Akvaristika forum
Pretraga • Pravilnik • Album • Profil • Proveri privatne poruke • Lista članova • Registruj se Uloguj se
 akvarijum.org • Baza biljaka • Slike • Tekstovi • Video • Kalkulator • Kontakt • Marketing
 pomoc oko cistaca Pogledaj sledeću temu
Pogledaj prethodnu temu
Napiši novu temuOdgovori na poruku
Objavi na Facebook
Autor Poruka
Mishabgd
Akvarista



Registrovan: 02 Dec 2012
Poruke: 69
Lokacija: Obrenovac

PorukaPoslao: Ned Dec 09, 2012 7:13 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

reko bolje da pitam ovde i da zatrazim savete nego sam da ubacujem cistace u akvarijum pa da mi brste bilje Very Happy
koje cistace mogu a imam od bilja ovo

Bacopa australis, Eleocharis parvula, Echinodorus quadricostatus, Vallisneria spiralis, Echinodorus ipica
pa bi od malo iskusnijih kolega akvarista da trazim pomoc? sta smem da ubacim?
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
AquaShop
Sponzor






PorukaPoslao: Ned Dec 09, 2012 7:13 pm Snimi Poruku Nazad na vrh

chikavili
Koristan akvarista



Registrovan: 10 Sep 2012
Poruke: 2151
Lokacija: Zemun/Novi Beograd

PorukaPoslao: Ned Dec 09, 2012 7:24 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Ma smes sta hoces. Najvise zavisi od velicine akvarijuma i sta planiras od riba da drzis. Najcesce se kod nas koriste razne vrste korija (corydoras), ancistrusi (plecostomusi i gibicepsi u veeelikim akvarijumima), sijamski algari, botie, otocinclusi... itd, razne vrste puzeva (malezijski, ramshorn, amazonac, nerita...)


Poslednji izmenio chikavili dana Ned Dec 09, 2012 7:25 pm, izmenjeno ukupno 1 puta
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
FikusBg
Akvarista



Registrovan: 14 Jun 2012
Poruke: 135
Lokacija: Beograd

PorukaPoslao: Ned Dec 09, 2012 7:27 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Od puzeva amazonac moze da ti jede biljke ako ga ne hranis ostali komunalci koje je naveo chikavili slobodno ubacuj i oni su obavezni Very Happy
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji email
Mishabgd
Akvarista



Registrovan: 02 Dec 2012
Poruke: 69
Lokacija: Obrenovac

PorukaPoslao: Pon Dec 10, 2012 12:03 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

chikavili ::
Ma smes sta hoces. Najvise zavisi od velicine akvarijuma i sta planiras od riba da drzis. Najcesce se kod nas koriste razne vrste korija (corydoras), ancistrusi (plecostomusi i gibicepsi u veeelikim akvarijumima), sijamski algari, botie, otocinclusi... itd, razne vrste puzeva (malezijski, ramshorn, amazonac, nerita...)


pa pazi ,a ja bi ubacio samo neonke.. nekih 40tak, naravno ne sve odmah.. po 10 u razmaku od 10tak dana
mozda malo manje..
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
nemanjask
Urednik
Urednik



Registrovan: 29 Nov 2010
Poruke: 2451
Lokacija: Beograd

PorukaPoslao: Pon Dec 10, 2012 12:14 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

A koliki je akvarijum?
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Mishabgd
Akvarista



Registrovan: 02 Dec 2012
Poruke: 69
Lokacija: Obrenovac

PorukaPoslao: Pon Dec 10, 2012 12:15 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

70x35x35 Very Happy


Poslednji izmenio Mishabgd dana Pon Dec 10, 2012 12:16 am, izmenjeno ukupno 1 puta
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
nemanjask
Urednik
Urednik



Registrovan: 29 Nov 2010
Poruke: 2451
Lokacija: Beograd

PorukaPoslao: Pon Dec 10, 2012 12:19 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Od čistača u taj akavrijum bih ti savetovao da ubaciš nekoliko koridorasa, možda 2-3 otocinklusa i poneku neritu, jato od 40 neonki je pre veliko za taj akvarijum, da bi došle do izražaja max 20 kom i ništa više.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Mishabgd
Akvarista



Registrovan: 02 Dec 2012
Poruke: 69
Lokacija: Obrenovac

PorukaPoslao: Pon Dec 10, 2012 12:54 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

oh oke oke .. hvala na savetu.. a takodje sam i kozice mislio da ubacim... jel su i one na neki nacin cistaci ?
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Mishabgd
Akvarista



