Akvaristika forum
Pretraga • Pravilnik • Album • Profil • Proveri privatne poruke • Lista članova • Registruj se Uloguj se
 akvarijum.org • Baza biljaka • Slike • Tekstovi • Video • Kalkulator • Kontakt • Marketing
 Vrste puzeva Pogledaj sledeću temu
Pogledaj prethodnu temu
Napiši novu temuOdgovori na poruku
Objavi na Facebook
Autor Poruka
Wlayko91
Akvarista



Registrovan: 02 Avg 2010
Poruke: 1167
Lokacija: Beograd/Grocka

PorukaPoslao: Pet Nov 19, 2010 1:22 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Imaju li i Pomacea bridgesii sp. "Blue"?
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuMSN Messenger
AquaShop
Sponzor






PorukaPoslao: Pet Nov 19, 2010 1:22 am Snimi Poruku Nazad na vrh

Zemunac
Akvarista


Opomene: 2
Registrovan: 21 Sep 2010
Poruke: 25

PorukaPoslao: Pet Nov 19, 2010 10:05 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Zabranjeno je reklamiranje

Izmenio sale75bgd
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
bojan86
Akvarista



Registrovan: 02 Jan 2011
Poruke: 743
Lokacija: Beograd

PorukaPoslao: Sub Sep 10, 2011 4:33 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Poslednjih desetak dana primetio sam da mi se broj puževa veoma smanjio. Inače imam malezijske i barske puževe. Sad ne znam koji je razlog njihovom smanjenju. Pronašao sam 2-3 prazne kućice na podlozi, a primetio sam jednom da je ženska borca čapkala jednog barskog puža.
Pa ako ima neko sa sličnim iskustvom ili zna u čemu je problem.... Smile
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
mdacha80
Banovan
Banovan


Opomene: 3
Registrovan: 11 Mar 2011
Poruke: 219
Lokacija: Pirot

PorukaPoslao: Sub Sep 10, 2011 5:49 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

KOliko imas malezijskih puzeva?
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
stefanovic^v
Akvarista



Registrovan: 29 Okt 2010
Poruke: 1642
Lokacija: Srbija,Banja Koviljaca

PorukaPoslao: Sub Sep 10, 2011 6:55 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

@ Bojane
Meni borac tamani sve puzeve,kad vidim nekog spasem ga,kod njega je dno puno praznih skoljki.
Ubija ga tako sto ga uzme u usta i tresne o staklo,pa ga pojede.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji email
bojan86
Akvarista



Registrovan: 02 Jan 2011
Poruke: 743
Lokacija: Beograd

PorukaPoslao: Sub Sep 10, 2011 7:00 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

@madacha
Imao sam ih dosta, sad ih nešto i ne viđam. Sinoć kad se ugasilo svetlo video sam na staklu 5, 6 ali veoma malih.

@stefanović
CSI Majami Smile Hvala na razotkrivanju osumnjičenog.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
No 1
Akvarista



Registrovan: 17 Avg 2009
Poruke: 3517
Lokacija: Belgrade

PorukaPoslao: Ned Okt 30, 2011 9:27 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Nadam se koristan link ...

http://www.aristocratama.com/gallery/snail.html
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Serafim
Akvarista



Registrovan: 13 Apr 2012
Poruke: 11
Lokacija: BGD

PorukaPoslao: Sub Maj 05, 2012 3:06 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Postovanje,
pogledao sam puzeve na gornjem linku, pa nisam siguran da li je takozvani "crveni"puz pod nazivom RED SPOTTED SNAIL? Naime to je puz koji jede ne oplodjenu ikru i tako cisti mresni akvarijum od zaraze.
Ako neko zna koja je to vrsta,neka mi napise latinski naziv, a sliku cu vec sam naci.Hvala unapred Smile
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Miksa
Akvarista



