Akvaristika forum
Pretraga • Pravilnik • Album • Profil • Proveri privatne poruke • Lista članova • Registruj se Uloguj se
 akvarijum.org • Baza biljaka • Slike • Tekstovi • Video • Kalkulator • Kontakt • Marketing
 hipermangan Pogledaj sledeću temu
Pogledaj prethodnu temu
Napiši novu temu
Objavi na Facebook
Autor Poruka
Blue
Urednik
Urednik



Registrovan: 21 Jul 2009
Poruke: 2756
Lokacija: Beograd

PorukaPoslao: Čet Maj 20, 2010 8:39 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Zasto uopste perete biljke?
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
AquaShop
Sponzor






PorukaPoslao: Čet Maj 20, 2010 8:39 pm Snimi Poruku Nazad na vrh

nikouro
Urednik
Urednik



Registrovan: 14 Feb 2010
Poruke: 6529
Lokacija: Beograd - Urosevac 19.12.1973g.

PorukaPoslao: Čet Maj 20, 2010 8:45 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

iskreno zbog algi, ali nailazim na neke postove u kojima se tvrdi da nemoze i da nema neku primenu u pranju aq biljaka. neznam, interesovalo me misljenje clanova foruma i iskustvo koje imaju sa h.manganom u pranju i dezinfekciji biljaka
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Blue
Urednik
Urednik



Registrovan: 21 Jul 2009
Poruke: 2756
Lokacija: Beograd

PorukaPoslao: Čet Maj 20, 2010 9:09 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Alge su tu pa su tu, samo je pitanje da li ce se siriti ili ne.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
nikouro
Urednik
Urednik



Registrovan: 14 Feb 2010
Poruke: 6529
Lokacija: Beograd - Urosevac 19.12.1973g.

PorukaPoslao: Čet Maj 20, 2010 10:28 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

u tome i jeste problem " drzati alge pod kontrolom", inace buuum a to niko nezeli. cak i da naglasim ( a mislim da si i ti nailazio na takve postove tokom svih ovih gidina bavljenjem akvaristikom ) alge su nuzno zlo u akvarijumu i mislim da to stoji ali ne sve i ne u vecoj kolicini ....
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
FEK@
Akvarista



Registrovan: 23 Nov 2009
Poruke: 534
Lokacija: Niksic

PorukaPoslao: Ned Maj 23, 2010 2:13 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

izbacit cu ti slike mog akvarijuma...ja sam ih toliko drzao u hipermangan,i nije im nista bilo...!
ali ti vidi koliko oces...koliko ti mislis da treba Smile
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Zola
Urednik
Urednik



Registrovan: 30 Maj 2009
Poruke: 255
Lokacija: Užice

PorukaPoslao: Ned Maj 23, 2010 4:16 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Hipermangan je oksidaciono sredstvo, antiseptik. Apsolutno nema nikakve potrebe da se biljke u rastvoru (i to blagom rastvoru) drze duze od 15tak minuta. Ako postoje neki aerobni mikroorganizmi, za to vreme ce biti unisteni. I ribe mogu da se kupaju u blagom rastvoru, i takodje ne duze od 15tak minuta. Hipermangan ne unistava puzeve i alge!!! Inace za dezinfekciju se koristi rastvor od 0.3 do 0.5 %, nema ptrebe za jacim. Jedan cep ovakvog rastvora mesecno nece stetiti ako se ubaci u akvarijum, ali nema nikakvu funkciju! Nikakvo preciscavanje vode hipermanganom ne dolazi u obzir!!! Moze da se koristi i pri dezinfekciji stakla, ili mrezica ili sl. ali voditi racuna da se ne dezinfikuju metalni predmeti njime jer je korozivno sredstvo... Dezinfekcija hipermanganom nije bas najpotpunija, kao sto rekoh deluje samo na aerobne MO, ali bolje bilo kakva nego nikakva.

