Lokacija: Beograd - Urosevac 19.12.1973g.

PorukaPoslao: Pet Jun 11, 2010 10:57 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

citam pa nikako da naidjem na odgovor Embarassed . Rotala mi trune sa vrha ka dnu, kao i sljivica. Cryptocoryne wendtii brown napreduje, Hemianthus mic. stagnira, mahovina raste ..... i sve ovo kad neko procita , svetovao bi me da pojacam osvetljenje ( koje je inace 50w ili 40 L/l i malo smo tu eksperimentisali tj smanjivali - pojacavali) ). e sad ono sto me raduje a buni jeste da sljivica izbacuje pelcere, H.M. takodje, manje stabiljke rotale takodje "napreduju" ( sporo ali netrune ), alge ne primecujem ( nesto malo ali malo braon alge ali nista za brigu ). takodje ono sto zbunjuje jeste da se puzevi ne razmnozavaju( mada mi se vrzmaju oko biljaka), ancistrus zna da prodje takodje preko biljaka ( valjda cisti, mada po znacima lisca mozda i proba koju biljku ??? ali nisam siguran ), coridorasi rasturaju po podlozi i oko biljaka i dalje od njih ..... e sad kad se procita ovaj drugi deo teksta covek pomisli da su ribe gladne ..... ko zna ??? ribe hranim dva puta dnevno i to sa sitnom granulom, larvama, od nedavno i tableticama za ribe dna ( mada mi prlja vodu i nesvidjaju mi se, ali jure ribe oko tabletice kao i puzevi - Very Happy dodje mi da zapatim alge Razz ) . protok filtera je 500 l /h ....
Wink sam pitam sam odgovaram sam se cudim Cool .... imam par ideja, ali bih voleo da cujem jos neciji odgovor kako bi potvrdio ili opovrgo ovo sto planiram. inace ( pravio se pametan Rolling Eyes ) pa sam kao hteo da prihranim biljke sa nekim aqua fit-om .... ne bih da slutim ali od tad krece greska , mada nisam siguran ali .....
ajd da cujem vase misljenje .....predloge, kritike .....
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
AquaShop
Sponzor






PorukaPoslao: Pet Jun 11, 2010 10:57 pm Snimi Poruku Nazad na vrh

Juice_93fu
Akvarista



Registrovan: 30 Mar 2010
Poruke: 680
Lokacija: Uzice

PorukaPoslao: Pet Jun 11, 2010 11:31 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Ma ne jedu ribice biljke cim ih hranis i spirulinom imaju i biljnu ishranu, i zivu i suvu to je savrseno. Sta imas za podlogu? Nedostatak hranjivih materija moze da bude problem, jel dodajes co2? Mikro i makro elementi u bilo kom obliku, za mikro elemente mozes da koristis profito jer se tesko dolazi do diy varijante mikro elemenata, a za makro mozes da kupis gotove ali to je skupo ja prepoorucujem diy varijantu.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji email
nikouro
Urednik
Urednik



Registrovan: 14 Feb 2010
Poruke: 6529
Lokacija: Beograd - Urosevac 19.12.1973g.

PorukaPoslao: Pet Jun 11, 2010 11:46 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Savski sljunak granulacije 1-3 mm ( pre par dana odradio jedan test sa sonom kiselinom i pozitivan je na krecnjak. u punoj saci sljunka nekih 5 - 9 zrna krecnjaka ). u podlozi kolicina kuglica ( treset i glina ) koja zadovoljava mojih 55 l vode ( po recima prodavca ), drugu prihranu hocu da izbegnem jer mi je zelja da uspostavim biolosku ravnotezu ( sto prirodnije i bez hemiklija ), co2 da ..... ?????
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Juice_93fu
Akvarista



Registrovan: 30 Mar 2010
Poruke: 680
Lokacija: Uzice

PorukaPoslao: Sub Jun 12, 2010 12:15 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Tesko ces da izbegnes prihranu jer takve uslove biljke prirodno imaju u prirodi, voda cesmovaca nije obogacena tim sastojcima koji se nalaze u prirodi samim tim smo prinudjeni da dodajemo razna djubriva i elemente da bi obezbedili optimalne uslove za rast biljaka.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji email
Bojan
Vlasnik
Vlasnik



Registrovan: 25 Feb 2009
Poruke: 6720
Lokacija: Novi Sad

PorukaPoslao: Sub Jun 12, 2010 12:20 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Nisam razumeo da li dodajes CO2 ili ne?!
Koliki ti je fotoperiod? Da nisi predozirao?
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji emailPoseti sajt autora
Juice_93fu
Akvarista



Registrovan: 30 Mar 2010
Poruke: 680
Lokacija: Uzice

PorukaPoslao: Sub Jun 12, 2010 12:25 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Ja koliko znam da visak co2 ne steti biljkama.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji email
Blue
Urednik
Urednik



Registrovan: 21 Jul 2009
Poruke: 2756
Lokacija: Beograd

PorukaPoslao: Sub Jun 12, 2010 10:09 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Juice_93fu ::
Ja koliko znam da visak co2 ne steti biljkama.

A dobro znas... Smile Moze da bude opasan samo za ribe, kozice, puzeve...

nikouro ::
...( pre par dana odradio jedan test sa sonom kiselinom i pozitivan je na krecnjak. u punoj saci sljunka nekih 5 - 9 zrna krecnjaka )...

