Akvaristika forum
Pretraga • Pravilnik • Album • Profil • Proveri privatne poruke • Lista članova • Registruj se Uloguj se
 akvarijum.org • Baza biljaka • Slike • Tekstovi • Video • Kalkulator • Kontakt • Marketing
 Mutna - zuta voda Pogledaj sledeću temu
Pogledaj prethodnu temu
Napiši novu temuOdgovori na poruku
Objavi na Facebook
Autor Poruka
flopsky
Akvarista



Registrovan: 28 Okt 2012
Poruke: 191
Lokacija: Pirot

PorukaPoslao: Ned Nov 18, 2012 1:43 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Cak i pored filtera (DIY) voda mi se zamuti posle par dana. nije mnogo mutna, ali svakako nije ni bistra. Promenim 1/3 vode, sve je ok naredna 3 dana, i opet pocne da gubi bistrinu. filter funkcionise, vidim po sintetickoj vati koja nakupi bogami dosta necistoce,od belog postane braon. u aq imam 2 teleskopa, 2 crvenkape, jednu zlatnu japanku i jednog ancistrusa, kvarcni pesak kao podlogu, nekoliko skoljkica, 2 kamena, a od biljaka neke koje sam nasao u reci ne znam ime Very Happy neka pomoc, predlog kako da se resim "obojene" vode?


Poslednji izmenio nikouro dana Ned Nov 18, 2012 10:58 pm, izmenjeno ukupno 1 puta
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
AquaShop
Sponzor






PorukaPoslao: Ned Nov 18, 2012 1:43 pm Snimi Poruku Nazad na vrh

plavsic88
Koristan akvarista



Registrovan: 25 Feb 2012
Poruke: 1307
Lokacija: Sremska Mitrovica

PorukaPoslao: Ned Nov 18, 2012 1:49 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Reci za pocetak kakva pumpa tera to?
koja je filter masa,jer si samo spomenuo vatu...
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
flopsky
Akvarista



Registrovan: 28 Okt 2012
Poruke: 191
Lokacija: Pirot

PorukaPoslao: Ned Nov 18, 2012 1:53 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

skinula mi se nalepnica sa nje ne znam marku, potapajuca, 300l/h (mislim da je dovoljno aq nije veliki), filter masa ovako redom: dzak (od paprike onaj) - vata- sundjer - vata - keramicke kuglice - opet vata Smile do skoro je voda bila cista ali sam imao problem sa algama po staklu,ubacio ancistrusa -e sad obrnuto,algi nema ali voda dobija neku boju a nema neprijatnog mirisa
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
CoFi
Akvarista


Opomene: 1
Registrovan: 30 Mar 2012
Poruke: 324
Lokacija: Aleksinac

PorukaPoslao: Ned Nov 18, 2012 1:58 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Ako ti je temp. 25-5 C onda vodu mprljaju japanke, sluz koju imaju kako da kazem topi se u vodi, rastvara.. One su hladnovodne ribe....
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji email
plavsic88
Koristan akvarista



Registrovan: 25 Feb 2012
Poruke: 1307
Lokacija: Sremska Mitrovica

PorukaPoslao: Ned Nov 18, 2012 1:59 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Kad si ga formirao,jesi ga ciklirao?
Moze neka slika?
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
flopsky
Akvarista



Registrovan: 28 Okt 2012
Poruke: 191
Lokacija: Pirot

PorukaPoslao: Ned Nov 18, 2012 2:08 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

CoFi najverovatnije, znam da su japanke veliki zagadjivaci...
plavsic88 slikacu kasnije, akvarijum je formiran odavno ima skoro godina sigurno, prvi stanovnici su bili diskusi -2 komada, pa sam njih prodao i kupio par molly-ja, nakon mresta sam malce prodao a velike poklonio sestri i onda uzeo ove japanke sto sad imam, u pocetku su i one bile sasvim ok a u poslednje 2 nedelje imam taj problem sa vodom
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Blue
Urednik
Urednik



Registrovan: 21 Jul 2009
Poruke: 2756
Lokacija: Beograd

PorukaPoslao: Ned Nov 18, 2012 2:29 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Ne znam koliki je akvarijum, ali svakako stavi jacu pumpu, jos filter mase (ako je moguce), mozes da probas i aktivni ugalj neko vreme.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
flopsky
Akvarista



Registrovan: 28 Okt 2012
Poruke: 191
Lokacija: Pirot

PorukaPoslao: Ned Nov 18, 2012 2:34 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

aq je 30tak litara, nasao sam kutiju od pumpe, TetraTec-ova je, na kutiji (za divno cudo) ne pise China, nego made in Germany Smile
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
plavsic88
Koristan akvarista



Registrovan: 25 Feb 2012
Poruke: 1307
Lokacija: Sremska Mitrovica

PorukaPoslao: Ned Nov 18, 2012 2:37 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Mali je to akvarijum za to sto pliva tu....
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
flopsky
Akvarista



Registrovan: 28 Okt 2012
Poruke: 191
Lokacija: Pirot

PorukaPoslao: Ned Nov 18, 2012 2:39 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

a i one su male, teleskopi imaju nesto manje od 3 meseca, a ostale oko 2, jedino je ancistrus nesto stariji , nikad mi se nisu zalile Very Happy da li da probam nesto od hemije, video sam u radnji neki preparat za ciscenje vode "B-clear" se zove tako nesto?
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
chikavili
Koristan akvarista



Registrovan: 10 Sep 2012
Poruke: 2151
Lokacija: Zemun/Novi Beograd

PorukaPoslao: Ned Nov 18, 2012 3:34 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Nemoj dzabe da trosis pare na preparate. plavsic88 ti je rekao u cemu je problem.

