Akvaristika forum
Pretraga • Pravilnik • Album • Profil • Proveri privatne poruke • Lista članova • Registruj se Uloguj se
 akvarijum.org • Baza biljaka • Slike • Tekstovi • Video • Kalkulator • Kontakt • Marketing
 Kamen iz obliznjeg jezerceta za ciklide Pogledaj sledeću temu
Pogledaj prethodnu temu
Napiši novu temuOdgovori na poruku
Objavi na Facebook
Autor Poruka
sveta021
Akvarista



Registrovan: 14 Feb 2012
Poruke: 244
Lokacija: Antwerpen-Belgija

PorukaPoslao: Sre Nov 21, 2012 12:01 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Doneo sam juce iz obliznjeg jezerceta kamenje,koje nameravam da stavim u Malawi ciklidni akvarijum!
E sad ono sto me zanima ,da li je problem to sto kamenje na pojedinim mestima ima krecnjaka i maloje tamnije,a to je mozda i od algi posto sam kamenje uzeo iz vode ne sa obale?
Inace dobro sam ga oprao i prokuvao 30-ak minuta!
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji email
AquaShop
Sponzor






PorukaPoslao: Sre Nov 21, 2012 12:01 pm Snimi Poruku Nazad na vrh

plavsic88
Koristan akvarista



Registrovan: 25 Feb 2012
Poruke: 1307
Lokacija: Sremska Mitrovica

PorukaPoslao: Sre Nov 21, 2012 12:06 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Krecnjak ne smeta africkim ciklidima,ali bi bilo dobro da se otrasis tih algi sa kamenja,nebitno jesi ti to prokuvao.
Uzmes neku cetku,mozda za zube,mozda zicu onu iz kuhinje i polako to sastruzes...sta god da mislis da moze da posluzi i opleti.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
sveta021
Akvarista



Registrovan: 14 Feb 2012
Poruke: 244
Lokacija: Antwerpen-Belgija

PorukaPoslao: Sre Nov 21, 2012 2:04 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

To sam i uradio pre nego sto sam stavio na prokuvavanje!!! Smile
Znaci bez problema mogu u akvarijum,jos danas idem do obliznjeg igralista po pesak Smile,posto je u tom akvarijumu trenutno sljunak,tu su mi zivorotke koje idu u drugi aq.


Poslednji izmenio sveta021 dana Sre Nov 21, 2012 2:06 pm, izmenjeno ukupno 1 puta
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji email
plavsic88
Koristan akvarista



Registrovan: 25 Feb 2012
Poruke: 1307
Lokacija: Sremska Mitrovica

PorukaPoslao: Sre Nov 21, 2012 2:10 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Ok,nismo se razumeli Smile
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
sveta021
Akvarista



Registrovan: 14 Feb 2012
Poruke: 244
Lokacija: Antwerpen-Belgija

PorukaPoslao: Sre Nov 21, 2012 2:28 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Samo jos nesto,kazi mi pesak sa igralista kad prosejem i prokuvam mogu u aq.?
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji email
plavsic88
Koristan akvarista



Registrovan: 25 Feb 2012
Poruke: 1307
Lokacija: Sremska Mitrovica

PorukaPoslao: Sre Nov 21, 2012 2:38 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Pa mozes..
Znas kako ja radim,i do sad nisam imao problema.
Ja pesak stavim u lavor i u kadu,pa ga onda tusiram vrelom vodom i mesam necim (oklagijom npr) da bi se necistoce odvajale i pesak cistio.Malo tusiras i muljas oklagijom,to ce da curi sa strane lavora,ta prljava voda itd,pa onda nakrivis lavor da iscuri i ostala voda,pri tom pazis na pesak.I tako vise puta ponovis,dokle god izmuljana voda u lavoru ne bude cista.Na taj nacin ces vrelom vodom pobiti sta treba da se pobije i u isto vreme procistiti pesak,i samim tim nece biti mucenja vode u pocetku formiranja akvarijuma.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
jovica
Urednik
Urednik



Registrovan: 13 Maj 2012
Poruke: 2547
Lokacija: Smederevo

PorukaPoslao: Sre Nov 21, 2012 3:24 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

plavsic88 ::
Pa mozes..
Znas kako ja radim,i do sad nisam imao problema.
Ja pesak stavim u lavor i u kadu,pa ga onda tusiram vrelom vodom i mesam necim (oklagijom npr) da bi se necistoce odvajale i pesak cistio.Malo tusiras i muljas oklagijom,to ce da curi sa strane lavora,ta prljava voda itd,pa onda nakrivis lavor da iscuri i ostala voda,pri tom pazis na pesak.I tako vise puta ponovis,dokle god izmuljana voda u lavoru ne bude cista.Na taj nacin ces vrelom vodom pobiti sta treba da se pobije i u isto vreme procistiti pesak,i samim tim nece biti mucenja vode u pocetku formiranja akvarijuma.

