Akvaristika forum
Pretraga • Pravilnik • Album • Profil • Proveri privatne poruke • Lista članova • Registruj se Uloguj se
 akvarijum.org • Baza biljaka • Slike • Tekstovi • Video • Kalkulator • Kontakt • Marketing
 Kamenje-mutna voda? Pogledaj sledeću temu
Pogledaj prethodnu temu
Napiši novu temuOdgovori na poruku
Objavi na Facebook
Autor Poruka
sveta021
Akvarista



Registrovan: 14 Feb 2012
Poruke: 244
Lokacija: Antwerpen-Belgija

PorukaPoslao: Čet Dec 06, 2012 4:23 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Juce sam stavio u pogon akvarijum i voda mise belicasto-maglasto zamutila,e sad moguce je zbog cikliranja ali mene zanima da li moze biti da se kamenje otapa (krecnjak) pa da se zato voda zamutila.
Ako se zamutila od toga sta raditi,da li ce se sleci ili treba da povadim to i nabavim kamenje koje nema krecnjaka?
Evo i slicica kamenja:


Image
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji email
AquaShop
Sponzor






PorukaPoslao: Čet Dec 06, 2012 4:23 pm Snimi Poruku Nazad na vrh

Novak
Akvarista



Registrovan: 19 Nov 2011
Poruke: 110
Lokacija: Arandjelovac

PorukaPoslao: Čet Dec 06, 2012 10:39 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Ako ti je to krecnjak,onda ga izvadi.Nije on za aq.
Prvo muti vodu a drugo podize tvrdocu vode.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
nikouro
Urednik
Urednik



Registrovan: 14 Feb 2010
Poruke: 6529
Lokacija: Beograd - Urosevac 19.12.1973g.

PorukaPoslao: Čet Dec 06, 2012 11:13 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Ne, nece krecnjak da muti vodu. Hoce u pojedinim slucajevima, kada se ne opere dobro, na primer. Licno imam krecnjacko kamenje u akvarijumu sa ciklidima. Od samog pocetka nisam imao problema sa tim kamenom, kao ni sa podlogom ( sobzirom da je i ona krecnjacka ).
Podloga koja je pozitivna na kiselinu dobra je za Africki biotop, ali nije preporucljiva za Americki biotop ( sto ne znaci da nemoze da se koristi ).
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
sveta021
Akvarista



Registrovan: 14 Feb 2012
Poruke: 244
Lokacija: Antwerpen-Belgija

PorukaPoslao: Pet Dec 07, 2012 11:01 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Nije od kamenja,evo magla se vec danas dosna slegla,to je onda ipak bilo zbog tek pokrenutog akvarijuma.
Inace aqvarium je za Malwi ciklide tako da mi tvrda voda i treba.
Hvala na odgovorima!
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji email
Prikaži poruke iz poslednjih:      
Napiši novu temuOdgovori na poruku
 Skoči na:   

Srodne Teme
Tema Autor Forum Odgovori Poslao
Nema novih poruka Bela mutna voda Maridza Početak u akvaristici 5 Uto Sep 12, 2023 12:06 am Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Voda Borca vuce ka povrsini EmEmily Bolest 3 Uto Jul 11, 2023 2:23 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Mutna voda i ribe na povrsini Bagzi80 Početak u akvaristici 12 Sre Okt 27, 2021 2:39 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Mutna voda Likan Početak u akvaristici 7 Pon Feb 15, 2021 2:03 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Voda "Mutna, mlecna, prasnjava ... goran012 Početak u akvaristici 3 Uto Nov 03, 2020 5:24 pm Pogledaj zadnje poruke

Linkovi: MyCity  Moj biljni akvarijum  Vaš Sajt  Pirane  Vaš Sajt  Vaš Sajt 




eXTReMe Tracker
Powered by Akvaristika
rss
Creative Commons License