Akvaristika forum
Pretraga • Pravilnik • Album • Profil • Proveri privatne poruke • Lista članova • Registruj se Uloguj se
 akvarijum.org • Baza biljaka • Slike • Tekstovi • Video • Kalkulator • Kontakt • Marketing
 Koju vodu koristite Pogledaj sledeću temu
Pogledaj prethodnu temu
Napiši novu temuOdgovori na poruku
Objavi na Facebook
Poll :: Koju vodu koristite u akvarijumu

Sveza cesmovaca
31%
 31%  [ 108 ]
Iz reke
0%
 0%  [ 2 ]
Odstajala cesmovaca
53%
 53%  [ 184 ]
RO i sveza cesmovaca
3%
 3%  [ 12 ]
Mineralnu vodu
0%
 0%  [ 0 ]
Kisnicu
1%
 1%  [ 5 ]
Prokuvanu vodu
3%
 3%  [ 13 ]
Hemijski pripremljenu vodu
2%
 2%  [ 10 ]
Nijednu od ponudjenih
2%
 2%  [ 10 ]
Ukupno Glasova : 344


Autor Poruka
kristinah
Akvarista



Registrovan: 28 Okt 2012
Poruke: 38
Lokacija: Novi Sad, Kisač

PorukaPoslao: Čet Nov 22, 2012 11:46 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Ja sam od promene vode napravila ritual. U nedelju prokuvam i ostavim da odstoji jedan dan, pa u ponedeljak zamena. Nedeljno menjam četvrtinu vode u akvarijumu.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
AquaShop
Sponzor






PorukaPoslao: Čet Nov 22, 2012 11:46 am Snimi Poruku Nazad na vrh

Fiber
Urednik
Urednik



Registrovan: 21 Avg 2011
Poruke: 1272
Lokacija: Beograd, Vozdovac

PorukaPoslao: Čet Nov 22, 2012 12:53 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Nema potrebe za kuvanjem, dovoljno je da odstoji. Ustedeces sebi vremena, a i struje/gasa. Wink
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Redzinald
Akvarista


Opomene: 1
Registrovan: 21 Okt 2012
Poruke: 228
Lokacija: Arandjelovac

PorukaPoslao: Čet Nov 22, 2012 4:06 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Ako si prokuvala vodu sav hlor iz nje je ispario tako da nema potrebe da ti odstoji vise mozes cim se ladne da je sipas u akvarijum. Ja sam merio Arandjelovacku cesmovacu i u njoj je hlor 0,8-1,5mg/l pa navise sto je kobno po ribe i treba joj bar dva do tri dana da odstoji da se hlor izgubi. Posle sipanja Tetrinog ili Serinog preparata za sekund se izgubi hlor u vodi i moze odmah akvarijum(ali je to skupa varijanta).
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji emailPoseti sajt autora
nazzia
Akvarista



Registrovan: 02 Jun 2012
Poruke: 402
Lokacija: Arandjelovac

PorukaPoslao: Čet Nov 22, 2012 4:15 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

ja nasu vodu direkt sa cesme, a imam ramireze koji su jedni od osetljivijih riba... vidis nisam znao, da su tolike vrednosti, a i video sam da ribicama ne smeta.. Doduse sipam pola iz bojlera pola hladne da bi dobio pribliznu temperaturu sad kada je voda hladnija, inace leti sam samo iz cesme sipao.. Znaci mogao sam da zeznem stvar i pobijem ribe(vodu sam sipao preko tusa iz visine mozda se tako gubila vecina hlora jer je kontakt sa vazduhom bio veci.. ne znam mozda lupam, ali nisam video da ribice beze na dno)...
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Redzinald
Akvarista


Opomene: 1
Registrovan: 21 Okt 2012
Poruke: 228
Lokacija: Arandjelovac

PorukaPoslao: Čet Nov 22, 2012 4:22 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

letos je hlor bio na normali tj 0,2-0,5 mg/l ali odkad su pustili novo postrojenje cepaju malo jaci hlor. Mada i to sve zavisi gde zivis , mozda kod tebe nema toliko hlora.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji emailPoseti sajt autora
nazzia
Akvarista



Registrovan: 02 Jun 2012
Poruke: 402
Lokacija: Arandjelovac

PorukaPoslao: Čet Nov 22, 2012 4:24 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

ma menjam sistem ubacivanja vode sto je sigurno, sigurno.. nek odstoji bar 24sata..
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Stefans
Akvarista



Registrovan: 29 Maj 2012
Poruke: 175

PorukaPoslao: Sub Dec 01, 2012 1:06 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Ja kada menjam menjam irektno sa cesme samo pazim da je temparatura priblizna?Jeli to u redu?
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji email
nesha barajevac
Urednik
Urednik



Registrovan: 20 Sep 2012
Poruke: 1731
Lokacija: Novi Zeland

PorukaPoslao: Sub Dec 01, 2012 1:34 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Bolje da je odstojala da hlor iščezne. Kada vadiš vodu iz aq bolje je da crevom ( sa nekim levkom, isečenom flašom, na kraju) vadiš vodu sa dna. Tako pokupiš prljavštinu, izmet, otpale delove biljki i skoncetrisani amonijak. Tako je mnogo bolje
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
plavsic88
Koristan akvarista