Ako je veca kolicina peska, kad dodje racun za vodu bice ojha
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
plavsic88
Koristan akvarista



Registrovan: 25 Feb 2012
Poruke: 1307
Lokacija: Sremska Mitrovica

PorukaPoslao: Sre Nov 21, 2012 4:09 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Pa i nije bas tako,ja sam racun za prosli mesec dobio oko 400din,a prosli mesec sam oprao peska oko 50kg na taj nacin koji sam opisao,akvarijum od 600l oprao i napunio,i menjao svaki dan 30l vode,plus odrzavao sam akvarijum od 220l svake nedelje po 30%... Very Happy
Kako sam nacuo ne secam se gde i od koga,mozda negde i na forumu,1000l vode je 50 din.Mozda je tako,a mozda i nije...
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
sveta021
Akvarista



Registrovan: 14 Feb 2012
Poruke: 244
Lokacija: Antwerpen-Belgija

PorukaPoslao: Sre Nov 21, 2012 6:16 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Ja inace tako radim,samo sto sam ja kreten mesao rukom pa sam sve zglobove raskrvario... Evil or Very Mad
Pa ti onda nisi prokuvavao pesak ili...?
Malo pre sam bio na tom novonaravljanom igralistu,koje jos nije u opticaju i ogradjeno je zicom,no ja sam nasao nacina da nekako udjem i zamisli "tatrane" me kao naruceno ceka dva dzaka od po 25kg kvarcnog peska 1-3mm,mada kontam da je meni za akvarijum od 100x40x30 dovoljno 25kg!!! Smile


Poslednji put izmenio sveta021 dana Sre Nov 21, 2012 6:19 pm, izmenio ukupno 3 puta
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji email
plavsic88
Koristan akvarista



Registrovan: 25 Feb 2012
Poruke: 1307
Lokacija: Sremska Mitrovica

PorukaPoslao: Sre Nov 21, 2012 6:32 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Ja takodje mesam rukom ali samo kad ga pri kraju kad je vec cist tusiram mlakom vodom.Ne bi gurao ruku u vrelu vodu.. Smile
Cini mi se da nisam ni jednom u zivotu pesak na sporetu prokuvavao.Znaci vreo tus i mesanje.Tako sam i sa tim peskom koji je podloga u akvarijumu sa diskusima,i sve je bilo u redu...
hehehe,lopove Smile
Pa kontam da ti je 25kg ok Smile
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
sveta021
Akvarista



Registrovan: 14 Feb 2012
Poruke: 244
Lokacija: Antwerpen-Belgija

PorukaPoslao: Sre Nov 21, 2012 7:00 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Laughing pa vec su zavrsili igraliste,tako da im je to resto,a i ovako im placam vec prevelik porez ,tako da kontam da je ovo skroz OK!!! Smile
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji email
plavsic88
Koristan akvarista



Registrovan: 25 Feb 2012
Poruke: 1307
Lokacija: Sremska Mitrovica

PorukaPoslao: Sre Nov 21, 2012 7:16 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Nego sta Smile
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
nikouro
Urednik
Urednik



Registrovan: 14 Feb 2010
Poruke: 6529
Lokacija: Beograd - Urosevac 19.12.1973g.

PorukaPoslao: Sre Nov 21, 2012 11:02 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Kod peska treba obraditi paznju na jednu "stvar". Da nije kojim slucajem obelezen od strane neke cetvoronozne ( a mazda i od dvonozne ) zivotinje !!! Smile
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
plavsic88
Koristan akvarista



Registrovan: 25 Feb 2012
Poruke: 1307
Lokacija: Sremska Mitrovica

PorukaPoslao: Sre Nov 21, 2012 11:19 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

HEHE Smile
Ako je obelezen u jednom slucaju ce to da se lepo opere vrucom vodom,a u drugom ce to da ispliva Very Happy
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
sveta021
Akvarista



Registrovan: 14 Feb 2012
Poruke: 244
Lokacija: Antwerpen-Belgija

PorukaPoslao: Sre Nov 21, 2012 11:43 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Dobri ste!!!Smile
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji email
Prikaži poruke iz poslednjih:      
Napiši novu temuOdgovori na poruku
 Skoči na:   

Srodne Teme
Tema Autor Forum Odgovori Poslao
Nema novih poruka Kakav je ovo kamen? Juki Početak u akvaristici 1 Uto Jan 24, 2023 7:40 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Art pro crni kamen WoodyAllen Ponuda 0 Pet Avg 26, 2022 7:48 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Vulkanski (lava) kamen Slepi_Putnik Tražnja 1 Sub Okt 16, 2021 4:47 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Kamen goran012 Podloga 3 Sub Avg 22, 2020 2:49 pm Pogledaj zadnje poruke
Ovaj forum je zaključan i ne možete menjati teme ili odgovarati Kamen za morske akvarijume No 1 Arhiva Malih Oglasa 0 Ned Jun 28, 2020 7:39 am Pogledaj zadnje poruke

Linkovi: MyCity  Moj biljni akvarijum  Vaš Sajt  Pirane  Vaš Sajt  Vaš Sajt 




eXTReMe Tracker
Powered by Akvaristika
rss
Creative Commons License