Akvaristika forum
Pretraga • Pravilnik • Album • Profil • Proveri privatne poruke • Lista članova • Registruj se Uloguj se
 akvarijum.org • Baza biljaka • Slike • Tekstovi • Video • Kalkulator • Kontakt • Marketing
 Mini Co2 sistem Pogledaj sledeću temu
Pogledaj prethodnu temu
Napiši novu temuOdgovori na poruku
Objavi na Facebook
Autor Poruka
VURDOK
Akvarista



Registrovan: 30 Jan 2012
Poruke: 275
Lokacija: Novi Beograd

PorukaPoslao: Čet Nov 08, 2012 1:36 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Malo, skoro nevidljivo, jeftino, prosto, zgodno, sitni mehurici, nema cevi, nema difuzora, nema ventila ili kvasca - jednom recju genijalno...
Image Sistem je minijaturan i radi na principu ubacis ga negde u akvarijum i on radi svoj posao...
Traje bas koliko treba - za vreme fotoperioda. Kao sto nam je poznato nocu nam CO2 nije potreban, a oni koji imaju automatsku regulaciju mudro ga nocu i iskljucuju dok sabraca sa kvascem ili vade crevce ili zavrcu slavinu i prave tempirane nocne bombe pod pritiskom.

Sta nam je potrebno:

-Staklena bocica za lekove sa plasticnim zatvaracem,(mozete uzeti kutijicu od hrane,teglu malu )
-Akvarijumski kameni rasprsivac,
-Soda bikarbona i limunska kiselina


Image Image
Image

Sklapa se na sledeci nacin:
probusi se rupa u poklopcu i umetne crevni nastavak rasprsivaca u nju. Spoj zadihtovati.
U bocicu sipati limunsku kiselinu i sodu bikarbonu (kupuju se u svakom supermarketu) u tezinskom odnosu 1 : 1,2. Na primer 3,7g limunske i 4,4g sodebikarbone.
Na suvo dobro promesati i zatvoriri bocicu.Mozete i 1 kasicicu limunske kiseline i 1 kasicicu sode bikarbone.


Image Image
Image

U zavisnosti od gustine kamena rasprsivaca ovaj sistem obezbedjuje CO2 sa ovom kolicinom hemije oko 8 sati taman za vreme fotoperioda.
Vise hemikalija duze obezbedjuje CO2, ali to zavisi i od velicine pora u kamenu.
Idealno za male akvarijume do 100lit.U ubiljenim akvarijumima od 50-100lit dize koncentraciju CO2 i do 25-30mg/lit

Kada se sistem potopi u akvarijum kroz rasprsivac krene da difunduje voda ka unutrasnjosti. Kada kapljica vode kapne na smesu krene reakcija oslobodi se CO2 i povisi pritisak unutra. To zaustavi kapanje, a CO2 krene napolje. Sa padom pritiska voda ponovo ulazi unutra i ciklus se ponavlja i tako 7 do 12h, kap, mehurici, pa kap, mehurici,... - bas koliko nam treba...

Prvi problem sa kojim sam se i ja sreo je tezina sistema. Ocito je da ceo sistem sa hemikalijama u sebi treba da bude dovoljno tezak da stabilno stoji na dnu. To zavisi od tezine stakla bocice+tezina kamena+tezina hemikalija. I meni je nekad isplivavalo nekad ne. Da se vise nebih zezao ubacio sam stakleni kliker u bocicu kao dodatno otezanje. I dalje sam imao dovoljno mesta za hemikalije, a resio sam problem isplivavanja.(ovaj se sistem moze zakopati u podlogu ali samo mora rasprsivac da viri).


