Akvaristika forum
Pretraga • Pravilnik • Album • Profil • Proveri privatne poruke • Lista članova • Registruj se Uloguj se
 akvarijum.org • Baza biljaka • Slike • Tekstovi • Video • Kalkulator • Kontakt • Marketing
 Kanister Filteri Pogledaj sledeću temu
Pogledaj prethodnu temu
Napiši novu temuOdgovori na poruku
Objavi na Facebook
Poll :: Koji od navedenih?

Atman
50%
 50%  [ 6 ]
Resun
8%
 8%  [ 1 ]
Tetra
0%
 0%  [ 0 ]
Sera
8%
 8%  [ 1 ]
Eheim
33%
 33%  [ 4 ]
Fluval
0%
 0%  [ 0 ]
Aleas
0%
 0%  [ 0 ]
Rena
0%
 0%  [ 0 ]
Sachem Marathon
0%
 0%  [ 0 ]
Ukupno Glasova : 12


Autor Poruka
krlle83
Akvarista


Opomene: 1
Registrovan: 02 Jan 2012
Poruke: 614
Lokacija: Nis

PorukaPoslao: Pon Nov 05, 2012 11:45 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Hteo bih da cujem misljenja ljudi koji imaju ili su imali neki kanister filter. Napisite koji ste imali i opste utiske o njemu odrzavanje,buka,mesto za filter masu,protok....
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuMSN Messenger
AquaShop
Sponzor






PorukaPoslao: Pon Nov 05, 2012 11:45 am Snimi Poruku Nazad na vrh

kikiriki
Akvarista



Registrovan: 24 Jul 2011
Poruke: 60

PorukaPoslao: Pon Nov 05, 2012 12:48 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Imam Atman ef3,sedam godina radi.Dosada jednom sam menjao impeler,u radu proizvodi kontinuirani šum veoma niskog intenziteta,laptop je glasniji bar deset puta.Plastika je kvalitetna,lako se nabavljaju rezervni delovi,čini mi se da je najjeftiniji filter na tržištu.Međutim troši 30wati što je skoro duplo više u odnosu na Juwel.U kozičnjaku od 40 litara dve godine koristim mini kanister Resun CY 2o,potrošnje 3w,mislim da je nešto najbolje za akvarijume male litraže.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
trba
Akvarista


Opomene: 1
Registrovan: 26 Jun 2011
Poruke: 28
Lokacija: Beograd

PorukaPoslao: Pon Nov 05, 2012 2:07 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Koristim Atmanov EF2 filter već 15 meseci u akvarijumu od 120L i zadovoljan sam dosadašnjim radom. Urađen je od dobrog materijala i lepog je dizajna. Lak za montiranje i demontiranje. Ima protok 444 l/h, ima tri posude za filter masu. Najbolja karakteristika filtera je totalna bešumnost, koja nije slučaj za druge filtere koje sam video. Potrebno ga je jednom mesečno očistiti jer se vidi pad protoka vode. Loša strana filtera su rezervni delovi, koje nisam viđao u prodaji. Toliko od mene.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Blue
Urednik
Urednik



Registrovan: 21 Jul 2009
Poruke: 2756
Lokacija: Beograd

PorukaPoslao: Pon Nov 05, 2012 6:58 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Imao sam ranije neki Heto Neo 701, 1200l/h, najveci u toj seriji. Kada je crk'o uzeo sam Atman EF4 (takodje najveci u seriji), mada sam hteo JBL Crystalprofi e1501, ali je bio daleko skuplji. Od tada se kajem. Smile
Ovaj Heto je verzija nekog Jaqno iste oznake, kinez k'o kinez. Imao je veoma jaku pumpu, skoro duplo snazniju od Atmana koji je deklarisan na 900l/h, za istu potrosnju elektricne energije. Minimum dodatne opreme, 2 creva, mali spray bar, za razliku od Atmana gde se dobijaju svakojake drangulije i spray bar koji moze da se sklopi u pun metar. Kod Heta korpe losije dihtuju nego kod Atmana, ali su svi spoljasnji otvori izvedeni mnogo bolje. Heto ima i dva otvora sa poklopcima gde mogu da se ubace ugradni grejaci kojih nema kod nas na trzistu, mada je dobra stvar. Spojnice sa ventilima su ocajne, ali ni Atman nista ne zaostaje. Konstrukcija same glave je mnogo bolja nego kod Atmana, verovatno je zato i znatno efikasniji. Znatno je tisi od Atmana u normalnom radu. Stradao je kada mi je pukla keramicka osovina rotora za koju nisam mogao da nadjem zamenu, a sva budzevinska resenja su bila relativno kratkog daha.
Cenovno su tu negde, i to je neka najjeftinija varijanta na trzistu, mada ima jos nekih alternativa, ali sumnjam da prednjace po kvalitetu ili efikasnosti.
Slobodno mogu da kazem da je Atman najveca guzica koju sam ikada video, u svakom smislu, osim u cenovnom, tu je kralj, mada pazite, i ovo moze dosta da varira.
Sledeci kanister koji kupim ce sigurno biti nekog ozbiljnog proizvodjaca.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
chikavili
Koristan akvarista



