Akvaristika forum
Pretraga • Pravilnik • Album • Profil • Proveri privatne poruke • Lista članova • Registruj se Uloguj se
 akvarijum.org • Baza biljaka • Slike • Tekstovi • Video • Kalkulator • Kontakt • Marketing
 Mrest Ramireza Pogledaj sledeću temu
Pogledaj prethodnu temu
Napiši novu temuOdgovori na poruku
Objavi na Facebook
Autor Poruka
Baia
Akvarista



Registrovan: 18 Apr 2010
Poruke: 930
Lokacija: OBrenovac-Srbija

PorukaPoslao: Sub Nov 10, 2012 8:03 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Posle 7 dana preteklo je tek 7-8 komada, hranim kupovnom hranom predvidjenom za mladj ikrasica, vodu menjam svakodnevno ali i dalje ne uspevam da odrzim higijenu na nivou na kom bih zeleo. Mislio sam da ce biti jednostavnije odgajiti ih.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
AquaShop
Sponzor






PorukaPoslao: Sub Nov 10, 2012 8:03 pm Snimi Poruku Nazad na vrh

Baia
Akvarista



Registrovan: 18 Apr 2010
Poruke: 930
Lokacija: OBrenovac-Srbija

PorukaPoslao: Sub Nov 24, 2012 4:56 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Doso je i drugi mrest, malo sam se uvezbao. Zapravo kada imate svu opremu sam mrest i nije toliko tezak. Problemi nastaju kod hranjenja ribe i odrzavanja higijene akvarijum. Jos uvek nisam siguran da li ce mladj preziveti ali za sada mi dobro ide.

Image

Image

Image

Mladj je sada vec proplivala i potrosila zumancanu kesu, do sada sam ih hranio mikrocrvima i sa dve kupovne hrane Preis Microplan i Hobby Protogen Granulat-om a juce sam stavio i prvu turu artemije na buckanje pa ocekujem da ce se izleci za 24h.

Image

Image

Image

Image
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
plavsic88
Koristan akvarista



Registrovan: 25 Feb 2012
Poruke: 1307
Lokacija: Sremska Mitrovica

PorukaPoslao: Sub Nov 24, 2012 4:58 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Svaka cast,pozdravljam Very Happy
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
nikouro
Urednik
Urednik



Registrovan: 14 Feb 2010
Poruke: 6529
Lokacija: Beograd - Urosevac 19.12.1973g.

PorukaPoslao: Sub Nov 24, 2012 10:15 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Cestitka za uspesni mrest Bravo Bravo Bravo
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
chikavili
Koristan akvarista



Registrovan: 10 Sep 2012
Poruke: 2151
Lokacija: Zemun/Novi Beograd

PorukaPoslao: Ned Nov 25, 2012 7:43 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Bravo bravo. Nadam se da ces i dalje ovako podrobno izvstavati, posto to najvise znaci.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
gari1809
Akvarista



Registrovan: 06 Jun 2010
Poruke: 138
Lokacija: beograd, brace jerkovic

PorukaPoslao: Ned Nov 25, 2012 7:50 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

bravoooo.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji email
Baia
Akvarista



Registrovan: 18 Apr 2010
Poruke: 930
Lokacija: OBrenovac-Srbija

PorukaPoslao: Pon Nov 26, 2012 9:52 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Taman kad sam pomislio da sam popio svu pamet sveta desilo se ono sto je izgleda neizbezno kod pocetnika. Nekolicina malaca je uginula, nekih desetak komada, voda je imala blago neprijatan miris pa mislim da je to razlog. Odmah sam promenio polovinu i posle nepunih 5-6h jos polovinu. Drugi peh je da su malci jos mali da jedu artemiju koju sam im pripremio, artemija je veselo plivala oko njih tek nekolicina je pokusavala da pregrize velike zalogaje a ostali se jos uvek pale na mikrocrve. To me dovodi do podeljenjog misljenja, da malci nisu uginuli od gladi a ne od lose vode jer vodu menjam svakodnevno nekada cak i dva puta...ali ih dosta hranim. Iskreno problem mi predstavlja to sto radim pa dobrih 12h nisam kod kuce sto je pretpostavljam predugacak period da malci ne dobiju klopu, uzdam se da to nije problem jer posle posla sretnem dosta mikrocrva kako krivudaju po dnu. Postavio bih par pitanja iskusnijima.
1. kako eliminisete jajasca artemije pri skupljanju izlegle? Deo jaja padne dole, deo je na povrsini a dobar deo pliva u sredini i posle par minuta cekanja na sleganje.
2. Koliko te ljuskice uticu na kvalitet vode?
3. Dosta jajasaca mi se skuplja po obodu flase kao posledica buckanja(efekat skimera), da li je to neko uspeo da eliminise ili je to nuzno zlo? Ipak tu otpadne po mojoj slobodnoj proceni 10-20% artemije... da ne dolazi do naelektrisanja plasticne ambalaze, da li je bolja staklena flasa?


