Akvaristika forum
Pretraga • Pravilnik • Album • Profil • Proveri privatne poruke • Lista članova • Registruj se Uloguj se
 akvarijum.org • Baza biljaka • Slike • Tekstovi • Video • Kalkulator • Kontakt • Marketing
 Kako proveriti da li je kamen pogodan za akvarijum - VIDEO Pogledaj sledeću temu
Pogledaj prethodnu temu
Napiši novu temuOdgovori na poruku
Objavi na Facebook
Autor Poruka
Fiber
Urednik
Urednik



Registrovan: 21 Avg 2011
Poruke: 1272
Lokacija: Beograd, Vozdovac

PorukaPoslao: Sre Nov 21, 2012 8:00 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Probaj dobro da ga operes, moze prljavstina na kamenu da sisti. Ako je kamen od neporoznog materijala ne bi trebalo uopste da sisti, ako sisti onda ne valja.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
AquaShop
Sponzor






PorukaPoslao: Sre Nov 21, 2012 8:00 pm Snimi Poruku Nazad na vrh

Lex
Akvarista



Registrovan: 03 Nov 2012
Poruke: 53
Lokacija: Novi Sad

PorukaPoslao: Sre Nov 21, 2012 8:10 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Oprao sam ga opet, sisti kad skroz prislonim uvo i to iz rupa koje se nalaze na kamenu, posto ima dosta rupa po njemu. Po malo se vide i mehurici iz rupa kako prolazi vreme.
Kamenje je vec bilo u jednom akvarijumu, ali ne mogu da saznam kod koga i u kakvom okruzenju.


Poslednji izmenio Lex dana Sre Nov 21, 2012 8:15 pm, izmenjeno ukupno 1 puta
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Fiber
Urednik
Urednik



Registrovan: 21 Avg 2011
Poruke: 1272
Lokacija: Beograd, Vozdovac

PorukaPoslao: Sre Nov 21, 2012 9:45 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Mozda je ostalo prljavstine u rupama, ko zna. Ako hoces okaci sliku tog kamena pa ce mozda neko da zna sta je u pitanju.


Poslednji izmenio Fiber dana Sre Nov 21, 2012 9:45 pm, izmenjeno ukupno 1 puta
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Lex
Akvarista



Registrovan: 03 Nov 2012
Poruke: 53
Lokacija: Novi Sad

PorukaPoslao: Sre Nov 21, 2012 10:15 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Ovo su ta tri kamena i jos neka velika skoljka koju sam uzeo sa njima. Bili su u nekom akvarijumu zajedno. Cistio sam ovo zeleno po njima, ali vise ne moze da se skine. Kada sipam sirce i ono udje u ove rupe, cuje se cvrcanje. E sad ne znam, je l ovo valja icemu?
Image
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
filter
Akvarista



Registrovan: 25 Nov 2012
Poruke: 190
Lokacija: Novi Beograd

PorukaPoslao: Pon Nov 26, 2012 9:25 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Ja sam poslusao stari dobri savet mog caleta koji se bavio akvaristikom. Stavio kamenje u lonac i kuvao pola sata,posle par puta isprao i u akvarium. Znam da je on tako i nikad nije imao probleme,nikakva hemija
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
VeDe
Akvarista



Registrovan: 21 Sep 2013
Poruke: 96
Lokacija: Subotica

PorukaPoslao: Pon Okt 21, 2013 12:54 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

filter ::
Ja sam poslusao stari dobri savet mog caleta koji se bavio akvaristikom. Stavio kamenje u lonac i kuvao pola sata,posle par puta isprao i u akvarium. Znam da je on tako i nikad nije imao probleme,nikakva hemija


to sam i ja uradio pa mi je vec sutra voda bila mutna... i ujutro sam primetio kada ugasim svetlo u akvarijumu se vidi kao dim...
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuMSN Messenger
cukarac
Akvarista



Registrovan: 01 Feb 2014
Poruke: 21
Lokacija: nis

PorukaPoslao: Ned Feb 02, 2014 10:09 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

cekaj a gupike u toploj recici u niskoj banji?
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
dachacezar
Akvarista



Registrovan: 05 Jan 2014
Poruke: 64
Lokacija: Beograd Borca

PorukaPoslao: Ned Feb 02, 2014 10:33 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Ovo predlazem Beogradjanima jer sam i ja iz Beograda. Odete do separacije ispod Pancevackog mosta i pitate ljude za par kamena za akvarijum i oni vas bez problema puste da birate sta hocete Bravo Cak mi je i cuvar rekao sto nisam par dana ranije dosao da izaberem kamenje pa da mi on prokuva u nekom buretu da se ja nemucim kuci Bravo .E sad neznam dali Dunavski kamen valja ali sam ga proveravao sa sonom kiselinom i nema pene sem na nekim komadima u koje je vidno usla prljavstina a ja ga poneo jer je bio lep za oko. Mada i to nije problem ,polomite ga gde je naprsao i dobro ga isperete i prokuvate i problem resen. Opet napominjem da neznam dali je Dunavski kamen pogodan za akvarijum ili ne ali nepeni.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
nikouro
Urednik
Urednik



Registrovan: 14 Feb 2010
Poruke: 6529
Lokacija: Beograd - Urosevac 19.12.1973g.

