Akvaristika forum
Pretraga • Pravilnik • Album • Profil • Proveri privatne poruke • Lista članova • Registruj se Uloguj se
 akvarijum.org • Baza biljaka • Slike • Tekstovi • Video • Kalkulator • Kontakt • Marketing
 Podloga od mahovine Pogledaj sledeću temu
Pogledaj prethodnu temu
Napiši novu temuOdgovori na poruku
Objavi na Facebook
Autor Poruka
Markonbg
Akvarista



Registrovan: 05 Jul 2012
Poruke: 230
Lokacija: Novi Beograd

PorukaPoslao: Uto Okt 16, 2012 1:10 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Pre par dana mi je jedan stari akvarista "otkrio tajnu" za uspesne i lepe akvarijumske biljke,pa sam hteo da podelim sa vama i da cujem vase misljenje.
Naime podlogu treba da cini dobro osusena mahovina,preko koje ide,naravno sloj peska,sljunka,kvarca ...
Meni ovo deluje kao ok,i kao mocna stvar.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji email
AquaShop
Sponzor






PorukaPoslao: Uto Okt 16, 2012 1:10 am Snimi Poruku Nazad na vrh

moma95
Akvarista



Registrovan: 15 Apr 2012
Poruke: 124
Lokacija: novi sad

PorukaPoslao: Uto Okt 16, 2012 2:00 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

a sta osusena mahovina daje biljkama?
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Zhorz
Akvarista


Opomene: 1
Registrovan: 15 Sep 2012
Poruke: 907
Lokacija: Beograd, Karaburma

PorukaPoslao: Uto Okt 16, 2012 7:34 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

mmmm sta znaci dobro osusena mahovina....mahovina moze da bude suva ko barut i da kad padne kisa da se digne iz "mrtvih" ko da nikad suse nije bilo.........
neznam ponasanje u akvarijumu ali mi sumnjivo....
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
CTale
Akvarista



Registrovan: 28 Jul 2010
Poruke: 481
Lokacija: Beograd

PorukaPoslao: Uto Okt 16, 2012 7:52 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Ovo poslednje potpisujem.

Imao sam ljusku kokosovog oraha sa sraslom Christmass moss na njoj. Počistio sam rukom mahovinu sa ljuske i odneo u podrum, stajalo na suvom i u mraku nekoliko meseci.

Pre 20 dana sam ljusku dao drugaru za akvarijum, on je oprao i četkicom dodatno strugao mahovinu sa nje. Zvao me je 5 dana kasnije da mi javi da je mahovina oživela.

Da li je taj koji je preporučio dobro osušenu mahovinu mislio na ove vodene ili klasične "suve" mahovine?


Poslednji izmenio CTale dana Uto Okt 16, 2012 7:53 am, izmenjeno ukupno 1 puta
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Markonbg
Akvarista



Registrovan: 05 Jul 2012
Poruke: 230
Lokacija: Novi Beograd

PorukaPoslao: Uto Okt 16, 2012 11:27 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Mislio je na mahovinu sa kamena,drveta iz prirode,pa da osusim na suncu...pa pretpostavljam da bi bilo dobro organsko djubre,jer bi se verovatno raspadalo ispod peska jer nema svetlosti...
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji email
deak
Urednik
Urednik



Registrovan: 13 Maj 2010
Poruke: 1533
Lokacija: Becej

PorukaPoslao: Uto Okt 16, 2012 3:10 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Dal bila vodena mahovina ili kamena, mahovina je mahovina to ce uvek da ozivi. U nekim bastama tako razmnozavaju mahovinu da stave u turmix i iseckaju ga na sitno pa tako sipaju u bastu (na kamenje) i brzo preovladava celo podrucje. Ispod peska tesko da ce to da istruli jer pesak ce da zabetonira sve to i vise ce ocuvati mahovinu nego to da istruli. E sad ako amazonci pocnu da je jedu ili korenje od biljke da razgradjuje al to je sve samo ako. Meni je ovo vise onako zezancija nego ozbiljna stvar, mislim odes kupis gotovu zemlju i stavis ispod podloge od toga nista bolje nema kad se vec to samo raspada.
Ja bih rekao da je ovo samo neka stara akvaristicka prica al ako neko hoce nek testira pa da vidimo rezultat.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Markonbg
Akvarista



Registrovan: 05 Jul 2012
Poruke: 230
Lokacija: Novi Beograd

PorukaPoslao: Uto Okt 16, 2012 5:39 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Meni izgleda primamljivo,cim budem imao prilike sigurno cu probati u nekom malom akv
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji email
gotika
Akvarista



Registrovan: 14 Feb 2012
Poruke: 887
Lokacija: zemun

PorukaPoslao: Ned Nov 11, 2012 9:18 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

marko nemoj to da probas!neznam ime tog starog akvariste ali znam ko je 1 provalio tu foru !pozdr
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
rainforest
Akvarista



Registrovan: 04 Jan 2011
Poruke: 600
Lokacija: Sombor

PorukaPoslao: Uto Nov 13, 2012 1:44 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Treset je suva mahovina. Zovu ga i mahovinski treset. Milionima godina nagomilavan na baltiku i ne može da oživi nikako. Slojevi su debeli i do nekoliko metara. Koristi treset, u stvari mesavinu treseta i gline uz dodatak osmokota.
Neke biljke u cvecarsvu mogu da ozile jedino ako ih oziljavaju u osusenoj pa orosenoj mahovini. Verujem da je ova ideja potekla odatle.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji emailPoseti sajt autora
Prikaži poruke iz poslednjih:      
Napiši novu temuOdgovori na poruku
 Skoči na:   

Srodne Teme
Tema Autor Forum Odgovori Poslao
Nema novih poruka Podloga za biljke misic01 Biljke 0 Ned Apr 04, 2021 12:58 am Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Podloga i mozda problem Imperatore Podloga 8 Uto Jan 26, 2021 8:41 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Panj i podloga Salvatoree Tražnja 1 Uto Sep 08, 2020 1:31 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Hranljiva podloga za akvarijum 58x35(... uki01 Ostala oprema 5 Sub Jul 18, 2020 12:49 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Podloga za ciklide Zeljko80 Afrički ciklidi 10 Uto Mar 17, 2020 9:05 am Pogledaj zadnje poruke

Linkovi: MyCity  Moj biljni akvarijum  Vaš Sajt  Pirane  Vaš Sajt  Vaš Sajt 




eXTReMe Tracker
Powered by Akvaristika
rss
Creative Commons License