Poslednji izmenio Baia dana Pon Nov 26, 2012 10:08 am, izmenjeno ukupno 1 puta
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Baia
Akvarista



Registrovan: 18 Apr 2010
Poruke: 930
Lokacija: OBrenovac-Srbija

PorukaPoslao: Pet Nov 30, 2012 10:13 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Uspeo sam da zaustavim mortalitet, na zalost populacija se sigurno prepolovila i sada mi je ostalo tek nekih 20+ malaca. Primetno je da su preyiveli upravo oni koji su najbolje napredovali i bili vidno krupniji od drugih. jasno je da je i ovo neka vrsta prirodne selekcije ali ipak mi je krivo sto nisam uspeo da bolje pazim na njih. Evo i par slikica kako copaju mikrocrve:

Image

Image

Image

A evo i klope koja se non stop priprema. Tuga jedna kako mi lose ide sa artemijom, vec su mi dve ture skoro pa u potpunosti propale. Prva se poprilicno dobro izvalila ali mi je sve propalo posle svega jednog dana buckanja, uspeo sam sami jedno hranjenje da izvedem a i ono je bilo diskutabilno jer malci nisu mogli da progutaju majmuncice.

Image

Druga tura se skoro pa u opste nije izvalila, tek nekolicina je treperila po vidno mutnoj vodi. Nadam se trecoj sreci:

Image
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Gavran
Akvarista



Registrovan: 18 Jan 2013
Poruke: 53

PorukaPoslao: Čet Jan 31, 2013 8:35 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Juce,cim sam ih kupio,jedno 3-4 sata poslije ramirezi su se mrijestili,nisam bio spreman niti mi je padalo na pamet da je to moguce,ali eto...Ikra je zute boje,sta to znaci jer svi kazu da im je ikra bijela,unutra vidim crne tacke,pretpostavljam da je mrijest propao,ali ima li nesto sto mogu da uradim,da se bar izlegu? Sad
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Gavran
Akvarista



Registrovan: 18 Jan 2013
Poruke: 53

PorukaPoslao: Sub Feb 02, 2013 1:14 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Molim vas hitno je,izlegla su mi se samo 3 od 20 ali bolje ista nego nista.Sta mogu da uradim?!
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Raziel84bg
Akvarista



Registrovan: 29 Mar 2009
Poruke: 171
Lokacija: Beograd

PorukaPoslao: Sub Feb 02, 2013 1:16 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Ja sam sipao rosu vodu da bi ih mrestio,izlegu se al uvek nekako svetlo neko ugasi i pa pa.jako bitno je da ne smes svetlo da gasis ni pod tackom razno:-))))))))))))
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuMSN Messenger
Raziel84bg
Akvarista



Registrovan: 29 Mar 2009
Poruke: 171
Lokacija: Beograd

PorukaPoslao: Sub Feb 02, 2013 1:20 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

I da,ja ih nisam odvajao od roditelja:-)
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuMSN Messenger
Gavran
Akvarista



Registrovan: 18 Jan 2013
Poruke: 53

PorukaPoslao: Sub Feb 02, 2013 11:39 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Pa jesu li prezivjeli?Meni je jedan mali samo ostao jutros jos je na zumancetu.Kad ce da propliva da li ce ga roditelji pojesti ako ga stavim sa njima?Oce li mu uzimat hranu.Imam jednu biljku od 5cm i panj i dosta krupnog kamenja,sta mi preporucujete?Molim vas brz odgovor.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Baia
Akvarista



Registrovan: 18 Apr 2010
Poruke: 930
Lokacija: OBrenovac-Srbija

PorukaPoslao: Ned Feb 10, 2013 10:38 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Kakva ti je voda? Jel preziveo malac? Ja ih uvek odvajam od roditelja jer su roditelji u tvrdoj vodi.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
x-man
Akvarista



Registrovan: 15 Jul 2011
Poruke: 64

PorukaPoslao: Uto Maj 21, 2013 9:54 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Pozdrav svima,
procitao sam sve ovo sto ste pisali, ali ipak mi nisu jasne neke stvari:
- za ikru nije dobra svjetlost, da li to znaci da mora da bude mrak?
- onda neko pise da se ne gasi svijetlo, da li se misli kada se pojave i mali ramirezi i da li se po dovim misli da treba da se 24h bude svijetlo i koliko dugo tako?
- kako mjerite tvrdocu vode?
- ako koristite vodu iz RO uredjaja da li koristite samo nju za mrijest?


Nadam se da neko moze da odgovori na ova pitanja...

Hvala.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Prikaži poruke iz poslednjih:      
Napiši novu temuOdgovori na poruku
 Skoči na:   

Srodne Teme
Tema Autor Forum Odgovori Poslao
Nema novih poruka Mrest black moly Ivana Brkovic Razmnožavanje 3 Čet Nov 25, 2021 1:44 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Mrest trihogastera, mrest skalara angelfishinheaven Razmnožavanje 0 Ned Jan 31, 2021 3:11 am Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Skalar florida i zlatni skalar? Povol... angelfishinheaven Ribe 12 Pet Jan 29, 2021 11:25 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Mrest borca Petric Nikola Razmnožavanje 1 Pon Dec 21, 2020 5:18 am Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Mrest Barbusa Tetrazone Aki1710 Razmnožavanje 0 Sre Apr 01, 2020 8:52 pm Pogledaj zadnje poruke

Linkovi: MyCity  Moj biljni akvarijum  Vaš Sajt  Pirane  Vaš Sajt  Vaš Sajt 




eXTReMe Tracker
Powered by Akvaristika
rss
Creative Commons License