Inace so NIJE dezinfekciono sredstvo!!! Tako da kada ribe ili biljke stavljate u rastvor soli ne vrsite dezinfekciju, nego najcesce mucenje jadnih stvorenja! Kupke soli se koriste kod nekih oboljenja riba, ali to neznaci da treba ribe potapati u slanu vodu kod svake bolesti!

Sto se algi tice, negde je greska u odrzavanju akvarijuma, da li je hemijski disbalans u pitanju ili prejako osvetljenje ili nesto trece stvarno ne znam, ali znam da hipermangan sigurno nece resiti problem algi u akvarijumu! Alge su problem neiskusnih akvarista, i po meni se taj problem resava ucenjem i iskustvom u akvaristici, tako ostavite kutijicu sa hipermanganom po strani, a knjigu u sake...
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji email
nikouro
Urednik
Urednik



Registrovan: 14 Feb 2010
Poruke: 6529
Lokacija: Beograd - Urosevac 19.12.1973g.

PorukaPoslao: Ned Maj 23, 2010 12:12 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

znaci da smo samo potvrdili ono sto vecina misli o Hmanganu i njegovoj primeni u pranju aq bilja.
inace, koliko sam dosad video a vezano za alge i iskustvo starijih clanova, jeste da je uglavnom taj disbalans najcesci uzrok pojave algi u aq. nekazem da je jedini ili osnovni ali najcesci jeste pa cak i kod starijih akvarista. nije lako sjediniti biologiju i hemiju u jedan aq ....
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
wooxa
Akvarista



Registrovan: 09 Dec 2010
Poruke: 19
Lokacija: Beograd

PorukaPoslao: Čet Nov 22, 2012 1:43 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Pa koje onda srestvo moze da unisti sa biljaka jaja od puzeva ako ovo ne moze??
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
FEK@
Akvarista



Registrovan: 23 Nov 2009
Poruke: 534
Lokacija: Niksic

PorukaPoslao: Pet Nov 23, 2012 9:12 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

nikouro ::
znaci da smo samo potvrdili ono sto vecina misli o Hmanganu i njegovoj primeni u pranju aq bilja.
inace, koliko sam dosad video a vezano za alge i iskustvo starijih clanova, jeste da je uglavnom taj disbalans najcesci uzrok pojave algi u aq. nekazem da je jedini ili osnovni ali najcesci jeste pa cak i kod starijih akvarista. nije lako sjediniti biologiju i hemiju u jedan aq ....


Zola ::
Hipermangan je oksidaciono sredstvo, antiseptik. Apsolutno nema nikakve potrebe da se biljke u rastvoru (i to blagom rastvoru) drze duze od 15tak minuta. Ako postoje neki aerobni mikroorganizmi, za to vreme ce biti unisteni. I ribe mogu da se kupaju u blagom rastvoru, i takodje ne duze od 15tak minuta. Hipermangan ne unistava puzeve i alge!!! Inace za dezinfekciju se koristi rastvor od 0.3 do 0.5 %, nema ptrebe za jacim. Jedan cep ovakvog rastvora mesecno nece stetiti ako se ubaci u akvarijum, ali nema nikakvu funkciju! Nikakvo preciscavanje vode hipermanganom ne dolazi u obzir!!! Moze da se koristi i pri dezinfekciji stakla, ili mrezica ili sl. ali voditi racuna da se ne dezinfikuju metalni predmeti njime jer je korozivno sredstvo... Dezinfekcija hipermanganom nije bas najpotpunija, kao sto rekoh deluje samo na aerobne MO, ali bolje bilo kakva nego nikakva.

Inace so NIJE dezinfekciono sredstvo!!! Tako da kada ribe ili biljke stavljate u rastvor soli ne vrsite dezinfekciju, nego najcesce mucenje jadnih stvorenja! Kupke soli se koriste kod nekih oboljenja riba, ali to neznaci da treba ribe potapati u slanu vodu kod svake bolesti!

