Akvaristika forum
Pretraga • Pravilnik • Album • Profil • Proveri privatne poruke • Lista članova • Registruj se Uloguj se
 akvarijum.org • Baza biljaka • Slike • Tekstovi • Video • Kalkulator • Kontakt • Marketing
 Salvini ciklidi Pogledaj sledeću temu
Pogledaj prethodnu temu
Napiši novu temuOdgovori na poruku
Objavi na Facebook
Autor Poruka
dr nemo
Akvarista



Registrovan: 11 Feb 2012
Poruke: 27
Lokacija: Prijedor RS

PorukaPoslao: Sub Dec 01, 2012 9:11 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Pozdrav ,dobio sam salvini ciklide,može li mi neko reći sa kojim riba mogu da ih držim pošto pojedoše sve živo i mrtvo!Imam akvarijum od 160 litara i jedan par salvinija koji se već počeo mrijestiti,od algara ancitrusa jednog.Volio bi da ubacim još neke ribe tipa tetri ili možda barbuse pa me interesuje jeli neko držao ovu kombinaciju!Hvala! Very Happy
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji email
AquaShop
Sponzor






PorukaPoslao: Sub Dec 01, 2012 9:11 am Snimi Poruku Nazad na vrh

nikouro
Urednik
Urednik



Registrovan: 14 Feb 2010
Poruke: 6529
Lokacija: Beograd - Urosevac 19.12.1973g.

PorukaPoslao: Sub Dec 01, 2012 10:51 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

160 litara vode moze da stane u razne dimenzije akvarijuma. Bilo bi lepo da nam napises i dimenzije akvarijuma, posto su Salviniji teritorijalci. Takodje bi pomogla i slika ribe jer postoje dve varijacije a koji se razlikuju po agresivnosti. To sto su sve eliminisali iz neposredne okoline mresta je sasvim normalna pojava pred i nakon mresta. Neka minimalna litraza za jedan par salvinija jeste nekih 80-90 litara tj velicina dna akvarijuma 75-80 x 40 cm, bez "komsiluka", a samo dno koje zauzmu za mrest jeste nekih pribliznih 40*40 i sve sto prodje, nenamerno ili namerno napasce i branice taj svoj deo teritorije, i malce.
Salvini, ako to dozvoljava velicina akvarijuma, mogu ici sa krupnijim ciklidima centralne amerike, i slicne naravi. Jedni od najcescih komsija u akvarijumima jesu : Heros-i, Thorichthys-i, Cryptoheros-i ...
Sto se tice barbusa , tetri mislim da ti nije pametna ideja da ih ubacujes sa Salvinijima.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
surcinac
Koristan akvarista



Registrovan: 28 Dec 2011
Poruke: 442
Lokacija: Beograd (Surcin)

PorukaPoslao: Sub Dec 01, 2012 1:00 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Pozdrav dr nemo.
Salvini i nije bas dobar izbor za male akvarijume,jer to je izuzetno agresivna i teritorijalna riba koja je poznata po tome da nadjaca ribe koje su duplo vece od nje .
Ona je piscivior ,sto zanci da ni jedna mala ribe nece imati sansu da prezivi,barbusi su brzi pa mozda i uspe to ,ali ja to ne preporucujem (jer je salvini lovac i lovice ih i nocu),moze neki veci algar ,ali i on zna da nastrada ,ako se nadje na njihovom putu ,meni je u 400 l muzjak salvinija bukvalno rasturio gibicepsa koji je bio na 25 cm u roku od nekoliko sekundi ,koji je slucajno zalutao na delu gde oni cuvaju male.
Veoma je tesko naci ribu koja ce odolevati salviniju ,po meni u toma akvarijumu ili drzi samo par salvinija ili probaj nekoliko cryptoheros nigrofasciatusa (koje ces najlakse naci kod nas ,jer ostale iz tog roda ces tesko naci).
Meekiji na toj zapremini bi sigurno izvukli deblji kralj,tako da ja bi njih zaobisao.
I samo da ispravim Nikolu ,po meni nikako nije preporucljivo da se drze sa Herosima jer su Herosi juzna amerika i mnogo su plahiji od salvinija i salviniji bi ih maltretirali (pogotovo u malom akvarijumu),poz i srecno sa njima jer meni je on omiljeni Centralnoamerikanac kojeg sam ja prestao da drzim posle nekliko godina drzanja bas zbog njegove agresije.


Poslednji izmenio surcinac dana Sub Dec 01, 2012 1:02 pm, izmenjeno ukupno 1 puta
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
dr nemo
Akvarista



Registrovan: 11 Feb 2012
Poruke: 27
Lokacija: Prijedor RS

PorukaPoslao: Sub Dec 01, 2012 1:45 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Ok večeras ću pokušati da stavim slike,pošto su sad malo plašljivi jer sam serđivao akvarijum proteklih sedmica.Dimenzije akvarijuma su d80xš36xv56,Pozdrav!
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji email
surcinac
Koristan akvarista



Registrovan: 28 Dec 2011
Poruke: 442
Lokacija: Beograd (Surcin)

PorukaPoslao: Sub Dec 01, 2012 4:45 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Pozdrav nemo ,da je barem sirina 56cm ,vece bi bile sanse za jos nekom vrstom dok ovako to je problem i uvek mozes da ocekujes probleme.pozz
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
nikouro
Urednik
Urednik



Registrovan: 14 Feb 2010
Poruke: 6529
Lokacija: Beograd - Urosevac 19.12.1973g.

