Akvaristika forum
Pretraga • Pravilnik • Album • Profil • Proveri privatne poruke • Lista članova • Registruj se Uloguj se
 akvarijum.org • Baza biljaka • Slike • Tekstovi • Video • Kalkulator • Kontakt • Marketing
 Prelivna cev Pogledaj sledeću temu
Pogledaj prethodnu temu
Napiši novu temuOdgovori na poruku
Objavi na Facebook
Autor Poruka
flopsky
Akvarista



Registrovan: 28 Okt 2012
Poruke: 191
Lokacija: Pirot

PorukaPoslao: Sub Dec 01, 2012 9:14 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

cev preko koje pumpa izbacuje vodu iz filtera u aq je nekada bila providna, sad je pocela da dobija neku braonkastu boju i to celom duzinom...malo mi je cudno, to sam ocekivao od cevi koja ubacuje prljavu vodu u filter a ona je i dalje cista...neki predlog,resenje?
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
AquaShop
Sponzor






PorukaPoslao: Sub Dec 01, 2012 9:14 pm Snimi Poruku Nazad na vrh

Blue
Urednik
Urednik



Registrovan: 21 Jul 2009
Poruke: 2756
Lokacija: Beograd

PorukaPoslao: Sub Dec 01, 2012 10:03 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Ciscenje ili zamena, druge nema.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
HORUS
Koristan akvarista


Opomene: 2
Registrovan: 21 Avg 2012
Poruke: 2655
Lokacija: Bela Crkva

PorukaPoslao: Sub Dec 01, 2012 11:12 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Nije to prljavština. To su alge, ali ih svakako treba očistiti.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
flopsky
Akvarista



Registrovan: 28 Okt 2012
Poruke: 191
Lokacija: Pirot

PorukaPoslao: Ned Dec 02, 2012 12:28 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

to me bunilo malo,trebalo bi da je ulazna cev prljava Very Happy
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Fiber
Urednik
Urednik



Registrovan: 21 Avg 2011
Poruke: 1272
Lokacija: Beograd, Vozdovac

PorukaPoslao: Ned Dec 02, 2012 1:46 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Moze to da se ocisti ako si malo snalazljiv. Wink
Ja vec godinama to radim na sledeci nacin - uzmem staru metalnu gitarsku zicu, na vrh stavim vatu i onda procackam cev, sve spadne posle par provlacenja vate i cev bude k'o nova.
Posto znam da vecina ljudi nema razbacane gitarske zice po kuci umesto nje moze da se koristi bilo kakva sajlica (kao npr. ona od kocnica za bicikl), neka kruta zica za struju itd.
Jeftinije je od zamene cevi. Smile
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
HORUS
Koristan akvarista


Opomene: 2
Registrovan: 21 Avg 2012
Poruke: 2655
Lokacija: Bela Crkva

PorukaPoslao: Ned Dec 02, 2012 9:39 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Ako si bio u vojsci, onda znaš kako se čisti puščana cev. Smile
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
flopsky
Akvarista



Registrovan: 28 Okt 2012
Poruke: 191
Lokacija: Pirot

PorukaPoslao: Ned Dec 02, 2012 10:47 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

ma cev sam ja odma ocistio cim primetio da je prljava, nego ovde postavio temu interesovalo me zasto, ulazna cev ubacuje prljavu vodu ona bi trebalo da je prljava a ne izlazna Very Happy hvala na odgovorima Smile
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Blue
Urednik
Urednik



Registrovan: 21 Jul 2009
Poruke: 2756
Lokacija: Beograd

PorukaPoslao: Ned Dec 02, 2012 11:59 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Nijedan filter koji koristimo u akvaristici nije toliko dobar da na izlazu daje potpuno cistu vodu.
Na primer, na unutrasnjem zidu creva/cevi se nastane neke alge, na njih se nahvata prljavstina, zatim dodju bakterije i eto nama te cuvene braon, ljigave stroke. Smile
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
flopsky
Akvarista



Registrovan: 28 Okt 2012
Poruke: 191
Lokacija: Pirot

PorukaPoslao: Ned Dec 02, 2012 12:25 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

mogao bi da daje perfektno cistu vodu,ako je recimo aq 100L a filter 400L sa tri potapajuce pumpe od po 400L/h eventualno hidroforom, i ceo pun filter materijala,sa prelivnim cevima kao za vodovod,onda bi mozda i bila cistija Very Happy Very Happy


Poslednji izmenio flopsky dana Ned Dec 02, 2012 12:27 pm, izmenjeno ukupno 1 puta
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Prikaži poruke iz poslednjih:      
Napiši novu temuOdgovori na poruku
 Skoči na:   

Srodne Teme
Tema Autor Forum Odgovori Poslao
Nema novih poruka Prelivna cev aed Ostala oprema 2 Čet Sep 21, 2017 2:48 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Prelivna cev paja patak Filteri i pumpe 18 Sre Nov 12, 2014 3:54 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Prelivna pumpa Nikola021 Uradi Sam (DIY) 4 Sre Jun 26, 2013 9:01 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Prelivna cev, jel moguće? JazakVoda Uradi Sam (DIY) 10 Pet Jun 21, 2013 11:20 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Prelivna cev Vlada991 Ostala oprema 9 Čet Feb 14, 2013 4:51 pm Pogledaj zadnje poruke

Linkovi: MyCity  Moj biljni akvarijum  Vaš Sajt  Pirane  Vaš Sajt  Vaš Sajt 




eXTReMe Tracker
Powered by Akvaristika
rss
Creative Commons License