Sto se algi tice, negde je greska u odrzavanju akvarijuma, da li je hemijski disbalans u pitanju ili prejako osvetljenje ili nesto trece stvarno ne znam, ali znam da hipermangan sigurno nece resiti problem algi u akvarijumu! Alge su problem neiskusnih akvarista, i po meni se taj problem resava ucenjem i iskustvom u akvaristici, tako ostavite kutijicu sa hipermanganom po strani, a knjigu u sake...


nemojte da mislite da vam nesto kontriram...ali alge koje mi napadju Anubije(nana petite-a imam ih bas dosta) UNIŠTAvAM Hipermanganom...tj ...veoma jakim rasttvorom, drzim biljke oko 15min ...isprobao sam..Wink i biljke su potpuno čiste...dok su prije potapanja bile crne!


Poslednji izmenio FEK@ dana Pet Nov 23, 2012 9:13 pm, izmenjeno ukupno 1 puta
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
nemanjask
Urednik
Urednik



Registrovan: 29 Nov 2010
Poruke: 2451
Lokacija: Beograd

PorukaPoslao: Pet Nov 23, 2012 11:34 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Tema je stara 2 godine i odgovoreno je na nju u cilju dostizanja 20 poruka da bi wooxa dao oglas, nema potrebe za daljom raspravom, neće biti odgovora jer je cilj postignut.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
petsrdjan
Akvarista



Registrovan: 21 Dec 2010
Poruke: 597
Lokacija: Lazarevac

PorukaPoslao: Sub Nov 24, 2012 12:34 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Covek ostavi 2 poruke na forumu i napravi pometnju Very Happy
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji email
nemanjask
Urednik
Urednik



Registrovan: 29 Nov 2010
Poruke: 2451
Lokacija: Beograd

PorukaPoslao: Sub Nov 24, 2012 12:57 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Ma nije nikakva pometnja u pitanju, čisto da obavestimo ljude koji se trude da odgovore na nebuloze da su u cilju postavljanja oglasa i da se ne trude...
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
TeoDos
Akvarista



Registrovan: 30 Dec 2011
Poruke: 1014
Lokacija: Beograd

PorukaPoslao: Sub Nov 24, 2012 10:38 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Ma to bre po kratkom postupku i cao!
Zbog takvih mnogi ostanu bez odgovora i mnogi koji znaju dosta i mogu da pomognu nece da pisu.
Sad sam i ja gledao poruke doticnog, ovamo postavlja teska pocetnicka pitanja a onda pljas, prodajem ovo, prodajem ono....

Elem, hipermangan ne moze da skodi ako se pravilno koristi.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPoseti sajt autora
nikouro
Urednik
Urednik



Registrovan: 14 Feb 2010
Poruke: 6529
Lokacija: Beograd - Urosevac 19.12.1973g.

PorukaPoslao: Sub Nov 24, 2012 10:24 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Nazalost zbog takvih ce i Oglasna Pravila biti menjana. Nemojte da vas iznenadi da jednog dana minimum postova za postavljanje oglasa bude 200 umesto dosadasnjih 20 !!!

Tema ide pod kljuc, a ako neko zeli i bas ima potrebu da u ovoj temi pokrene neko pitanje vezano za hipermangan, neka se obrati nekom od Urednika foruma i zatrazi putem PP da mu se tema otvori.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Prikaži poruke iz poslednjih:      
Napiši novu temu
 Skoči na:   

Srodne Teme
Tema Autor Forum Odgovori Poslao
Nema novih poruka Hipermangan Voja85 Bolest 35 Sre Okt 31, 2018 12:50 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Hipermangan panj Konfucije Početak u akvaristici 4 Pon Sep 09, 2013 10:07 am Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka hipermangan gotika Uradi Sam (DIY) 2 Ned Jul 28, 2013 6:59 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Hipermangan i mahovina ... pomor riba darko.potic.33 Hemija 11 Sub Jul 17, 2010 10:19 am Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Hipermangan dobar, los, zao??? deak Bolest 7 Uto Jun 22, 2010 7:31 pm Pogledaj zadnje poruke

Linkovi: MyCity  Moj biljni akvarijum  Vaš Sajt  Pirane  Vaš Sajt  Vaš Sajt 




eXTReMe Tracker
Powered by Akvaristika
rss
Creative Commons License