Akvaristika forum
Pretraga • Pravilnik • Album • Profil • Proveri privatne poruke • Lista članova • Registruj se Uloguj se
 akvarijum.org • Baza biljaka • Slike • Tekstovi • Video • Kalkulator • Kontakt • Marketing
 Nivelacija Pogledaj sledeću temu
Pogledaj prethodnu temu
Napiši novu temuOdgovori na poruku
Objavi na Facebook
Autor Poruka
Blue
Urednik
Urednik



Registrovan: 21 Jul 2009
Poruke: 2756
Lokacija: Beograd

PorukaPoslao: Ned Nov 04, 2012 1:57 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Pozdrav svima!
Posle renoviranja stana (konkretno zamene parketa) ispostavilo se da imam odredjeni problem sa nivelacijom akvarijuma od 180l na postolju od univera. Naime, leva strana je nesto visa od desne, 5-6mm, sto ne zvuci puno, ali je mnogo gora situacija u praksi. Ceo akvarijum, sa sve postoljem, stoji nagnut na desno, da ne pominjem potencijalne bezbednosne probleme. Ili je parketar nesto zabrljao ili oni koji su radili nivelaciju poda, ali sada je kasno za ispravke.
Ispod akvarijuma je stiropor 10mm, a ispod postolja parce debljeg itisona, da bih mogao akvarijum malo da pomeram ako zatreba. Ima li ko kakvu ideju za izravnavanje akvarijuma, koja ne ukljucuje praznjenje i podizanje istog? Smile Mada, cak i da je prazan, ne znam kako bih ga izravnao. Smile
Hvala!
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
AquaShop
Sponzor






PorukaPoslao: Ned Nov 04, 2012 1:57 pm Snimi Poruku Nazad na vrh

gilepr
Akvarista



Registrovan: 05 Sep 2012
Poruke: 74
Lokacija: Beograd

PorukaPoslao: Ned Nov 04, 2012 2:16 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

tesko da postoji ista sto iskljucuje podizanje, pa makar to bilo i 6-7 mm, da bi podmetnuo parcice letvica ispod postolja... Smile
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
trna88
Akvarista



Registrovan: 20 Avg 2012
Poruke: 77
Lokacija: BeoGrad

PorukaPoslao: Ned Nov 04, 2012 2:21 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Kakva ti je to polica, stalaza, plakarcic, komoda ?! Da li postoji mogucnost promene nozica tj ugradnja novih ili zamena postojecih podesivim nogicama ? Ovih dana sam bas radio sa nekim stolarom mada i od pre znam za iste, mozes preko njih da jednu stranu vise odvrnes a drugu zavrnes na taj nacin da nivelises. Ukoliko ti je komoda teska dvoje ljudi bar ako ne nekako smisli sam da je uz pomoc dizalice ili sta vec Very Happy DIY ! Smile
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
plavsic88
Koristan akvarista



Registrovan: 25 Feb 2012
Poruke: 1307
Lokacija: Sremska Mitrovica

PorukaPoslao: Ned Nov 04, 2012 2:22 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Posto i ja imam problem kao i ti,samo mnogo veci.Kuca je stara,a majstor izgleda bio pijan,pad je par cm.
Ja sam to resio sa proslim akvarijumom od 220l tako sto sam ga ispraznio,mislim da ti je to ne izbezno druze,kontam da je to jedini bezbedan nacin.Znaci ispraznio sam akvarijum,postavio vaser vagu na postolje,utvrdio koliko i na koju stranu treba da se izdigne,i onda ubacio letvicu hrastovu za koju se ispostavilo da je tacne mere koja mi treba.E sad,zasto hrastova.Meni se ucinilo da treba da ubacim neko jako drvo ispod,jer sam se bojao ako ubacim neko mekse,da ce ga teret nagnjeciti,i onda sav trud uzalud...
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
krlle83
Akvarista