PorukaPoslao: Sub Dec 01, 2012 5:28 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Upravo tako. Da je barem siri za onu meru na kojoj je visina akvarijuma.
Kao i sto sam napisao u gornjem postu. Kada je dovoljno prostora tj citat: "ako to dozvoljava velicina akvarijuma" mogu sa jos nekim ciklidima c.a., ovako ...
Ajd postavi sliku akvarijuma sa trenutnom postavkom.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
dr nemo
Akvarista



Registrovan: 11 Feb 2012
Poruke: 27
Lokacija: Prijedor RS

PorukaPoslao: Sub Dec 01, 2012 10:19 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Evo napokon i slike!
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji email
dr nemo
Akvarista



Registrovan: 11 Feb 2012
Poruke: 27
Lokacija: Prijedor RS

PorukaPoslao: Sub Dec 01, 2012 10:27 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Image

Image

Image


Poslednji izmenio No 1 dana Ned Dec 02, 2012 4:56 pm, izmenjeno ukupno 1 puta

Razlog izmene No 1: razdvojene slike zbog preglednosti
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji email
dr nemo
Akvarista



Registrovan: 11 Feb 2012
Poruke: 27
Lokacija: Prijedor RS

PorukaPoslao: Sub Dec 01, 2012 10:30 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Image

Image


Poslednji izmenio No 1 dana Ned Dec 02, 2012 4:57 pm, izmenjeno ukupno 1 puta

Razlog izmene No 1: razdvojene slike zbog preglednosti
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji email
dr nemo
Akvarista



Registrovan: 11 Feb 2012
Poruke: 27
Lokacija: Prijedor RS

PorukaPoslao: Sub Dec 01, 2012 10:31 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Slikao sam sa mobilnim telefonom,to bi otprilike bilo to.Pozdrav!Nemo.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji email
dr nemo
Akvarista



Registrovan: 11 Feb 2012
Poruke: 27
Lokacija: Prijedor RS

PorukaPoslao: Ned Dec 02, 2012 3:42 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Nekako kad gledam druge salvini ciklide nešto ovi moji nemaju baš crveno na stomaku,jeli postoji koja podvrsta salvinia.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji email
surcinac
Koristan akvarista



Registrovan: 28 Dec 2011
Poruke: 442
Lokacija: Beograd (Surcin)

PorukaPoslao: Ned Dec 02, 2012 4:00 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Pozdrav dr nemo ,interesantno izgleda akvarijum ,mada ja nisam ljubitelj pozadina,jer oduzimaju prostor ribama (smanjiuju litrazu).
Ima vise varijeteta salvinija ja sam imao rio candelara i rio almoloya varijetet gde je kod rio candelarija i zenka i muzjak imaju crven stomak ,dok kod almoloya samo zenka ima ,a muzjak ima vise plavicast i postoji jos jedna razlika po varijetetima ,a to je da nisu svi varijeteti podjednako agresivni!

Tesko je utvrditi koji je varijetet jer u ovoj nasoj Srbiji ljudi ukrastaju sta god stignu pa su sigurno ukrstali i salvini varijetete (nazalost) ,i veoma je tesko reci prema slikama koji su.pozz
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
dr nemo
Akvarista



Registrovan: 11 Feb 2012
Poruke: 27
Lokacija: Prijedor RS

PorukaPoslao: Pon Dec 03, 2012 2:06 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Ok,hvala na informacijam,u svakom slučaju izgleda da će biti same u akvarijum.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji email
Hulk
Akvarista



Registrovan: 25 Jan 2019
Poruke: 31

PorukaPoslao: Ned Jan 19, 2020 10:43 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Pozdrav! Ima li traga i glasa od Salvinija da se kupe negde?
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Prikaži poruke iz poslednjih:      
Napiši novu temuOdgovori na poruku
 Skoči na:   

Srodne Teme
Tema Autor Forum Odgovori Poslao
Nema novih poruka Ciklidi Zvezda Severa Akvarijumi 0 Ned Jun 18, 2023 2:58 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka africki malavi ciklidi gotika Razmena 0 Sre Avg 31, 2022 9:53 am Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Malawi ciklidi - Nis joca93knj Tražnja 0 Pon Dec 20, 2021 11:23 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Malawi ciklidi celo jato Onix21 Ponuda 1 Ned Dec 19, 2021 11:06 am Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Sajica ciklidi Slepi_Putnik Ponuda 1 Sub Sep 04, 2021 1:07 pm Pogledaj zadnje poruke

Linkovi: MyCity  Moj biljni akvarijum  Vaš Sajt  Pirane  Vaš Sajt  Vaš Sajt 




eXTReMe Tracker
Powered by Akvaristika
rss
Creative Commons License