Registrovan: 25 Feb 2012
Poruke: 1307
Lokacija: Sremska Mitrovica

PorukaPoslao: Sub Dec 01, 2012 2:04 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Sipas vodu jakim mlazom ili preko tusa u posudu ili sta vec,pa u akvarijum.To je oslobadja hlora i obogacuje kiseonikom.I kao sto si sam rekao pazis na temperaturu....
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Fiber
Urednik
Urednik



Registrovan: 21 Avg 2011
Poruke: 1272
Lokacija: Beograd, Vozdovac

PorukaPoslao: Sub Dec 01, 2012 12:15 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Preporucljivo je da odstoji (jos bolje ako u bure gde drzis vodu ubacis rasprsivac), ali moze i sa cesme, mnogi tako rade i nema nikakvih problema.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Angel
Akvarista



Registrovan: 10 Nov 2011
Poruke: 28
Lokacija: Novi Beograd, Blok 61

PorukaPoslao: Sub Dec 01, 2012 7:35 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Nedelja je dan za zamenu vode. U subotu veče napunim flaše i preko noći odstoji u prostoriji u kojoj je akvarijum. Temp. u stanu i ak. je ista 26 stepeni. I onda "menjaža" 20%V.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
nesha barajevac
Urednik
Urednik



Registrovan: 20 Sep 2012
Poruke: 1731
Lokacija: Novi Zeland

PorukaPoslao: Sub Dec 01, 2012 7:49 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Angele bolje napuni flaše u petak, neka hlor isparava makar 24 sata
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Angel
Akvarista



Registrovan: 10 Nov 2011
Poruke: 28
Lokacija: Novi Beograd, Blok 61

PorukaPoslao: Ned Dec 09, 2012 10:13 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Nikad nije kasno da covek nauci nesto novo.Slučajno sam upoznala ženu koja se bavi kontrolom kvaliteta vode za piće i radi u Beogradskom vodovodu i ispričala mi je par interesantnih stvari.Normalno pitala sam je u vezi bezbednosti za piće a i zbog akvarijuma.
1. U vodu se dodaje hlor a ne hloramin kako sam negde pročitala na forumu.Znači ipak je upitanju gasoviti Cl2
2. Dužim stajanjem vode za piće ili ti "česmovače" delom hlor isparava ali se stvaraju i vrlo opasni tzv. halometali koji su veoma toksični (voda ne bi trebalo dugo da stoji u flašama kanisterima i gde već)
Tako da je njena preporuka bila da se voda ne ostavlja duže od par sati da stoji.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Dzo
Akvarista



Registrovan: 14 Avg 2010
Poruke: 79
Lokacija: Bg

PorukaPoslao: Pon Dec 10, 2012 12:20 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Halo metali ?
Hej halo metali.

Nisu to halo metali nego metal halidi, ljudi su puni jednog i mnogo nam se svidja. Natrijum hlorid, zovu ga neki i kuhinjska so, cudno ime.

I ja imam drugaricu koja radi u vodovodu na kontroli i ona mi rece da stavljaju i hlor i hloramin u vodu.

Ajd sad to je manje bitno ko je sta rekao i sto je slagao. Nego me interesuje sta je to sto u cesmovaci napravi otrov kad odstoji. Jel me to otruje kad mi odstoji u stomaku ili tek kad mi odstoji u bubregu?
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
nemanjask
Urednik
Urednik



Registrovan: 29 Nov 2010
Poruke: 2451
Lokacija: Beograd

PorukaPoslao: Pon Dec 10, 2012 12:32 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Molim Vas da pripazite na ton prilikom obraćanja nekome na forumu, da li je nešto pogrešno ili ne je posebno pitanje što ipak ne treba da odobrava sarkazam i podsmevanje. Pitanje za učesnike u raspravi, da li je natrijum hlorid jedino metal halogeno jedinjenje ili postoje još neki i ako postoje, da li su toksični?
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Prikaži poruke iz poslednjih:      
Napiši novu temuOdgovori na poruku
 Skoči na:   

Srodne Teme
Tema Autor Forum Odgovori Poslao
Nema novih poruka Nisam sigurna za koju je ovo temu... SanjaP Bolest 2 Ned Dec 18, 2022 2:59 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Koju prehranu za biljke koristite? nebojsar Biljke 10 Ned Dec 16, 2018 4:40 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Drvo mi je oboilo vodu u akvarijumu Uros1999 Početak u akvaristici 8 Pet Dec 07, 2018 5:23 am Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Oprema koju sakupljam vec duze vremen... Hong Kong Morska Akvaristika 2 Pon Okt 15, 2018 7:20 am Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Kako ocistiti akvarijum i promeniti v... Rizbo Akvarijumi 2 Sre Avg 29, 2018 4:33 pm Pogledaj zadnje poruke

Linkovi: MyCity  Moj biljni akvarijum  Vaš Sajt  Pirane  Vaš Sajt  Vaš Sajt 




eXTReMe Tracker
Powered by Akvaristika
rss
Creative Commons License