Registrovan: 23 Maj 2012
Poruke: 87
Lokacija: Beograd

PorukaPoslao: Sre Jun 20, 2012 12:21 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Malopre sam u akvarijumu video malog puzica 2-3mm verovatno je dosao sa mahovinom, nisam ga nasao na ovom gornjem linku. Braon je i ima zlatne tacke. Koja je to vrsta?
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Fiber
Urednik
Urednik



Registrovan: 21 Avg 2011
Poruke: 1272
Lokacija: Beograd, Vozdovac

PorukaPoslao: Pet Avg 17, 2012 2:15 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Mislim da se to moze dogoditi samo u slucaju loseg odrzavanja akvarijuma, al u tom slucaju nisu problem puzevi vec nemar. Wink
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Lex
Akvarista



Registrovan: 03 Nov 2012
Poruke: 53
Lokacija: Novi Sad

PorukaPoslao: Sub Nov 17, 2012 4:53 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Moze li mi neko reci koji je ovo puz? Nasao sam ga u akvarijumu, sadio sam biljke pre nedelju dana i izgleda da je dosao sa njima.
Meni lici na Lymnaea peregra sa prve strane Confused
Image
Image


Poslednji izmenio Lex dana Sub Nov 17, 2012 5:01 pm, izmenjeno ukupno 1 puta
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Kristina
Akvarista



Registrovan: 25 Jan 2012
Poruke: 231
Lokacija: Srbija Beograd

PorukaPoslao: Sub Nov 17, 2012 5:16 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Ja imam sulawesi puza a platila sam ga 700din!!Odrali su me.Ali je jako dobar cistac.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
chikavili
Koristan akvarista



Registrovan: 10 Sep 2012
Poruke: 2151
Lokacija: Zemun/Novi Beograd

PorukaPoslao: Sub Nov 17, 2012 5:17 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

@Lex: Lici ali nije. To ti je obican barski puz - Pond snail.

Evo ih moji:
Image


Poslednji put izmenio chikavili dana Sub Nov 17, 2012 5:21 pm, izmenio ukupno 2 puta
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Zhorz
Akvarista


Opomene: 1
Registrovan: 15 Sep 2012
Poruke: 907
Lokacija: Beograd, Karaburma

PorukaPoslao: Sub Nov 17, 2012 5:54 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Lymnaea peregra je isto barski puz.........za 15dana neces znati koliko ih imas
Ja ih ne bacam, unistavam i slicno.......cuo sam za recept jednog admina....samo ga malo jace uz staklo....i eto lepe meze za ribice

evo ti iz mog aq isti barski


Poslednji put izmenio Zhorz dana Sub Nov 17, 2012 5:59 pm, izmenio ukupno 2 puta
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
chikavili
Koristan akvarista



Registrovan: 10 Sep 2012
Poruke: 2151
Lokacija: Zemun/Novi Beograd

PorukaPoslao: Sub Nov 17, 2012 6:06 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Zhorz ::
....samo ga malo jace uz staklo....i eto lepe meze za ribice

Ih, to redovno radim Smile
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Prikaži poruke iz poslednjih:      
Napiši novu temuOdgovori na poruku
 Skoči na:   

Srodne Teme
Tema Autor Forum Odgovori Poslao
Nema novih poruka Prazne kucice od puzeva bane76 Tražnja 0 Sub Sep 18, 2021 9:08 am Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Poklanjam nekoliko malih Helena puzeva UrosB Na poklon 0 Sre Jul 28, 2021 2:25 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Ljubitelji puzeva - crni Malezijci + ... Suncokret Na poklon 1 Sub Jul 25, 2020 2:45 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Kucice puzeva No 1 Arhiva Malih Oglasa 0 Čet Feb 20, 2020 7:52 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Pomoc oko vrste kozica andrija88 Ostali Stanovnici 2 Ned Jun 10, 2018 5:04 pm Pogledaj zadnje poruke

Linkovi: MyCity  Moj biljni akvarijum  Vaš Sajt  Pirane  Vaš Sajt  Vaš Sajt 




eXTReMe Tracker
Powered by Akvaristika
rss
Creative Commons License