Akvaristika forum
Pretraga • Pravilnik • Album • Profil • Proveri privatne poruke • Lista članova • Registruj se Uloguj se
 akvarijum.org • Baza biljaka • Slike • Tekstovi • Video • Kalkulator • Kontakt • Marketing
 Ječmena slama Pogledaj sledeću temu
Pogledaj prethodnu temu
Napiši novu temuOdgovori na poruku
Objavi na Facebook
Autor Poruka
Uku
Akvarista



Registrovan: 01 Jul 2011
Poruke: 88
Lokacija: Beograd

PorukaPoslao: Ned Nov 11, 2012 8:51 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Imam ječmenu slamu i želim da je upotrebim u borbi protiv algi pa me interesuje šta treba da joj se uradi pre stavljanja u filter. Objaviću da li će bitit rezultata tretmana algi Wink


Poslednji izmenio Uku dana Ned Nov 11, 2012 8:55 pm, izmenjeno ukupno 1 puta
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
AquaShop
Sponzor






PorukaPoslao: Ned Nov 11, 2012 8:51 pm Snimi Poruku Nazad na vrh

nikouro
Urednik
Urednik



Registrovan: 14 Feb 2010
Poruke: 6529
Lokacija: Beograd - Urosevac 19.12.1973g.

PorukaPoslao: Ned Nov 11, 2012 11:38 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Prikuvas slamu i stavis u filter. Slama ce da ispusta neku vrstu kiselina koja ne pogoduje nekim algama, a koja nije opasna za biljke i ribe u vodi. Kolicina koja ti je potrebna ... e to je prava misterija. Niko nije provalio koliko ce ti trebati slame u akvarijumu da bi ta borba bila uspesna.
Pokusao sam svojevremeno sa ovim da se izborim protiv zelene tackaste, braon, koncaste i ... zaboravih koja je jos bila, ali rezultati su bili zaista ...
Moj ti je predlog da se manes toga i da krenes lepo da odrzavas parametre vode redovnom zamenom vode, manjom hranom u vodi, podesenim osvetljenjem i brojem biljaka.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Srky Boy
Akvarista



Registrovan: 28 Okt 2012
Poruke: 155
Lokacija: Velika Greda (Vršac)

PorukaPoslao: Ned Nov 11, 2012 11:55 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Slamu iseci sitnije i natrpaj u zensku carapu da ti se ne rasipa po filteru. Ja je nisam prokuvavao, sto ne znaci da ti ne trebas. Nije bilo ribama nista. E sad koliko je bila efikasna ne znam. To ces videti. Uglavnom vise je ne koristim. Pozzz.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Prikaži poruke iz poslednjih:      
Napiši novu temuOdgovori na poruku
 Skoči na:   

Srodne Teme
Tema Autor Forum Odgovori Poslao
Nema novih poruka slama u borbi sa algama Stefan062 Alge 6 Ned Mar 13, 2011 1:04 pm Pogledaj zadnje poruke

Linkovi: MyCity  Moj biljni akvarijum  Vaš Sajt  Pirane  Vaš Sajt  Vaš Sajt 




eXTReMe Tracker
Powered by Akvaristika
rss
Creative Commons License