PorukaPoslao: Ned Feb 02, 2014 11:15 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Dunav, Sava, Morava, Drina ..... gde god ima peska i kamenja. Svaka reka ima svoje karakteristike pa samim time i pesak ili kamenje su razlicitih hemislkih sastava i oblika. Takodje, tu su i planine, kamenjari ... Smile
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
flithops
Akvarista



Registrovan: 31 Jan 2013
Poruke: 16
Lokacija: nov sad

PorukaPoslao: Ned Feb 16, 2014 2:55 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Zanimljiva tema...evo jos par napomena. Treba obratiti paznju da kamen bude potpuno suv, inace ce HCL ragovati sa vodom. Takodje, ovim mozete videti da li je stena karbonatna, odnosno da li ima visok sadrzaj krecnjaka koji ce se osloboditi u vodi, ali ima stena koje sadrze vece kolicine metala koji mogu biti jos gore, odnosno toksicne po stanovnike akvarijuma a naravno nece reagovati sa HCL. Zato oprez, izbegavajte jako obojene stene i one mekse...takodje, ako primetite bilo kakve promene boje stena izbegavajte ih.
Pozdrav
F.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Fish
Slučajni Prolaznik



Registrovan: 25 Feb 2014
Poruke: 6
Lokacija: Novi Sad, Indjija

PorukaPoslao: Čet Feb 27, 2014 11:20 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

I gde da ja nabavim kamenje u NS-u? Very Happy neka separacija? Very Happy
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Bojan
Vlasnik
Vlasnik



Registrovan: 25 Feb 2009
Poruke: 6720
Lokacija: Novi Sad

PorukaPoslao: Pet Feb 28, 2014 8:27 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Jesi gledao na sljunkarama? Pocastis ljude i biras sta hoces Wink
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji emailPoseti sajt autora
Fish
Slučajni Prolaznik



Registrovan: 25 Feb 2014
Poruke: 6
Lokacija: Novi Sad, Indjija

PorukaPoslao: Pet Feb 28, 2014 3:36 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Pazi, posto nisam bas iz NS-a , nemam pojma ni gde ima sljunkara Very Happy ako neko zna neka me obavesti Wink
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
monte
Akvarista



Registrovan: 26 Jul 2013
Poruke: 61
Lokacija: Novi Sad - Tivat

PorukaPoslao: Pet Feb 28, 2014 3:45 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Google je moj dobar drugar Razz
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPoseti sajt autora
Kowalski
Akvarista



Registrovan: 31 Jan 2014
Poruke: 11
Lokacija: Kula

PorukaPoslao: Sre Maj 07, 2014 6:04 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

a da li mogu da ubacim one sitne kamencice sa kojima se posipaju ulice kada je zima ? , koja je to vrsta kamena ? i koja bi bila procedura ciscenja ? Smile pozz Smile
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Prikaži poruke iz poslednjih:      
Napiši novu temuOdgovori na poruku
 Skoči na:   

Srodne Teme
Tema Autor Forum Odgovori Poslao
Nema novih poruka Biljke za Južnoamerički biotop akvarijum BlackRaven Biljke 0 Sre Apr 10, 2024 10:44 am Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Novi akvarijum Onix21 Uradi Sam (DIY) 0 Uto Apr 09, 2024 3:38 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Potpuni početnik i moj prvi akvarijum Popac86 Početak u akvaristici 1 Čet Mar 07, 2024 9:37 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Kako sa jednim grijacem grijati dva a... Luka2907 Grejanje i hladjenje 1 Uto Jan 09, 2024 10:53 am Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Kako sa 1 grijacem grijati 2 akvarijuma Luka2907 Grejanje i hladjenje 0 Uto Jan 09, 2024 10:53 am Pogledaj zadnje poruke

Linkovi: MyCity  Moj biljni akvarijum  Vaš Sajt  Pirane  Vaš Sajt  Vaš Sajt 




eXTReMe Tracker
Powered by Akvaristika
rss
Creative Commons License