Nemoj to mnogo da te brine...

nikouro ::
...Rotala mi trune sa vrha ka dnu, kao i sljivica...

Sta znaci 'trune od vrha ka dnu'? Moze neka slika? Ako su vrhovi propali (stabljika dobija braonkastu boju) seci. Isto vazi i za ostale biljke, propale listove, stabljike, seci i izbacuj.
Puzevi ce jesti odumrle delove biljaka i pomoci ti u ciscenju akvarijuma na svoj nacin. Smile
Ancistrusi tesko da jedu biljke, sve i da gricnu negde, nije to nista.
Kod biljaka je normalno da stari listovi vremenom propadaju, ali to je veoma spor proces. Ukoliko biljkama nesto nedostaje, ovaj proces se cesto ubrzava jer biljke 'povlace' odredjene elemente iz starih listova da bi ih ugradile u novi rast. Ovo ne vazi za sve elemente, neki nisu mobilni.
Sta je 'aqua-fit', jel' pise sastav na pakovanju?
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
nikouro
Urednik
Urednik



Registrovan: 14 Feb 2010
Poruke: 6529
Lokacija: Beograd - Urosevac 19.12.1973g.

PorukaPoslao: Sub Jun 12, 2010 2:17 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

aparat mi nije tu, pozajmio sam ga, tako da nemogu postaviti fotke. inace secem sve sto dibija braon boju na biljci ( ne bas bukvalno svaku mrlju koja se pojavi ).
sada sam primetio da su puzevi izlegli jedno 50-tak jaja po akvarijumu, znaci bice ih za izvoz ( mada oni neznaju za hag pa me tako i nece tuziti Smile ).
CO2 se dodaje non stop i to bez pratece opreme ( drop, difuzor ...), tri mehura u sekundi preko rasprsivaca ( gubi se deo u atmosferi ali nesto se i rastapa u vodi mada imam u planu nestu tu da odradim u DIY varijanti ... samo malo vremena mi treba).
fotoperiod je bio 4-2-4 sa 60w ( da ne pisem u lumenima ), pa smo smanjili na 45 w na 10 sati bez prekida i sada vracam na 55w na 5-2-5 ( 55 lit. vode u akvarijumu ) ??????????

Citat:
Sta je 'aqua-fit', jel' pise sastav na pakovanju?


e to je jedan proizvod na kome nestoji nista sem da je za prihranu akvarijumskih biljaka i da pakovanje od 10ml ide na 50 l vode. po recima prodavacice nedeljna primena ove tecnosti, zadovoljava potrebe biljaka ka osnovnim elementima za razvoj Razz uz obaveznu nedeljnu zamenu vode u aq. sta i cega ima to zna samo Evil or Very Mad .

e sad sljunak ..... nije neka kolicina " krecnjaka " u njemu ( mada bih voleo da ga nema uopste jel bih zeleo da DH dovedem do max DH 10 radi Ramireza ili altispinoze ..... mada ima jos vremena do njih, ali me kopka u glavi i to malo sto ima u sljunku.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Sale
Akvarista



Registrovan: 19 Maj 2010
Poruke: 165
Lokacija: Novi Sad

PorukaPoslao: Sub Jun 12, 2010 2:53 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Da nisi mozda skoro "regulisao" nitrate i fosfate u akvarijumu? Zbog algi recimo. Stavljao si i vrbu u akvarijum? Lupam, mozda ti je ona posisala sve nitrate?
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
nikouro
Urednik
Urednik



Registrovan: 14 Feb 2010
Poruke: 6529
Lokacija: Beograd - Urosevac 19.12.1973g.

PorukaPoslao: Sub Jun 12, 2010 4:50 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

sumljam da vrba ima nesto sa tim ..... ona je izvadjena mnogo pre nego li je sve ovo pocelo .... sumljam da ima veze ...
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
nikouro
Urednik
Urednik



Registrovan: 14 Feb 2010
Poruke: 6529
Lokacija: Beograd - Urosevac 19.12.1973g.

PorukaPoslao: Pon Jun 14, 2010 11:44 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

kao i sto sam napisao vrba nema veze sa desavanjima u aq vec mali eksperimenti sa osvetljenjem i trenutnim asortimanom na nasem trzistu. izgleda da i nije sve tacno sto napisu na pakovanju stedisa ....
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Prikaži poruke iz poslednjih:      
Napiši novu temuOdgovori na poruku
 Skoči na:   

Srodne Teme
Tema Autor Forum Odgovori Poslao
Nema novih poruka Problem sa strujanjem vode Maridza Početak u akvaristici 4 Pon Jun 19, 2023 2:39 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Problem sa ponasanjem ribica Milivoje Lampa Bolest 11 Pet Jan 27, 2023 12:53 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Problem sa algama Milivoje Lampa Alge 16 Uto Jan 10, 2023 11:35 am Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Problem širih razmera Daniel Filipovich933 Početak u akvaristici 11 Sub Dec 03, 2022 7:20 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Pomoc problem sa black moly Milivoje Lampa Ribe 1 Sre Sep 28, 2022 9:01 pm Pogledaj zadnje poruke

Linkovi: MyCity  Moj biljni akvarijum  Vaš Sajt  Pirane  Vaš Sajt  Vaš Sajt 




eXTReMe Tracker
Powered by Akvaristika
rss
Creative Commons License