Akvaristika forum
Pretraga • Pravilnik • Album • Profil • Proveri privatne poruke • Lista članova • Registruj se Uloguj se
 akvarijum.org • Baza biljaka • Slike • Tekstovi • Video • Kalkulator • Kontakt • Marketing
 Zeleni kamencici Pogledaj sledeću temu
Pogledaj prethodnu temu
Napiši novu temuOdgovori na poruku
Objavi na Facebook
Autor Poruka
jovica
Urednik
Urednik



Registrovan: 13 Maj 2012
Poruke: 2547
Lokacija: Smederevo

PorukaPoslao: Ned Nov 18, 2012 9:53 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Imam akvarijum nekih 32l neto, biljni, rasveta 1 stedna 15w i neonka 15w (6500k obe). Foto period 10h. Redovno odrzavanje na 7-10 dana 1/3 vode sa usisavanjem dna. Filtracija je potapajuca filter-pumpa i sundjer filter. Imam 7 gupika, 2 koridorasa, 2 ancistrusa i 2 sijamska algara.
Pojavilo mi se po dnu po neki kamencic kvarcnog peska zelene boje. Ima malo zelene tackaste po staklu. Da li da smanjim foto period jer mi je ukidanjem 1 lampe samo bilje stagniralo a ima i dalje tih zelenih kamencica.


Poslednji izmenio jovica dana Ned Nov 18, 2012 9:53 pm, izmenjeno ukupno 1 puta
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
AquaShop
Sponzor






PorukaPoslao: Ned Nov 18, 2012 9:53 pm Snimi Poruku Nazad na vrh

Fiber
Urednik
Urednik



Registrovan: 21 Avg 2011
Poruke: 1272
Lokacija: Beograd, Vozdovac

PorukaPoslao: Ned Nov 18, 2012 10:06 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Probaj da smanjis intenzitet svetla u toku dana. Ako si spojio lampe na zasebne prekidace onda jednu drzi ugasenu npr. 2h nakon paljenja svetla i 2h nakon gasenja, tako ces tokom 10h fotoperioda 6h imati jako svetlo, a 4h slabije.
Kod mene je to pomoglo. Ako nemas prekidace onda rukom malo odvrni sijalicu. Laughing
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Blue
Urednik
Urednik



Registrovan: 21 Jul 2009
Poruke: 2756
Lokacija: Beograd

PorukaPoslao: Ned Nov 18, 2012 10:06 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Ma nije to nista, ko ih sisa, baci preko saku-dve novih ako te bas nervira.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
chikavili
Koristan akvarista



Registrovan: 10 Sep 2012
Poruke: 2151
Lokacija: Zemun/Novi Beograd

PorukaPoslao: Ned Nov 18, 2012 10:08 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Kada se meni to pojavilo, ja sam presekao foto-period na 5-2-5, promenio 1/3 vode, ocistio mehanicki sa stakla i vrlo malo pojacao easy carbo koji sam vec ubacivao. Za 2-3 dana je sve nestalo.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
jovica
Urednik
Urednik



Registrovan: 13 Maj 2012
Poruke: 2547
Lokacija: Smederevo

PorukaPoslao: Pon Nov 19, 2012 6:47 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Fiber ::
Probaj da smanjis intenzitet svetla u toku dana. Ako si spojio lampe na zasebne prekidace onda jednu drzi ugasenu npr. 2h nakon paljenja svetla i 2h nakon gasenja, tako ces tokom 10h fotoperioda 6h imati jako svetlo, a 4h slabije.
Kod mene je to pomoglo. Ako nemas prekidace onda rukom malo odvrni sijalicu. Laughing

Probao sam 10ak dana samo da palim neonku, koja je radila po 10h dnevno. Biljke su stagnirale, a situacija je ista sa kamencicima. Probacu ovako. Hvala! Bravo
chikavili ::
Kada se meni to pojavilo, ja sam presekao foto-period na 5-2-5, promenio 1/3 vode, ocistio mehanicki sa stakla i vrlo malo pojacao easy carbo koji sam vec ubacivao. Za 2-3 dana je sve nestalo.