Registrovan: 10 Sep 2012
Poruke: 2151
Lokacija: Zemun/Novi Beograd

PorukaPoslao: Pon Nov 05, 2012 11:15 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Nemam nikakvih iskustava sa kanister filterima, ali kapiram da bi dostupnost rezervnih delova trebalo da bude najbitniji faktor.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
nazzia
Akvarista



Registrovan: 02 Jun 2012
Poruke: 402
Lokacija: Arandjelovac

PorukaPoslao: Uto Nov 06, 2012 12:09 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

eheim koristim, za sad nemam zamerki.. tri godine je garancija
8w potrosnja, besuman, delova ima mogu da se naruce.. dosta filter media.. jedina zamerka cena i sto je 90 posto filter medija namenjeno za biolosku filtraciju a samo jedan sundjer i jedna vata za mehanicku..
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
krlle83
Akvarista


Opomene: 1
Registrovan: 02 Jan 2012
Poruke: 614
Lokacija: Nis

PorukaPoslao: Uto Nov 06, 2012 12:40 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Ono sto sam do sada saznao je da su ljudi najvise koristili sledece marke od navedenih:

Eheim
Fluval
Atman
Tetra

Tudja zapazanja:

1. Eheim: Nemac,veoma kvalitetan filter,necujan,pouzdan i ako pise 600l/h to je zaista 600l/h. Voda je kristalno cista i maltene da nema sta da se sifonira sa dna. Prostor za filter materijal je ogroman. Period izmedju ciscenja filtera je 4-6 meseci. Negativna stvar je visoka cena.

2. Fluval: Pored Eheima vaze za najbolje kanister filtere. Dobra mehanicka filtracija,puno mesta za filter materijal bioloske filtracije,dobar protok,jako su laki za upotrebu,prakticni su kada treba da dodje do ciscenja filtera,necujni,nevidljivi za razliku od drugih filtera. Negativna stvar je visoka cena.

3. Atman: Od svih kineskih marki nije najeftiniji ali je najbolji. Tokom godina pokazali se dosta pouzdanim,necujni su,odradjuju super poso i da traju jako dugo.

4. Tetra: Polovicna misljenja neki hvale neki se zale. Slazu se jedino da je plastika jako losa,krta i da puca. Zaprljanost se moze videti tek nakon otvaranja filtera koje je duze nego kod ostalih. Veliki minus vrlo cesto curenje.

Mana svih filtera je dostupnost rezervnih delova. Recimo Atman moze da se nadje i impeler i ventili sto uglavnom i strada tako da on tu nosi pobedu. Za one sa manjim dzepom Atman je resenje,dok je za one koji imaju malo veci dzep Eheim. Takodje Atman dolazi sa svim potrebnim cevima i nastavcima,dok neki Eheim ne.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuMSN Messenger
papaluza1
Akvarista



Registrovan: 17 Dec 2011
Poruke: 230
Lokacija: Bar,Crna Gora

PorukaPoslao: Uto Maj 14, 2013 4:19 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Razmisljam se o kupovini HETO Neo 501 kanister filtera. Ima li neko da ga posjeduje i kakva su misljenja o ovom filteru.
Kupio bih ga novog.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
IvanGrozni
Akvarista



