Akvaristika forum
Pretraga • Pravilnik • Album • Profil • Proveri privatne poruke • Lista članova • Registruj se Uloguj se
 akvarijum.org • Baza biljaka • Slike • Tekstovi • Video • Kalkulator • Kontakt • Marketing
 koliko traje mrest gupi & black moly Pogledaj sledeću temu
Pogledaj prethodnu temu
Napiši novu temuOdgovori na poruku
Objavi na Facebook
Autor Poruka
zankiki
Akvarista



Registrovan: 15 Maj 2010
Poruke: 61
Lokacija: Novi Sad

PorukaPoslao: Ned Jun 20, 2010 7:24 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

znaci, kad doticne pocnu da "izbacuju" mlade, koliko traje dok ne zavrse?

sat-dva? dan-dva? nemam predstavu...

radi se o tome da sam primetio par malaca u akvarijumu, i sad sam gupiku i black moly odvojio u mrestilicu posto su po mojoj skromnoj proceni obe bile blizu, i ne znam jel vredi sad da ih drzim tamo, tj. mozda su zavrsile sa mrestom, a mozda ce jos da potraje...

i jos jedno pitanje... da li je moguce kod tek omrescenih ribica razlikovati gupi od black moly? pitam, posto kao sto sam rekao nisam siguran koja se od ove dve mresti....
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuMSN MessengerICQ broj
AquaShop
Sponzor






PorukaPoslao: Ned Jun 20, 2010 7:24 pm Snimi Poruku Nazad na vrh

Bojan
Vlasnik
Vlasnik



Registrovan: 25 Feb 2009
Poruke: 6720
Lokacija: Novi Sad

PorukaPoslao: Ned Jun 20, 2010 7:53 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

U toku dana pocnu i zavrse a koliko dugo traje pa recimo sat vremena i malo duze. Zavisi i od velicine ribe jer veca riba ce okotiti vise malih sto implicira duzem vremenskom periodu kocenja.
Ne mozes razlikovati polove kod tek okocenih riba jer su jos male.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji emailPoseti sajt autora
todor
Akvarista



Registrovan: 09 Nov 2009
Poruke: 120
Lokacija: Sremcica-Beograd

PorukaPoslao: Ned Jun 20, 2010 10:06 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

da li je moguce kod tek omrescenih ribica razlikovati gupi od black moly? pitam, posto kao sto sam rekao nisam siguran koja se od ove dve mresti...
.
Samo ime ti kaze (black moly) crna moly .Znaci moly bi trebalo i kad su tako male da su tamne (crne)a dok su gupi obicno sive
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Bojan
Vlasnik
Vlasnik



Registrovan: 25 Feb 2009
Poruke: 6720
Lokacija: Novi Sad

PorukaPoslao: Ned Jun 20, 2010 10:24 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

A pitanje je razlika u vrsti a ne u razlikovanju polova. greska
To se moze razlikovati. Razlika je i u boji i u obliku tela.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji emailPoseti sajt autora
zankiki
Akvarista



Registrovan: 15 Maj 2010
Poruke: 61
Lokacija: Novi Sad

PorukaPoslao: Ned Jun 20, 2010 10:25 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

vidim sad i sam da moye... omrestile se istovremeno... spasao sam samo 2 gupi i jedno 10 molija...

ale ale ale
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuMSN MessengerICQ broj
nikouro
Urednik
Urednik



Registrovan: 14 Feb 2010
Poruke: 6529
Lokacija: Beograd - Urosevac 19.12.1973g.

PorukaPoslao: Pon Jun 21, 2010 1:17 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

jel ti to prvi malci .....
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
zankiki
Akvarista



Registrovan: 15 Maj 2010
Poruke: 61
Lokacija: Novi Sad

PorukaPoslao: Uto Jun 22, 2010 9:56 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

pa bilo ih je par puta, ali ih nisam odvajao, pa nikad nisu preziveli...

sad sam ih stavio u jedan stari akvarijum (mislim da ima 15 - 20 litara)... a mrestilicu sam imao onu sto ima dve komore (gore za odrasle ribe, dole za male) ali sam joj odsekao dno, tako da malci odmah propadaju kroz onaj otvor koji ide kao slovo V i idu pravo u akvarijum... stavio sam samo grejac i rasprsivac, nemam tamo ni filter ni ništa, ali mislim da im neće smetati za neko kraće vreme...

Koliko im treba da porastu dovoljno da ih prebacim nazad u ovaj veći akvarijum?

Vidim već par dana u tom većem akvarijumu mala gupija koje još niko nije pojeo, ali nema šanse da ih uhvatim, užasno su brzi, a akvarijum je prilično dubok... valjda će imati sreće....
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuMSN MessengerICQ broj
Bojan
Vlasnik
Vlasnik



Registrovan: 25 Feb 2009
Poruke: 6720
Lokacija: Novi Sad

PorukaPoslao: Uto Jun 22, 2010 5:54 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Javi mi se preko privatne poruke kad budes slobodan pa se dogovorimo da ti dam ceratofiluma. U njemu je mladj sigurna a ti nemas puno cimanja.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji emailPoseti sajt autora
zankiki
Akvarista



Registrovan: 15 Maj 2010
Poruke: 61
Lokacija: Novi Sad

PorukaPoslao: Pet Jun 25, 2010 2:03 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

ok, ovi su sad sigurni, pa mi nije hitno ali javiću se
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuMSN MessengerICQ broj
Prikaži poruke iz poslednjih:      
Napiši novu temuOdgovori na poruku
 Skoči na:   

Srodne Teme
Tema Autor Forum Odgovori Poslao
Nema novih poruka Gupi gari1809 Tražnja 0 Pet Feb 23, 2024 3:39 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Black moly bolest Sandra89 Bolest 0 Sub Dec 23, 2023 9:03 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Ostala gupi bez repa, krivac? Maridza Ribe 4 Čet Jun 15, 2023 12:04 am Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Skotna gupi "gubi ravnotežu" marcus Guppy fun club 0 Ned Feb 12, 2023 3:20 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Pomoc problem sa black moly Milivoje Lampa Ribe 1 Sre Sep 28, 2022 9:01 pm Pogledaj zadnje poruke

Linkovi: MyCity  Moj biljni akvarijum  Vaš Sajt  Pirane  Vaš Sajt  Vaš Sajt 




eXTReMe Tracker
Powered by Akvaristika
rss
Creative Commons License