Opomene: 1
Registrovan: 02 Jan 2012
Poruke: 614
Lokacija: Nis

PorukaPoslao: Ned Nov 04, 2012 2:23 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Blue zato sam ja stavljao nogice za nivelaciju (60din/kom) posto mi je parket uzas. Imas u mojoj temi "polica,hauba i akvarijum" da vidis tacno koje su. S tim sto moras ispod svake nosece da stavis da bi rasporedio svuda tezinu.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuMSN Messenger
vikkv
Akvarista



Registrovan: 02 Sep 2012
Poruke: 51
Lokacija: Kraljevo

PorukaPoslao: Ned Nov 04, 2012 4:07 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

druze, probaj sa onom kornjača dizalicom sa točkicima, ja sam tako drugaru izravnjao aq od oko 250L. postavis neku jacu dasku ispod da bi se dizalica naslonila na nju, pa polako prvo jednu pa drugu stranu ako treba a svo vreme ti libela stoji na aq.


Poslednji izmenio vikkv dana Ned Nov 04, 2012 4:09 pm, izmenjeno ukupno 1 puta
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
veverica
Akvarista



Registrovan: 15 Sep 2012
Poruke: 26
Lokacija: Kragujevac

PorukaPoslao: Ned Nov 04, 2012 5:27 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Za nivelaciju imas u roda tehnici, bas za nivelaciju da ubacis male parcice od plastike, tvrdog tekstila itd... Imas kakve kod hoces oblike i materijale.

a za kako da se dize pun akvarijum, ziv nisam kako da te savetujem Sad


Poslednji put izmenio veverica dana Ned Nov 04, 2012 5:31 pm, izmenio ukupno 2 puta
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
gilepr
Akvarista



Registrovan: 05 Sep 2012
Poruke: 74
Lokacija: Beograd

PorukaPoslao: Ned Nov 04, 2012 5:42 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

znaci:

vikkv ::
druze, probaj sa onom kornjača dizalicom sa točkicima, ja sam tako drugaru izravnjao aq od oko 250L. postavis neku jacu dasku ispod da bi se dizalica naslonila na nju, pa polako prvo jednu pa drugu stranu ako treba a svo vreme ti libela stoji na aq.


+

veverica ::
Za nivelaciju imas u roda tehnici, bas za nivelaciju da ubacis male parcice od plastike, tvrdog tekstila itd... Imas kakve kod hoces oblike i materijale.

a za kako da se dize pun akvarijum, ziv nisam kako da te savetujem Sad


ideja
Smile
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
respectre
Akvarista



Registrovan: 09 Sep 2011
Poruke: 100
Lokacija: Srem

PorukaPoslao: Ned Nov 04, 2012 5:43 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Ne moras dizati pun akvarijum, isprazni ga do pola samo. Tako sam ja radio. Pre toga samo odredis koja strana je nagnuta. Ako ne mozes sam, zamolis nekog za pomoc da izdignete tu komodu ili sta je vec. Sta ces podbaciti, to vec zavisi od tebe...
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Blue
Urednik
Urednik



Registrovan: 21 Jul 2009
Poruke: 2756
Lokacija: Beograd

PorukaPoslao: Ned Nov 04, 2012 7:14 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Hvala svima na idejama i savetima!
Sve zajedno ima preko 300kg i lezi na podu direktno, polica nema nikakve nogice, pa podizanje dizalicom nije bas izvodljivo. Isto tako, pdizanje samo jedne ivice police nije resenje jer bi vremenom sigurno doslo do izvijanja cele konstrukcije. Kada smo selili akvarijum, sve smo povadili u kante (ukljucujuci i vodu), pa smo se oduzeli od cimanja. Ako budem morao ponovo da ga praznim (sto sada nije lako jer vise nemam kante), radije cu da ga gurnem kroz prozor. Smile
Posle duzeg razmisljanja, odlucio sam da trenutno nista ne diram, a tokom naredne godine uzmem veci akvarijum, kojom prilikom cu na policu ugraditi nogice sa kojima cu moci da izvrsim nivelaciju. 8 komada. Smile Bice veselo sve to nastelovati. Smile
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
No 1
Akvarista