Registrovan: 13 Jan 2013
Poruke: 85
Lokacija: Mladenovac-Priština

PorukaPoslao: Čet Maj 16, 2013 7:11 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Sudeći po broju glasova i komentara malo ko ima kanister filter.
Cena kanister filtera je sigurno uzrok tome.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
papaluza1
Akvarista



Registrovan: 17 Dec 2011
Poruke: 230
Lokacija: Bar,Crna Gora

PorukaPoslao: Pet Maj 17, 2013 2:23 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Po meni za akvarijume vece od 100 nije mnogo skuplja varijanta.. Jer, dajem primjer za moj region,
Stakleni spoljasnji filter za akvarijum moje velicine(200l) je: 20 eura filter(lepljenje i staklo),15-20 eura pumpa od nekih 800-1000 l/h, prelivne cijevi nekih 2-3 eura, filter materijal 5 eura sto je sve ukupno skoro 50 eura. Za 70 eura se moze naci kanister filter koji nece zauzimati mjesto na polici, niti ruziti akvarijum.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
boomiri
Akvarista



Registrovan: 18 Jul 2012
Poruke: 178
Lokacija: Sremska Mitrovica

PorukaPoslao: Pet Maj 17, 2013 7:49 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Kako mislis da kupis kompletan filter materijal za 5 e? Za te novce ne mozes ni keramiku da kupis, da ne pominjem ostatak materijala.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
krlle83
Akvarista


Opomene: 1
Registrovan: 02 Jan 2012
Poruke: 614
Lokacija: Nis

PorukaPoslao: Pet Maj 17, 2013 9:39 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Ljudi ja imam u funkciji Atman EF2 ja ne znam dal se meni takav zapao al on je totalno necujan a voda kristalno cista (mada je sav materijal skoro za biolosku filtraciju). Nema brckanja po vodi,samo iskopcam i u kupatilo direkt na pranje.
A sto rece papaluza kad saberes sve isplati se uzeti ga.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuMSN Messenger
papaluza1
Akvarista



Registrovan: 17 Dec 2011
Poruke: 230
Lokacija: Bar,Crna Gora

PorukaPoslao: Sub Maj 18, 2013 1:54 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Taman tako boomiri, ispadne te i 15 eura filter materijal za veci akvarijum.
Ne vidim da je manja racunica za stakleni filter od kanistera...
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
krcko
VIP



Registrovan: 14 Avg 2010
Poruke: 416
Lokacija: novi beograd

PorukaPoslao: Pon Maj 20, 2013 7:42 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Nesumnjivo dajem sve glasove za Fluval. Sada koristim 205 i 305( zamenio sam Eheim 3 pro, ovom 305-icom). Kada bi se pojavili ovde na tržištu iz serije G, ne bih žalio novac da ga kupim. Inače, do sada sam imao Atman, AquaEl, SeraFil i Tetru. Dalje ne bih komentarisao-glas za Fluval. Pozdrav
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Doc
Akvarista



Registrovan: 15 Mar 2013
Poruke: 128
Lokacija: Beograd/Čukarica

PorukaPoslao: Pon Maj 20, 2013 9:08 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Moram priznati i ja sam se okomio na Atman EF2 za akvarijum od 200l, čuo sam da ga mnogi hvale, ne samo ovde na forumu...
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Prikaži poruke iz poslednjih:      
Napiši novu temuOdgovori na poruku
 Skoči na:   

Srodne Teme
Tema Autor Forum Odgovori Poslao
Nema novih poruka Kanister filter od cevi fi 110 Milivoje Lampa Uradi Sam (DIY) 21 Sre Jun 01, 2022 10:51 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Slavina za Atman ef4 kanister filter Zivadin Tražnja 3 Čet Sep 30, 2021 1:53 am Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Kanister filter curi na slavinama brz... Zivadin Uradi Sam (DIY) 7 Pon Avg 30, 2021 9:39 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka kanister filter sa grejacem SanjaP Filteri i pumpe 6 Sub Jul 03, 2021 10:08 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Misljenje o filter materijalu za kani... golff Filteri i pumpe 3 Pet Jul 02, 2021 12:46 pm Pogledaj zadnje poruke

Linkovi: MyCity  Moj biljni akvarijum  Vaš Sajt  Pirane  Vaš Sajt  Vaš Sajt 




eXTReMe Tracker
Powered by Akvaristika
rss
Creative Commons License