Japanke imaju brz metabolizam (citaj: mnogo se*u), a i rastu poprilicno, pa im je potreban veeeeliki akvarijum i ultra dobra filtracija. Procunjaj malo po forumu, mnogo puta je pisano o tome (rekao bih vec previse)


Poslednji izmenio chikavili dana Ned Nov 18, 2012 3:35 pm, izmenjeno ukupno 1 puta
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Bishop
Slučajni Prolaznik



Registrovan: 29 Avg 2019
Poruke: 5
Lokacija: Zrenjanin

PorukaPoslao: Pet Avg 30, 2019 4:00 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Izvinjavam se što vadim staru temu, ali imam problem sa mutnom-žutom vodom.
Voda nije preterano mutna, ali ima žućkastu boju.

Akvarijum je 345l, od riba, 3 ciklida, 3 papagajke, 2 prugasta rafaela i još jedan som čini mi se da je Sinodontis. Nemam biljaka.

Filter Atman EF-4, postavka: ispod skroz donje police jedan sloj vate, u donjoj polici sva 3 sundjera (podloge nisam baš siguran kao se to zove, ali mislim da dolaze uz filter) poredjanih od najporoznijeg ka najfinijem. U srednjoj polici aktivni ugalj, promenjen pre 15ak dana. U gornjoj polici oni obični keramički valjčići.

Vodu menjam jednom nedeljno oko 30 litara.

E sad, vodu koristim česmovaču (koja je u Zrenjaninu žuta, možda je zato, ali mislim da bi aktivni ugalj to trebalo da očisti) koju puštam da odstoji 24h pre nego što je dodam u akvarijum. Kada menjam vodu, onu koju izbacujem, izbacujem tako što usisavam podlogu...
U ostalom to je jedan od razloga zašto menjam samo 30 litara vode, poprilično je problem gde ulagerovati 100l vode da stoji 24h, nisam probao da dodam direktno sa slavine, a ne znam ni koliko je to dobro po stanovnike?
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
IVANRO
Akvarista



Registrovan: 09 Jun 2018
Poruke: 190
Lokacija: Češka

PorukaPoslao: Pet Avg 30, 2019 9:53 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Možeš da dodaješ vodu direktno sa slavine samo je bitno da temperature budu približne i bitno je da kupiš sredstvo koje eliminiše hlor iz vode i to dodaš pred svako dodavanje česmuše i onda neće da bude štetna pod stanovnike. Ta sredstva su Seachem Prime (najbolji odnos cena kvalitet i najduže traje jer se najmanje stavlja), Sera aquatan isto radi posao ali nije dovoljno koncentrovan pa bi ga trošio daleko više, Tetra aquasafe nisam koristio ali radi isti posao. Možeš i easy life FFM koji ne bi trebalo da se koristi baš za to jer ima mnogo bolje primene (možda bi eto rešio to žutilo koje imaš) ali može da posluži i za uklanjanje hlora ako ne nađeš nešto drugo.

Ja iskreno nikad vodu nisam ni dodavao da je ostavim da odstoji itd. Ko može ok ali niti imam gde niti vidim razlog tome. Izvučem 50-60 litara vode, dodam sredstvo protiv hlora, podesim temperaturu vode na česmi i crevom ubacim nazad tih 50-60 litara vode. Cela filozofija.
Malo je menjati 10% vode nedeljno. Gledaj bar 30% da menjaš.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Lenji Lisac
Akvarista



Registrovan: 08 Avg 2015
Poruke: 825
Lokacija: Beograd, Karaburma

PorukaPoslao: Pet Avg 30, 2019 10:27 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

http://www.akvarijum.org/forum.....=zrenjanin

Prati Veljasinovo uputstvo samo sa buretom od 50-100L i nece biti problema.. Wink
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji email
Bishop
Slučajni Prolaznik



Registrovan: 29 Avg 2019
Poruke: 5
Lokacija: Zrenjanin

PorukaPoslao: Pet Avg 30, 2019 3:10 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Hvala na odgovoru. Našao sam ovaj seachem prime na netu, pa mi nešto nije jasno.

Da li kad menjaš vodu dodaješ tog sredstva srazmerno celoj zapremini akvarijuma ili samo količini vode koju dodaješ?

Npr, ako se dodaje 5ml na 100 litara, a zapremina je 300l, da li dodaješ svaki put prilikom menjanja vode po 15ml ili samo 5ml za tih 100 litara koje menjaš?

I još nešto, ako sam te dobro razumeo, izvučem vodu, dodam Prime, pa tek onda sipam sa česme?
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Prikaži poruke iz poslednjih:      
Napiši novu temuOdgovori na poruku
 Skoči na:   

Srodne Teme
Tema Autor Forum Odgovori Poslao
Nema novih poruka Bela mutna voda Maridza Početak u akvaristici 5 Uto Sep 12, 2023 12:06 am Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Voda Borca vuce ka povrsini EmEmily Bolest 3 Uto Jul 11, 2023 2:23 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Mutna voda i ribe na povrsini Bagzi80 Početak u akvaristici 12 Sre Okt 27, 2021 2:39 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Mutna voda Likan Početak u akvaristici 7 Pon Feb 15, 2021 2:03 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Voda "Mutna, mlecna, prasnjava ... goran012 Početak u akvaristici 3 Uto Nov 03, 2020 5:24 pm Pogledaj zadnje poruke

Linkovi: MyCity  Moj biljni akvarijum  Vaš Sajt  Pirane  Vaš Sajt  Vaš Sajt 




eXTReMe Tracker
Powered by Akvaristika
rss
Creative Commons License