Poslednji izmenio Bojan dana Sub Sep 28, 2013 6:43 am, izmenjeno ukupno 1 puta
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPoseti sajt autora
AquaShop
Sponzor






PorukaPoslao: Čet Nov 08, 2012 1:36 pm Snimi Poruku Nazad na vrh

muzicar
Akvarista



Registrovan: 10 Nov 2011
Poruke: 164
Lokacija: Zrenjanin

PorukaPoslao: Čet Nov 08, 2012 2:08 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

svaka cast po meni veoma prakticno,zbog hemikalije koja je stojala unutra mozda ne bi bilo lose pre upotrebe za akvarijum prokuvati bocicu.Sada mene jos interesuje nisam dobro ukapirao,u bocicu ctavljas samo limuntus (limunska kiselina) i soda bikarbona bez vode,a voda kasnije prodre u bocicu kroz rasprskivac?
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Zhorz
Akvarista


Opomene: 1
Registrovan: 15 Sep 2012
Poruke: 907
Lokacija: Beograd, Karaburma

PorukaPoslao: Čet Nov 08, 2012 2:20 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

ovo je super, danas isprobavam!!! Ubi me zena potrosih sav secer u kuci Smile
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
VURDOK
Akvarista



Registrovan: 30 Jan 2012
Poruke: 275
Lokacija: Novi Beograd

PorukaPoslao: Čet Nov 08, 2012 4:08 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Muzicar naravno dobro operes flasicu i ne sipas vodu uopste,kroz rasprsivac ce proci i doci do reakcije.

Zhorz u ovaj co2 ne ide secer Very Happy


Poslednji put izmenio VURDOK dana Čet Nov 08, 2012 4:31 pm, izmenio ukupno 3 puta
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPoseti sajt autora
chikavili
Koristan akvarista



Registrovan: 10 Sep 2012
Poruke: 2151
Lokacija: Zemun/Novi Beograd

PorukaPoslao: Čet Nov 08, 2012 5:56 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

cestitka

Ovo deluje bas jednostavno i obecavajuce Smile
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
reventon
Akvarista



Registrovan: 03 Jun 2012
Poruke: 2004
Lokacija: Beograd, Banovo Brdo

PorukaPoslao: Čet Nov 08, 2012 6:06 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Svaka cast VURDOK. Nisam samo razumeo koliko moze da traje jedna bocica? Odnosno, na koliko mora da se dopunjuje kiselina unutra?
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
chikavili
Koristan akvarista



Registrovan: 10 Sep 2012
Poruke: 2151
Lokacija: Zemun/Novi Beograd

PorukaPoslao: Čet Nov 08, 2012 6:45 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Pa rece covek da zavisi od kamena, a da bi trebalo oko 7-12 sati Wink
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
reventon
Akvarista



Registrovan: 03 Jun 2012
Poruke: 2004
Lokacija: Beograd, Banovo Brdo

PorukaPoslao: Čet Nov 08, 2012 6:46 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Prevideh to Very Happy
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
VURDOK
Akvarista



Registrovan: 30 Jan 2012
Poruke: 275
Lokacija: Novi Beograd

PorukaPoslao: Čet Nov 08, 2012 6:49 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Chikavili tako je jednostavno i koristno Bravo

Reventon Na ovaj uredjaj koji je na slici sa tim rasprsivacem moze da traje 8 sati ali ako nadjes malu teglu precnik poklopca oko 3cm i stavis 15ak grama smese soda bikarbone i limuntusa moze da traje oko 48 h -/+
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPoseti sajt autora
Fiber
Urednik
Urednik



Registrovan: 21 Avg 2011
Poruke: 1272
Lokacija: Beograd, Vozdovac

PorukaPoslao: Čet Nov 08, 2012 7:02 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Interesantno resenje moram priznati. Bravo Da li si se sam setio ovoga ili si nekom ukrao ideju? Wink
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
gotika
Akvarista



Registrovan: 14 Feb 2012
Poruke: 887
Lokacija: zemun

PorukaPoslao: Čet Nov 08, 2012 7:10 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

ajde kad vec stojis dobro sa hemijom smisli kako da napravimo uredaj na duze vreme sa sodom b i limontusom a ne da nas zene proganjaju zbog secera!mnogo bi ucinio za akvaristiku!!!!!!!!!!!!!!
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Blue
Urednik
Urednik