Hemiju ne koristim, probacu nekako ako moze bez, inace podeljen foto period je dosta korisna stvar. Hvala u svakom slucaju1 Bravo


Poslednji izmenio jovica dana Pon Nov 19, 2012 6:49 am, izmenjeno ukupno 1 puta
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
CoFi
Akvarista


Opomene: 1
Registrovan: 30 Mar 2012
Poruke: 324
Lokacija: Aleksinac

PorukaPoslao: Pon Nov 19, 2012 9:02 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Ubaci CO2 i nestaju ti ne bas 100%.. Imao koncastu algu dugacku oko 3-4 cm, ali sad je nema ali je malo pomogao sijamac ili lisica...


Poslednji izmenio CoFi dana Pon Nov 19, 2012 9:02 pm, izmenjeno ukupno 1 puta
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji email
jovica
Urednik
Urednik



Registrovan: 13 Maj 2012
Poruke: 2547
Lokacija: Smederevo

PorukaPoslao: Pon Nov 19, 2012 9:26 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Moji sijamci ne diraju zelenu koncastu, crnu su pojeli! Smile
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
CoFi
Akvarista


Opomene: 1
Registrovan: 30 Mar 2012
Poruke: 324
Lokacija: Aleksinac

PorukaPoslao: Pon Nov 19, 2012 11:12 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Moj ne pipa crnu ali jede zelenu.. Inace mislim da je lisac...
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji email
jovica
Urednik
Urednik



Registrovan: 13 Maj 2012
Poruke: 2547
Lokacija: Smederevo

PorukaPoslao: Uto Nov 20, 2012 7:36 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

CoFi ::
Moj ne pipa crnu ali jede zelenu.. Inace mislim da je lisac...

Ajd se menjamo, ja imam 2 za crnu algu! Smile Inace zelenu koncastu po mahovini vadim cetkicom za zube,motam je kao spagete! Smile
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
sale_
Akvarista



Registrovan: 21 Nov 2010
Poruke: 230
Lokacija: kikinda

PorukaPoslao: Sre Nov 21, 2012 7:22 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

nabavi brzorastuce (jeftine i pristupacne) biljke i ubilji aq koliko god je moguce, alge ce se polako same povuci vremenom.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
jovica
Urednik
Urednik



Registrovan: 13 Maj 2012
Poruke: 2547
Lokacija: Smederevo

PorukaPoslao: Sre Nov 21, 2012 7:51 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

sale_ ::
nabavi brzorastuce (jeftine i pristupacne) biljke i ubilji aq koliko god je moguce, alge ce se polako same povuci vremenom.

ubiljen je extra, imam dosta brzorastuceg bilja. Nije to problem. Verovatno je u pitanju foto-period. Sad palim 2 sata 15w, 6 sati 30w, 2 sata 15w. Pa cemo videti kako deluje. Evo i slike:

Image
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Prikaži poruke iz poslednjih:      
Napiši novu temuOdgovori na poruku
 Skoči na:   

Srodne Teme
Tema Autor Forum Odgovori Poslao
Nema novih poruka Maslinasto zeleni moli goran012 Ribe 0 Sre Jun 30, 2021 1:09 am Pogledaj zadnje poruke
Ovaj forum je zaključan i ne možete menjati teme ili odgovarati Zeleni mushroom No 1 Arhiva Malih Oglasa 2 Pon Feb 24, 2020 7:47 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Pande, plavi i zeleni Ksifoi laky_kg Arhiva Malih Oglasa 0 Ned Apr 09, 2017 1:10 am Pogledaj zadnje poruke
Ovaj forum je zaključan i ne možete menjati teme ili odgovarati Zeleni mashrum No 1 Arhiva Malih Oglasa 0 Pon Nov 28, 2016 9:12 pm Pogledaj zadnje poruke
Ovaj forum je zaključan i ne možete menjati teme ili odgovarati zeleni mushroom profiterole Arhiva Malih Oglasa 1 Sre Jul 06, 2016 1:17 pm Pogledaj zadnje poruke

Linkovi: MyCity  Moj biljni akvarijum  Vaš Sajt  Pirane  Vaš Sajt  Vaš Sajt 




eXTReMe Tracker
Powered by Akvaristika
rss
Creative Commons License