Registrovan: 02 Dec 2012
Poruke: 69
Lokacija: Obrenovac

PorukaPoslao: Pon Dec 10, 2012 12:57 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

jos jedno pitanje , gde mogu to sve da kupim nesto po jeftinoj ceni Smile mozda je glupo sto sve ovako pitam ali ako moze neko da mi pomogne neka mi posalje PP ... posto ja ovo sto sam gledam cene su bas visoke


Poslednji izmenio Mishabgd dana Pon Dec 10, 2012 12:57 am, izmenjeno ukupno 1 puta
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
kaplarm
Akvarista



Registrovan: 05 Jul 2010
Poruke: 769
Lokacija: Smederevo

PorukaPoslao: Pon Dec 10, 2012 1:25 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

A kako mi da znamo sta ti gledas, neke ribe su jeftinije neke skuplje......... Sto se tice bilja mozes uzeti bilo koje od gore navedenih riba, mada malo je nezgodno da ih nazoves cistacima, npr. koridorasi oni nista ne ciste ali se hrane hranom koja padne na dno i non stop nesto cackaju po dnu i tako podizu " necistocu " koja se nalazi na dnu e onda pumpe lakse uvuku tu necistocu u filter...... ancistrusi, ottocinklusi, sijamski algari.... su algari i oni se hrane algama tako da ni oni nista ne ciste. Kod mene u akvarijumu najveci cistac sam Ja.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
nemanjask
Urednik
Urednik



Registrovan: 29 Nov 2010
Poruke: 2451
Lokacija: Beograd

PorukaPoslao: Pon Dec 10, 2012 1:31 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Bitno je kako ko shvata "čistače" u akvarijumu, ako ih kupujete zbog čišćenja akvarijuma, odnosno da ne morate vi, onda ste u debeeeloj zabludi!
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Mishabgd
Akvarista



Registrovan: 02 Dec 2012
Poruke: 69
Lokacija: Obrenovac

PorukaPoslao: Pon Dec 10, 2012 1:44 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

ja ih zovem cistaci zato sto skupljaju hranu koja padne na dno i ostalo, ja sam takodje cistac u akvarijumu, ali ako su vredi i "cistaci" ribice onda imam manje posla oko akvarijuma, tu su da mi pomognu...
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
kaplarm
Akvarista



Registrovan: 05 Jul 2010
Poruke: 769
Lokacija: Smederevo

PorukaPoslao: Pon Dec 10, 2012 4:54 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Mishabgd ::
jos jedno pitanje , gde mogu to sve da kupim nesto po jeftinoj ceni Smile mozda je glupo sto sve ovako pitam ali ako moze neko da mi pomogne neka mi posalje PP ... posto ja ovo sto sam gledam cene su bas visoke


Napisi nam koje si ribe gledao i po kojoj ceni.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Mishabgd
Akvarista



Registrovan: 02 Dec 2012
Poruke: 69
Lokacija: Obrenovac

PorukaPoslao: Pon Dec 10, 2012 6:10 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

nasao sam vec neke koridorasa i mislio sam ubacim helenu ili dve, ali mislim da za akvarijum od 75 litara ona ce vrsi dobar posao? sto se tice ostalih ribica mislio sam da uzmem lisicu
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Mishabgd
Akvarista



Registrovan: 02 Dec 2012
Poruke: 69
Lokacija: Obrenovac

PorukaPoslao: Pon Dec 10, 2012 6:10 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

nasao sam vec neke koridorasa i mislio sam ubacim helenu ili dve, ali mislim da za akvarijum od 75 litara ona ce vrsi dobar posao? sto se tice ostalih ribica mislio sam da uzmem lisicu jos a ostatak, neonke obicne... jedno 20 do 40 zavisi sve razmisljam jos
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Prikaži poruke iz poslednjih:      
Napiši novu temuOdgovori na poruku
 Skoči na:   

Srodne Teme
Tema Autor Forum Odgovori Poslao
Nema novih poruka Pomoc oko mrjesta vieje synspilium Luka2907 Razmnožavanje 0 Sre Jan 10, 2024 10:53 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Pomoc oko razmnozavanja Luka2907 Američki ciklidi 1 Sre Jan 10, 2024 10:48 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Pomoc za pocetnika peravsp Početak u akvaristici 17 Ned Okt 01, 2023 6:54 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Pomoc oko diskusa TurboForce Početak u akvaristici 6 Sub Jun 10, 2023 1:03 am Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Pomoc za vrtic dzo87 Na poklon 0 Sre Apr 12, 2023 4:17 pm Pogledaj zadnje poruke

Linkovi: MyCity  Moj biljni akvarijum  Vaš Sajt  Pirane  Vaš Sajt  Vaš Sajt 




eXTReMe Tracker
Powered by Akvaristika
rss
Creative Commons License