Akvaristika forum
Pretraga • Pravilnik • Album • Profil • Proveri privatne poruke • Lista članova • Registruj se Uloguj se
 akvarijum.org • Baza biljaka • Slike • Tekstovi • Video • Kalkulator • Kontakt • Marketing
 Mišljenje o kamenoj vuni u akvarijumima Pogledaj sledeću temu
Pogledaj prethodnu temu
Napiši novu temuOdgovori na poruku
Objavi na Facebook
Autor Poruka
nemanjagajic
Akvarista



Registrovan: 04 Dec 2012
Poruke: 12
Lokacija: Smederevska Palanka

PorukaPoslao: Uto Dec 04, 2012 4:33 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Molim Vas da napišete Vaše mišljenje o kamenoj vuni koja bi se koristila kao podloga za uzgajanje biljaka,i koja bi se koristila u saksijicama koje stizu po prodamnicama a u kojima je stavljena kamena vuna tv koren biljke se nalazi u njoij pa u toj skasijici i tako se moze staviti u akvarijum !!!

vase mišljnje o tome
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji emailICQ broj
AquaShop
Sponzor






PorukaPoslao: Uto Dec 04, 2012 4:33 pm Snimi Poruku Nazad na vrh

Zhorz
Akvarista


Opomene: 1
Registrovan: 15 Sep 2012
Poruke: 907
Lokacija: Beograd, Karaburma

PorukaPoslao: Uto Dec 04, 2012 4:35 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Svaki put mi je receno da dobro dobro skinem svaki delic te kamene vune pre stavljanja korena u zemlju/podlogu!!!
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
rainforest
Akvarista



Registrovan: 04 Jan 2011
Poruke: 600
Lokacija: Sombor

PorukaPoslao: Uto Dec 04, 2012 5:43 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Kamena vuna se koristi u hidroponskom uzgajanju biljaka pa i u uzgoju akvarijumskih biljaka. Ako je koren prozilio vunu, bolje je ne skidati je, barem ne ono sto tesko silazi, da se ne narusi koren biljke. Kamena vuna je inertan materijal i nema uticaja na hemiju vode.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji emailPoseti sajt autora
FikusBg
Akvarista



Registrovan: 14 Jun 2012
Poruke: 135
Lokacija: Beograd

PorukaPoslao: Uto Dec 04, 2012 5:50 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Meni je mikrosorum sa kamenom vunom privezan za kamen to mi je prva biljka koju sam kupio i stoji tako malo manje od godinu dana...
Biljka raste ribica mi ni jedna nije uginula od kako sam oformio akvarijum tako da ne verujem da smeta Very Happy
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji email
rainforest
Akvarista



Registrovan: 04 Jan 2011
Poruke: 600
Lokacija: Sombor

PorukaPoslao: Uto Dec 04, 2012 11:42 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

he he, odmah si me demantovao, izuzetak su microsorumi i ostale rizomske biljke koje vezujemo za panj. Njih bi trebalo osloboditi kamene vune..
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji emailPoseti sajt autora
nazzia
Akvarista



Registrovan: 02 Jun 2012
Poruke: 402
Lokacija: Arandjelovac

PorukaPoslao: Sre Dec 05, 2012 12:23 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

skinem samo onoliko koliko nece pocupati veci deo korena... i nemam problema nikakvih.. vremenom ako otpadne koji deo sa microsoruma izvadim i bacim...
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Blue
Urednik
Urednik



Registrovan: 21 Jul 2009
Poruke: 2756
Lokacija: Beograd

PorukaPoslao: Sre Dec 05, 2012 8:55 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Ako biljku (ili samo koren) potopite u posudu sa vodom, znatno lakse cete skinuti kamenu vunu dok je u vodi. Na kraju malo protresete levo-desno i to je to.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Angel
Akvarista



Registrovan: 10 Nov 2011
Poruke: 28
Lokacija: Novi Beograd, Blok 61

PorukaPoslao: Sre Dec 05, 2012 9:50 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Ja uzmem i neku staru četkicu za zube pa polako kao da očetkam koren i tako skinem sve što mogu.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
tusta
Akvarista



Registrovan: 14 Sep 2011
Poruke: 346
Lokacija: Pojate

PorukaPoslao: Sre Dec 05, 2012 1:02 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Sav visak pelcera nakon trimovanja biljaka stavim u saksije sa kamenom vumom, dodam po jednu ili dve kuglice osmokata i biljke super napreduju. Treba samo voditi racuna da stabiljke ne budu previse stegnute da ne dodje do nagnjecenja u tom slucaju deo stabljike koji se nalazi u kamenoj vuni moze da krene da se topi.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPoseti sajt autora
nemanjagajic
Akvarista