Registrovan: 21 Jul 2009
Poruke: 2756
Lokacija: Beograd

PorukaPoslao: Čet Nov 08, 2012 7:39 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Bolje da te proganjaju za secer nego za sodu bikarbonu i limuntus. Naprava koja bi u duzem periodu ravnomerno dozirala ova dva jedinjenja i regulisala reakciju bi bila prekomplikovana i neisplativa, pa je kvasac, i dalje, najbolje i najisplativije resenje za DIY CO2.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
VURDOK
Akvarista



Registrovan: 30 Jan 2012
Poruke: 275
Lokacija: Novi Beograd

PorukaPoslao: Čet Nov 08, 2012 7:48 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Fiber jeste interesantno resenje!Ja nisam lopov ali nisam ni hemicar Very Happy sve te uredjaje ja nalazim na Ruskim sajtovima,obradjujem,isprobavam i delim se sa prijateljima.

Cedagm Jedino resenje da ti duze traje je da odma pripremis 7 komada i svaki dan da stavljas novi uredjaj u akvarijum.Sodu bikarbonu mozes da kupis veliko pakovnje i limuntus i stvarno je jeftino.A da nebi gurao ruku u akvarijum vezes uredjaj strunom.

Blue Ovo je isto kao i serine tablete co2,ima dejstvo dovoljno za 1 dan.Svi znamo da su serine tablete skupe a ovo je jeftino i koristno.A sto se tice kvasca i secera da duze traje,mesec dana mozda i vise ali i ovo je super resenje.


Poslednji izmenio VURDOK dana Čet Nov 08, 2012 7:49 pm, izmenjeno ukupno 1 puta
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPoseti sajt autora
Blue
Urednik
Urednik



Registrovan: 21 Jul 2009
Poruke: 2756
Lokacija: Beograd

PorukaPoslao: Čet Nov 08, 2012 10:55 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Slazem se sa tim, hteo sam da kazem da ovo nije zamena za secer-kvasac, nego sasvim drugaciji koncept. Pogotovo ako neko spremi recimo 7 komada jednom nedeljno i menja svaki dan.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
jovica
Urednik
Urednik



Registrovan: 13 Maj 2012
Poruke: 2547
Lokacija: Smederevo

PorukaPoslao: Čet Nov 08, 2012 11:35 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Blue ::
Slazem se sa tim, hteo sam da kazem da ovo nije zamena za secer-kvasac, nego sasvim drugaciji koncept. Pogotovo ako neko spremi recimo 7 komada jednom nedeljno i menja svaki dan.

Zasto da ne? svidja mi se. Napuni dve bocice, jednu vadi, drugu stavlja, naravno obe veze strunom. U medju vremenu dopuni ovu izvadjenu, ne oduzima to mnogo vremena. Uvrstiti u sklopu redovnog pracenja situacije u akvarijumu! Smile Bravo
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Prikaži poruke iz poslednjih:      
Napiši novu temuOdgovori na poruku
 Skoči na:   

Srodne Teme
Tema Autor Forum Odgovori Poslao
Nema novih poruka Grejanje mini odgajivacnice zimi Zivadin Razno 1 Pet Sep 03, 2021 12:02 am Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Pocetnicki akvarijum - mini deo priro... Lenji Lisac Početak u akvaristici 18 Pon Avg 31, 2020 4:49 am Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Mini odgaivacnica - Baia Baia Uradi Sam (DIY) 16 Uto Avg 11, 2020 7:07 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka JBL Co2 sistem papaluza1 Arhiva Malih Oglasa 1 Sub Mar 14, 2020 10:01 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Alternathera Mini boskonet Arhiva Malih Oglasa 1 Čet Feb 20, 2020 1:41 am Pogledaj zadnje poruke

Linkovi: MyCity  Moj biljni akvarijum  Vaš Sajt  Pirane  Vaš Sajt  Vaš Sajt 




eXTReMe Tracker
Powered by Akvaristika
rss
Creative Commons License