Registrovan: 17 Avg 2009
Poruke: 3517
Lokacija: Belgrade

PorukaPoslao: Ned Nov 04, 2012 8:26 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Od kog materijala ti je ta polica ,drvo ,drvo - metal > solidna je razlika u visini, odnosno u podesavanju nivelacije. Pitaj Dzonija kako smo nivelisali njegovu drvenu kontrukciju policu od, 6.nogara, ni malo jednostavno, dobro se covek oznoji. Dizi , spustaj, podmeci ovde onde, uf, ali se nivelacija odlosila na po par milimetara odstupanja. Ja sam sad policu drvenu nivelisao sa metalnom plocicom sirine nogara od par milimetara, mozda 1.5.odokativno do 2.mm. i leze ,mozda ima malo odstupanja ali sad je vec kasno. Vidi se po nivou vode punjenja. Posteno receno nesto ne vidim resenje da mozes sad da nivelises ,sa tolikom tezinom.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Robby
Akvarista



Registrovan: 09 Feb 2011
Poruke: 98
Lokacija: Odzaci/Vojvodina

PorukaPoslao: Pon Nov 05, 2012 9:33 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Smatram da su one plasticne nogarice za kuhinjske ili slicne elemente suvise slabe za toliki teret. Naime, kada mi je majstor dopravio neki pult u kuhinji on je stavio te nogare i prvi put kad sam se popeo na njega da bi zamenio sijalicu (sa svojih 83kg), nogarica je pukla uzduz i preskocio je navoj, a ceo pult je secnuo za 1,5 - 2 cm. Sad zamisli sta bi bilo da u jednom trenutku toliki akvarijum cimne...
Najbolje bi bilo nabaviti ili napraviti neke podesive metalne nogarice, jer pretpostavljam da polica ima neko metalno ojacanje.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Blue
Urednik
Urednik



Registrovan: 21 Jul 2009
Poruke: 2756
Lokacija: Beograd

PorukaPoslao: Pon Nov 05, 2012 11:15 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Nema nikakvo ojacanje, i ovako je predimenzionisana po pitanju nosivosti. Samo unier, cetiri vertikale, puna ledja i jedna bocna polica na sredini.
Nisam ni mislo te plasticne noge kao za kuhinje, mogu da se kupe vrlo zgodne, stelujuce, kao minijaturne nogice za ves masinu, samo nekako da proverim nosivost.
Inace, prokleti Atman kanister je sinoc procureo i potopio desnu stranu police koja je nabubrela, moguce da cu morati to uskoro da menjam, pa cu silom prilika i nivelaciju da resim. Smile Prokletstvo. Smile
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Peku
Akvarista



Registrovan: 24 Dec 2017
Poruke: 787

PorukaPoslao: Pon Avg 12, 2019 5:37 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Da ne otvaram novu temu.
Imaju li neke štelujuće nogarice da mogu da izdrže oko 500kg ili je bolje da ih sam pravim od drveta.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
sputnik8
Akvarista



Registrovan: 02 Sep 2018
Poruke: 185
Lokacija: Beograd

PorukaPoslao: Pon Avg 12, 2019 7:32 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Peku ::
Da ne otvaram novu temu.
Imaju li neke štelujuće nogarice da mogu da izdrže oko 500kg ili je bolje da ih sam pravim od drveta.


Štelujuće za 500kg, najbolje od metala (sa drvetom se treba zna raditi - znanje tipa starost drveta, vrsta drveta,
kako ga seći, gde bušiti i mnogo toga, kod metala je jednostavno).Peku nemoj zameriti ali nemogu sve ovo objašnjavati,
puno njih rođaka mojih su stolari pa sticajem okolnosti znam ponešto, ali nemoj me terati na to. Poz.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji email
Prikaži poruke iz poslednjih:      
Napiši novu temuOdgovori na poruku
 Skoči na:   


Linkovi: MyCity  Moj biljni akvarijum  Vaš Sajt  Pirane  Vaš Sajt  Vaš Sajt 




eXTReMe Tracker
Powered by Akvaristika
rss
Creative Commons License