Registrovan: 04 Dec 2012
Poruke: 12
Lokacija: Smederevska Palanka

PorukaPoslao: Sre Dec 05, 2012 11:46 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

super znaci ipak ima nekoga ko ima iskustva sa kamenom vunom, iz vaseg iskustva cu i ja staviti kamenu vunu u saksijice pa ce neko vreme stojati u akavrijumu pa cu kasnije premestiti jer ne planiram odmah da stavljam podlogu u akvarijum , takodje sam citao na forumu o podlozi ali i dalje ne znam sta cu da stavim , akvarijum je 60 litara stavio bih prvi sloj malo zemlje kupovne za cveće, pa malo šljunka i iskombinovao bih sa pesmom nulom!! ovde kod nas su biljke za akvarijum mnogo skupe krecu se struk 150 dinara po prodavnicama za ribice !!! ne znam sta vi mislite o tome
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji emailICQ broj
sumi
Akvarista



Registrovan: 05 Apr 2012
Poruke: 736
Lokacija: Beograd-Rakovica(4.2.1986)

PorukaPoslao: Čet Dec 06, 2012 1:59 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

da iskorstm ou temu a jel neko zna gde moze da se kupi kamena vuna
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji email
Zhorz
Akvarista


Opomene: 1
Registrovan: 15 Sep 2012
Poruke: 907
Lokacija: Beograd, Karaburma

PorukaPoslao: Čet Dec 06, 2012 9:48 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

nemanja napisi odakle si u profilu. 150din za struk, a koliki je struk, po forumu ces naci biljke koji forumasi prodaju/poklanjaju pa pogledaj
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
nemanjagajic
Akvarista



Registrovan: 04 Dec 2012
Poruke: 12
Lokacija: Smederevska Palanka

PorukaPoslao: Čet Dec 06, 2012 1:09 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Kamena vuna ima da se kupi na balu po razlicitim stovaristima,ali probaj da nabavis od nekog ko radi fasade jer ima fasadera koji lepe kamenu vudu na fasadu , tako da ce svako od njih da ti da po malo parce !!!
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji emailICQ broj
rainforest
Akvarista



Registrovan: 04 Jan 2011
Poruke: 600
Lokacija: Sombor

PorukaPoslao: Pet Dec 07, 2012 3:35 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

nemanjagajic ::
Kamena vuna ima da se kupi na balu po razlicitim stovaristima,ali probaj da nabavis od nekog ko radi fasade jer ima fasadera koji lepe kamenu vudu na fasadu , tako da ce svako od njih da ti da po malo parce !!!

To nije pogodna kamena vuna za uzgoj biljaka.
Za uzgoj biljaka se koristi posebna kamena vuna (agro kamena vuna) koja ima poseban vodeno-vazdusni rezim prilagodjen potrebama biljaka.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji emailPoseti sajt autora
Prikaži poruke iz poslednjih:      
Napiši novu temuOdgovori na poruku
 Skoči na:   

Srodne Teme
Tema Autor Forum Odgovori Poslao
Nema novih poruka Mišljenje o temperaturi Blue Grejanje i hladjenje 8 Ned Jan 28, 2018 6:11 pm Pogledaj zadnje poruke
Ovaj forum je zaključan i ne možete menjati teme ili odgovarati Polica sa akvarijumima i prateca oprema bakibgd Arhiva Malih Oglasa 0 Sre Avg 17, 2016 10:23 am Pogledaj zadnje poruke
Ovaj forum je zaključan i ne možete menjati teme ili odgovarati Polica sa akvarijumima za mrest disku... azazel Arhiva Malih Oglasa 0 Pon Feb 01, 2016 7:09 pm Pogledaj zadnje poruke
Ovaj forum je zaključan i ne možete menjati teme ili odgovarati Police sa akvarijumima Bojan Arhiva Malih Oglasa 0 Čet Dec 10, 2015 6:59 pm Pogledaj zadnje poruke
Ovaj forum je zaključan i ne možete menjati teme ili odgovarati Polica sa akvarijumima za uzgoj kozica zicbon92 Arhiva Malih Oglasa 0 Ned Avg 17, 2014 11:07 pm Pogledaj zadnje poruke

Linkovi: MyCity  Moj biljni akvarijum  Vaš Sajt  Pirane  Vaš Sajt  Vaš Sajt 




eXTReMe Tracker
Powered by Akvaristika
rss
Creative Commons License